Setari Cookie-uri

Produse de slabit bazate pe ingrediente naturale

Ce produse de felul asta ati folosit si v-au ajutat sa slabiti? Mi-ar fi de mare folos cateva recomandari :).
kudika_M486940
Postat pe 11 Decembrie 2011 20:01
Si eu sunt acuma la un regim alimentar dar sincer recunosc ca iau si medicamente.
kudika470267
Postat pe 13 Decembrie 2011 20:36
Ce medicamente ? Au vreun efect :)?
kudika_M486940
Postat pe 22 Decembrie 2011 13:43
Am citit undeva, daca nu ma insel un articol pe kudika, ca ceaiul din radacina de cicoare reduce pofta de mancare. L-am cautat chiar aseara la un mahazin de naturiste, dar nu avea. Nu mi-ar strica acum de sarbatori
luchianramona
Postat pe 22 Decembrie 2011 14:08
De la: kudika_M486940, la data 2011-12-22 13:43:04Ce medicamente ? Au vreun efect :)?
sincer da au efect chear foarte bun in prima saptamana am slabit 5 kg si de atunci nu m.am mai cantarit sa ati spun exact cat am.iti reduc pofta de mancare.dar pe mine mau ajutat sa am o masa foarte ordonata adica sa mananc la ore exacte si foarte putin.inainte nu puteam deoarece sunt foarte pofticioasa si noi mergem tot timpu pe la prieteni si chear invers si ne chefuim.si nu ma puteam abtine sa nu mananc.si cum am nascut si am ramas cu kg nu reuseam sa slabesc .med sunt regenon.stiu foarte periculoase,dar cine este sanatos nu se antampla nimic si nu ia mai mult de 3 luni este ok.pt ca stiu pe altele care luau si 1, 2 si nu e bine.dar vreau sa specific ca la fiecare se manifesta alfel.
kudika470267
Postat pe 22 Decembrie 2011 14:58
De la: kudika470267, la data 2011-12-22 14:58:36
De la: kudika_M486940, la data 2011-12-22 13:43:04Ce medicamente ? Au vreun efect :)?
sincer da au efect chear foarte bun in prima saptamana am slabit 5 kg si de atunci nu m.am mai cantarit sa ati spun exact cat am.iti reduc pofta de mancare.dar pe mine mau ajutat sa am o masa foarte ordonata adica sa mananc la ore exacte si foarte putin.inainte nu puteam deoarece sunt foarte pofticioasa si noi mergem tot timpu pe la prieteni si chear invers si ne chefuim.si nu ma puteam abtine sa nu mananc.si cum am nascut si am ramas cu kg nu reuseam sa slabesc .med sunt regenon.stiu foarte periculoase,dar cine este sanatos nu se antampla nimic si nu ia mai mult de 3 luni este ok.pt ca stiu pe altele care luau si 1, 2 ani si nu e bine.dar vreau sa specific ca la fiecare se manifesta alfel.
kudika470267
Postat pe 22 Decembrie 2011 15:00
ho picioare lungi ce ai de te copiezi singura,,zi imi arati si mie tatuajul ala din zona intima
gitan
Postat pe 22 Decembrie 2011 15:08
De la: kudika_M486940, la data 2011-12-11 20:01:46Ce produse de felul asta ati folosit si v-au ajutat sa slabiti? Mi-ar fi de mare folos cateva recomandari :).
semintele de dud sunt bune
gitan
Postat pe 22 Decembrie 2011 15:09
De la: gitan, la data 2011-12-22 15:08:09ho picioare lungi ce ai de te copiezi singura,,zi imi arati si mie tatuajul ala din zona intima
ho ho gitan uitate mai bine ca m.am corectat nu m.am copiat cred ca ti sa tras de la atate asarmale de tiau esit si pe ochii de nu mai vezi bine da na ce sa faci te anteleg
kudika470267
Postat pe 25 Decembrie 2011 11:18
De la: kudika470267, la data 2011-12-25 11:18:15
De la: gitan, la data 2011-12-22 15:08:09ho picioare lungi ce ai de te copiezi singura,,zi imi arati si mie tatuajul ala din zona intima
ho ho gitan uitate mai bine ca m.am corectat nu m.am copiat cred ca ti sa tras de la atate asarmale de tiau esit si pe ochii de nu mai vezi bine da na ce sa faci te anteleg
si ca sa ati dau raspunsu corect la antrebarea care ,cica ma.m copiat:nu te lasa sa corectezi unde ai gresit doar dk ati mai apare o data craciun fericit
kudika470267
Postat pe 25 Decembrie 2011 11:22
De la: kudika470267, la data 2011-12-22 14:58:36
De la: kudika_M486940, la data 2011-12-22 13:43:04Ce medicamente ? Au vreun efect :)?
sincer da au efect chear foarte bun in prima saptamana am slabit 5 kg si de atunci nu m.am mai cantarit sa ati spun exact cat am.iti reduc pofta de mancare.dar pe mine mau ajutat sa am o masa foarte ordonata adica sa mananc la ore exacte si foarte putin.inainte nu puteam deoarece sunt foarte pofticioasa si noi mergem tot timpu pe la prieteni si chear invers si ne chefuim.si nu ma puteam abtine sa nu mananc.si cum am nascut si am ramas cu kg nu reuseam sa slabesc .med sunt regenon.stiu foarte periculoase,dar cine este sanatos nu se antampla nimic si nu ia mai mult de 3 luni este ok.pt ca stiu pe altele care luau si 1, 2 si nu e bine.dar vreau sa specific ca la fiecare se manifesta alfel.

