Setari Cookie-uri

Help! Nu mai stiu ce sampon sa folosesc!

De la: emaema2008, la data 2010-07-22 16:24:52Label.m este gama profesionala de la Tonu & Guy. Am lucrat cu produsele lor. Cel mai mult mi-au placut cele de styling. Aveau un singur minus, sa zic asa ... nu miroseau deloc.
Am inteles ca cei de la aceasta firma au scos cateva produse neutre din punct de vedere olfactiv, tocmai pentru a nu se suprapune peste parfumul personal al clientului.
Interesant, nu?


Corect: Label.m este gama profesionala de la Tony & Guy. Deh, tastatura asta... :)
emaema2008
Postat pe 22 Iulie 2010 16:26
Sampoanele Keune sunt foarte bune. Daca folosesti o data cu greu ajungi sa alegi altceva. Eu mi le iau din salon sau cand nu ajung le comand online de la profesionalcosmetics.ro
ronna20
Postat pe 22 Iulie 2010 19:12
Buna ! si eu am probleme in ceea ce priveste samponul si balsamul.
Am un par subtire la fir,moale,fara volum,nu se ingrasa decat dupa 3-4 zile dupa spalare ,insa am matreata insotita de unele plagi.
Nu stiu ce fel de sampon sa folosesc ,pt ca am incercat mai multe tipuri:Garnier,Schauma,Wash&Go,Head&Shoulders(la utilizarea acestuia ,avea usturimi ale scalpului),Pantene,etc.Ma puteti sfatui in privinta unui tratament sau al unui sampon(insotit de un balsam adecvat ) .
PS. vreau sa precizez ca m-am vopsit o singura data.
SSmada
Postat pe 23 August 2010 19:10
m-am hotarat sa-mi cumpar si eu sampon din farmacie,doar ca nu stiu la ce sa ma opresc.
Ceva recomandari ?
ameelia
Postat pe 24 August 2010 14:19
eu recomand cu caldura produsele label.m pentru ca sunt profesionale si mai mult de atat chiar au efect benefic asupra parului.mie imi plac
mona_lisandru
Postat pe 25 August 2010 18:14
Buna tuturor.
Nu am citit chiar toate postarile, dar voi raspunde pentru cea care a deschis acest topic.
Eu am avut aceeasi problema ca si tine: par gras ci cu matreata. Ma spalam intr-o perioada o zi da si una nu.
Am folosit fel de fel de sampoane si nimic nu a avut efect. Anul acesta am mers la un medic dermatolog foarte bun care mi-a recomandat un sampon de la Bioderma, node ds+ anti-recidive se numeste si se gaseste in farmaciile SensiBlu. Este cam scump ce-i drept, in jur de 40 de lei,dar isi merita banii din plin. Am scapat de matreata de la prima spalare si acum ma pot spala la 4-5 zile pentru ca nici parul nu mi se mai ingrasa. Si tin sa mentionez ca ma chinui cu problema asta de vreo 8 ani,iar pana acum asta a fost singurul sampon ce chiar mi-a facut bine.
Nu are un gramaj atat de mare ca cele din supermarketuri,dar eu ma spal doar la radacina,iar pe firul de par cu un sampon din comert mai ieftin. Oricum este foarte eficient.Si ce mai e important e ca trebuie sa-l lasi sa actioneze circa 5-7 minute. Conteaza mult.Si medicul mi-a spus.
Sper ca am ajutat cu ceva.Pupici
Blue89
Postat pe 25 August 2010 23:26
eu recomand cu caldura produsele de la SachaJuan, le folosesc de ceva vreme si sunt foarte multumita de ele, si chiar am observat o imbunatatire a calitati firulul de par. :) sincer sunt asa multumita de ele ca nu as mai incerca altceva.

