Setari Cookie-uri

trist...

cum vb...parca ai sti...pfff.te apropii de adevar cam la tot ce zici...azi e miercuri.maine e hotararea cea mare
ALyN_healthy
Postat pe 10 Februarie 2010 19:44
Doamne ajuta sa reusesti sa o convingi.
kudika098645
Postat pe 12 Februarie 2010 08:36
s-a terminat totul.n-am reusit s ao conving...sunt terminat
ALyN_healthy
Postat pe 12 Februarie 2010 17:07
Pentru asa ceva nu merita sa suferi. Daca ea este de partea mamai ei daca pana la urma s-a intamplat inevitabilul, roaga-te la D-zeu sa o ierte si vezi-ti de viata esti tanar, i-ti vei aminti mereu prin ce ai trecut acum dar cu timpul nu o sa mai doara. Asa ca fruntea sus nu e chiar asa de rau.
Laura28
Postat pe 12 Februarie 2010 17:32
Resemneazate acum totul a trecut .Asa a vrut dumnezeu sa fie,eu cred ca ea nu merita sa fie mama copilului tau.Curaji
dianadi_healthy
Postat pe 12 Februarie 2010 18:29
Pacat, sincer imi pare nespus de rau,Tu ti-ai facut datoria , ai facut tot ce sa putut omeneste sa inpiedici asta, dar te-ai lovit de incapatinarea si nerecunostinta ei.Tu in fata lui Dumnezeu nu ai pacat, esti ertat.Problema e la ea.Va regreta o viata decizia de acuma, se va trezi dar cind o va face va fi prea tirziu.Eu te sfatuesc ca pe viitor sa ai mare grija in miinile cui iti vei da inima.Alege cu intelepciune si rabdare.Dupa cum vad eu tu ai coloana vertebreala, matur in gindire, un om bun, sensibil si distins.Ar fi pacat sa mai gresesti si a 2-a oara.N-ai fi fost fericit cu ia din cauza ca la ia conteaza ce spune mama nu ce spui tu, si probabil asta a fost si cauza despartirii voastre.Da totul uitarii si mergi mai departe, sa-ti fie tie asta ca un vis urit, din care te-ai trezit.Adevarata fericire te asteapta, tu trebue doar sa o cauti, cu mare grija.
kudika098645
Postat pe 13 Februarie 2010 08:17
De la: fericire, la data 2010-02-09 18:50:00NU NU VA MAI PUTEA. toate femeile care avorteaza primul copil, nu vor mai avea niciodata copii.


nu-i obligatoriu sa se intample asa.. in al doilea rand, de ce nu incercati sa ascultati si variante ei? nu sunt de acord cu avortul, doamne fereste, dar de unde stiti ca el nu se foloseste de existenta sarcinii ca sa reia legatura cu ea? daca ar fi fost iubire reala, nu credeti ca ea s-ar fi opus propriei mame numai ca sa fie impreuna? e vorba de doi ani din viata la care nu poti da cu piciorul.... indiferent daca va mai fi cu el sau nu, ea trebuie sa pastreze copilul ca sa nu faca ceva ce ar putea regreta toata viata! sper sa nu fie deja prea tarziu!
camiflorea
Postat pe 13 Februarie 2010 11:00
doamnelor...cu tot respectul nu inteleg cum puteti sfatui pe cineva sa se casatoreasca pentru ca ea a ramas insarcinata. cu atat mai mult cu cat deja erau despartiti si fiecare cu altcineva. sunt inca 2 copii amandoi. sa faca un copil, sa-l creasca doi oameni care nu se mai inteleg apoi sa se desparta dupa cativa ani? e o absurditate ca ea nu va mai face copii- povesti auzite din spatele blocului. pentru initiatorul topicului a fost o emotie deosebita, o confirmare a masculinitatii,normal sa fie afectat.dar nu suntem iepuri, nici nu mai traim in "epoca de aur",nici in satra. un copil se naste atunci cand e dorit, de comun acord intre doi parteneri, planificat, are nevoie de dragoste, nu numai de bani. nu ar trebui sa se ajunga la avort, pentru asta exista protectie.
stella_m
Postat pe 13 Februarie 2010 22:55
Noi nu i-am sfatuit s-a se casatoreasca neaparat, doar sa dea o sansa copilului sa se nasca.Eu cred ca a meritat sa incercam.
dianadi_healthy
Postat pe 14 Februarie 2010 15:31
multumesc tuturor care m-ati ascultat aici si care v-ati dat cu parerea.legat de o parere de aici...nu,nu vroiam sa ma folosesc de sarcina asta sa fiu cu ea!doamne fereste!e o tampenie!va respect parerile la toti,si as fi vrut sa stiti intreaga poveste.ea ma iubeste si acum...e mai complicat de explicat.acum nu se mai poate face nimic,eu nu vreau s ao mai vad vreodata,fiecare cu viata lui si sper ca Dumnezeu sa ne ierte pe amndoi.
ALyN_healthy
Postat pe 16 Februarie 2010 17:17
Cu multa placere si altadata.
kudika098645
Postat pe 17 Februarie 2010 09:59
care e finalul?a facut avort? cat e de nedreapta viata... eu imi doresc un bebe din tot sufletul si nu o sa am niciodata aceasta bucurie iar altii nu stiu sa primeasca aceasta minune a vietii! daca a facut avort sa stii ca nu te condamn pe tine pt ca nu puteai sa-l tii tu...s-a vazut ca-ti pasa...
k_mizi
Postat pe 17 Februarie 2010 22:57
scz..nu apucasem sa citesc pana la sf...imi pare rau...tre sa treci peste si sa fii un tata bun pt copii care o sa-i ai...
k_mizi
Postat pe 17 Februarie 2010 23:00
Cat de mica valoare dam vietii unii dintre noi...Poate daca prietenei D-v i s-ar adresa intrebarea : "Daca ai fi in locul mamei tale si acel embrion ai fi tu iar printr-o minune ai putea constientiza ca mama ta vrea sa te omoare , ce ai simti?Aivrea sa traiesti?" Este cumplit de usor sa ucidem , dar imposibil sa redam suflarea...Puteti sa faceti cava, dar nu vreti! Intotdeauna ne ascundem in spatele neputintei in momentul in care am dat dovada de lasitate si comoditate...este o caracteristica a omului din pacate...
healthy013146
Postat pe 25 Februarie 2010 07:48
sa stii ca da
horatiu_tra
Postat pe 31 Martie 2010 21:12
De la: horatiu_tra, la data 2010-03-31 21:12:21sa stii ca da


Cat de nedreapta este viata... Eu si sotul meu incercam de ani buni sa facem un copil si nu reusesc, si asta in conditiile in care nu am facut niciodata avort.....
Daca acea domnisoara ar fi citit macar cateva postari ale unor femei care incearca sa faca un copil si ar intelege chinul prin care trecem noi cele care ne dorim un bebe poate alta ar fi fost decizia ei......
kukla
Postat pe 13 Aprilie 2010 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Contentie gresita? 4 De la: kudika_15324 30 August 2012 21:41
herpesul genital! ajutor!!! 94 De la: dibu_iulia 27 Mai 2021 10:46
rana pe col 1 De la: healthy006677 22 Septembrie 2009 11:21
schimbare Ph bucal 18 De la: office_salinasusesi_ro 23 Februarie 2010 21:21
hemangiom pe buza superioara la bebelusa 9 De la: laraariss 2 Aprilie 2014 14:12