Ah, multumesc pt. raspuns, am sa ma interesez nitel de medicamentele astea, sa vad ce si cum, mai alez daca zici ca au efect. Pana acum, am auzit ca ar fi foarte bune si cele din gama 4321 Arkopharma . De acu', sa treaca sarbatorile si apoi ma ocup de subiectul asta :D.
kudika_M486940
Postat pe 28 Decembrie 2011 17:21
Una dintre prietenele mele a incercat mai multe produse de slabit, printre care si Tonalin de care e multumita (ajuta la arderea grasimii). Puteti intreba in farmacii de el.
kudika492974
Postat pe 5 Ianuarie 2012 12:46
Eu iau pastilele slim&fit care sunt naturale si m-au ajutat in dieta. Am slabit in jur de 1,5 - 2 kg/saptamana de cand am inceput administrarea. Bineinteles am si mare grija la alimentatie si merge de 2 ori/saptamana la fitness.
GeorgianaBB
Postat pe 6 Ianuarie 2012 19:32
De la: kudika_M486940, la data 2011-12-11 20:01:46Ce produse de felul asta ati folosit si v-au ajutat sa slabiti? Mi-ar fi de mare folos cateva recomandari :).


Lamaia...
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 01:21
De la: GeorgianaBB, la data 2012-01-06 19:32:49Eu iau pastilele slim&fit care sunt naturale si m-au ajutat in dieta. Am slabit in jur de 1,5 - 2 kg/saptamana de cand am inceput administrarea. Bineinteles am si mare grija la alimentatie si merge de 2 ori/saptamana la fitness.



Pai daca n-ai avea grija la alimentatie si nu ai face sport, n-ai slabi niciun gram..asa ca nu ne mai vraji cu ajutorul pastilelor ...
kudika226898
Postat pe 7 Ianuarie 2012 20:25
eu am slabit anul trecut in primavara 6 kg cu colon help. inainte de cura asta nu puteam sa slabesc mai mult de 1-2 kilograme, desi nu mancam prea mult. in schimb aveam o slabiciune pentru dulciuri... de cand am luat colon help nu mai simt nevoia de dulce si nu am pus kilogramele la loc. e adevarat ca nu mananc seara prea mult sau prea tarziu, fac miscare de trei ori pe saptamana (aerobic sau dans) si incerc sa merg cat mai des pe jos, dar faceam aceste lucruri si inainte sa iau colon help. sunt curioasa daca l-a mai incercat cineva
adriana_neacsu26
Postat pe 12 Ianuarie 2012 14:04
Eu iau pastilele slim&fit si sunt foarte multumita de rezultate,. Am slabit chiar si 2 kg/ saptamana.
RoxyRoxx
Postat pe 13 Ianuarie 2012 00:51
De cand le iei RoxyRoxx si cate kilograme vrei sa slabesti? Ti le-a recomandat cineva?
adriana_neacsu26
Postat pe 13 Ianuarie 2012 11:23
Adriana, lupta mea cu kilogramele este mai lunga. Am mai incercat inainte alte pastile roz, dar care, pe langa faptul ca nu m-au ajutat sa slabesc m-am simtit si rau de la ele. Slim&fit mi-au fost recomandate de un nutritionist impreuna cu o dieta personalizata pe baza de fructe si legume. Le-am luat de la sfarsitul verii, dar am mai facut pauze. Am avut multe kilograme de dat jos, de ordinul zecilor.:( Sper sa ajung la silueta dorita curand. Merg si la fitness de 2-3 ori pe saptamana
RoxyRoxx
Postat pe 20 Ianuarie 2012 17:22
De la: RoxyRoxx, la data 2012-01-20 17:22:00Adriana, lupta mea cu kilogramele este mai lunga. Am mai incercat inainte alte pastile roz, dar care, pe langa faptul ca nu m-au ajutat sa slabesc m-am simtit si rau de la ele. Slim&fit mi-au fost recomandate de un nutritionist impreuna cu o dieta personalizata pe baza de fructe si legume. Le-am luat de la sfarsitul verii, dar am mai facut pauze. Am avut multe kilograme de dat jos, de ordinul zecilor.:( Sper sa ajung la silueta dorita curand. Merg si la fitness de 2-3 ori pe saptamana


