Setari Cookie-uri

trist...

fosta mea prietena e insarcinata cu mine in 2 luni.azi am fost cu ea la consult,vineri la ora 14 are programare pt avort.am aflat ca e insarcinata acum cateva zile,ma despartisem de o luna de ea.sunt trist.atat vroiam sa zic...putin spus trist,parca moare ceva din mine...
ALyN_healthy
Postat pe 8 Februarie 2010 19:45
Inca n-ui tirziu sa va inpacati si sa cresteti copilul inpreuna, acest copil iti va aduce mare mingiere, si fericire in viata.Vei regreta toata viata ca l-ai omorit, si ca ai dat dovada de lasitate.El striga tata salveazama si tu ce faci il omori? esti de acord cu asta?
eu zic sa te inpaci cu prietena casatoriti-va, si cresteti minunea de copil inpreuna.
kudika098645
Postat pe 8 Februarie 2010 19:50
Gindeste-te ca te va mustra constiinta toata viata.
kudika098645
Postat pe 8 Februarie 2010 19:54
poate va razganditi... e ingrozitor un avort pentru o femeie, oricat de multe inconveniente ar putea aduce un copil... Niciodata nu va putea trece cu adevarat peste acest lucru. Si nici tu... Totusi faptul ca iti pasa inseamna ca faci parte dintr/o alta specie fata de majoritatea barbatilor... poate ca acel copilas se va naste, dar cu un inceput cald si linistit, asa cum au nevoie copilasii...
kudika129351
Postat pe 8 Februarie 2010 19:55
da..stiu.as prefera sa mor odata cu el. dar nu pot face nimic de unul singur...
ALyN_healthy
Postat pe 8 Februarie 2010 19:58
Incearca sa o convingi, ptr ca daca va face acest avort nu va mai putea avea copii niciodata.
kudika098645
Postat pe 8 Februarie 2010 20:01
M-ai ginditiva sa nu va para rau m-ai tirziu,e totusi o viata de om nevinovat .Am auzit multe cazuri care au facut avort la tinerete,si acum nu mai pot avea copii
dianadi_healthy
Postat pe 8 Februarie 2010 20:04
am incercat...e complicat.nu e vb de bani.amandoi avem o situatie materiala buna...dar..e complicat de explicat.app eu am 23 iar ea 20 de ani
ALyN_healthy
Postat pe 8 Februarie 2010 20:13
E numai bine, cere -o in casatorie dar mai intii cerei ertare, intr-un mediu anbiant.Spunei cit de mult o iubesti si cit de fericiti veti fi alaturi de copilul vostru.
kudika098645
Postat pe 8 Februarie 2010 20:16
pai iertare pt ce...cine a zis ca ne-am desp din cauza mea.maica-sa nu prea ma inghite.am stat vreo 2 ani impreuna dar...
ALyN_healthy
Postat pe 8 Februarie 2010 20:18
Convinge-o nu te lasa, lupta ca acest copil sa traiasca.E copilul vostru.Daca ai sti cit de mult va va bucura, va fi minunea vietii voastre.
kudika098645
Postat pe 8 Februarie 2010 20:19
nush ce sa zic...o s apostez aici daca reusesc ceva.ms...
ALyN_healthy
Postat pe 8 Februarie 2010 20:20
Nu ai nevoie de maica-sa. tu o ei si va mutati in alta parte.Cgiar de nu i-ai gresit cu nimic tu totusi cerei ertare.Vorba dulce mult aduce.Poarta-te frumos si cu maicasa, si ai o discutie si cu ia.Sunele ca te-ai schibat mult si ca ti-ai dat seama ca nu poti trai fara ia.
kudika098645
Postat pe 8 Februarie 2010 20:22
Clar,inainte sa o faceti trebuia sa va asumati responsabilitatea. Nu conteaza cum,conteaza ca s-a intamplat! Asa ca nu copilul e vinovat.Iar tu,la 23 de ani,trebuie sa dai dovada de maturitate,si de coloana vertebrala. Intrebarea intrebatoare e o iubesti,sau nu?Te iubeste,sau i se pare ca a facut o greseala?Daca e asa,peste ani si ani iti va reprosa asta,daca vei fi sau nu alaturi de ea... Nu fi egoist,gandeste-te totusi ca la 20 de ani,mai avea inca de "copilarit" dar daca nu a fost constienta atunci de ce face,acum trebuie sa fie. Clar e decizia ei,si trebuie sa o respecti,mai ales daca intre voi nu e decat o joaca de copii,o obijnuinta din care sa spuneti "te iubesc" doar de dragul de a auzi asta,sau de a va simti iubiti. Poate ca are vise si simte ca i se vor nimici daca o sa vina acest copil,dar trebuie sa stie ca mai sunt fete chiar din liceu,care desi insarcinate au terminat liceul,si acum sunt in facultate sau au terminat. Asa ca nu mai faceti o drama din asta,faceti o drama din moartea unui copil.
NimeniDoarEu
Postat pe 8 Februarie 2010 20:43
Ei s-au iubit cindva, dar din cauza mai multor cauze s-au despartit.Drama si trauma si ptr. unul si pttr. altul ii va urmari toata viata, daca acest avort va avea loc.El e constient de situatie si bravo lui ca incearca sa remedieze ceva.Ia ar trebui convinsa.O va mustra constiinta toata viata, ptr. ca alti copii nu va mai putea naste niciodata, ptr. ca e primul copil.Ca e nascut s-au nu tot crima se chiama.
kudika098645
Postat pe 9 Februarie 2010 07:48
De ce s-al omori, cind inca nu l-ai vazut?si nu stii cita fericire si dragoste iti poate darui, daca il lasi in viata.
kudika098645
Postat pe 9 Februarie 2010 07:55
ms pt comentari..eu nu vreau.chiar nu vreau.si nu ne-am despartit din cauza mea.si da!ne-am iubit foarte mult.am trecut prin multe impreuna.dar timpul trece...s-au schimbat multe de atunci.e mult de povestit...
ALyN_healthy
Postat pe 9 Februarie 2010 17:42
Da decizia iti apartine.Eu doar ti-am dat citeva sfaturi, gindind ca poate te vor ajuta.In orce caz tu ai mai multa minte decit ia, scuza-ma, ca am jicnito.
kudika098645
Postat pe 9 Februarie 2010 18:14
Un lucru doar iti mai spun.Toata viata tu vei avea in suflet o durere, iar ia nu va mai putea avea copii niciodata daca face acel avort, ptr. ca e la prima sarcina, daca era a 2-a a 3-a nu era problema.Si cu siguranta va avea mustrari de constinta toata viata.Va ajunge batrina si cui va lasa ce va avea sau cine o va ingriji la batrinete?da neamurile, dar nu va fi niciodata ca copilul tau.Fiecare e liber sa faca ce vrea cu viata sa, dar nu o lua si pe a altuia.
kudika098645
Postat pe 9 Februarie 2010 18:22
nu e doar decizia mea...oricum cred ca mai poate face copii...sper
ALyN_healthy
Postat pe 9 Februarie 2010 18:37
NU NU VA MAI PUTEA. toate femeile care avorteaza primul copil, nu vor mai avea niciodata copii.
kudika098645
Postat pe 9 Februarie 2010 18:50
hai ma...nu neaparat
ALyN_healthy
Postat pe 9 Februarie 2010 18:50
Poti intreba un medic
kudika098645
Postat pe 9 Februarie 2010 18:50
Eu am nepoata medic pe abulanta la Bucuresti si stiu de la ia , dar am si o matusa care a facut avort cu primul copil si acuma regreta amarnic, ptr. ca nu a mai ramas insarcinata.
kudika098645
Postat pe 9 Februarie 2010 18:53
Buna seara !

