Setari Cookie-uri

AM NEVOIE DE UN SFAT URGENT!!!

Am 16 ani si am facut sex pentru prima data.A curs putin sange,iar la cateva zile am facut din nou si a nu s-a mai intamplat nimic.Apoi am fost la ciclu,iar dupa ce s-a terminat aceasta perioada am inceput sa am usturimi cand urinez si chiar si dupa.Deoarece am avut si dureri de burta si mijloc(ca la cilclu),am luat niste pastile pentru infectie urinara si m-am simtit mai bine,insa nu pentru mult timp.Am facut si a3a oara sex,iar a 2a zi au revenit usturimea si durerile si a curs si putin sange,insa pentru foarte putin timp.Apoi am inceput sa am stari de voma,iar sin nou la ciclu am avut probleme-imi curge prea mult sange...Va rog foarte mult sa ma ajutati,pt ca nu vreau sa ma duc la doctor si nu stiu ce pot face!!!!!
healthy013638
Postat pe 7 Martie 2010 18:19
ACUM DEPIDE DACA AI FACUT SEX PROTEJATA SAU NU.DACA AI FACUT SEX PROTEJATA NU AR FI PERICOL ,DAR FIIND VIRGINA NORMAL CA INCEP ANUMITE TRANSFORMARI IN ORGANISMUL TAU ,HIMENUL CARE LOGIC ESTE RUPT ,MICROBII PATRUND MAI USOR ,MAI ALES IN LOCURI SENSIBILE.ACUM AI GRIJA ,IGIENA E PE PRIMUL LOC.
healthy010635
Postat pe 7 Martie 2010 18:29
cand iti incepi viata sexuala au loc niste modifivari in organismul tau.dereglarea ciclului poate fi una , sau mai bine zis atunci incepe sa se regleze... usturimile s-ar putea sa fie normale daca nu ai fost destul de uda mai ales. dureru in timpul actului vei avea inca . nu te speria, trebuie ca partenerul tau sa fie mai tandru si sa te excite mai mult...iar cat despre sangerari este posibil sa ai himen elastic si in cazul acesta nerupandu-se de la primul act, poti avea sangerari ulterioare, chiar daca nu chiar in timpul actului. sunt femei carora nu le curge deloc sange la dezvirginare, depinde da himen. insa ar trebui sa fii atenta la partenerul tau in legatura cu acele usturimi, ai grija sa nu fie vorba de altceva....aste doar parerea mea
Adelyna84
Postat pe 7 Martie 2010 18:34
De ce nu vrei sa te duci la medic?Atunci stai asa si sufera.Ce-ti face medicul? te controleaza iti da tratament si se rezolva.Sa te duci la medic ginecolog , femeie, daca t-ie rusine de barbati.
kudika098645
Postat pe 7 Martie 2010 18:47
de acum incolo va trebui sa te gandesti serios la faptul ca va trebui sa mergi la ginecolog chiar daca nu-ti place . nu ai de ales . daca vrei sa nu ai probleme mari de sanatate . cu asta nu te joci .
skiuri
Postat pe 7 Martie 2010 19:02
asa-asa! nu merge la doctor ca ti-e rusine. Stai ca te trateaza forumistii. Da cand ti-ai deschis piciorusele, s`a doua, s`a treia ora...si din nou, si iarasi, nu ti-a fost rusine? N-ai mama, s-o intrebi pe ea? -Da ce, stie mama ce fac io...
100101
Postat pe 19 Martie 2010 14:42
kudika098645
Postat pe 19 Martie 2010 14:47
De la: healthy010635, la data 2010-03-07 18:29:46ACUM DEPIDE DACA AI FACUT SEX PROTEJATA SAU NU.DACA AI FACUT SEX PROTEJATA NU AR FI PERICOL ,DAR FIIND VIRGINA NORMAL CA INCEP ANUMITE TRANSFORMARI IN ORGANISMUL TAU ,HIMENUL CARE LOGIC ESTE RUPT ,MICROBII PATRUND MAI USOR ,MAI ALES IN LOCURI SENSIBILE.ACUM AI GRIJA ,IGIENA E PE PRIMUL LOC.