Du-te zilnic daca e cazul si nu mai lua pastile...
kudika226898
Postat pe 20 Ianuarie 2012 21:46
Din pacate timpul nu-mi permite sa merg mai des la fitness, dar la pastilele slim&fit nu renunt momentan caci ma simt bine si slabesc in acelasi timp. Ma gandesc, in schimb, sa incep sa merg de la jumatatea lui februarie la Kangoo Jumps in loc de fitness sa mai schimb antrenamentul.:)
RoxyRoxx
Postat pe 28 Ianuarie 2012 13:43
De la: RoxyRoxx, la data 2012-01-28 13:43:48Din pacate timpul nu-mi permite sa merg mai des la fitness, dar la pastilele slim&fit nu renunt momentan caci ma simt bine si slabesc in acelasi timp. Ma gandesc, in schimb, sa incep sa merg de la jumatatea lui februarie la Kangoo Jumps in loc de fitness sa mai schimb antrenamentul.:)


Fara sport, e doar poveste..
kudika226898
Postat pe 28 Ianuarie 2012 19:56
La momentul actual pe piata exista o gama foarte variata de produse de slabit care mai de care mai tentante si carora li se face reclama ca fiind miraculoase si naturale. Pe langa acestea se afla si varietatea de diete de slabit, unele consacrate precum cea a lui Montignac, dieta South Beach sau dieta Atkins, la care se adauga numeroasele diete de slabit ce au fost urmate si sunt recomandate de catre vedete precum dieta Catalin Crisan, dieta Nicoleta Luciu sau dieta Irina Reisler.

Apoi capsula pt slabit, au luat-o cateva colege de ale mele si numai de belele au avut parte, de la migrene, insomnii, palpitatii resimtite sau tulburari de ritm surprinse pe EKG pana la tulburari de CM, nervozitate, agitatie maxima...

