Setari Cookie-uri

foarte important si urgent

buna.sunt noua pe aici..numele meu este tatiana.am si eu o problema..una foarte grava din punctul meu de vedere..sunt insarcinata..si din cate imi calculez e destul de avansata sarcina..pe undeva dupa 15 saptamani..si binenteles ca vreau sa fac intrerupere de sarcina pt ca situatia mea este destul de complicata..am doar 18 ani,lucrez,dar asta nu ma va ajuta foarte mult in cazul in care am sa tin copilul,stau cu mama..care nu ar accepta nici in ruptul capului ca eu sa am un copil.si ii dau dreptate pt ca sunt doar un copil care va avea un copil(sper nu)..am doar o singura problema..nu stiu unde pot face o intrerupere de sarcina..sunt din arad si niciuna din cunostiintele mele nu au trecut prin asa ceva..si nici eu nu am crezut ca voi ajunge aici pt ca am avut tot timpul grija.mam protejat in diferite feluri pe care mi-leau spus medicul de familie sau le-am descoperit eu singura.. cine ma poate ajuta cu un sfat sau orice!incep sa ma pierd cu firea cand ma gandesc la cum va fi daca nu voi rezolva problema..
astept raspuns..



sau putem vb pe messenger:kanis_forever
tatianacecilia
Postat pe 16 Martie 2010 23:09
Dar cabinete medicale in Arad nu sunt? De orice fel.Mergi acolo si intreaba.
micabis
Postat pe 17 Martie 2010 01:40
De la: healthy014053, la data 2010-03-16 23:09:01buna.sunt noua pe aici..numele meu este tatiana.am si eu o problema..una foarte grava din punctul meu de vedere..sunt insarcinata..si din cate imi calculez e destul de avansata sarcina..pe undeva dupa 15 saptamani..si binenteles ca vreau sa fac intrerupere de sarcina pt ca situatia mea este destul de complicata..am doar 18 ani,lucrez,dar asta nu ma va ajuta foarte mult in cazul in care am sa tin copilul,stau cu mama..care nu ar accepta nici in ruptul capului ca eu sa am un copil.si ii dau dreptate pt ca sunt doar un copil care va avea un copil(sper nu)..am doar o singura problema..nu stiu unde pot face o intrerupere de sarcina..sunt din arad si niciuna din cunostiintele mele nu au trecut prin asa ceva..si nici eu nu am crezut ca voi ajunge aici pt ca am avut tot timpul grija.mam protejat in diferite feluri pe care mi-leau spus medicul de familie sau le-am descoperit eu singura.. cine ma poate ajuta cu un sfat sau orice!incep sa ma pierd cu firea cand ma gandesc la cum va fi daca nu voi rezolva problema..
astept raspuns..



sau putem vb pe messenger:kanis_forever


cauta un ginecolog, oricare din Arad care sa iti stabileasca macar varsta sarcinii... daca e trecuta de 15 saptamani nu mai ai cum face intrerupere.. si la policilinica poti merge sa intrebi de ginecolog..
camiflorea
Postat pe 17 Martie 2010 07:39
si pe langa asta nu stiu nici pretul care ar fi..cu aproximatie..chear astazi am fost cu cumnata mea la ecografie la spitalul mater si ea a facue ecografia gratuit..acum nu stiu daca pot face si eu acelasi lucru..am incercat azi sa vb cu ea despre problema mea,dar mie putin frica sa nu ii spuna fratelui meu..el intotdeuna a avut grija de mine de cand a murit tata,dar mie ca va fi dur cu mine cand va afla..daca stiti macar cu aproximatie cat ar costa imi puteti spune?..multumesc.
tatianacecilia
Postat pe 18 Martie 2010 19:25
De la: healthy014053, la data 2010-03-18 19:25:07si pe langa asta nu stiu nici pretul care ar fi..cu aproximatie..chear astazi am fost cu cumnata mea la ecografie la spitalul mater si ea a facue ecografia gratuit..acum nu stiu daca pot face si eu acelasi lucru..am incercat azi sa vb cu ea despre problema mea,dar mie putin frica sa nu ii spuna fratelui meu..el intotdeuna a avut grija de mine de cand a murit tata,dar mie ca va fi dur cu mine cand va afla..daca stiti macar cu aproximatie cat ar costa imi puteti spune?..multumesc.


