Setari Cookie-uri

refacerea sanilor dupa nastere

buna!am shi eu o problemutza pe care ash vrea sa o dezbat cu voi!am nascut acum doi ani,shi dupa nashtere am slabit brusc.nu am ramas cu pielea zbarcita sau ceva de genul asta,doar ca sanii mei nu ishi revin.am folosit o crema pt bust,shi inca o mai folosesc,dar se pare ca nu functioneaza atat de bine.deshi nu am alaptat=o pe micutza mea,sanii mei arata urat,sant lasati shi moi,avetzi idee cum ii pot face sa=si revina la normal?va multumesc!adelina
adelina2
Postat pe 17 Mai 2009 10:23
Pt modificarile aparute dupa nastere, corpul tau e lipsit de multe minerale, fapt care a dus la o imunitate scazuta si la lasarea muschilor. Ai nevoie de o revigorare generala a corpului in interior si exterior si atunci pielea isi revine odata cu refacerea celulelor corpului si oxigenarea lor.

Daca vrei sa iti dau o reteta, scrie-mi pe e-mail meu : pricrodica@yahoo.com si unde locuiesti, telefonul tau, numele ca sa vorbim .

Rodica - director firma naturista
healthy002409
Postat pe 5 Iunie 2009 14:10
Adelina daca ai slabit sa fi fericita si eu am nascut acum 2 ani si inca mai am 8-10kg cu care ma lupt si sani mei au fost f lasati dar si-au revenit dar cu 2 marimi mai mari....iti recomand miscare pt aceea grupade muschi si poate ceva creme succes
fifi_healthy
Postat pe 21 Iunie 2009 14:48
dusurile cu apa rece in fiecare seara revigoreaza sanii
vidya
Postat pe 8 Iulie 2009 01:56
creme,dushuri reci,tratamente naturiste,bla,bla,bla-uri....sanii lasati dupa nastere mai ales daca ai si alaptat(ceea ce e un lucru bun pt. copil si pt. legatura care se creeaza intre mama si copil)deci, sanii lasati nu isi revin cine stie ce,sa nu iti inchipui ca vei mai avea sanii pe care ii aveai inainte de a ramane insarcinata !!!! asa ca obisnuieste-te cu ei asa cum au ramas ca nu ai incotro,asta doar daca nu aveai gand sa faci topless la mare sau mai stiu eu ce chestii din astea....apropo de topless-ul facut de toate ametzitele care au niste sani de iti e sila sa te uiti la ei...mai bine ar face sa puna sutienul,asta ca sa nu strice privelistea sau sa provoace greata...dar atat le duce capu` atat fac !!!! nu am nimic cu cele care au ce sa arate si iti face placere sa le privesti insa in ceea ce le priveste pe celelalte....mare lucru este sa stii ce te poate avantaja si sa scoti in evidenta iar ceea ce nu te avantajeaza sa stii sa ascunzi....asta e intr-adevar o arta!!!!
sagara_laksami
Postat pe 10 Iulie 2009 14:30
daca pui p tine cateva kg 3-4 o sa vezi ce bn arata si sanii tai ,presupun ca esti si slaba...asa am patit si eu..
dera36
Postat pe 5 August 2009 16:58
marea mea problema e k si a adelinei,,, dupa nastere,,care a avut loc acum 2ani sanii mei nusi mai revin ,,sunt lasatii,moi si uratii am doar 21 ani dak acum sunt asa,,cum vor fi knd voi avea 40ani si nu mai spun 50_60ani,,si am alaptat fetita doar 7_8luni,,,acum mia ramas doar amintirea frumosilor sanii cei aveam in timpul sarcini si dupa nastere!!!!va rog orice sfat e binevenit
kryss_healthy
Postat pe 22 August 2009 00:07
Implantul cu silicon
kudika019386
Postat pe 29 August 2009 13:19
Pe fetele carora nu le mai plac sanii lor le-as intreba: au probleme cu partenerul din cauza asta? Ca altfel nu inteleg de unde grija asta exagerata... Deja au un copil, sunt implinite ca femei, cu un sutien adecavat, in afara de partener nu va sti nimeni ce problema au... Chiar nu au ceva mai important la care sa se gandeasca? Cand au copil de doi ani, unele mamici, de altfel foarte ingrijite si pedante, se preocupa de cum pot comunica mai mult cu copilul, la ce gradinita sa-l dea, daca-i fac bine anumite alimente... Pentru ele copilul e cel mai important... Faptul ca, desi au asa mare bucurie langa ele, se preocupa de cum arata sanii, desi am spus, problema poate fi mascata cu o tinuta corespunzatoare, da senzatia ca ar fi imature, capabile sa nasca (si la asta se pricepe toata lumea), dar incapabile sa-si creasca un copil... Am mai auzit si femei care nu si-au alaptat copiii ca sa nu isi deformeze sanii, in afara de cruzimea atitudinii mi s-a parut cretinism de inalta clasa...Stiu ca-s malitioasa, dar, doamnelor, obisnuiti-va de acum, in centrul universului d-voastra nu mai sunteti voi, ci copiii pe care i-ati adus pe lume si nu v-au cerut asta!
camiflorea
Postat pe 23 Noiembrie 2009 06:51
De la: adelina:), la data 2009-05-17 10:23:45buna!am shi eu o problemutza pe care ash vrea sa o dezbat cu voi!am nascut acum doi ani,shi dupa nashtere am slabit brusc.nu am ramas cu pielea zbarcita sau ceva de genul asta,doar ca sanii mei nu ishi revin.am folosit o crema pt bust,shi inca o mai folosesc,dar se pare ca nu functioneaza atat de bine.deshi nu am alaptat=o pe micutza mea,sanii mei arata urat,sant lasati shi moi,avetzi idee cum ii pot face sa=si revina la normal?va multumesc!adelina


