Setari Cookie-uri

Cum ma pot ingrasa? ajutati'ma

Buna! Am 12 ani si am 37 de kg, cum pot sa ma ingras macar cu 2 kg?:( stiti niste vitamine sau ..nu stiu ce imi recomandati?;;) va rog sa imi raspundeti
___Anna___
Postat pe 20 Ianuarie 2010 18:22
Buna.Si eu ma infrunt cu aceasta problema.Am 21 ani,si 49 kg,si 1,67 m inaltime.Niciodata n-am fost grasuta,cel mai mult am avut 53-54 kg.,dar m-am consumat f.mult in timpul bacului,si de 2 ani nu ma mai ingras.Sa fie oare din cauza tigarilor?Va multumesc si va pup!
kudika050191
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:18
Buna!!!...cum se pare majoritatea are probleme cu ingrasatul.. aceasta este si problema mea...am 19 ani si am 46 de kg,slabesc foarte repede,daca am vrio problema ajung si la 43 de kg..., aveti careva vriun sfat pt ingrasat!....MULTUMESC!!
anna_01
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:56
De la: AnoOtza, la data 2010-01-20 18:22:52Buna! Am 12 ani si am 37 de kg, cum pot sa ma ingras macar cu 2 kg?:( stiti niste vitamine sau ..nu stiu ce imi recomandati?;;) va rog sa imi raspundeti


Tu stai linistita... la varsta asta organismul tau este in curs de dezvltare! Nu te stradui sa cresti in 3 zile cat altii intr-un an precum Greuceanu ca mai apoi ai sa vrei sa te micsorezi la loc si n-o sa mai ai cum! N-ai scris ce inaltime ai... dar pariez ca si cu doua kilograme in plus si fara ele tot la fel ai arata. Sanatosi sa fim!
lauradinu23
Postat pe 29 Ianuarie 2010 19:17
inaltimea: 1.53
___Anna___
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:36
Buna!
Scrie-mi la adresa de mail crina_pura@yahoo.com
Avem program si pentru slabire si pentru ingrasare!
O zi buna!
crinabianca
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:14
De la: AnoOtza, la data 2010-01-30 14:36:23inaltimea: 1.53


Mda... e cam putin. Dar tot n-ar fi atat de multe motive de ingrijorare la varsta ta, mai ales daca scaderea in greutate nu a survenit brusc si te simti bine din punct de vedere fizic (nu obosesti, nu te balbai, nu ai dificultati de concentrare a atentiei, nu te doare nimic). Ca sa te linistesti ai putea vorbi cu parintii sa te duca la medic sa-ti recomande niste analize. Nu-ti recomand pastilute sau alte treburi chimice fara un motiv mai serios. Mai ai timp sa te indopi cu din astea.
lauradinu23
Postat pe 31 Ianuarie 2010 20:14
De la: anna_01, la data 2010-01-23 21:56:09Buna!!!...cum se pare majoritatea are probleme cu ingrasatul.. aceasta este si problema mea...am 19 ani si am 46 de kg,slabesc foarte repede,daca am vrio problema ajung si la 43 de kg..., aveti careva vriun sfat pt ingrasat!....MULTUMESC!!


laptisor de matca...
camiflorea
Postat pe 31 Ianuarie 2010 20:39
De la: healthy005286, la data 2010-01-23 21:18:26Buna.Si eu ma infrunt cu aceasta problema.Am 21 ani,si 49 kg,si 1,67 m inaltime.Niciodata n-am fost grasuta,cel mai mult am avut 53-54 kg.,dar m-am consumat f.mult in timpul bacului,si de 2 ani nu ma mai ingras.Sa fie oare din cauza tigarilor?Va multumesc si va pup!


si din cauza tutunului.. dar si constitutional.. laptisor de matca iti face bine..
camiflorea
Postat pe 31 Ianuarie 2010 20:40
pentru Lauras: Am fost la doctor si chiar ma depistat cu putine probleme la inima....si tensiunea 8..mi'a dat niste vitamine Supradyn, chiar nu ma simt altfel...
O zi buna>:D<
___Anna___
Postat pe 1 Februarie 2010 14:16
eu am 17 ani si 48 kg...vreau sa ma ingras si eu..am auzit de PERITOL ca ajuta fff bine..o sa-l incerc sa vedem care sunt rezultatele..sper sa fie bine
healthy012217
Postat pe 4 Februarie 2010 21:50
De la: healthy012217, la data 2010-02-04 21:50:29eu am 17 ani si 48 kg...vreau sa ma ingras si eu..am auzit de PERITOL ca ajuta fff bine..o sa-l incerc sa vedem care sunt rezultatele..sper sa fie bine