orice zi de amanare presupune sa nu mai faci avort.. cu o trimitere de la medicul de familie poti face si tu ecografie gratuit, daca ai asigurare de sanatate. tatal copilului tau ce parere are?
camiflorea
Postat pe 19 Martie 2010 15:10
am stat de vorba foarte mult pe subiectul acesta in ultima vreme si dupa parerea lui nu e chear mom potrivit pt un copil..mai ales ca amandoi stam inca cu parintii..in cazul in care am fi stat doar noi 2 cu o chirie sau ceva de genul acesta instantaneu situatia sa-r fi schimbat..
tatianacecilia
Postat pe 19 Martie 2010 21:38
eu te sfatuiesc sa stai de vorba cu mama ta si sa-i ceri ei un sfat
orice mama isi iubeste copilul si se va simti tradata daca ii ascunzi ceva atat de important
crissyana
Postat pe 19 Martie 2010 23:29
felicitari scristina106 ! ai dat un sfat ff intelept,ai mare drpetate !
pdg
Postat pe 20 Martie 2010 11:37
sfatul meu e sa vb cu mama ta apoi sa mergi la medic,cat mai repede asta...esti ff tanara si ai nevoie de sfatul si sprijinul mamei tale...
pdg
Postat pe 20 Martie 2010 11:39
fa o ecografie si acolo uita-te cu atentie pe ecranul ecografului vezi cum ii bate inimioara si cum se misca . apoi daca esti un om normal ,vei lupta si cu muntii numai sa-ti pastrezi copilasul . avortul este o crima .si texte din astea'' ca nu e momentul potrivit'' sau alte motive de 2 lei , lasa-le .
vei reusi sa te descurci cu copilul si mama ta te va intelege cu siguranta . tu hotarasti si tu vei da socoteala de ceea ce decizi . daca ai considerat ca poti sa ai o relatie cu un barbat ,atunci trbuie sa-ti asumi toate responsabilitatile . e greu la inceput dar pana la urma toti trecem prin diferite probleme pe care intr-un fel sau altul le rezolvam . important este sa nu regreti mai tarziu (si sigur o vei face)ca ai ucis un suflet nevinovat ,care s-a conceput (la urma urmei ) din dragoste.
skiuri
Postat pe 20 Martie 2010 20:23
Buna
Si eu am trecut printr-o experienta ca a ta ,la doar 17 ani ,insa pana la urma am pastrat acest copil si sunt foarte fericita ca nu am facut grseala de a intrerupe sarcina.acum am 28 ani si este minunat sa ai o fetita de 10 ani , suntem ca doua surori!!este minunat!!. Mama ta o sa inteleaga si totul va fi bine !
ioni_healthy
Postat pe 23 Martie 2010 14:47
Draga


Eu sunt convins ca daca l-ai intreba pe Dumnezeu, El ti-ar spune SA NU UCIZI !
Asa cred eu ca ai sanse de a mai merge in Rai !!!!! Pentru ca viata asta nu-i mai lunga decit o clipa. Dupa ea vine vesnicia pe care sufletele noastre o vor linga Dumnezeu ! Altfel.....FEREASCA DUMNEZEU ! Imi e frica sa ma gindesc !

Pastreaza copilul si vei vedea cum Dumnezeu va face minuni ! Trebuie sa ai incredere in El pentru ca El a trimis sufletul acela pe care tu il porti in pintece ! Daca e sa fie un Sfint ?! Poate sa traga dupa el tota familia ta in Rai !

Haide ! Curaj si incredere neclintita in Izvorul nesecat al Vietii-Dumnezeu ! El nu te va parasi niciodata daca va vedea Jertfa ta din Dragoste !

BUNUL DUMNEZEU SA TE AJUTE !

Mircea
Mircea63
Postat pe 28 Martie 2010 06:49
Tatiana, spune-ne ce ai facut pana la urma?
crissyana
Postat pe 29 Martie 2010 16:37
Si de ce nu te-ai protejat, daca stiai ca ai o situatie precara?
kudika098645
Postat pe 31 Martie 2010 15:36
bine ai venit!
horatiu_tra
Postat pe 31 Martie 2010 21:11
daca te consideri un copil de ce ai facut sex?nu vreau sa te critic,dar gandestete ca faci un pacat mai mare daca iti vei ucide copilul,el nu are nici o vina ca tu iesti o iresponsabila,nu te supara dar asta este adevarul.
amalia69
Postat pe 27 Iunie 2010 18:01
De la: healthy017636, la data 2010-06-27 18:01:36daca te consideri un copil de ce ai facut sex?nu vreau sa te critic,dar gandestete ca faci un pacat mai mare daca iti vei ucide copilul,el nu are nici o vina ca tu iesti o iresponsabila,nu te supara dar asta este adevarul.


ai dreptate! din pacate raspunsul tau are o intarziere de aproape trei luni!
camiflorea
Postat pe 27 Iunie 2010 18:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
psoriazis 5 De la: cristiman 3 Iulie 2011 22:27
secretie vaginala neplacuta 4 De la: healthy010269 17 Februarie 2010 17:52
lovituri la sani 21 De la: Carmina0525 4 Noiembrie 2010 15:20
CE CONCEPTIONALE SA IAU? 4 De la: wildrose020 30 Septembrie 2010 14:36
Pot fi sigura de recomandarile doctorului? 11 De la: office_salinasusesi_ro 17 Februarie 2010 10:17