Setari Cookie-uri

probleme

buna am si eu o problema legata de ginecologie de la varsta de 14 ani de cand am avut prima menstruatie am avut dereglari niciodata nu mi-a venit regulat mentionez ca am 25 ani nu iam dat asa multa importanta dar ma gandesc ca o sa vreau sa fac un copil si sper sa nu am probleme imi venea la 2 luni am fost la ginecolog si mi-a gasit micro chisturi pe ovare si mia recomandat anticonceptionale sau duphaston si am ales duphastonul am urmat tratamentul cu ele 4 luni si nu am avut probleme imi venea la fix 2 zile dupa ce terminam pastilele luna aceasta nu leam mai luat si bineinteles mia intarziat pana cum 5 zile gravida nu sunt si asi vrea sa va intreb cam cate luni trebuie sa iau medicamentul ca sa mi se regleze sper ca nu toata viata.mutlumesc si astept sfaturi
healthy010861
Postat pe 19 Ianuarie 2010 11:41
Stimata doamna,/domn,
Doresc, pe acesta cale, sa va fac cunostinta cu un produs deosebit pentru pastrarea tinereti, vigorii si sanatati. Produsul este “100% PUR COLLAGEN Capsule”,obtinut din stern de pui de 6-8 saptamini si este rezultatul cercetarii si productiei firmei ENCORE COLLAGEN Ich. USA. Este legalizat pentru comercializare in ROMANIA si asigura o regenerare a intregului organism. Americanii il numesc “PILULA DE TINERETE”.. . Are efecte benefice asupra circulatiei periferice, asupra inimii (inaintea unei operati de valve, baypas etc . se face o cura de 3 luni cu 100% PUR COLLAGEN), si in special asupra articulatiilor si bolilor acestora (artrite si poliartrite reumatoide, artroze, coxartroze, discopatii, … reface lichidul sinovial ).Nu in ultimul rand , este un produs cu un efect miraculos asupra tenului (inlocuieste cu succes si pe termen lung acidul hialuronic,biotonina si alte descoperiri recente in materie de eliminarea ridurilor si de intinerire), asupra celulitei, dar rolul lui major este de vindecare si regenerare a intregului organism.
Puteti afla mai multe noutati intrind pe www.centrofarm.ro, forum de sanatate, “Produse naturiste” sau contactindu-ma la telefon nr. 0770492583, andreidan51@gmail.com, O.P. 1, C.P. 174, IASI
P.S. Mie , acest produs mi-a facut mult bine si am promis ca voi face la randul meu bine , facindu-l cunoscut .
Cu stima si pretuire,
DAN ANDREI
healthy001487
Postat pe 20 Ianuarie 2010 19:46
De ce nu intrebi, tot medicul?
kudika098645
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:06
mergi la medic.acolo vrei primi raspunsuri
fata_healthy
Postat pe 30 Ianuarie 2010 12:41
M-AM CONFRUNTAT SI EU CU ACESTE PROBLEME IN TRECUT .S-AR PUTEA SA AI DISFUNCTIE HIPOTALAMICA SAU HIPOFIZARA. ACESTE DEREGLARI HORMONALE NU TREBUIE SA LE NEGLIJEZI PT CA VEI AVEA MARI PROBLEME PE VIITOR ITI RECOMAND DIN PLAFAR TONIC FEMININ SE IA 5 6 LUNI DEPINDE DE FIECARE ORGANISM CAT DE REPEDE SE REGLEAZA
nicolicea
Postat pe 8 Februarie 2010 17:46
De la: healthy010861, la data 2010-01-19 11:41:58buna am si eu o problema legata de ginecologie de la varsta de 14 ani de cand am avut prima menstruatie am avut dereglari niciodata nu mi-a venit regulat mentionez ca am 25 ani nu iam dat asa multa importanta dar ma gandesc ca o sa vreau sa fac un copil si sper sa nu am probleme imi venea la 2 luni am fost la ginecolog si mi-a gasit micro chisturi pe ovare si mia recomandat anticonceptionale sau duphaston si am ales duphastonul am urmat tratamentul cu ele 4 luni si nu am avut probleme imi venea la fix 2 zile dupa ce terminam pastilele luna aceasta nu leam mai luat si bineinteles mia intarziat pana cum 5 zile gravida nu sunt si asi vrea sa va intreb cam cate luni trebuie sa iau medicamentul ca sa mi se regleze sper ca nu toata viata.mutlumesc si astept sfaturi




mergi la alt ginecolog.anticonceptionalele sunt bune si pentru chisturi si pentru reglarea ciclului.duphastonul nu e bun de nimic.de obicei se dau anticonceptionale.daca in trei sau maxim 6 luni chisturile nu dispar trebuie sa te operezi.nu neglija chisturile pentru ca ele netratate duc la cancer.
healthy006968
Postat pe 15 Martie 2010 15:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
folositi soda caustica arde tot intro zi pe urma tratati doar o rana 31 De la: alfredodecurtofreco 1 Decembrie 2010 20:34
TROMBOCITOPENIE (PTI) 31 De la: healthy003595 21 Mai 2015 18:24
un pic de ajutor....? 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:03
Cateva idei pt organizarea unui bal al francofoniei 1 De la: Madwtza 7 Aprilie 2010 18:44
efecte secundare postinor-help 10 De la: mihaelaghet 9 Mai 2011 18:08