Sper cat mai multa lume care a avut experiente neplacute in urma "tratamentelor"cu diverse medicamente de slabit sa se exprime aici ,poate in acest fel multe fete sau femei isi vor da seama cat de nocive sunt aceste adevarate "otravuri"!!!!
vreau sa incep prin a va spune ca cele mai indicate in curele de slabire sunt dietele prescrise de nutritionisti si nu medicamentele sau pastilele la care se fac atata reclama sau anumite diete citite pe nu stiu unde....dupa mai multe analize,un medic stie clar ce ti se potriveste astfel incat sa nu-ti fie afectata sanatatea!!!!
iar acum vreau sa va spun o experienta foarte neplacuta,care a curmat o viata ...din pacate....
cumnata mea,care s-a stins anul trecut in iulie,incerca tot felul de diete pt a slabi...a fost si la nutritionist,insa nu a respectat dieta acestuia...se chinuia de ani de zile sa slabeasca...era pur si simplu obsedata de acest aspect,poate chiar complexata,desi nu mi-a spus-o niciodata.....
astfel anul trecut ,inainte cu o sapt sa moara mi-a spus fericita ca si-a gasit ceva pastilute de slabit,zicea ea foarte bune si recomandate de multa lume,reclame,tv...pe care le-a si comandat de pe net...dupa trei zile de administrare a inceput sa se simta foarte rau..nu mai reusea sa manance nimic,nici macar apa sa bea,avea dureri abdominale puternice,crampe musculare,ameteli ,toata s-a ingalbenit si cel mai grav ,a inceput sa aiba hemoragie(ea credea ca i-a venit menstra a doua oara in acea luna)....am vrut sa o ducem la spital,insa a refuzat ..avea 31 de ani,nu o puteai lua cu forta...dupa doua zile a cedat si am dus-o la urgente,unde a stat toata noaptea si i s-au facut mai multe analize ,chiar si transfuzie de sange,pt ca deja ii dadea sangele si pe nas...nu stia ce i se intampla....spre dimineata i-au iesit analizele si avea o infectie in sange,au mutat-o la hematologie ,unde i-au pus diagnosticul de purpura trombocitopenica trombotica....tot in acea zi s-a stins,cu cateva ore mai tarziu...a intrat in stop si din pacate nu au reusit sa o salveze...medicii nu-si explicau de ce atat de repede si de ce atat de brusc....insa autopsia a lamurit problema partial...dupa ce au deschis-o medicii au zis ca toate organele erau inundate de sange....pe alocuri sangele era prea fluid ,in alte parti se coagula ...se pare ca un cheag de sange i-a adus stopul cardio....dar sanse sa scape nu mai avea,parerea medicilor in urma autopsiei....totul a inceput ,au zis ei,de la ficat,care se pare ca a fost puternic intoxicat de niste medicamente fff toxice,insa nu au putut spune cu certitudine care au fost acestea,dar avand imnunitatea scazuta,au rapus-o brusc....din pacate cand se ajunge la aceasta boala,nu prea mai ai sanse la viata....din cei care ajung in acest stadiu,doar 3 % scapa si aceia trec prin multe chinuri....
acele pastile de slabit erau o marca chinezeasca....nu am retinut cum se numesc pt ca era scris in chineza si nici cutia nu o mai am si mai mult nu avea nici macar traducere in romana....
din pacate ea a cazut in aceasta capcana,le-a cumparat si astfel i-au provocat boala mentionata mai sus... altfel de medicamente nu a luat in acea perioada.....doar pe acestea!!!!!!!
vreau sa trag un semnal de alarma asupra acestor "pastile de slabit" ...a nu se cumpara dupa ureche,sa nu aveti incredere in spoturile publicitare care le promoveaza,cu toate ca de multe ori sunt promovate chiar de catre diverse vedete,nu le cumparati de pe net,unii din dorinta de a face bani ,iti pot vinde chiar si otrava,fara sa aiba remuscari........asta e lumea in care traim,o lume in care pt bani esti calcat in picioare,in care pt bani iti iau viata.....
imi cer scuze de roman,insa am simtit nevoia sa scriu aceste randuri si sa evidentiez faptul ca in unele cazuri aceste medicamente pot fi fatale!!!!!!!!
criszoe
Postat pe 28 Ianuarie 2012 20:19
De la: kudika226898, la data 2012-01-07 20:25:40
De la: GeorgianaBB, la data 2012-01-06 19:32:49Eu iau pastilele slim&fit care sunt naturale si m-au ajutat in dieta. Am slabit in jur de 1,5 - 2 kg/saptamana de cand am inceput administrarea. Bineinteles am si mare grija la alimentatie si merge de 2 ori/saptamana la fitness.



Pai daca n-ai avea grija la alimentatie si nu ai face sport, n-ai slabi niciun gram..asa ca nu ne mai vraji cu ajutorul pastilelor ...


Corect!
franziska_eu
Postat pe 29 Ianuarie 2012 00:40
De la: larisika, la data 2012-01-28 20:19:41La momentul actual pe piata exista o gama foarte variata de produse de slabit care mai de care mai tentante si carora li se face reclama ca fiind miraculoase si naturale. Pe langa acestea se afla si varietatea de diete de slabit, unele consacrate precum cea a lui Montignac, dieta South Beach sau dieta Atkins, la care se adauga numeroasele diete de slabit ce au fost urmate si sunt recomandate de catre vedete precum dieta Catalin Crisan, dieta Nicoleta Luciu sau dieta Irina Reisler.

