Setari Cookie-uri

Amorteala

Buna seara!

Am o mica/mare problema....
In urma cu 3 zile m-am lovit in palma, undeva in aceasta zona :
http://img145.imageshack.us/img145/9931/palmak.jpg
(nu este palma mea)

De atunci mi amortit degetul aratator, dar nu tot, decat la varf, si doar in partea dreapta privind palma de sus. Nu simt amorteala decat atunci cand incerc sa prind ceva cu el. Deasemenea, in locul in care m-am lovit, daca apas putin, sau lovesc foarte foarte usor cu varful degetelor simt o senzatie ciudata, ca si cum m-ar electrocuta ceva, lucru care il simt de la locul unde m-am lovit pana in varful degetului. Am fost la farmacie, si doamna farmacista mi-a recomandat unguent antiinflamator "BENGAY" , spunand ca i se pare putin umflata zona (mie nu mi se pare). Banuiesc ca m-am lovit intr-o zona ca si la cot, fiindca simt exact acelasi lucru doar ca mi-a ramas degetul amortit si nu stiu ce sa fac. E foarte neplacut, fac sport (bmx) si nu pot tine ghidonul calumea pentru ca simt senzatia aia de electrocutare cand se apasa putin zona respectiva unde m-am lovit. Va rog sa ma ajutati.

Multumesc anticipat, Tavi
zdarkmind
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:06
ti-ai rezolvat problema cu degetul?
si io am aceeasi problema acum,aceleasi simptome si nu-mi trece.nu stu ce sa fac.daca ai scapat de problema te rog sa-mi raspunzi si sa-mi zici cum ai reusit.ms
healthy016795
Postat pe 1 Iunie 2010 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RE! 1 De la: 31 Decembrie 2016 13:23
Parodontoza 20 De la: Swing 15 Iunie 2014 04:36
La ce te uti prima data cand cunosti un barbat ? 55 De la: Barbie30 16 Octombrie 2010 17:17
cabinet stomatologic la standarde europene 2 De la: kudika_1043270 5 Septembrie 2022 01:16
VAND TRATAT UROLOGIE 3 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 30 Iulie 2010 19:30