Setari Cookie-uri

Vreau niste sfaturi sunt disperata..

Am o relatie de aproape 3 ani iar de la un timp prietenul meu nu mai are ''performante'' in pat..adica nu mai are o erectie normala iar uneori nu o are deloc si trebuie sa ''ma chinui'' ceva timp
El imi tot spune ca din cauza stresului ca din alte cauze dar nu ca nu mai tine la mine sau ca a fost cu altcineva...Nu stiu ce sa mai cred...ideea e ca si comportamentul lui e altul...daca ne certamn imi spune hai sa ne despartim tu alegi mie imi e indiferent ..nu vrea sa mai vorbeasca cu mine in legatura cu anumite lucruri deoarece spune ca il sacai..de foarte multe ori sare peste preludiu si continua ceea ce el crede ca ma face sa ma simt bine:)....imi reproseaza tot felul de lucruri si nu ii pasa daca plang iar daca insist mai mult pe un subiect pleaca de langa mine fuge si ma lasa cu ochii in soare fara raspunsuri fara nimic ...pur si simplu nu ma pot desparti de el parca se rupe ceva in mine ma doare sufletu plang mereu sunt irascibila....
Vreau doar sinceritate .. sa imi spuna ce gandeste ce vrea ce simte.. va rog eu ajutati.ma...sunt disperata ma simt foart dezamagita nu mai sunt eu ...
krystal_healthy
Postat pe 2 Februarie 2010 17:14
Faptul ca el se comporta in acest fel, poate avea pe alta sau poate avea o boala incurabila pe care tio ascunde, si prin acest comportament, vrea ca tu sa-ti continui viata cu alcineva, desi tind sa cred mai mult in prima varianta.Va trebui totusi sa ai o discutie serioasa cu el, s-ai ceri explicatii si sa luati o hotarire.Fii tare si nu te da batuta.Daca intradevar are pe alta atunci e mai bine sa puneti punct .Iti va fi greu dar va trece, asa cum toate trec pe lumea asta.
kudika098645
Postat pe 16 Februarie 2010 09:24
draga mea,imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva,,,,,,,,,,,,daca vrei parerea mea sincera eu ti-o spun :e un nesimtit asta ca sa nu ii spun ca e un cretin.....si crede-ma chiar nu are rost sa te stresezi,sa te obosesti ca daca zici ca sunteti de 3 ani impreuna si deja face asa ............... asa o sa faca mereu.si crede-ma ca stiu ce zic............gandeste-te ca tineretea o ai doar o data si nu iti bate joc de ea...........baieti de treaba pe lumea asta inca mai sunt trebuie doar sa vrei sa ii gasesti,iar cand l-ai gasit poarta-te cu el asa cum esti tu naturala nu incerca sa schimbi nimic din viata ta pt el ,caci el trebuie sa te placa asa cum esti tu,naturala.o sa-l gasesti ,te asigur ,caci fiecare sac isi are petecul lui eu povestea ta am trait-o pt 7 ani timp in care ne-am si casatorit..............am tot trait cu speranta ca se va schimba ,dar nu a fost asa.............asa ca te sfatuiesc sa nu iti irosesti timpul degeaba cu cineva care nu merita...............iti doresc mult curaj..........se zice:.timpul le rezolva pe toate insa TU trbuie sa fii cea care hotaraste in viata ta si nu altul!!!!!!!!!!!!!!mult noroc!
fran
Postat pe 16 Februarie 2010 15:52
vorbeste cu el despre ce te macina insa pe un ton calm. parerea mea este k nu vrea sa mai continuati relatia,insa asteapta sa faci tu primul pas. este greu sa renunti la cineva dupa 3 ani, insa e si mai greu sa suporti atata indiferenta. decizia iti apartine, insa eu zis sa nu o mai lungesti asa mult k iti va fi si mai greu .