sper ca am ajutat cu ceva .. :)
kudika408016
Postat pe 13 Iunie 2011 23:14
si daca ti se ingrase parul prea repede la SachaJuan au o pudra care se numeste Volume Powder. Este un fel de sampon uscat care il folosesti de fiecare data cand simti nevoia si ca bonus iti da si volum :)
kudika408016
Postat pe 13 Iunie 2011 23:19
Salut. Intr-adevar este foarte greu sa gasesti un sampon bun, care sa ti se potriveasca. Am avut si eu problema asta pana cand am inceput sa lucrez ca coafeza. Am descoperit niste produse profesionale care ajuta cu adevarat, nu degeaba se folosesc la saloane. Ca si pret sunt accesibile, dar calitatea nu se compara.
Parul tau poate ca se ingrasa rapid penru ca il speli prea des, daca e asa dezobisnueste-l. Incearca sa il speli de maxim doua ori pe saptamana (stiu ca e greu), dar fa asta macar pana ti se regleaza secretia de sebum.
Niciodata, dar niciodata nu folosi balsamul sau masca de par pe radacini, doar pe lungimea parului: balsamul si masca este conceputa pentru a hrani firele de par, nu si radacina.
Incearca un sampon profesional pentru par gras (sigur nu vei regreta). Eu pot sa-ti recomand ce am folosit eu, este un sampon profesional grecesc, foarte foarte bun. Daca esti curioasa viziteaza shopprofessional.shopmania.biz
In orice caz un lucru este sigur: samponu, ca si pasta de dinti trebuie schimbat din cand in cand. Sampoanele cu extracte de fructe curata foarte bine si au un parfum super placut.
Succes
Lyann_o
Postat pe 15 Iunie 2011 14:34
Poate ramai fara par daca mai testezi multe sampoane. Intreaba la farmacie de un sampon pentru problema ta,nu acest forum iti rezolva problema.
Elyaa
Postat pe 19 Iunie 2011 19:34
P.S
Nu inteleg cum faceti voi matreata ca eu n`am avut niciodata si nici nu`mi doresc.
Elyaa
Postat pe 19 Iunie 2011 19:36
din farmacie incearca sampoul Khlorane la fel ca si masca absobanta pe baza de argila de la aceasi firma.Daca vrei un sampon accesibil ca pet poti inceca sampoanele Yves Rocher/
Foartebune sunt si gamele de sampoane Satinique si Protique
Daca doresti mai multe detalii scre-mi.
carmen_natural
Postat pe 28 Iunie 2011 23:27
iti recomand sampoanele dermatocosmetice de la home institut din DM. sunt super eficiente impotrica caderii parului sau a matretii!
andra_mk
Postat pe 10 August 2011 16:37
Si eu m-am confruntat cu aceleasi probleme in alegerea samponului potrivit. De la Nivea sau Elseve mi se ingrasa parul imediat, trebuia sa ma spal zilnic daca voiam sa arate cat de cat bine. Acum am apelat la un sampon naturist luat dintr-un plafar, care nu are nicio marca, e pur si simplu un sampon pentru par gras. Mpomentan sunt multumita, doar ca la limpezirea parului, farmacista m-a sfatuit sa storc o jumatate de lamaie in apa respectiva sau 2-3 linguri de otet de mere.
RoxyRoxx
Postat pe 16 August 2011 16:09
panten e bun .. fati mancar 1 data pe saptamana o masca de par si daca iti vei face vei avea parul super
rebela22
Postat pe 29 August 2011 17:46
Eu folosesc samponul uscat Brunette Dry Shampoo de la label.m si vi-l recomand cu incredere. Datorita lui nu mai este nevoie sa imi spal parul foarte des, pentru ca il face sa arate ca proaspat spalat.
Amalia06
Postat pe 3 Aprilie 2012 14:49
Am renuntat de mult sa mai cred in reclamele din Romanica....
Eu folosesc in momentul de fata Tigi Catwalk Curlesque hydrating conditioner care este pentru parul gras , dar in trecut am folosit Matrix Biolage Ultra Hydrating care este bun ca anti matreata.
L-am vazut ultima oara aici, dar nu il aveau pe stoc la momentul respetiv, acum vad ca apare pe stoc.
http://feminishop.ro/sampoane/5607-sampon-matrix-biolage-ultra-hydrating-500-ml.html
AncaDiaconu
Postat pe 11 Aprilie 2012 18:36
De la: rebela22, la data 2011-08-29 17:46:46 panten e bun .. fati mancar 1 data pe saptamana o masca de par si daca iti vei face vei avea parul super


