Setari Cookie-uri

ovare micropolichistice

am o nelamurire . am facut un chiuretaj biopsic in urma cu 3 saptamani deoarece aveam ''un ciclu'' de vreo luna si nu se mai oprea . colposcopia a evidentiat o rana pe col (dr. zicea ceva de ora5 si vascularizat-asa am auzit cand ii spunea asistentei sa noteze)am inceput tratament cu 'cervugid'si astept rezultat de la tipaj-ul viral . la ecograf abdominal s-au 'vazut'micropolichisuri pe ovare si mi s-a prescris'cerazette'.in ultimii 2 ani am avut menstruatia foarte regulata (la fiecare 28 zile fix imi venea)dureri abdominale nu am avut si nici alte simptome . pap-ul a iesit bun in ultimii 2 ani(atunci am facut).am fost sanatoasa pana acum si deodata am de toate . mama are cancer la san si eu stau si ma intreb ce sa fac . sa iau cerazette si sa risc un cancer la san sau sa nu iau si sa risc un cancer de endometru?imi vine s-o las balta cu totu .
skiuri
Postat pe 7 Martie 2010 16:51
De la: skiuri, la data 2010-03-07 16:51:40am o nelamurire . am facut un chiuretaj biopsic in urma cu 3 saptamani deoarece aveam ''un ciclu'' de vreo luna si nu se mai oprea . colposcopia a evidentiat o rana pe col (dr. zicea ceva de ora5 si vascularizat-asa am auzit cand ii spunea asistentei sa noteze)am inceput tratament cu 'cervugid'si astept rezultat de la tipaj-ul viral . la ecograf abdominal s-au 'vazut'micropolichisuri pe ovare si mi s-a prescris'cerazette'.in ultimii 2 ani am avut menstruatia foarte regulata (la fiecare 28 zile fix imi venea)dureri abdominale nu am avut si nici alte simptome . pap-ul a iesit bun in ultimii 2 ani(atunci am facut).am fost sanatoasa pana acum si deodata am de toate . mama are cancer la san si eu stau si ma intreb ce sa fac . sa iau cerazette si sa risc un cancer la san sau sa nu iau si sa risc un cancer de endometru?imi vine s-o las balta cu totu .


mai asteapta putin rezultatul de la biopsie si de la testul papanicolau.. in functie de aceste rezultate vei face tratamentul. cervugid-ul incepe sa ti-l pui , ai grija sa faci o toaleta riguroasa a vaginului inainte, nu numai cu irigatorul, ci chiar cu degetul ca sa indepartezi toata secretia apoi introduci ovulul. intre timp vei primi rezultatul si mai vedem. peste 35 de ani este interzis orice contraceptiv oral!
camiflorea
Postat pe 7 Martie 2010 18:06
draga mea te rog sa ma contactezi sa-ti dau un nr de telef si sa incerci un tratament naturist pe care eu l-am loat si am scapat de chisturi si fibron uterin. stefania_dareli
stefania49
Postat pe 12 Martie 2010 21:47
am primit raspunsul de la tipaj-ul viral si este negativ ,deci nu am hpv . continui cu cervugid si astept rezultatul de la chiuretajul biopsic . pfui! ce porcarie ! nici nu mai stiu ce sa cred .
skiuri
Postat pe 12 Martie 2010 22:08
: cum ai contactato pe tipa cu tratamentul naturist
becuskais
Postat pe 16 Martie 2010 14:33
De la: skiuri, la data 2010-03-12 22:08:10am primit raspunsul de la tipaj-ul viral si este negativ ,deci nu am hpv . continui cu cervugid si astept rezultatul de la chiuretajul biopsic . pfui! ce porcarie ! nici nu mai stiu ce sa cred .


trebuie doar sa ai rabdare.. daca ai fi facut mai des control ginecologic poate ar fi fost mai simplu, dar asa.. ai rabdare, bine ca nu ai HPV.. iar fibromul poate avea si cauze hormonale
camiflorea
Postat pe 16 Martie 2010 22:15
iata si rezultatul de la qbf:endocol-cheaguri ,mucus ,resturi glandulare endocervicale.
endometru-cheaguri ,mucus,fragmente de endometru cu aspecte de polip glandulo-chistic .
daca stie cineva ce ar fi de facut , as fi recunoscatoare sa -mi spuna.
inca nu am contactat pe nimeni pentru tratamentul naturist . astept sa vorbesc cu medicul .intre timp am inceput sa beau foarte mult ceai de coada soricelului si sa iau bitter suedez,de trei ori pe zi . continui cu cervugid si studiez cartea mariei treben . voi incepe si bai cu ceai de coada calului si mai vedem .si iau si extract de mladite de zmeur.bineinteles ca am renuntat la carne ,zahar si altele . beau suc se sfecla rosie si morcov . stiu ca dumnezeu a facut fiecare celula din corpul meu si el stie foarte bine daca e ceva de reparat si mai ales stie si cum s-o faca .
skiuri
Postat pe 26 Martie 2010 17:26
Iti recomand sa consulti un dr f bun,dr Tununaru Dan,eu am fost multumita de el....
aurora2085ro
Postat pe 26 Martie 2010 17:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hello! 10 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 06:23
Avort 21 De la: RoxyRoxx 29 Octombrie 2011 23:34
orgasmul poate sa ingrase? 5 De la: cmonikdulcik 19 Februarie 2010 09:09
infertilitate 3 De la: roxy 28 Februarie 2010 23:53
clinici bucuresti 1 De la: alex1111 6 Martie 2012 22:43