tu crezi ca himenul e un dop?




eleain
Postat pe 19 Martie 2010 14:50
De la: eleain, la data 2010-03-19 14:50:50
De la: healthy010635, la data 2010-03-07 18:29:46ACUM DEPIDE DACA AI FACUT SEX PROTEJATA SAU NU.DACA AI FACUT SEX PROTEJATA NU AR FI PERICOL ,DAR FIIND VIRGINA NORMAL CA INCEP ANUMITE TRANSFORMARI IN ORGANISMUL TAU ,HIMENUL CARE LOGIC ESTE RUPT ,MICROBII PATRUND MAI USOR ,MAI ALES IN LOCURI SENSIBILE.ACUM AI GRIJA ,IGIENA E PE PRIMUL LOC.





tu crezi ca himenul e un dop?







Ca sa vezi cat e de proasta! Bine punctat eleain! uite, mie mi-a scapat postarea ei!
100101
Postat pe 19 Martie 2010 14:53
Asta-i chiftelutza saptamanii! "HIMENUL CARE LOGIC ESTE RUPT ,MICROBII PATRUND MAI USOR" ...vezi mizi? ti-am zis io ca apare ceva de ras, era imposibil sa se termine saptamana intr-o nota monotona pe forumul asta!
Bravo healty nu-stiu-cat! te mai asteptam cu drag -asta a fost profunda tare!
100101
Postat pe 19 Martie 2010 15:13
:)) cred ca le-am facut tipul ala autostrada la microbi...acum circula mai repede!!!
k_mizi
Postat pe 19 Martie 2010 15:19
De la: healthy013638, la data 2010-03-07 18:19:08Am 16 ani si am facut sex pentru prima data.A curs putin sange,iar la cateva zile am facut din nou si a nu s-a mai intamplat nimic.Apoi am fost la ciclu,iar dupa ce s-a terminat aceasta perioada am inceput sa am usturimi cand urinez si chiar si dupa.Deoarece am avut si dureri de burta si mijloc(ca la cilclu),am luat niste pastile pentru infectie urinara si m-am simtit mai bine,insa nu pentru mult timp.Am facut si a3a oara sex,iar a 2a zi au revenit usturimea si durerile si a curs si putin sange,insa pentru foarte putin timp.Apoi am inceput sa am stari de voma,iar sin nou la ciclu am avut probleme-imi curge prea mult sange...Va rog foarte mult sa ma ajutati,pt ca nu vreau sa ma duc la doctor si nu stiu ce pot face!!!!!


cel mai bine e sa mergi la medic.. posibil sa fi luat o infectie de la iubitul tau, doar medicul iti poate recomanda tratamentul corespunzator..
camiflorea
Postat pe 19 Martie 2010 15:25
...ba io zic; ca popa, ca o luat o infectie...
100101
Postat pe 19 Martie 2010 15:28
Toata lumea se amuza ,fetita sufera ,dar la varsta ei totul se face cu risc .
De multe ori si placerea costa ,iar ca sfat ar fi bine renunte la sex ,pana se repara pasarica .
healthy010635
Postat pe 21 Martie 2010 03:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
orgasmul poate sa ingrase? 5 De la: cmonikdulcik 19 Februarie 2010 09:09
hepatita c si tratamentul contra ei.. 187 De la: katykat 2 Iulie 2016 20:52
Pot concepe un bebe imediat dupa un tratament cu antibiotic? 7 De la: franziska_eu 18 Ianuarie 2012 16:53
mi se zbat tamplele ..pe bune 7 De la: fericire 11 Noiembrie 2009 23:40
astmul si sarcina 7 De la: tarot 3 Noiembrie 2009 05:33