Apoi capsula pt slabit, au luat-o cateva colege de ale mele si numai de belele au avut parte, de la migrene, insomnii, palpitatii resimtite sau tulburari de ritm surprinse pe EKG pana la tulburari de CM, nervozitate, agitatie maxima...

Sper cat mai multa lume care a avut experiente neplacute in urma "tratamentelor"cu diverse medicamente de slabit sa se exprime aici ,poate in acest fel multe fete sau femei isi vor da seama cat de nocive sunt aceste adevarate "otravuri"!!!!
vreau sa incep prin a va spune ca cele mai indicate in curele de slabire sunt dietele prescrise de nutritionisti si nu medicamentele sau pastilele la care se fac atata reclama sau anumite diete citite pe nu stiu unde....dupa mai multe analize,un medic stie clar ce ti se potriveste astfel incat sa nu-ti fie afectata sanatatea!!!!
iar acum vreau sa va spun o experienta foarte neplacuta,care a curmat o viata ...din pacate....
cumnata mea,care s-a stins anul trecut in iulie,incerca tot felul de diete pt a slabi...a fost si la nutritionist,insa nu a respectat dieta acestuia...se chinuia de ani de zile sa slabeasca...era pur si simplu obsedata de acest aspect,poate chiar complexata,desi nu mi-a spus-o niciodata.....
astfel anul trecut ,inainte cu o sapt sa moara mi-a spus fericita ca si-a gasit ceva pastilute de slabit,zicea ea foarte bune si recomandate de multa lume,reclame,tv...pe care le-a si comandat de pe net...dupa trei zile de administrare a inceput sa se simta foarte rau..nu mai reusea sa manance nimic,nici macar apa sa bea,avea dureri abdominale puternice,crampe musculare,ameteli ,toata s-a ingalbenit si cel mai grav ,a inceput sa aiba hemoragie(ea credea ca i-a venit menstra a doua oara in acea luna)....am vrut sa o ducem la spital,insa a refuzat ..avea 31 de ani,nu o puteai lua cu forta...dupa doua zile a cedat si am dus-o la urgente,unde a stat toata noaptea si i s-au facut mai multe analize ,chiar si transfuzie de sange,pt ca deja ii dadea sangele si pe nas...nu stia ce i se intampla....spre dimineata i-au iesit analizele si avea o infectie in sange,au mutat-o la hematologie ,unde i-au pus diagnosticul de purpura trombocitopenica trombotica....tot in acea zi s-a stins,cu cateva ore mai tarziu...a intrat in stop si din pacate nu au reusit sa o salveze...medicii nu-si explicau de ce atat de repede si de ce atat de brusc....insa autopsia a lamurit problema partial...dupa ce au deschis-o medicii au zis ca toate organele erau inundate de sange....pe alocuri sangele era prea fluid ,in alte parti se coagula ...se pare ca un cheag de sange i-a adus stopul cardio....dar sanse sa scape nu mai avea,parerea medicilor in urma autopsiei....totul a inceput ,au zis ei,de la ficat,care se pare ca a fost puternic intoxicat de niste medicamente fff toxice,insa nu au putut spune cu certitudine care au fost acestea,dar avand imnunitatea scazuta,au rapus-o brusc....din pacate cand se ajunge la aceasta boala,nu prea mai ai sanse la viata....din cei care ajung in acest stadiu,doar 3 % scapa si aceia trec prin multe chinuri....
acele pastile de slabit erau o marca chinezeasca....nu am retinut cum se numesc pt ca era scris in chineza si nici cutia nu o mai am si mai mult nu avea nici macar traducere in romana....
din pacate ea a cazut in aceasta capcana,le-a cumparat si astfel i-au provocat boala mentionata mai sus... altfel de medicamente nu a luat in acea perioada.....doar pe acestea!!!!!!!
vreau sa trag un semnal de alarma asupra acestor "pastile de slabit" ...a nu se cumpara dupa ureche,sa nu aveti incredere in spoturile publicitare care le promoveaza,cu toate ca de multe ori sunt promovate chiar de catre diverse vedete,nu le cumparati de pe net,unii din dorinta de a face bani ,iti pot vinde chiar si otrava,fara sa aiba remuscari........asta e lumea in care traim,o lume in care pt bani esti calcat in picioare,in care pt bani iti iau viata.....
imi cer scuze de roman,insa am simtit nevoia sa scriu aceste randuri si sa evidentiez faptul ca in unele cazuri aceste medicamente pot fi fatale!!!!!!!!