la efectele secundare ale peritolului te-ai gandit? "Efecte secundare: Somnolenta usoara si tranzitorie care de obicei nu necesita intreruperea tratamentului. Mai putin frecvent pot aparea: mucoasa bucala uscata, confuzie, ataxie, halucinatii vizuale, greata, rash cutanat, cefalee, agitatie." e copiat din prospect...
camiflorea
Postat pe 4 Februarie 2010 21:58
De la: AnoOtza, la data 2010-02-01 14:16:26pentru Lauras: Am fost la doctor si chiar ma depistat cu putine probleme la inima....si tensiunea 8..mi'a dat niste vitamine Supradyn, chiar nu ma simt altfel...
O zi buna>:D<


ti-a zis dr ca esti bolnava de inima sau esti doar ipohondra? ai doar 12 ani, ai nevoie de energizante, cum e supradyn, pt ca esti in crestere, dar nici sa faci o tragedie din asta.. daca ai fi mai preocupata sa-ti faci temele - vezi cum ar fi sa inveti sa scrii corect romaneste - nu ai mai avea timp sa te bagi in seama cu tot felul de chestii puerile. nici nu stii ce inseamna tensiunea 8 dar o afisezi ca si cum ai avea boala incurabila... sau e incercarea ta de a-ti justifica insuccesele scolare?
camiflorea
Postat pe 4 Februarie 2010 22:03
Incredibil ,mai exista si asa tema? despre ingrasare? in general sunt teme pt slabit ,ca sau inmultit balenele de uscat,dar asta e alta problema .Mai fata la 12 anisori ai astfel de probleme? Unu la mana, la sport draga nu in fata calculatorului,orice sport, dar fa miscare ca incepi sa te usuci mai mult citind si scriind pe forumuri in fata calculatorului. Iar pentru celelate doamne si domnisoare de peste 18 anisori cu aceasi problema, mai faceti cate o pauza ca in ritmul asta va omorati barbatii,le cedeaza inima:)))
sarpele
Postat pe 7 Februarie 2010 20:27
Buna,
Eu am avut la varsta ta 42- 45 kg. Niciodata nu depaseam greutatea de 45 kg, indiferent cat de mult mancam.
Cu trecerea timpului am inceput sa iau in greutate, fara insa sa urmez o anumita cura. Acum am 52 kg (dar am avut si 57 kg) si repet NU AM FACUT NIMIC.
Parerea mea este ca ar trebui sa te simti o norocoasa ca ai aceasta greutate deoare sunt foarte multe fete care isi doresc sa slabeasca si nu reusesc. Eu ma consider o fericita pentru ca indiferent cat de mult mananc, nu ma ingras, din contra sunt perioade in care slabesc. In plus, cele slabe sunt mereu la moda.
Sfatul meu (in calitate de om care a trecut prin ceea ce treci tu si care si-a facut multe compexe din pricina greutati scazute) este sa inveti sa te accepti asa cum esti si vei vedea ca cei din jur nu au nimic cu tine. Noi vom fi mereu nemultumite de felul in care aratam: daca suntem slabe- vrem sa ne ingrasam, daca suntem grase- vrem sa slabim ... mereu ne vom lega de ceva.
O zi buna!
AminaRV_healthy
Postat pe 9 Februarie 2010 11:21
pt healty 005286 din suceava:sper sa te poata ajuta sfatul meu: lasa-te de fumat! eu am aceea si problema . acum am 25 ani , am 55 kg si 1,65. dar am fumat 7 ani timp in care aveam 49, 52 max. kg si luam si iau in continuare vitamine. calciu spre ex sub forma de capsule nu inlectabil, sau multicentrum a-z. e o prostie ca se zice sa nu iei vit. ca apoi te ingrasi prea tare..poate ai auzit si tu asta . noi cele care avem organismul asa avem nevoie de vitamine ..2luni da 1 luna pauza spre ex. dar cel mai mult am simtit schimbarea dupa ce m-am lasat de fumat! am un regim alimentar variat adica mananc tot ce vreau ...si mai iau calciu. dar schimbarea este vizibila!! incearca si tu!
Adelyna84
Postat pe 19 Februarie 2010 17:32
Vitaminele nu ingrasa,doar caloriile in plus ingrasa!Vitminele de pe piata sunt sintetizate ca ele sa aibe aspect de comprimat,insa acele substnte chimite pot duce la dereglari...Te simti bine asa cum esti?Ai o stare buna/ DE CE VREI SA TE INGRASI?Lasa lucrurile asa deocamdata.Daca vrei sa aflii mi multe dute la un medic endocrin si apoi imi dai rezultatele si-ti spun ce ai de facut.In curand va aparea la noi in Romania un program de nutritie si fitness (WEBSTAR se numeste) si acolo vei vorbii cu Laura un program in 3 D orice legat de santaea ta.mai contacteaza-ma!SALON_ANGI@YAHOO.COM
healthy012965
Postat pe 19 Februarie 2010 22:56
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:15
De la: healthy005286, la data 2010-01-23 21:18:26Buna.Si eu ma infrunt cu aceasta problema.Am 21 ani,si 49 kg,si 1,67 m inaltime.Niciodata n-am fost grasuta,cel mai mult am avut 53-54 kg.,dar m-am consumat f.mult in timpul bacului,si de 2 ani nu ma mai ingras.Sa fie oare din cauza tigarilor?Va multumesc si va pup!


