Setari Cookie-uri

Analize secretie vaginala!!!!

As dori si eu sa stiu urgent care este rezultatul unei astfel de analize:
Epitelii - foarte frecvente
Bacili - Gram pozitiv
Coci - Gram pozitiv, rari si izolati
Numeroase celule superficiale etalate
Numerosi lactobacili, forma medie


Stie cineva ce inseamna aceste rezultate??? Va multumesc!
P.S. Doctora mi-a dat tratament cu cervugid ovule si mi-a spus sa revin peste 10 zile.....
mickydutza_healthy
Postat pe 12 Martie 2010 22:11
De la: mickydutza, la data 2010-03-12 22:11:30As dori si eu sa stiu urgent care este rezultatul unei astfel de analize:
Epitelii - foarte frecvente
Bacili - Gram pozitiv
Coci - Gram pozitiv, rari si izolati
Numeroase celule superficiale etalate
Numerosi lactobacili, forma medie


Stie cineva ce inseamna aceste rezultate??? Va multumesc!
P.S. Doctora mi-a dat tratament cu cervugid ovule si mi-a spus sa revin peste 10 zile.....


fa tratamentul pe care ti l-a dat doctorita! e o infectie vaginala, nu foarte grava, poate e si o cervicita, cu spalaturi vaginale corespunzatoare si cervugid se vindeca. grija la spalaturi, numai cu irigatorul nu-i suficient, iar daca pui ovulul fara sa te speli este complet inutil...
camiflorea
Postat pe 20 Martie 2010 08:24
De la: mickydutza, la data 2010-03-12 22:11:30As dori si eu sa stiu urgent care este rezultatul unei astfel de analize:
Epitelii - foarte frecvente
Bacili - Gram pozitiv
Coci - Gram pozitiv, rari si izolati
Numeroase celule superficiale etalate
Numerosi lactobacili, forma medie


Stie cineva ce inseamna aceste rezultate??? Va multumesc!
P.S. Doctora mi-a dat tratament cu cervugid ovule si mi-a spus sa revin peste 10 zile.....

Draga mea,
pentru pastrarea sanatatii in zona intima iti recomand folosirea constanta a absorbantelor Lady Anion. Acceseaza www.ladyanion.ro si vei afla lucruri interesante pentru tine, ca femeie. Aceste absorbante stimuleaza sistemul imunitar printr/un procedeu 100% natural. De asemenea stimuleaza circulatia sangelui la nivel capilar. Absorbantele din gama Lady ANION actioneaza in cazul : inflamatii si dermatite, alergii, infectii cu bacterii de toate tipurile, candidoze, mancarimi, arsuri, infectii trompe uterine, scurgeri excesive, dismenoree, migrene, probleme ale ale colului uterin, ciclu neregulat etc. De asemenea, ionii negativi asigura o oxigenare mai buna a sangelui si ajuta la echilibrarea hormonala. Daca exista inflamatii produse de bacterii rezistente la medicamentatie, emisia de ioni negativi din absorbante poate restrange aria acestora, iar in cazul unei utilizari consecvente inflamatiile pot fi inlaturate. Pot fi folosite atat in perioada ciclului cat si in afara ei asigurand o protectie antibacteriana, antiinflamatorie perfecta.Cu fiecare pachet este distribuit si un Self Tester - pentru verificarea starii de sanatate. Este un instrument simplu si eficient prin care vei putea determina singura starea de sanatate la nivelul aparatului genital. Vei afla in cateva secunde daca trebuie sa mergi urgent la doctor sau daca esti sanatoasa. Au certificatul Ministerului Sanatatii.
Informatii : 0768.05.68.69 sau loapersonal@yahoo.com
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 28 Martie 2010 00:25
De la: deliapetrescu@yahoo.com, la data 2010-03-28 00:25:38
De la: mickydutza, la data 2010-03-12 22:11:30As dori si eu sa stiu urgent care este rezultatul unei astfel de analize:
Epitelii - foarte frecvente
Bacili - Gram pozitiv
Coci - Gram pozitiv, rari si izolati
Numeroase celule superficiale etalate
Numerosi lactobacili, forma medie


Stie cineva ce inseamna aceste rezultate??? Va multumesc!
P.S. Doctora mi-a dat tratament cu cervugid ovule si mi-a spus sa revin peste 10 zile.....