Larisika, imi pare sincer rau de pierderea suferita!

Sper sa invete cat mai multe persoane din drama cumnatei tale!
franziska_eu
Postat pe 29 Ianuarie 2012 00:47


Multumesc mult franziska >:D< si eu sper sa trag un semnal de alarma cu aceasta postare.

o seara placuta !
criszoe
Postat pe 29 Ianuarie 2012 19:16
Fara miscare chiar nu poti slabi, asta este un lucru sigur. Cat despre apstilele de slabit, din pacate majoritatea nu sunt de incredere. Franziska_eu multumim de postul detaliat, este foarte util. Eu am luat in vara niste pastile roz mici, mi le adusese sora mea si, pe langa faptul ca nu am slabit, ma simteam si foarte rau: dureri de cap, ameteli, stari de voma, lipsa de energie. Am renuntat la ele dupa cateva zile si am zis ca nu mai iau in viata mea pastile de slabit, pana am mers la nutritionist si mi-a recomandata o dieta personalizata si, optional, daca imi doream slim&fit. Initial am refuzat, dar dupa ce am vorbit cu 2 pritene care luam deja si se simteau bine si slabeau m-am hotarat sa le dau o sansa cu riscul de a trece din nou prin cateva zile de chin. Din fericire nu a fost cazul, le-am luat, nu am avut parte de niciun fel de reactie adversa si am si slabit frumos pana acum. Slabesc in jur de 1,5-1,8 kg/ luna.
RoxyRoxx
Postat pe 2 Februarie 2012 18:09
De la: RoxyRoxx, la data 2012-02-02 18:09:32Fara miscare chiar nu poti slabi, asta este un lucru sigur. Cat despre apstilele de slabit, din pacate majoritatea nu sunt de incredere. Franziska_eu multumim de postul detaliat, este foarte util. Eu am luat in vara niste pastile roz mici, mi le adusese sora mea si, pe langa faptul ca nu am slabit, ma simteam si foarte rau: dureri de cap, ameteli, stari de voma, lipsa de energie. Am renuntat la ele dupa cateva zile si am zis ca nu mai iau in viata mea pastile de slabit, pana am mers la nutritionist si mi-a recomandata o dieta personalizata si, optional, daca imi doream slim&fit. Initial am refuzat, dar dupa ce am vorbit cu 2 pritene care luam deja si se simteau bine si slabeau m-am hotarat sa le dau o sansa cu riscul de a trece din nou prin cateva zile de chin. Din fericire nu a fost cazul, le-am luat, nu am avut parte de niciun fel de reactie adversa si am si slabit frumos pana acum. Slabesc in jur de 1,5-1,8 kg/ luna.



Si pielea iti atarna...si celulita te invadeaza...
kudika226898
Postat pe 3 Februarie 2012 17:02
celulita ne invadeaza cand nu facem deloc sport. Eu m-am asigurat in privinta asta, caci, pe langa pastilele slim&fit si dieta personalizata de la nutritionist, merg la fitness de 2-3 ori pe sapt, in functie de cum imi permite timpul.:)
RoxyRoxx
Postat pe 12 Februarie 2012 15:04
De la: RoxyRoxx, la data 2012-02-12 15:04:18celulita ne invadeaza cand nu facem deloc sport. Eu m-am asigurat in privinta asta, caci, pe langa pastilele slim&fit si dieta personalizata de la nutritionist, merg la fitness de 2-3 ori pe sapt, in functie de cum imi permite timpul.:)



Atata timp cat urmezi strict dieta, mai ales daca e data de un specialist si mai si faci sport de 2-3 ori pe saptamana, pastilele nu-si au rostul....decat poate pentru a te regla la bibilica...
kudika226898
Postat pe 13 Februarie 2012 08:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ANGEL SLIM 4 De la: ramonik15 24 Septembrie 2010 16:22
Cura de detoxifiere cu vegetale de primavara. 12 De la: Aemulus 4 Martie 2010 04:43
Tahitian Noni® Extra Bioactive Beverage™ 41 De la: kudika226898 29 Ianuarie 2011 01:01
Analize inainte de sarcina 2 De la: camiflorea 2 Mai 2010 13:35
buna 3 De la: office_salinasusesi_ro 15 Aprilie 2010 09:54