Setari Cookie-uri

RANA PE COL

am de cateva saptamani durere in abdomenul inferior, am facut eco. intravaginala si testul papa-nicolau.Am rana pe col ce a fost cauterizata in urma cu 20 de ani,la eco.mi-a zis ginecologul ca a observat modificare pe rana,cand a prelevat(),pt,papa-nicolau mi-a sangerat rana.Rezultatul papa-nicolau:calitatea frotiului:bacili ++,micoza ++.celule epiteliale metaplazice,glandulare:lipsesc;infiltrat leucocitar:redus,sange;interpretarea probei:negativ pt.leziuni intraepiteliale sau maligne.Am urmat tratament cu cervugid,dupa al treilea ovul,in a patra zi, am avut(si am)o sangerare usoara. De ce aceasta sangerare?,si daca rana sangereaza ,cat e de grav?Ce trebuie sa fac?Va multumesc si va doresc tuturor sanatate!LUCIA
healthy013197
Postat pe 25 Februarie 2010 10:38
De la: healthy013197, la data 2010-02-25 10:38:13am de cateva saptamani durere in abdomenul inferior, am facut eco. intravaginala si testul papa-nicolau.Am rana pe col ce a fost cauterizata in urma cu 20 de ani,la eco.mi-a zis ginecologul ca a observat modificare pe rana,cand a prelevat(),pt,papa-nicolau mi-a sangerat rana.Rezultatul papa-nicolau:calitatea frotiului:bacili ++,micoza ++.celule epiteliale metaplazice,glandulare:lipsesc;infiltrat leucocitar:redus,sange;interpretarea probei:negativ pt.leziuni intraepiteliale sau maligne.Am urmat tratament cu cervugid,dupa al treilea ovul,in a patra zi, am avut(si am)o sangerare usoara. De ce aceasta sangerare?,si daca rana sangereaza ,cat e de grav?Ce trebuie sa fac?Va multumesc si va doresc tuturor sanatate!LUCIA


Cancerul uterului si al vaginului


8 linguri de bicarbonat de sodiu dizolvat in 4-5 litri de apa calduta.

Gustati daca este sarata (trebuie sa fie sarata!)

Asezati-va in cada de baie intr-o pozitie ca in plan inclinat, cu bazinul mai sus fata de umeri si brate (fata de restul corpului).

Introduceti solutia lent in vagin printr-un tub.

In timpul spalaturii rasuciti-va la 90° la fiecare 15 minute in toate pozitiile.

Adica, asezati-va in toate pozitiile: pe spate, pe soldul drept, pe soldul stang, pe abdomen.

Faceti spalaturi timp de 2 luni, incepand de la sfarsitul menstruatiilor, cu suspendare si in timpul menstruatiilor urmatoare.

Perfuzie de 500 cc de bicarbonat de sodiu 5% (de facut intr-o ora), 6 zile da si 6 zile nu, in 4 cicluri.

Efecte secundare: in caz de iritatie, senzatie de durere si usoara pierdere de sange, opriti pentru 2 zile spalaturile si efectuati aceeasi operatie folosind 5 linguri de sare in 5 litri de apa timp de 2 zile.
In caz de sete excesiva si accentuata senzatie de oboseala, beti multe bauturi chiar si indulcite, condimentati alimentele cu mai multa sare. Integratori pe baza de potasiu si magneziu.


"(Cancro dell’utero e della vagina)



8 cucchiai da minestra di bicarbonato di sodio in 4-5 litri di acqua tiepida.

Assaggiare se è salata.

Disporsi in una vasca da bagno in una posizione come in un piano inclinato, con il bacino più in alto rispetto alle spalle.

Somministrare lentamente in vagina con una cannula la soluzione.

Durante il lavaggio ruotare di 90° ogni 15 minuti in tutte le posizioni.

Cioè assumere tutte le posizioni: supina, fianco destro, fianco sinistro, prona.

Fare il lavaggio per 2 mesi, iniziando dalla fine delle mestruazioni con sospensione anche durante le mestruazioni susseguenti.

Flebo da 500 cc di bicarbonato di sodio 5% (da farsi in 1 ora), 6 giorni sì e 6 no per 4 cicli.

Effetti collaterali: In caso di irritazione, senso di dolore e leggera perdita di sangue, sospendere per 2 giorni i lavaggi ed effettuare la stessa operazione usando 5 cucchiai di sale in 5 litri d'acqua per 2 giorni.

In caso di sete eccessiva e accentuato senso di stanchezza, bere molte bevande anche zuccherate, condire maggiormente con sale le pietanze. Integratori alimentari a base di potassio e magnesio".)

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Aceasta este terapia cu care dr. Tullio Simoncini trateaza de ani de zile si vindeca diverse forme de cancer. Bicarbonatul care se foloseste trebuie sa fie pur, din farmacie.

Vedeti cele 14 video de pe http://www.restulstirilor.blogspot.com
Doamne ajuta si sanatate!
Terra_Mater
Postat pe 6 Martie 2010 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pete maro pe corp 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:20
ma minte sau nu 6 De la: ochicacafeaua 4 Iunie 2010 10:18
Secreti vaginale urat mirositoare.O solutie? 9 De la: mayacris 29 Ianuarie 2016 16:21
Sterilitate 12 De la: kudika323493 28 Septembrie 2010 17:37
astrologie 3 De la: eleain 8 Septembrie 2009 14:49