Setari Cookie-uri

comotie cerebrala la 83 de ani

mama mea a implinit in 19.10.2009 varsta de 83 de ani. a doua zi la pranz cand sa-si aprinda lumina...s-a impiedicat sau a ametit si a cazut. mai sigur a doua varianta deoarece de atunci mana pe care a cazut in camera pe mocheta o foloseste fff.greu si zice ca o doare....dar m-am ocupat de ea si i-am facut masaj cu nurofen. nu s-a umflat de loc.. a venit la domiciliu o doctorita care spune ca nu are nimic la mana...doar ca s-a lovit.i-am dat vitamine, fier, , multe fructe.....cateva zile nici nu stia ca trebuie sa mearga la baie....dupa mine e ceva la echilibru....se ridica si mana din umar atarna in jos.....spune ca o lasa asa ca numai asa n-o doare....asta in primele 3 zile...acum trebuie sa-i amintesc sa o puna pe langa mijloc. daca d-na doctor a zis ca nu are nimic....dupa mine.... manifestarile ei spun altceva...nu se mai poate ridica din pat fara ajutorul meu....daca a incercat sa mearga la toaleta singura din fotoliu...am gasdit-o cazuta...ea spune ca a alunecat...dar am gasit-o si langa pat cazuta ieri dimineata...unde e mocheta si nu poate aluneca..incerc sa n-o las sa se atrofieze mana...o duce usor la gura dar greu reuseste sa duca un corn sa-l potriveasca la gura sa-l manance...si culmea e mana dreapta.e posibil sa fie comotie cerebrala?. sa chem salvarea? oare vine? e venita la noi...in orasul cluj dar nu e de aici...e din sibiu...am toate actele medicale aici..fisa medicala...carnet de sanatate...cupon de pensie.....oare se deplaseaza salvarea sa o vada...n-o pot cobora 35 de trepti singura sa o duc la un medic si dupa cativa pasi trebuie sa sada...e fara puteri...ce sa ma fac? sunt disperata..ajutati-ma cat puteti de repede cu un sfat.
KINDERLAND
Postat pe 27 Octombrie 2009 06:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
REPROGRAMARE CURS DIAGNOSTIC SI EVALUARE CLINICA 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 16 Aprilie 2010 13:06
stranut repetat,alergia 6 De la: healthy17 8 Februarie 2010 03:22
abonamente medfile 1 De la: healthy006322 13 Octombrie 2009 16:42
WORKSHOP-URI DE PSIHOSEXOLOGIE SI PSIHOTERAPIE 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 23 Octombrie 2009 13:41
PRODUSE CALIVITA 3 De la: healthy003524 25 Februarie 2010 20:31