Setari Cookie-uri

Tigara electronica - informatii

Cat de curand vreau sa-mi achizitionez 1-2 tigari electronice. Zilele trecute am avut ocazia sa vad una in realitate si am tras si cateva fumuri. Mi s-a parut chiar ok, am avut senzatia ca as fuma o tigara light... tinand cont de faptul ca sunt fumatoare inraita de tigari "rosii", nu light-uri (aprox. 1 1/2 pachet/zi).

As avea nevoie de pareri ale celor care folosesc tigarile astea de ceva timp.

Daca sunt printre voi "fumatori", v-as ruga sa-mi recomandati un tip de tigara cat de cat ok, mai ieftina.
Eventual, si un site mai de "incredere" de pe care sa comand.

M-am uitat pe cateva site-uri cu specific, insa nu dau suficiente informatii.
Unele ar fi acestea: http://www.tigara-electronica.com.ro/produse.html si
http://www.esmoke.ro/categories.php?category=PROMOTII
Aici, sincer, mi se par cam scumpe... nu doar tigarile, ci si accesoriile.

Altul e: http://www.php-tigaraelectronica.ro/categorie/Tigari_Electronice_Trabucuri-0.html
Aici, ma tenta modelul RU 85. Se pare ca varianta asta e cea mai ieftina (in pachet promotional (dau si 2 tigari) + accesoriilede viitor).

Am dedus ca, tigarile cu cat sunt mai mici ca lungime, cu atat cartusele (filtrele) au mai putine suflari/inhalari/pufuri. In principiu, pt mine ar fi ok si asa, pt ca rezervele de filtre nu sunt scumpe, nici rezervele e-lichid si nici atomizoarele.

Orice informatie aveti, mi-ar prinde bine :)
nonado
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:53
Ca si alte asemenea adjuvante antifumat, si cu tigara electronica nu faci alceva decat sa le ingrosi buzunarele. Sunt doar produse comerciale care nu te ajuta cu nimic, ba chiar iti pot face rau. Ma poti contacta sa-ti transmit o carte care te poate ajuta mai mult decat aceste chinezarii, fie ele tigari, plasturi, tincturi minune.
Dupa ce citesti cartea si faci ce iti spune gratis autorul, poti completa un capitol al cartii, AVANTAJELE FUMATORULUI, si poti fi premiata.
Nutrisan
Postat pe 29 Ianuarie 2010 15:00
De la: Nutrisan, la data 2010-01-29 15:00:46Ca si alte asemenea adjuvante antifumat, si cu tigara electronica nu faci alceva decat sa le ingrosi buzunarele. Sunt doar produse comerciale care nu te ajuta cu nimic, ba chiar iti pot face rau. Ma poti contacta sa-ti transmit o carte care te poate ajuta mai mult decat aceste chinezarii, fie ele tigari, plasturi, tincturi minune.
Dupa ce citesti cartea si faci ce iti spune gratis autorul, poti completa un capitol al cartii, AVANTAJELE FUMATORULUI, si poti fi premiata.


Da, am uitat sa specific un lucru important: nu vreau sa ma las de fumat.
Vreau doar sa nu mai miros a fum de tigara.

Pt. mine ideea de "tigara" a fost ultra-atragatoare din copilarie. Ma fascina sa tin o tigara intre degete si sa scoata fum!
Cand am inceput sa "invat" cum se fumeaza, a fost dezastru: stare de rau, greata, ameteli. Nu ma inecam, nici nu tuseam.
Imi era scarba de fumul acela... dar era prea mare dorinta de a tine o tigara aprinsa in mana, de a inhala si expira fum... asa ca m-am ambitionat si am "reusit" sa fumez. Pacat :(
Daca ar fi existat pe atunci o asemenea metoda (fumatul cu aburi)...