Nu vreau sa ma aud de astfel de sampoane, sunt de-a dreptul....
kudika_5560
Postat pe 20 Aprilie 2012 14:19
Sampoanele care sa contina cel mai putin sau deloc... SLS
PARTENERDEVIS
Postat pe 20 Aprilie 2012 14:25
Poti sa incerci sampon Franck Provost sau Bipantol. Ambele sunt sampoane profesionale de foarte buna calitate. Ti le recomand cu incredere, sigur nu faci matreata si nici nu se ingrasa parul de la ele. Sunt produse in Italia, dar se gasesc si in Romania pe azida.ro
kudika_2407
Postat pe 23 Aprilie 2012 21:58
BUNA FETELOR
PENTRU INCEPUT VREAU SA VA SPUN CA SCRIU PENTRU PRIMA DATA
PROBLEMA NUMARUL UNU PARUL
FIRAR EL SA FIE
CREDETI-MA CA AM INCERCAT ORICE
PRODUSE DE PAR BIO,DERMATO,NATURISTE, MASTI PREPARATE DE MINE ACASA,VITAMINE,SOLUTII,ULEIURI,ETC
DINTR-O INTAMPLARE A PRIMIT MAMA MEA CADOU UN SAMPON DE LA HERBALIFE (CEL PENTRU INTARIREA FIRULUI DE PAR)
CE MI-AM SPUS!DE FATA CE MAI CONTEAZA LA CATE AI INCERCAT SI NICI NU INDRAZNESC SA VA SPUN CAT AM CHELTUIT
ASA CA M-AM SAPALAT CU EL (NU AVEAM SI BALSAMUL DE LA HERBALIFE CI AVEAM MASCA PENTRU PAR USCAT DE LA VICHY)
SA NU UIT AM FIRUL SUBTIRE SE ELECTRIZEAZA SI NU ARE GREUTATE,USCAT SI BINEINTELES CADE DE NU SE MAI OPRESTE
FETELOR CREDETI-MA CA NU EXAGEREZ CU NIMIC
DUPA CE M-AM SPALAT SI SA USCAT(NU MA USUC CU FEONUL)FIRUL MEU DE PAR ERA MAI GROS SI AVEA GREUTATE CEEA CE NICIODATA NU A AVUT
DUPA ACEEA MI-AM CUMPARAT SI BALSAMUL SI DUPA 2SPALARI CADE LAJUMATATE,ARE GREUTATE SI FIRUL NU MAI ESTE ASA SUBTIRE(NU SE MAI ELECTRIZEAZA)
EU AM VRUT SA STIE TOATA LUMEA CA TOTUSI MAI EXISTA CEVA CARE SA NE AJUTE


kudika_21294
Postat pe 16 Noiembrie 2012 16:37
Publicitate
criszoe
Postat pe 16 Noiembrie 2012 17:46
De la: kudika_21294, la data 2012-11-16 16:37:39BUNA FETELOR
PENTRU INCEPUT VREAU SA VA SPUN CA SCRIU PENTRU PRIMA DATA
PROBLEMA NUMARUL UNU PARUL
FIRAR EL SA FIE
CREDETI-MA CA AM INCERCAT ORICE
PRODUSE DE PAR BIO,DERMATO,NATURISTE, MASTI PREPARATE DE MINE ACASA,VITAMINE,SOLUTII,ULEIURI,ETC
DINTR-O INTAMPLARE A PRIMIT MAMA MEA CADOU UN SAMPON DE LA HERBALIFE (CEL PENTRU INTARIREA FIRULUI DE PAR)
CE MI-AM SPUS!DE FATA CE MAI CONTEAZA LA CATE AI INCERCAT SI NICI NU INDRAZNESC SA VA SPUN CAT AM CHELTUIT
ASA CA M-AM SAPALAT CU EL (NU AVEAM SI BALSAMUL DE LA HERBALIFE CI AVEAM MASCA PENTRU PAR USCAT DE LA VICHY)
SA NU UIT AM FIRUL SUBTIRE SE ELECTRIZEAZA SI NU ARE GREUTATE,USCAT SI BINEINTELES CADE DE NU SE MAI OPRESTE
FETELOR CREDETI-MA CA NU EXAGEREZ CU NIMIC
DUPA CE M-AM SPALAT SI SA USCAT(NU MA USUC CU FEONUL)FIRUL MEU DE PAR ERA MAI GROS SI AVEA GREUTATE CEEA CE NICIODATA NU A AVUT
DUPA ACEEA MI-AM CUMPARAT SI BALSAMUL SI DUPA 2SPALARI CADE LAJUMATATE,ARE GREUTATE SI FIRUL NU MAI ESTE ASA SUBTIRE(NU SE MAI ELECTRIZEAZA)
EU AM VRUT SA STIE TOATA LUMEA CA TOTUSI MAI EXISTA CEVA CARE SA NE AJUTE