Draga mea,
pentru pastrarea sanatatii in zona intima iti recomand folosirea constanta a absorbantelor Lady Anion. Acceseaza www.ladyanion.ro si vei afla lucruri interesante pentru tine, ca femeie. Aceste absorbante stimuleaza sistemul imunitar printr/un procedeu 100% natural. De asemenea stimuleaza circulatia sangelui la nivel capilar. Absorbantele din gama Lady ANION actioneaza in cazul : inflamatii si dermatite, alergii, infectii cu bacterii de toate tipurile, candidoze, mancarimi, arsuri, infectii trompe uterine, scurgeri excesive, dismenoree, migrene, probleme ale ale colului uterin, ciclu neregulat etc. De asemenea, ionii negativi asigura o oxigenare mai buna a sangelui si ajuta la echilibrarea hormonala. Daca exista inflamatii produse de bacterii rezistente la medicamentatie, emisia de ioni negativi din absorbante poate restrange aria acestora, iar in cazul unei utilizari consecvente inflamatiile pot fi inlaturate. Pot fi folosite atat in perioada ciclului cat si in afara ei asigurand o protectie antibacteriana, antiinflamatorie perfecta.Cu fiecare pachet este distribuit si un Self Tester - pentru verificarea starii de sanatate. Este un instrument simplu si eficient prin care vei putea determina singura starea de sanatate la nivelul aparatului genital. Vei afla in cateva secunde daca trebuie sa mergi urgent la doctor sau daca esti sanatoasa. Au certificatul Ministerului Sanatatii.
Informatii : 0768.05.68.69 sau loapersonal@yahoo.com


minunate trebuie sa fie aceste absorbante! le-am vazut recomandate si la un baietel cu enurezis nocturn, ioana bobocea parca le recomanda...
camiflorea
Postat pe 28 Martie 2010 00:28
v-ati tampit de tot...daca ati ajuns sa faceti analize din secretii vaginale ...da din colon de ce nu faceti sau din urechi si dintre degetele de la picioare... sau de pe maini cand veniti de la cumparaturi ... lasand gluma la o parte igiena acului sexual e importanta pentru a avea " un vagin curat"
ludwig
Postat pe 19 Aprilie 2010 18:19
De la: ludwig, la data 2010-04-19 18:19:33v-ati tampit de tot...daca ati ajuns sa faceti analize din secretii vaginale ...da din colon de ce nu faceti sau din urechi si dintre degetele de la picioare... sau de pe maini cand veniti de la cumparaturi ... lasand gluma la o parte igiena acului sexual e importanta pentru a avea " un vagin curat"


orice microb sau fung care s-a aciuat in vagin poate provoca un cancer de col sau vaginal, daca nu se face tratament, asa ca nu mai comenta ca femeile isi cauta de sanatate! si se face analiza si din urechi, si din spatiul dintre degetele de la picioare.. pt cultura ta generala, in orice zona se poate localiza un agent patogen care sa determine nu doar discomfort ci chiar boala in toata regula.
camiflorea
Postat pe 21 Aprilie 2010 07:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionalele 27 De la: amymioara 6 Octombrie 2009 22:09
reactii adeverse dupa postinor 11 De la: kudika318566 21 Februarie 2011 21:28
DEVIATIA DE SEPT- OPERATIE SAU NU 10 De la: office_salinasusesi_ro 22 Februarie 2010 17:10
glicemie provocata 14 De la: Tigerux 5 Martie 2010 11:40
efecte secundare postinor-help 10 De la: mihaelaghet 9 Mai 2011 18:08