In alta ordine de idei, sincer nu ma intereseaza cui "ingros buzunarele" atat timp cat primesc un produs util mie. Mai concret spus, un produs pe care EU il consider util.
Singurul "semn de intrebare" il am in privinta distribuitorilor de pe net...
De aceea am nevoie de recomandari ale persoanelor care FUMEAZA tigari electronice (sa-mi recomande un furnizor de unde au luat ele).

nonado
Postat pe 29 Ianuarie 2010 15:11
Revin cu informatii. Vad ca eu nu am primit de la nimeni, incerc sa dau eu la altii care poate ar avea nevoie de ele.

Am comandat pana la urma modelul de tigara-e RU 85 (oferta 2 tigari in pachet) de pe site-ul http://www.php-tigaraelectronica.ro/categorie/Tigari_Electronice_Trabucuri-0.html
Mi-a sosit coletul acum 4 zile (in 05.02.2010). De atunci folosesc cele 2 tigari-e.

Am fost incantata: desi nu era aceeasi senzatie de placere ca la o tigara normala, exista totusi o senzatie faina cand fumam tigara-e.
Am redus nr. tigarilor normale, de la 30/zi, la 10/zi. Eram chiar multumita de evolutie.

Dupa 3 zile de utilizare (adica de ieri 08.02.2010), au aparut si "tzepele":
- cica un atomizor/vaporizator dureaza destul de mult (nu doar 3 zile)... nici vorba!
- nici una dintre cele 2 tigari, cu atomizoarele lor, nu mai scot fum/abur, decat extrem de putin
- degeaba am schimbat cartusele, le-am incarcat cu e-lichid, am incarcat acumulatorii, am facut pauze lungi (de ore intregi)intre "fumat", le-am tinut cu capul in jos etc: NICI UN EFECT = NU MAI SCOT ABURI/FUM decat foarte putin, nu ca in zilele precedente.
-mentionez faptul ca nu am abuzat de aceste tigari, nu am exagerat deloc in fumatul lor

Cred ca s-ar putea sa conteze si marca acestor tigari... implicit atomizoarele. Nu stiu sigur, dar asa presupun, tinand cont de faptul ca aceste 2 atomizoare s-au "invechit" mult prea repede, in doar 3 zile.

Ce e pacat, e ca deja am inceput sa cresc nr tigarilor normale... zilele trecute fumam 10/zi, de ieri am urcat deja la 14/zi.
nonado
Postat pe 9 Februarie 2010 13:35
De la: nonado, la data 2010-01-29 15:11:50
De la: Nutrisan, la data 2010-01-29 15:00:46Ca si alte asemenea adjuvante antifumat, si cu tigara electronica nu faci alceva decat sa le ingrosi buzunarele. Sunt doar produse comerciale care nu te ajuta cu nimic, ba chiar iti pot face rau. Ma poti contacta sa-ti transmit o carte care te poate ajuta mai mult decat aceste chinezarii, fie ele tigari, plasturi, tincturi minune.
Dupa ce citesti cartea si faci ce iti spune gratis autorul, poti completa un capitol al cartii, AVANTAJELE FUMATORULUI, si poti fi premiata.


Da, am uitat sa specific un lucru important: nu vreau sa ma las de fumat.
Vreau doar sa nu mai miros a fum de tigara.

Pt. mine ideea de "tigara" a fost ultra-atragatoare din copilarie. Ma fascina sa tin o tigara intre degete si sa scoata fum!
Cand am inceput sa "invat" cum se fumeaza, a fost dezastru: stare de rau, greata, ameteli. Nu ma inecam, nici nu tuseam.
Imi era scarba de fumul acela... dar era prea mare dorinta de a tine o tigara aprinsa in mana, de a inhala si expira fum... asa ca m-am ambitionat si am "reusit" sa fumez. Pacat :(
Daca ar fi existat pe atunci o asemenea metoda (fumatul cu aburi)...

