Setari Cookie-uri

par degradat...

am parul f ros...sh ami creste foarte incet...nu as vrea sa mil tai din nou...normal cat creste intro luna...mie imi creste pe an cam 8 cm..apox...da mai mult nu...ce parere aveti??
d3lya_healthy
Postat pe 12 Februarie 2010 19:31
De la: d3lya, la data 2010-02-12 19:31:04am parul f ros...sh ami creste foarte incet...nu as vrea sa mil tai din nou...normal cat creste intro luna...mie imi creste pe an cam 8 cm..apox...da mai mult nu...ce parere aveti??


Ceao!..parerea mea e ca ar trebui sa te tunzi la varfuri (am inteles ca iti sunt degradate)..la fel fac si eu cand le vad despicate..ma tund un pic si dupaia imi creste mult mai repede si pare mult mai sanatos..succes
Sabrinutza_healthy
Postat pe 19 Februarie 2010 22:46
De la: d3lya, la data 2010-02-12 19:31:04am parul f ros...sh ami creste foarte incet...nu as vrea sa mil tai din nou...normal cat creste intro luna...mie imi creste pe an cam 8 cm..apox...da mai mult nu...ce parere aveti??

ok hai sa te invat ! e bine sa hranesti scalpul , untul de shea e foarte bun pentru scalp, dai putin dar peste tot si dormi cu el in cap, asta cam la 2 spalari ca sa nu se ingrase parul prea tare :D o alta alternativa e sa iei niste frunze de urzica si sa le pui la macerat vreo 3 saptamani in ulei de masline, merg si proaspete si uscate , daca sunt uscate pune mai multe :D si apoi cu uleiul ala sa te dai pe scalp , tot asa cam la 2-3 spalari ! bine ca mi-ai adus aminte sa ma mai dau si eu. la noi se gasesc niste uleiuri dar au mult ulei mineral care nu are nimic benefic pentru scalp ! apoi pentru parul ros, trebuie sa cercetezi de ce e degradat ! dai cu vopsea in fiecare luna, ceea ce nu se face decat daca vrei sa ramai cu parul matura sau te faci prea des cu placa? daca te faci cu placa e bine sa folosesti ceva de protectie, se gasesc destule produse pentru par cel mai bun e uleiul de nuca de cocos, se gaseste la noi pe site-uri bio...eu ma dau putin pe tot parul si pe scalp merge si tot asa dorm cu el. sa vezi ce par hranit si frumos o sa ai ! de asemenea imi plac produsele kleral, le gasesti pe net, sunt deosebit de bune, au o masca cu orhidee pentru par degradat, chiar functioneaza ! astea toate sunt testate de mine. eu am un decapaj la activ si nu se vede pentru ca l-am ingrijit cum am zis mai sus si mai ales, nu ma coafez ! si arata ok :D pupici
sab628
Postat pe 23 Februarie 2010 07:27
recomand masca de ulei de masline cu lamaie de doua ori pe saptamana rezulata garantat!!!!!!! dar trebuie si putzina rabdare!!!succes!!!
patrizzia
Postat pe 3 Martie 2010 21:57
Help ,ce sa fac sa-mi fac decapaj sau sa ma decolorez?
Ce este acel decapaj mai exact?
oana2001_healthy
Postat pe 4 Martie 2010 20:50
eu am renuntat la blond pentru ca mi se nenorocise parul....prefer par sanatos decat blond si ars.
EricaMartin
Postat pe 26 Martie 2010 13:09
Buna,
Daca ai incerca sa te tunzi mai scurt, ti-ar prinde bine. la fel daca ai consuma alimente bogate in vitamine, fructe si legume de sezon, in special. Cand e scurt, parul se regenereaza mai repede. Si asa elimini si aspectul inestetic al parului.
Monicamm85
Postat pe 31 Mai 2010 11:30






----------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 4 Iunie 2010 13:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Invitatie 2 De la: office_salinasusesi_ro 27 Februarie 2010 09:17
Otet de mere 46 De la: dragon_fly88 31 Iulie 2010 20:45
CERAGEM - multiple afectiuni ameliorate 9 De la: IOANA1947 6 Ianuarie 2017 20:37
Va rog votati!!!!! 1 De la: funky_sys 3 Octombrie 2010 14:40
Inaltime si kg 26 De la: alegro6543 21 Decembrie 2011 14:06