Setari Cookie-uri

Revitalizarea organismului!!! Help!!

Am o problema cu care ma confrunt de ceva vreme...am organismul foarte slabit, nu rezist la oboseala ca alta data, ametesc, sistemul imunitar imi este slabit..racesc imediat, fac alergii si in general am o lipsa de energie si vitalitate. Problema e de apoximativ 1 an si nu stiu ce sa mai fac sa o rezolv. Mentionez ca mananc sanatos, fara pajeli, dulciuri mai putine, fructe, legume, fara sucuri sau fast-food etc si tot nu imi revin. Imi place foarte mult sa fac sport, merg la sala de cel putin 3 ori pe saptamana...insa corpul meu da semne de extenuare....sunt alba la fata siam niste cearcane!!!
Mi-e clar ca am lipsa de vitamine si minerale dar nu stiu cum si ce sa mai fac sa revin la starea initiala..inainte eram foarte rezistenta. In acelasi timp simt nevoia uneori sa ma supraalimentez si mai am si o stare de depresie cand intervine oboseala.
Stie cineva o metoda ? In afara de odihna, alimentatie corecta si sport...pt ca vad ca astea nu sunt de ajuns pt mine. In acelasi timp incerc sa si slabessc in jur de 4-5 kg. Tot am vazut la herbalife promisiuni din astea...ca produsele lor detoxifica, revitalizeaza organismul si te ajuta sa si slabesti? A incercat cineva? A meritat?
prier12
Postat pe 13 Aprilie 2010 23:03
Incearca suplimente nutritive, multivitamine, ginseng, vitamina C1000.
Doctorii ce spun?
micabis
Postat pe 14 Aprilie 2010 00:21
Ultima data totul era in normal..o usoara anemie..dar nu mi-a spus ca ar fi ceva iesit din comun.....
prier12
Postat pe 14 Aprilie 2010 23:27
Eu cred ca ai o problema de metabolism,ai probleme de asimilare a fierului (esti palida si ai cearcane) si doctorii ar trebui sa vada asta cind iti dau analize.
Ia pentru o perioada pastile/sirop cu fier si vezi cum te simti.
micabis
Postat pe 15 Aprilie 2010 07:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeile cu diabet 2 De la: bucarestaaa 27 Decembrie 2009 18:59
ma poate ajuta cineva? 30 De la: merycam 12 Mai 2010 17:34
Capsula de slabit Arpfarm 80 lei 4 De la: kudika411987 11 Iulie 2011 19:08
mananc orice si slabesc 36 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:14
Mancaruri de Craciun si Revelion 16 De la: kudika421339 23 Decembrie 2011 09:12