In alta ordine de idei, sincer nu ma intereseaza cui "ingros buzunarele" atat timp cat primesc un produs util mie. Mai concret spus, un produs pe care EU il consider util.
Singurul "semn de intrebare" il am in privinta distribuitorilor de pe net...
De aceea am nevoie de recomandari ale persoanelor care FUMEAZA tigari electronice (sa-mi recomande un furnizor de unde au luat ele).


fata eu mam lasat de tigari asa pur si simplu dar am si fumat tigare electronica,si marca conteaza f mult,am fumat la ea mult timp si scoate la fel abur ca si la inceput,dc vrei dami mesaj
a si cat ai dat tu pe acele 2 tigari?
pisoimikpitik
Postat pe 17 Februarie 2010 20:56
Am dat 170 lei.
Era pachet "promotional" cu: 2 tigari, 2 atomizoare, 2 baterii, incarcatoare (priza,usb,masina), 10 rezerve (cartuse) si 1 sticluta e-lichid (10 ml).
La pretul asta se adauga transportul de 20 lei.

Tot nu am reusit sa inteleg daca atomizoarele sunt de vina sau cartusele sau lichidul... sau ce?!
Atunci cand iau un cartus nou/sigilat, culmea e ca iese abur ultrasuficient! Doar pt vreo cateva fumuri, dar iese!
Pai atunci n-are logica sa fie atomizorul problema... pe cuvant daca mai inteleg ceva.

Intre timp, am reusit cat de cat sa "reglez" aburul: zilnic, umplu cartusul cu e-lichid. Uneori si de 2 ori/zi (cu seringa si ac, daca pun cu pipeta originala, curge aiurea). Scoate abur ceva mai bine, dar nu ca atunci cand pun un cartus nou nout.

Sincer, desi e relativ ok si asa, tot nu-s multumita...


Tu ce marca aveai? Mi-ai putea spune si de unde ai luat-o?
Mersi :)
nonado
Postat pe 18 Februarie 2010 15:43
te rog din suflet,lasa tigarile electronice sau foloseste-le,dar citeste pe net cartea lui allen carr-"in sfirsit nefumator". nu te lasi de fumat ptr ca iti place ,am inteles, dar nu pierzi nimic daca citesti aceasta carte. Te pup si vb daca vrei dupa ce citesti cartea.
healthy003237
Postat pe 21 Februarie 2010 23:02
De la: healthy003237, la data 2010-02-21 23:02:54te rog din suflet,lasa tigarile electronice sau foloseste-le,dar citeste pe net cartea lui allen carr-"in sfirsit nefumator". nu te lasi de fumat ptr ca iti place ,am inteles, dar nu pierzi nimic daca citesti aceasta carte. Te pup si vb daca vrei dupa ce citesti cartea.


Ok, o s-o citesc daca m-ai luat asa "insistent". :)
Sper s-o si gasesc pe net (nu prea am rabdare la google)...
nonado
Postat pe 22 Februarie 2010 15:07
Pot trimite eu cartea respectiva doritorilor, fazakas.zoltan@yahoo.com
colnago
Postat pe 22 Februarie 2010 20:16
probabil ca ai cumparat o tigara electronica similara cu tigarile normale ca dimensiuni. eu folosesc de circa o luna o tig. el. tip "pen" (pix) - sunt ceva mai mari insa cartusele sunt mai generoase ca si bateriile. atomizorul pare ok pana acum. cred ca site-ul este tigarielectrice sau tigarete electrice. sper ca te-am ajutat. eu sunt destul de multumit
healthy013584
Postat pe 6 Martie 2010 13:04
De la: healthy013584, la data 2010-03-06 13:04:44probabil ca ai cumparat o tigara electronica similara cu tigarile normale ca dimensiuni. eu folosesc de circa o luna o tig. el. tip "pen" (pix) - sunt ceva mai mari insa cartusele sunt mai generoase ca si bateriile. atomizorul pare ok pana acum. cred ca site-ul este tigarielectrice sau tigarete electrice. sper ca te-am ajutat. eu sunt destul de multumit