de ce nu ai alaptat-o pe micuta ta? daca ai fi facut-o ar mai fi fost o sansa sa dai utilitate sanilor tai, nu sa ii ai doar de decor, altfel nu te-ai mai teme ca ti s-a stricat decorul...
camiflorea
Postat pe 23 Noiembrie 2009 15:51
sunt o tipa, 90-60-90, cu sanii mici. cand am alaptat-o pe fetita mea aveam sanii imensi
acum dupa 3 ani sanii mei sunt ca inainte.
masaj masaj masaj...
healthy005819
Postat pe 23 Noiembrie 2009 19:27
eu am nascut acum 3 ani dar nu mi-am alaptat baietelul decat foarte putzin ca mi-a disparut laptele, si chiar si ala pe care l-am avut era apa chioara, i-am dat piept numai de gura lumii. insa nu am intampinat probleme de genul asta incearca sa iti pui seara niste comprese cu apa rece pe sani stiu ca asta functioneaza si incearca sa faci putzina miscare sa iti intaresti muschii sanilor eventuat ridica greutati sau ceva de genul asta. se poate ca si de la anticonceptionale sa iti revi la sani. mai bine te duci da un dr ginecolog si intreaba ce potzi sa faci...bafta si tine-ma la curent
kudika049561
Postat pe 23 Noiembrie 2009 19:36
e logic ca dupa alaptare sani nu isi vor mai revenii in vecii vecilor. ca nu mai au structura musculara ca inainte. eu am nascut acum 3 ani dar nu am alaptat ca nu am avut lapte si sanii mei arata ca si inainte de nastere. nu sunt lasati si nici moi. multa lume crede ca am silicoane. si chestia este ca pe tot parcursul sarcinii nu am pus un kg pe mine insa burta mea crestea..
kudika049561
Postat pe 23 Noiembrie 2009 19:41
si eu am fost dezamagita de sanii mei dupa ce am oprit alaptatul (13 luni), dar dupa cateva luni pot sa spun ca am din nou sani frumosi. Nu am facut mult sport, din cand in cand, exercitii pt brate cu ganterele, cred ca au ajutat. Problema este ca nu reusesc sa mai am aceeasi talie. Ma tem ca daca dau jos cele 4-5 kg, si sanii mei vor suferii iar sotul meu observa mai mult sanii decat un pic de burtica, doar si zeitele aveau, nu?
Nu te mai stresa cu slabitul, sanii au nevoie si de putine lipide.
healthy000120
Postat pe 17 Decembrie 2009 22:55
Incercati Lotiunea Grobust pentru fermitatea sanilor http://www.grobust.ro/p.php#3
scumpica20
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:49
Buna fetelor...si eu am ceva probleme in sensul ca nu mai au aceeasi fermitate si sunt mai lasati.Eu am un an de la nastere si nu am alaptat pentru ca nu am avut voie nu ca nu am vrut eu .Lactatia mi a fost oprita cu o pastiluta .bebe e super ok si fara laptele meu acum din cite citesc nu e cel mai rau lucru care se putea intimpla asa ca asta e .Eu am folosti creme din prima saptamina de sarcina si tot ce e mai bun dar degeaba ,pentru vergeturi cel mai bine a facut treaba uleiul de migdale presat la rece .acum fac sport in masura timpului care imi ramine
healthy014105
Postat pe 18 Martie 2010 01:16
fetita mea are 1 an si 8 luni,si eu am ceva probleme cu sanii lasati si moi..fata nu am alaptat decat 2 luni k mai mult nu a fost .recent m-am apukt de exercitii care ar trebui sa tonifieze muschii si masaj cu ,crema de corp a sanilor,sincer nu imi fac probleme de "noul ascpect" sotului meu ii plac cum sunt si pe langa asta mai am si o minune de fata c merita orice sacrificiu