Iti pot spune doar atat ca eu am facut un avort acum 13 ani si de atunci incerc si nu mai reusesc sa fac un copil , de aici au inceput complicatiile si nu se mai poate . Convinge-o sa nu faca greseala asta Dumnezeu va fi de partea ta . SUCCES !
healthy007978
Postat pe 9 Februarie 2010 19:31
ms.dar ce sa-i mai spun eu.e femeie.ar trebui sa stie toate astea.nu e o gluma.acum ea e cu altcineva eu cu altcineva...nu asta ar fi problema,la mine cel putin...
ALyN_healthy
Postat pe 9 Februarie 2010 23:27
Ar fi trebuit ca mama ei s-ai spuna toate astea.Tu ti-ai facut datoria ai incercat cumva so convingi sa nu faca avortul si ptr. asta te felicit si se pare ca esti mult mai matur in gindire decit ia.
kudika098645
Postat pe 10 Februarie 2010 08:17
M-ai incearca so convingi dar daca o tine pe a ei nu ai cu cine.La ia e lipsa de educatie din partea mamei.
kudika098645
Postat pe 10 Februarie 2010 08:20
cam asa e cum zici tu...tatal ei a murit acum 6 ani si de atunci maca-sa nu prea s-a ocupat de ea...eu am mai avut grija de ea dar...se pare ca nu a fost suficient
ALyN_healthy
Postat pe 10 Februarie 2010 17:13
Intotdeauna esecul copiilor in viata se datoreaza lipsei de educatiei din partea mamai.Ea ar trebui sa-ti fie recunascatoare..ptr. cite ai facut ptr. ea.
kudika098645
Postat pe 10 Februarie 2010 17:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indemnizatie pentru cresterea copilului pana la 2 ani 44 De la: xmarket88 16 Octombrie 2010 16:13
heeeeelp!!! 12 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 11:13
Sarcina sau nu 34 De la: dandanaua_reloaded 19 Octombrie 2010 08:53
histerosalpinografie(HSG) 11 De la: healthy017004 2 Decembrie 2010 21:24
:Dhello:D 5 De la: kyru 21 Februarie 2010 00:24