Da, tigara mea este foarte asemanatoare cu cele normale
Pana la urma am gasit unele "trucuri" pt a cat de cat scoate fumul (aburul dorit). Ne e foarte multumitor, dar este mai ok decat inainte.
O perioada voi ramne cu genul acesta de tigari, macar sa le folosesc daca tot am dat banii pe ele :)
Apoi, poate ma voi "reorienta"... inca nu stiu.
oricum, iti multumesc pt informatii. Nu se stie niciodata cand imi vor fi de folos.
nonado
Postat pe 12 Martie 2010 19:05
De la: nonado, la data 2010-02-18 15:43:26Am dat 170 lei.
Era pachet "promotional" cu: 2 tigari, 2 atomizoare, 2 baterii, incarcatoare (priza,usb,masina), 10 rezerve (cartuse) si 1 sticluta e-lichid (10 ml).
La pretul asta se adauga transportul de 20 lei.

Tot nu am reusit sa inteleg daca atomizoarele sunt de vina sau cartusele sau lichidul... sau ce?!
Atunci cand iau un cartus nou/sigilat, culmea e ca iese abur ultrasuficient! Doar pt vreo cateva fumuri, dar iese!
Pai atunci n-are logica sa fie atomizorul problema... pe cuvant daca mai inteleg ceva.

Intre timp, am reusit cat de cat sa "reglez" aburul: zilnic, umplu cartusul cu e-lichid. Uneori si de 2 ori/zi (cu seringa si ac, daca pun cu pipeta originala, curge aiurea). Scoate abur ceva mai bine, dar nu ca atunci cand pun un cartus nou nout.

pe tigara mea am dat 250 de ron si mi-am comandato de la cineva un prieten din america,merge pe 3 bateri si se incarca cu e-lichid,si nu are cartuse are un filtru mai special,atata tot,si o incarc o data la 3 zile
pisoimikpitik
Postat pe 14 Martie 2010 19:47
De la: lilly_mumusica, la data 2010-03-14 19:47:55
De la: nonado, la data 2010-02-18 15:43:26Am dat 170 lei.
Era pachet "promotional" cu: 2 tigari, 2 atomizoare, 2 baterii, incarcatoare (priza,usb,masina), 10 rezerve (cartuse) si 1 sticluta e-lichid (10 ml).
La pretul asta se adauga transportul de 20 lei.

Tot nu am reusit sa inteleg daca atomizoarele sunt de vina sau cartusele sau lichidul... sau ce?!
Atunci cand iau un cartus nou/sigilat, culmea e ca iese abur ultrasuficient! Doar pt vreo cateva fumuri, dar iese!
Pai atunci n-are logica sa fie atomizorul problema... pe cuvant daca mai inteleg ceva.

Intre timp, am reusit cat de cat sa "reglez" aburul: zilnic, umplu cartusul cu e-lichid. Uneori si de 2 ori/zi (cu seringa si ac, daca pun cu pipeta originala, curge aiurea). Scoate abur ceva mai bine, dar nu ca atunci cand pun un cartus nou nout.

pe tigara mea am dat 250 de ron si mi-am comandato de la cineva un prieten din america,merge pe 3 bateri si se incarca cu e-lichid,si nu are cartuse are un filtru mai special,atata tot,si o incarc o data la 3 zile
pisoimikpitik
Postat pe 14 Martie 2010 19:51
Mersi mult de raspuns. orice info este utila, macar asa mai aflu si despre alte genuri de tigari si preturi, pt viitor. :)
nonado
Postat pe 15 Martie 2010 16:21
trebuia sa-ti cumperi tigara electronica dse901,e super si nu am avut probleme cu tigara niciodata.
kudika329903
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:31
reclama mascata, nu?
franziska_eu
Postat pe 8 Ianuarie 2012 04:44
Nu este nicio reclama mascata , am vrut parerile voastre in legatura cu acel site...mai exact ce credeti despre ei , daca au produse de calitate sau nu..astept in continuare raspunsurile . PEACE

Postat pe 9 Ianuarie 2012 04:00
De la: mnz, la data 2012-01-09 04:00:10Nu este nicio reclama mascata , am vrut parerile voastre in legatura cu acel site...mai exact ce credeti despre ei , daca au produse de calitate sau nu..astept in continuare raspunsurile . PEACE


