Setari Cookie-uri

scandalos

Salut,

as vrea sa va cer ajutorul vostru. Tocmai am vorbit la telefon cu sora mea. Ea este insarcinata in luna 9 si asteapta bebelusul tocmai in zilele astea.Aztazi trebuia sa aiba ultima ei analiza rutina inaintea sarcinei si nu o sa credeti dar dupa 2 ore de asteptat in sala trebuia sa mearga acasa fara ca doamna Dr. Voicu din Miercurea Ciuc macar sa uite o privire la ea. Era distrusa saraca. Ce putem face in cazul acesta. Unde putem sa mergem in ce forum sa cerem ajutor. Asa ceva nu este in ordine.

Va rog sa ma ajutati sora mea nu are putere dar eu nu pot si nu vreau sa se mai intimple asa ceva cuiva.......

Noapte Buna tuturor

E
healthy012276
Postat pe 5 Februarie 2010 23:10
De la: healthy012276, la data 2010-02-05 23:10:23Salut,

as vrea sa va cer ajutorul vostru. Tocmai am vorbit la telefon cu sora mea. Ea este insarcinata in luna 9 si asteapta bebelusul tocmai in zilele astea.Aztazi trebuia sa aiba ultima ei analiza rutina inaintea sarcinei si nu o sa credeti dar dupa 2 ore de asteptat in sala trebuia sa mearga acasa fara ca doamna Dr. Voicu din Miercurea Ciuc macar sa uite o privire la ea. Era distrusa saraca. Ce putem face in cazul acesta. Unde putem sa mergem in ce forum sa cerem ajutor. Asa ceva nu este in ordine.

Va rog sa ma ajutati sora mea nu are putere dar eu nu pot si nu vreau sa se mai intimple asa ceva cuiva.......

Noapte Buna tuturor

E


Colegiul medicilor - dar trebuie sa ai dovezi!
Cel ami bine este sa schimbi medicul.....sau sa-i dai doctoritei mai mult!
Era bine sa poata naste in Ungaria. Nu stiu daca acolo medicii sunt mai buni, dar sunt mai seriosi! Si conditiile mai bune!Si nici asa de scump ca in Rom.
Imi pare rau ca spun asta....
kudika028076
Postat pe 12 Februarie 2010 22:39
Legislatia si sistemul sanitar trebuie schimbat din temelii. Sistemul actual(ca si cel din justitie de altfel))a devenit un veritabil stat in stat si nu mai raspunde cerintelor pacientilor ! Nu mai vorbim de respectul si atitudinea cadrelor medicale fata de om in general ! Auzi frecvent..."E doctor bun dar...vorbeste cu noi de parca am fi ultimii oameni" ! sau "pana nu-i impingi ceva nu se uita nici cu cu..l la tine " ! ... si exemplele pot continua !!! Daca am avea o legislatie prin care un sistem privat medical puternic ar crea concurenta sistemului centralizat sau semicentralizat de stat ,atunci n-ar mai fi cadre medicale care sa ne vorbeasca ca la piata( infatuate,ironice si arogante),serviciile s-ar inbunatati calitativ iar NESIMTIREA GREVELOR DIN SISTEMUL SANITAR ar inceta !!! DAR totusi prin acest "raspuns",vreau sa va pun o intrebare ?!... Din 10 medici recent absolventi ai facultatilor romanesti ,cati sunt priceputi si pregatiti profesional sa ajute cetateanul de rand ???!...
crysis
Postat pe 21 Martie 2010 08:49
RECLAMETIE URGENTA. Cand se intampla astfel de cazuri indicat este inregistrare si sunat la 112. Nu pleci de acolo. Si amenintare cu presa ca se rezolva cazul. Eu am in telefon numartul de pro-tv si antena 1. Asa de singuranta nu se stie nicodata.
Daca sora ta ar fi fost dispusa sa faca o schimbare, sa nasca in bv de ex, suna la pro-tv si o vedeam la stirile de la ora 17 Asa merg lucrurile in tara nimanui.
tine-ne la curent cu evenimentele.
healthy013618
Postat pe 21 Martie 2010 15:40
sa inteleg ca doctorii de azi sunt veterinari?...trateaza oamenii ca pe niste animale ...cum sa-i impingi mai mult ca sa se uite?la ce se uita la bani?...hmmm... un doctor care se uita mai intai la bani apoi la pacient e veterinar ...oare chiar cunoaste medicina,oare chiar poti avea incredere in diagnosticul sau tratamentul unui astfel de specimen ?azi toata lumea face facultate dar pe putini ii vezi la cursuri si apoi daca te uiti la rezultatele pe care le obtin studentii de la medicina care vor fi viitorii doctori te ia durerile de cap...f multi de 5 da sunt viitori doctori nu ?...care se uita la pacienti si asteapta ca ei sa cunoasca mai multe in domeniu...invatati oameni buni medicina si voi si tratati-va singuri ca la cum se fac azi cursurile la medicina si la cat de pregatiti sunt ei sa nu va mai mirati de ce in loc sa va tratati veti deveni din ce in ce mai bolnavi ...mde...platim ca sa ne procopsim cu mai multe boli in loc sa ne vindecam
healthy011998
Postat pe 22 Martie 2010 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CONCURS LA CAFELE: CASTIGA un Set Aqualia Thermal Legere marca VICHY! 1 De la: LaCafele 3 Martie 2012 23:21
CONCURS INSCRIETE si CISTIGA 0 De la: 9 Martie 2010 08:46
ATI cistigat la vre'un concurs? 19 De la: scorpio67 23 Ianuarie 2011 14:26
Cea mai penibila intamplare la un salon de infrumusetare? 28 De la: kudika013154 28 Ianuarie 2017 01:39
CEI MAI PENIBILI PACIENTI !!! 22 De la: healthy005533 1 Octombrie 2011 20:15