renunta la tutun! incerca sa iei laptisor de matca de la plafar si un adaptor pt stress pe baza de rhodiola rosea... te echilibreaza!
camiflorea
Postat pe 26 Martie 2010 14:16
.............eu ma simt o norocoasa ...si deaceea nu inteleg problema voastra.Am 30 de ani si 1.65m ..niciodata nu am cantarit mai mult de 50kg ....acum am 48g si nu simt nevoia sa ma ingras. Nu va ganditi la avantajele care le aveti, .....haine gasiti oricand ,poti fi mereu in forma ....si cel mai important poti manca orice la orice ora. Mai ganditiva ..atata timp cat esti sanatos ....esti cel mai norocos....bye bye
healthy004952
Postat pe 16 Aprilie 2010 10:11
Buna,

La fel cum pentru slabit exista o serie de metode mai mult sau mai putin eficiente, tot asa exista si pentru ingrasat. Eu am gasit cateva sfaturi pentru ingrasat, constand in imbinarea unei alimentatii care sa aiba ca rezultat ingrasarea, insa nu depinde foarte mult de organismul fiecaruia. Am auzit ca in unele cazuri a dat rezultate. Iata: http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=33&sid=be1c61acad646671278d8ef751b38f2c.
Astept pareri, mai ales daca va hotarati sa incercati regimul de aici. Succes
!
Monicamm85
Postat pe 3 Mai 2010 11:04
buna fetelor,


si eu ma confrunt cu aceiasi problema.am 20 de ani si 45 de kg dar nus delok multumita de mn si asta ma face sa fiu mutl mai pesimista si knd ma gandesc k vine vara si mie rusine sa ma imbrac in fuste scurte.....dar problema e ca fumez si nu prea pot sa ma las.astept opiniile voastre .













ochicacafeaua
Postat pe 2 Iunie 2010 16:22
Buna,

pentru a reusi sa acumulezi cateva kilograme e bine sa consumi alimente cu continut nutritiv diversificat: grasimi, carbohidrati, proteine, vitamine, minerale.

Iata aici mai multe detalii:
http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=33&sid=cc268209dc10e901c89503130ad4f24b
Monicamm85
Postat pe 7 Iunie 2010 12:48
buna ,ai o mamica ?consulta-te cu ea si daca este de acord se poate proceda intr-un singur fel:la micul dejun adaugi formula 1 care este compus numai din proteine de soia are i coponenta 114vitamine si minerale nu are contraindicatii,este aprobat de Organizatia Mondiala a Sanatatii v
healthy017584
Postat pe 27 Iunie 2010 10:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doctor alergolog 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 16:03
De ce plangem asa de des! 55 De la: poateveiafla 27 Aprilie 2010 10:13
RETETA MEA DE SALBIT 123 De la: migabgo 30 Octombrie 2013 10:42
dureri la urinare 20 De la: kudika431413 5 Septembrie 2011 17:22
ajutor.... 8 De la: merycam 12 Mai 2010 17:43