Tigara electronica e o pacaleala la moda inca...toate colegele de birou si-au achizitionat-o anul trecut si minunea a tinut 2 luni, dupa care au revenit la tigarile obisnuite...dar cei care au lansat-o s-au imbogatit de pe seama credulilor...bravo lor...cu cat mai multi prosti, cu atat mai bine. ..
kudika226898
Postat pe 9 Ianuarie 2012 12:01
Sal,
Sunt vaper de 2ani+ si tin sa va spun ca conteaza si de unde iti procuri consumabilele;Totul a inceput intro vara la un spectacol in oras la un prieten care avea un DS901 si cand am tras din ea am zis ca veau si eu.Am luat si eu de la alte magazine care nu mi-au inspirat incredee(lichide ,atomizoare ,bateri,cartomizoare ,giantomizoare etc) si nu le-am mai vizitat.Lichidul conteaza foarte mult de unde il ei caci sunt si aftershave-uri printe ele. la fel si restul.Acum am tecut pe mod Tesla (variabil)care este fain,la fel si atomizoarele serviabile.Eu unul am incredere in 3 magazine online iar primul este www.etigara-electronica.ro de unde sunt client de 1 an si nu mi-au inselat increderea in plus fata de celelalte sunt promti,seriosi si intelegatori(daca ai probleme cu ceva de la ei te ajuta s-au iti inlocuiesc produsul fara dubii).Au si produse bune si ce nu gasesti pe celelalte, in plus primesti si bonus cand cumeri.
Asa ca nu dati banii ca vii se pare ca au un pret scazut cii uitati-va si la prestigiul celor ce il vand.Am economisit in 2 ani de la 17000 la 5000 in plus imi plac si nu miau facut rau pana acum in afara de 4kg in plus ma simt bine.Vizitati si magazinul www.etigara-electronica.ro si vedeti ca are sa va placa.Va salut vapand si nu mai dati banii pe prostii
Dinu_Petrica_1
Postat pe 28 Mai 2013 16:31
De la: kudika226898, la data 2012-01-09 12:01:47
De la: mnz, la data 2012-01-09 04:00:10Nu este nicio reclama mascata , am vrut parerile voastre in legatura cu acel site...mai exact ce credeti despre ei , daca au produse de calitate sau nu..astept in continuare raspunsurile . PEACE


Tigara electronica e o pacaleala la moda inca...toate colegele de birou si-au achizitionat-o anul trecut si minunea a tinut 2 luni, dupa care au revenit la tigarile obisnuite...dar cei care au lansat-o s-au imbogatit de pe seama credulilor...bravo lor...cu cat mai multi prosti, cu atat mai bine. ..


Fumatul in sine e o mare prostie. Sa dai o caruta de bani ca sa te imbolnavesti de tot felul de chestii, din cauza tigarilor, inclusiv de cancer la plamani, reprezinta o mare prostie.

Cei care fumeaza nu dau doar banii pe tigari, ci si pe bolile extra care vin la pachet, odata cu fumatul.
kudika_32792
Postat pe 28 Mai 2013 20:09
Foarte interesante aceste discutii, spre deosebire de alte site-uri acesta deja m-a convins sa trec la o tigara electronica. Am gasit un site de unde intentionez sa cumpar www.tru-esmoke.ro imi recomandati si altceva?! Multumesc anticipat! Succes!
Dinu_Cristian_1
Postat pe 1 Iulie 2013 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LEACURI PENTRU IARNA 9 De la: office_salinasusesi_ro 28 Februarie 2010 11:16
Dieta Okinawa 7 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 13:08
Faimoasele pastile chinezesti 165 De la: 18 Martie 2012 11:51
Ce sa fac sa slabesc (sanator)?! 117 De la: 1708 5 August 2010 15:49
Dieta.... 2 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 14 Septembrie 2010 08:47