multa bafta
cocolusa
Postat pe 17 Februarie 2010 10:02
i-ti spun din propria mea experienta ca barbatul care gaseste mereu scuze ca nu are chef sau c nu poate ,inseamna ca are pe alta si nu stie cum sa-ti spuna dar i-ti da din inteles prin gesturi.o intrebare?in general in afara intimitatii cum se comporta rece sau normal.a-ti doresc ca totul sa se rezolve.pupici
alisia_healthy
Postat pe 20 Februarie 2010 13:43
buna
Te inteleg si stiu cat e de greu si eu am trecut prin asta.Totusi din experienta iti spun un lucru:nu e bine sa generalizam situatia,ca pot fi diverse cauze.As vrea sa te ajut,sa stiu mai multe detalii.Problemele sexuale pot aparea si pe baza de stres si oboseala iar lipsa comunicarii intre voi accentueaza momentele de stres si poate degenera in cearta.El poate a incercat sa-ti explice dar de multe ori o discutie poate degenera in cearta si apoi e greu sa mai comunici.daca el are intr-adevar probleme din cauza stresului atunci ptr.el e f. greu ptr.ca se simte frustrat si neinteles,nici el nu intelege ce se intampla si mandria unui barbat e destul de mare si e f.stresat daca nu-si poate satisface partenera,se simte inutil ;iar daca tu ii arunci cuvinte grele in directia asta e grav ptr.cuplu.El iti poate spune sa va despartiti ptr.ca se simte inutil si nu stie cum sa rezolve situatia,nu toti au amante,unii chiar nu au timp de asa ceva,exista si barbati de treaba.Poate ca a intervenit si o raceala in cuplu,exista perioade cand nu e o activitate sexuala intensa,viata cotidiana e stresanta si ai momente cand vrei doar liniste.Daca nu sunteti casatoriti nu are nici un motiv sa-ti ascunda o aventura prea mult timp,pur si simplu v-ati desparti si gata.Dar nu cred ca are o aventura,poate ma insel dar pare mai mult o problema de comunicare,am trecut si eu prin asta,n-ai idee cat poate afecta un cuplu.As vrea sa comunicam.e-mail aromena33@yahoo.co.uk Pupici,Claudia
aromena33
Postat pe 20 Februarie 2010 15:55
imi pare rau ca tot mai multe femei trec prin asta ...asa este nu trebuie sa generalizam, doar ca eu cred ca daca ar fi fost o problema de a lui fizica, reactia ar fi fost contrara adica un barbat care nu prea mai poate devina automat gelos, este o chestie psihologica!! am trecut si eu prin ce treci tu timp de 3 ani am tot sperat ca isi va reveni , dadeam vina pe mine pt. orice doar ca sa nu accept ca ar putea sa ma insele.si nu este adevarat ca daca nu sunteti casatoriti ar putea sa-ti spuna si gata, unii barbati sunt mai lasi si nu pot face asta ... la mine in cele din urma a recunoscut dar zicea ca nu poate sa ma lase ca pe mine ma iubeste...mi-a fost foarte greu sa pun eu capat in conditiile in care el spunea ca ma iubeste si nu poate trai fara mine rad in secunda urmatoare ma lasa singura in casa si pleca cu "baietii". oricum sa stii ca va trece sa nu crezi ca vei suferi prea mult odata iesita din poveste vei putea privi cu alti ochi si de ce sa faci sortitul tau sa te astepte prea mult ??? gandestete ca barbatul tau e undeva acolo si te asteapta!!!vei simti cand va fi EL!!! crede-ma nu este acesta de acum!!mult noroc!!
Adelyna84
Postat pe 25 Februarie 2010 16:46
Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ECOFIT
Postat pe 25 Februarie 2010 23:35
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:06
M-am despartit de el pana la urma...a fost tare greu si gandindu-ma cum sa fac sa trec mai usor am facut o mare prostie m-am culcat cu un alt baiat... doar atat... simt ca mi se prabuseste ceru in cap...acum imi pare rau ca m-am despratit de el pt ca daca nu ma desparteam nu se intampla evenimentul asta... simt ca nu mai am noroc ma simt goala ... si acum sunt singura si debusolata si mai rau de atat nu mi se putea intampla... mi-am facut rau cu mana mea... pt ca m-am aruncat cu capul inainte ...
krystal_healthy
Postat pe 9 Martie 2010 13:18
krystal ce se intampla?...ce mai faci?nu te-ai inpacat cu fostul?asteptam vesti de la tine
card
Postat pe 10 Aprilie 2010 23:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
....am auzit ca la SIBB - TARGUL PENTRU FRUMUSETEA SI SANATATEA TA din perioada 14 -17 noiembrie de la SALA PALATULUI.. VOR VENI FIRME DIN PESTE 17 JUDETE.. 2 De la: healthy009335 24 Noiembrie 2009 17:20
Herbalife 9 De la: ene_m_gabriel 13 Noiembrie 2009 21:25
iaurturile probiotice 6 De la: kudika183045 12 Martie 2012 11:49
O mana, sau doua de ajutor? 11 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:45
ce sa fac pt capilarele sparte de pe picioare?:(((((( 9 De la: Spiridusha_89 21 Octombrie 2013 21:20