Setari Cookie-uri

vergeturile in timpul sarcinii..

as vrea sa stiu dak vergeturile din timpul sarcinii dispar cu timpul?
dupa nastere mi-au aparut f multe pe burta,coapse,piciare si chiar si sani.sunt tanara si sunt f suparata k nu pot sa merg la inot sau sa port rochite scurte...
poate se regasesc si alte femei in povestea mea si pot sa-mi dea un sfat bun...

Postat pe 14 Februarie 2010 15:19
buna, nu te speria, vergeturile pot sa dispara daca faci fecvent peeling corporal si hranesti pielea cu o crema de corp regeneranta bogata in acizi de fructe( aha)... acizi de fructe ajuta la regenerarea tesutului.. pentru mine a fost singurul remediu si credema am incercat foarte multe..
healthy013095
Postat pe 25 Februarie 2010 09:21
Salut ,

pentru vergeturi "proaspete" iti recomand folosirea unor uleiuri naturale , simple sau in amestec. Este mult mai eficient, mai SANATOS avand in vedere ca esti o tanra mamica acum si acest aspect te intereseaza mai mult ca niciodata si de ce nu, mai ieftin decat cremele din comert.
Eu iti recomand Ulei de galbenele combinat cu Ulei de macese iar pentru a avea efect si asupra celulitei poti adauga si ceva ulei esential de greapfruti, granium, lime, lamaie si ar mai fi si altele .
Sau mai poti folosi ulei de camelie , foarte eficient si el, ulei de macadamia , ulei de avocado . Si untul de shea combinat cu unt de cacao ( repet 100% naturale deoarece cremele care sustin ca au aceste unturi il au intr-o cantitate foarte mica) au rezultate foarte bune. Eu am vergeturi vechi dar si la astea s-a simtit o ameliorare folosind untul de shea cu untul de cacao.
O parte din aceste produse se gasesc greu intr-adevar dar merita. Cu cea mai mare parte din ele te pot ajuta eu sa le procuri la preturi foarte bune -alinamai16@yahoo.com.

Mult succes si orice decizie ai lua in legatura cu tratamentul , fie ca mergi pe natural fi ca apelezi la creme din comert , actioneaza repede si tine-te de treaba.
alinamai16
Postat pe 27 Mai 2010 10:12
Buna,

Vergeturile existente pot fi atenuate. iti recomand sa incerci cateva remedii naturiste inainte de a incerca minunatele creme si solutii pe care le gasesti in magazine.
Mai jos poti gasi cateva astfel de remedii. Eu am incercat gelul de aloe cu ulei de masline si are efecte daca ai rabdare si il aplici in mod constant.


http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=49&sid=ea713d28a04e37d40c68075501f478ed
Monicamm85
Postat pe 21 Iunie 2010 14:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mancaruri rapide inainte de servici 7 De la: Rusu_Andrei_Andrei_1 17 Iulie 2016 22:20
Gusa polinodulara 38 De la: kudika226898 18 Februarie 2014 16:56
vreau un sfat despre toate analizele... 20 De la: office_salinasusesi_ro 26 Aprilie 2010 13:59
Produsul RE - CODE de slabit la folosit cineva pana acum ? 1 De la: healthy001706 2 Noiembrie 2009 13:33
masaj de celulita iefin in constanta? 4 De la: Indiana_Jones 11 Noiembrie 2011 13:40