Setari Cookie-uri

nu am pofta de mancare

buna tuturor, am o problema grava nu am pofta de mancare si din aceasta cauza am slabit mult. nu stiu ce sa fac...acum un an m-am mutat in alta tara ,stiti e foarte aiurea cu mancarea nu-mi place nimic,spueti-mi va rog ce sa fac, trebuie sa ma ingras urgent pentru ca am 48 kg si 1,73 inaltime.multumesc
lavynya_healthy
Postat pe 14 Martie 2010 15:51
De la: lavynya, la data 2010-03-14 15:51:30buna tuturor, am o problema grava nu am pofta de mancare si din aceasta cauza am slabit mult. nu stiu ce sa fac...acum un an m-am mutat in alta tara ,stiti e foarte aiurea cu mancarea nu-mi place nimic,spueti-mi va rog ce sa fac, trebuie sa ma ingras urgent pentru ca am 48 kg si 1,73 inaltime.multumesc


e tipic reactie de anorexie psihogena, adica nu te simti bine in noua locatie si de asta nu poti sa te hranesti, ai nevoie de ceva care sa te ajute sa te adaptezi la stres, extract de trandafir salbatic siberian ti-ar prinde bine, asociat cu laptisor de matca pt recuperarea apetitului. daca nu-ti place mancarea specifica zonei, ai putea sa iti gatesti tu ca la mama acasa, dar la tine e problema ca ti-ai pierdut si cheful de a gati din cauza ca esti departe de familie.
camiflorea
Postat pe 20 Martie 2010 09:07
Draga mea incearca sa maninci ca altfel iti pierzi si din imunitate
Si eu am slabit zece kg ,locuiesc tot departe de cei dragi dar trebuie sa depasesti acele momente
incearca dimineata o cafea cu un corn ,dupa aceea cite un ou fiert legume cit de multe
morcovi castraveti salata cu un pic de sos si putina brinza si incet, incet o sa-ti revii
garantat
kudika111024
Postat pe 22 Martie 2010 04:39
draga mea si eu locuiesc departe de casa. ia tinctura de marar de 3 ori pe zi cate 10 picaturi la un pahar cu apa si sa vezi ce pofta iti face. se zice ca ajuta si la marirea sanilor. sau bea ceai de salvie in loc de apa si sa vezi cum iti vine pofta. bafta. o zi buna.
clau_gabby
Postat pe 23 Martie 2010 11:07
De la: lavynya, la data 2010-03-14 15:51:30buna tuturor, am o problema grava nu am pofta de mancare si din aceasta cauza am slabit mult. nu stiu ce sa fac...acum un an m-am mutat in alta tara ,stiti e foarte aiurea cu mancarea nu-mi place nimic,spueti-mi va rog ce sa fac, trebuie sa ma ingras urgent pentru ca am 48 kg si 1,73 inaltime.multumesc


Io cred ca ai vrut sa atragi atentia asupra ta, sa vedem cat esti de frumoasa. Noi barbatii, iti spunem ca esti "beton" asa cum esti. Acuma...femeile nu`s cate, or fii sincere sa recunoasca asta. Ba unele mai "binevoitoare", or sa-ti prescrie niste retete pentru campionii de sumo.
Apoi...tu crezi pe cine vrei...
100101
Postat pe 27 Martie 2010 22:06
multumesc pentru incurajare..
lavynya_healthy
Postat pe 31 Martie 2010 16:29
De la: lavynya, la data 2010-03-14 15:51:30buna tuturor, am o problema grava nu am pofta de mancare si din aceasta cauza am slabit mult. nu stiu ce sa fac...acum un an m-am mutat in alta tara ,stiti e foarte aiurea cu mancarea nu-mi place nimic,spueti-mi va rog ce sa fac, trebuie sa ma ingras urgent pentru ca am 48 kg si 1,73 inaltime.multumesc


Buna, ai putea incerca sa mananci putin si des la inceput. Exista diverse combinatii de alimente care te pot ajuta sa iei in greutate. In general, e recomandabil sa consumi alimente cu un continut variat de grasimi, carbohidrati, proteine, vitamine, minerale.

Iata cateva sfaturi care te pot ajuta:

http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=33&sid=ba2eed0a86aa8993482fc6fcf2387938

In plus, mai poti gasi diverse produse la farmacie care iti creeaza pofta de mancare. Succes!
Monicamm85
Postat pe 6 Mai 2010 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri GRATUITE!!! 1 De la: haggard26 5 Martie 2010 15:50
pilule contraceptive la varsta de 40 ani 4 De la: fericire 15 Ianuarie 2010 09:05
South beach si pastile? 2 De la: maria1931 12 Iunie 2009 19:10
Invitatie 2 De la: office_salinasusesi_ro 27 Februarie 2010 09:17
Nu slabesc!! 43 De la: lipstick 6 Mai 2012 08:55