Setari Cookie-uri

copilulmeu

Buna ziua,

Ma numesc Pop Dina si sunt din Comuna Farcasa,locuiesc de curand la blocurile ANL construite aici,str.independentei 2a,bl.B,ap.3,va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine acum in prag dce sarbatori!-sunt mamica singura,divortata,deoarece sotul meu a plecat in Franta si a ...uitat de noi,angajata a SC.Moeler-Aeton,unde castig salariul minim,si am 2 copilasi,o fetita de 14 ani-cristina,si un baietel de 10 ani -mihaita,bolnavior de o forma de epilepsie-ramane absent-si sub tratament permanent de -DEPAKINE chrono 3oomg-si consult de specialitate la cluj,asta cand putem,caci avem mari probleme financiare,si de aici de la primarie nimeni nu stie cum s-ar putea sa fim ajutati,de la social,ni se spune ca nu sepoate!va rog sa ne spuneti cum sa facem sa primim si noi un ajutor,sau alimente pentru regimul copilului meu,caci urmeaza sa mergem dinnou la cluj si nu mai fac fata sa platesc drumul...si consultatiile...iar sotul meu ,desi i-am aratat hartiile de la

medic,scrisoarea medicala,nu ma crede ca baietelul are ceva,spune ca e in minte mea boala si faptul ca copilul trebuie sa urmeze un regim alimentar,tratament,si ca este scutit de multe activitati.

in speranta ca cererea mea va fi solutionata pozitiv,va multumesc anticipat,si va las un nr.de telefon in speranta ca ma veti contacta de curand-0749906263-pop dina

cu respect,

sarbatori fericite si multa sanatate!

am atasat actele
popdina76
Postat pe 12 Ianuarie 2010 18:17
Buna!Trebuie sa mergi la dr.sa iti dea trimitere pt comisia medicala, sa scoti certificate de handicap pt ambii copii,cu acele certificate mergi la DGASPC din judetul tau,apoi la primarie cu ce acte iti dau ei
ai dreptul la un ajutor atat din partea primariei cat si din partea dgaspc-ului.Trebui sa mergi cu,curaj si sa ceri drepturile lor,ei nu au nici o vina ca sant bolnavi si nici tu.
Eu sant persoana cu handicap grav,nu am cerut eu sa fiu bolnava,sa fiu asa,asa a vrut Dumnezeu sa ma incerce,dar am mers si mi-am cautat drepturile.Te sfatuiesc sa faci la fel.Va doresc multa sanatate si Mila Domnului sa fie asupra voastra.
P.S.nu ai pus judetul la adresa ta.
51160
Postat pe 8 Februarie 2010 16:52
Vmultumesc din inima pentru informatii,Bunul Dumnezeu sa va daruiasca putere si multa sanatate!!
p.s-suntem din MARAMURES
popdina76
Postat pe 15 Februarie 2010 08:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa scapi de cistita 145 De la: buculeiro 16 Aprilie 2016 21:42
caut urgent doctor oftalmolog in medicina veterinara 9 De la: kudika_1045539 3 Aprilie 2023 15:04
AMIGDALITE 17 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 10:04
Caut donator de ficat 19 De la: kudika368822 24 Februarie 2014 21:28
ECOGRAFIE 5 De la: leilaalexandru 13 Mai 2013 17:10