Ma leeessssiiiii...povestile de aburit fraierii pt. plasat jegurile Herbalife...
kudika226898
Postat pe 17 Noiembrie 2012 15:47
Sopon de casã. Adio mãtreaþã! Sau pãr!
Rebekka_
Postat pe 17 Noiembrie 2012 16:06
De la: criszoe, la data 2012-11-16 17:46:56Publicitate



Ieeeeeeeeeee!
Rebekka_
Postat pe 17 Noiembrie 2012 16:06
De la: Blue89, la data 2010-08-25 23:26:20Buna tuturor.
Nu am citit chiar toate postarile, dar voi raspunde pentru cea care a deschis acest topic.
Eu am avut aceeasi problema ca si tine: par gras ci cu matreata. Ma spalam intr-o perioada o zi da si una nu.
Am folosit fel de fel de sampoane si nimic nu a avut efect. Anul acesta am mers la un medic dermatolog foarte bun care mi-a recomandat un sampon de la Bioderma, node ds+ anti-recidive se numeste si se gaseste in farmaciile SensiBlu. Este cam scump ce-i drept, in jur de 40 de lei,dar isi merita banii din plin. Am scapat de matreata de la prima spalare si acum ma pot spala la 4-5 zile pentru ca nici parul nu mi se mai ingrasa. Si tin sa mentionez ca ma chinui cu problema asta de vreo 8 ani,iar pana acum asta a fost singurul sampon ce chiar mi-a facut bine.
Nu are un gramaj atat de mare ca cele din supermarketuri,dar eu ma spal doar la radacina,iar pe firul de par cu un sampon din comert mai ieftin. Oricum este foarte eficient.Si ce mai e important e ca trebuie sa-l lasi sa actioneze circa 5-7 minute. Conteaza mult.Si medicul mi-a spus.
Sper ca am ajutat cu ceva.Pupici
Cred ca o sa-l incerc si eu pe asta ca nu suna rau. Nivea la mine isi face efectul de obicei, dar daca se intampla sa port palarie acum toamna sau iarna, se ingrasa imediat.
GeorgianaBB
Postat pe 19 Noiembrie 2012 00:28
Buna, Anna. eu iti pot recomanda samponul cu lemn dulce de la Amarelli, pe care-l gasesti pe www.luxury-boutique.ro . Lemnul dulce are foarte multe proprietati terapeutice, iar samponul e foarte bun impotriva caderii parului si trateaza matreata.
kudika_27404
Postat pe 24 Ianuarie 2013 15:03
Eu folosesc de ceva timp numai sampoane naturale! Sunt super multumita de samponul cu extract de ardei iute si cel cu extract de urzica, pe care le alternez! Volum, regenerare, parul nu se mai ingrasa asa repede-sunt cateva din rezultate. E ce-i drept solid(ca un sapun), usor de folosit, ieftin!
kudika_35641
Postat pe 19 Octombrie 2013 17:38
Mergi la un consult medical mai degraba. Acolo ai sanse maxime sa rezolvi problema. Cat cheltui pe teste mai bine un consult, iesi mai ieftin si cred ca un pik mai sigur
kind_er
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:48
Scuze de parere, dar nu sunt singura, din pacate, care, ca si consultant superior herbalife, am fost neplacut surpinsa de "calitatea" samponului. matreata apare la 2 zile dupa folosire, iar scalpul imi da o senzatie de mancarime si de iritare. Asa ca...poti incerca cu siguranta toate masurile de slabire, mentinere a greutatii (super), dar la samponul si la balsamul Herbal Aloe de la herbalife sa nu iti faci sperante!
kudika_943642
Postat pe 24 Noiembrie 2013 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iritati/alergi 18 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:32
Ce lotiune de plaja recomandati? 15 De la: lara007_healthy 2 August 2015 12:00
Dermatologie 2 De la: dobresimona2006 5 Octombrie 2009 11:01
bronzare cu dha???ceparere aveti? 100 De la: adina_elina 27 Decembrie 2012 21:27
Blogul meu 4 De la: myladybug 1 August 2011 19:01