kudika275653
Postat pe 21 Februarie 2011 14:55
Dragele mele dupa doua nasteri prin cezariana ,m-am trezit ca aratam groaznic. M-am mobilizat ,m-am pus pe slabit dar am facut si sport.Am slabit 20 kg si am sani superbi.Incercati exercitii tae bo pentru sani(un fel de flotari) si veti avea corpul pe care vi l-ati dorit.Singurul lucru care va poate ajuta este perseverenta.Eu am 29 ani si dupa un an de sport imi vin hainele de la 17 ani.Mentionez ca am facut doar o ora de sport zinic dar in timp s-au vazut rezultatele.Succes tuturor mamicilor!
ROXY_N
Postat pe 1 Martie 2011 14:54
poate ca pe unele fete le intereseaza cum arata nu ca pe tine unele femei se simt inca femei dupa ce nasc nu devin numai mame si atat ca se te simti implinita ca femeie trebuie sa fii si femeie si mama si sotie nu o sotie care miroase a mancare si are fundu mare si sanii lasati desta exista atatea divorturi pentru ca femeile dupa ce fac copii sunt delasatoare nu se mai ingrijesc ca sasa au copii asa ca nu mai gandi pentru altele
kudika496908
Postat pe 12 Ianuarie 2012 11:03
buna as dori sa stiu si eu cum sa imi ridic sani ca dupa nastere mi sau lasat si sunt f mici ...multumesc mult astept mailul tau
kudika_938474
Postat pe 20 Octombrie 2013 18:22
Dragelor, pt pielea lasata exista f putine variante, mai ales cnd vbim de sani, una e radiofrecventa dar eu nu stiu pe nimeni sa fi incercat pe sani , iar cea de a doua este liftingul chirurgical.
DAk vreti o recomandare catre un medic bun, va ajut cu cea mai mare placere!
Pupici!
StefBella
Postat pe 21 Octombrie 2013 12:09
Dragelor, pt pielea lasata exista f putine variante, mai ales cnd vbim de sani, una e radiofrecventa dar eu nu stiu pe nimeni sa fi incercat pe sani , iar cea de a doua este liftingul chirurgical.
DAk vreti o recomandare catre un medic bun, va ajut cu cea mai mare placere!
Pupici!
StefBella
Postat pe 21 Octombrie 2013 12:09
gresesti ce spui ,daca o mamica se preocupa pentru ea nu inseamna ca nu isi creste bine copilul sau ca nu se ocupa de el,suntem femei si trebuie sa fim ingrijite chiar daca avem copii ,,,noi ne mandrim cu ei dar ei cu se vor mandri cu mame care uita ca sunt femei ..daca vreis afii frumoasa nu o faci pentru sot sau pentru alte motive o faci pentru tine sa te simti tu bine ....se pare ca unele fei dupa ce nasc uita ca sunt femei si uita de ele ...
kudika_938474
Postat pe 21 Octombrie 2013 15:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
daca iau anticonceptionale pot sa beau ceai verde?astept raspuns urgent va multumesc 13 De la: Dyana-24 23 Martie 2010 17:42
Cauzele subtile ale bolilor 33 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 14:35
dulciurile nu ingrasa:(( 65 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:16
abatere de la regim 7 De la: kudika_7151 27 Mai 2012 21:18
Memorialul durerii - vizionare integrala pe net 4 De la: Flowers 18 Mai 2011 18:36