Setari Cookie-uri

Rana pe col dupa avort

 Buna fetelelor,acum o saptamana am facut un avort prin chiuretaj,vreau sa va spun ca a fost cea mai proasta decizie pe o puteam face ,acesta fiind primul si ultimul meu avort.Ma socase cate femei aveau cam cate 4-5 avorturi.Eu am luat timp de 1 an anticonceptionale Yasmin dar am renuntat la ele deoarece ma ingrasasera destul de mult.Si cum spuneam aceasta doctora la care am facut avortul mi-a lasat o mica rana pe col dupa un lung chin de a mi-l deschide deoarece acesta imi tinea foarte bine sarcina si nu reusea sa il deschida facandu-mi 2 anestezi(1 totala+1 locala) si mentionez ca mi-a curs si putin mai mult sange fata de cum este normal.Vreau sa stiu daca aceasta rana pe col ma poate afecta pe viitor deoarece imi doresc foarte mult sa am un copilas.
Ancaaaaaa
Postat pe 19 Octombrie 2014 10:59
da, sa vedem.
ridica picioarele pe masa, in forma de V, dai drumul lacamera, si sa privim in adancimea vaginului, sa gasim rana.
in timpul cat studiez situatia, poti sa te joci cu o acadea.
placinta_cu_mere
Postat pe 19 Octombrie 2014 11:03
De la: Ancaaaaaa, la data 2014-10-19 10:59:42 Buna fetelelor,acum o saptamana am facut un avort prin chiuretaj,vreau sa va spun ca a fost cea mai proasta decizie pe o puteam face ,acesta fiind primul si ultimul meu avort.Ma socase cate femei aveau cam cate 4-5 avorturi.Eu am luat timp de 1 an anticonceptionale Yasmin dar am renuntat la ele deoarece ma ingrasasera destul de mult.Si cum spuneam aceasta doctora la care am facut avortul mi-a lasat o mica rana pe col dupa un lung chin de a mi-l deschide deoarece acesta imi tinea foarte bine sarcina si nu reusea sa il deschida facandu-mi 2 anestezi(1 totala+1 locala) si mentionez ca mi-a curs si putin mai mult sange fata de cum este normal.Vreau sa stiu daca aceasta rana pe col ma poate afecta pe viitor deoarece imi doresc foarte mult sa am un copilas.



Ti-am raspuns pe celalalt topic deschis de tine,care este rostul revenirii cu alt topic,dar cu acelasi subiect?????
kudika_15804
Postat pe 19 Octombrie 2014 11:35
Am crezut ca nu mi se postase dar acum am vazut de aceea am rescris,multumesc pentru atentionare
Ancaaaaaa
Postat pe 19 Octombrie 2014 12:25
De la o simpla rana pe col netratata la timp si cu cine trebuie poti face cancer de col uterin, deoarece in timp rana se infecteza.
Deci urgent la doctor! Nu e gluma!
kudika_950981
Postat pe 19 Noiembrie 2014 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ovare polichistice 11 De la: byby13 25 Septembrie 2013 20:30
STERILETUL COOPER T 12 De la: didi15 26 Mai 2010 07:30
Olimpiq Stemxcell 3 De la: kudika226898 1 Ianuarie 2011 02:36
Doctor Josef Koop clinica ABC 1 De la: Brebenel 9 Noiembrie 2011 19:24
Am o mare problema 47 De la: tarot 3 Noiembrie 2009 13:50