Setari Cookie-uri

piele uscata

Buna. Ma numesc Madalina si am o problema. Am pielea de pe picioare foarte uscata.
Cand spun foarte uscata ma refer ca arat ca o bunica de 80 de ani..cu pielea crapata si alba.Nu stiu ce sa mai fac pentru a scapa de aceasta pb. Trebuie sa ma dau zilnic cu crema si se mai amelioreaza problema. Ma poate ajuta cineva cu sfaturi sau solutii?
Va multumesc
puppy
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:55
Buna!iti recomand o crema de la yves rocher.este cam scumpa dar este f.buna
.Isi merita banii.Pentru detalii:dinu.ilona@yahoo.com
kudika101971
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:19
inceraca Crema concentrata pt piele uscata si aspra de la Palmer's. inmoaie pielea imediat, indiferent de localizare (corp,coate,calcaie etc.). tot din aceeasi gama, poti incerca si tratamentul pt buze si piele uscata - arata ca un balsam pe buze dar face minuni pe piele. le gasesti in Cetrofarm sau in B&B sau online pe www.zenit.ro
serendipity1285
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:16
sincer eu cred ca ar trebui sa folosesti ulei de masline este foarte bun.Asa ceva folosesc si eu si la fel am si eu pielea uscata.Ancearca si ai sa vezi rezultatele
eu86
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:19
partea proasta cu uleiul de masline este ca nu se absoarbe in piele 100% si, ca orice ulei, pateaza. nu zic ca nu ar fi eficient dar la multitudinea de creme de pe piata ar fi si pacat sa nu le folosim.
serendipity1285
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:50
De la: kudika101971, la data 2010-09-05 17:19:06Buna!iti recomand o crema de la yves rocher.este cam scumpa dar este f.buna
.Isi merita banii.Pentru detalii:dinu.ilona@yahoo.com


Si tu te chinui sa vinzi?????
kudika226898
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:52
Sa nu o luati in seama pe domnisorica "Kudika226898", eu fac sedinte de bronzare organica si tot timpul si la orice subiect are ceva de comentat, binenteles NEGATIV( cautati-va alta munca.....etc), am invitat-o sa vina sa ii fac o sedinta GRATUITA dar nu a dat niciun raspuns si asta nu ca nu verifica ce se crie aici, pur si simplu ii place sa ii denigreze pe altii!!!! asa ca nu mai comentati aiurea ......
Demonsterz la cine doreste ca bronzul organic DHA este super si se ia uniform, daca cineva dintre dvs. doreste o sedinta de bronzare organica sunteti binevenite, este GRATUITA, si dupa imi spuneti parerea dvs, ca sa nu imi fac reclama singura.
Va astept sa imi scrieti pe: mariabesleaga@upcnet.ro

Maria
maria7301
Postat pe 7 Septembrie 2010 20:02
De la: maria7301, la data 2010-09-07 20:02:58Sa nu o luati in seama pe domnisorica "Kudika226898", eu fac sedinte de bronzare organica si tot timpul si la orice subiect are ceva de comentat, binenteles NEGATIV( cautati-va alta munca.....etc), am invitat-o sa vina sa ii fac o sedinta GRATUITA dar nu a dat niciun raspuns si asta nu ca nu verifica ce se crie aici, pur si simplu ii place sa ii denigreze pe altii!!!! asa ca nu mai comentati aiurea ......
Demonsterz la cine doreste ca bronzul organic DHA este super si se ia uniform, daca cineva dintre dvs. doreste o sedinta de bronzare organica sunteti binevenite, este GRATUITA, si dupa imi spuneti parerea dvs, ca sa nu imi fac reclama singura.
Va astept sa imi scrieti pe: mariabesleaga@upcnet.ro

Maria


Cum adica se ia uniform????
Nu am raspuns invitatiei pentru ca nu-mi place sa arat ca scoasa din cuptor...m-am bronzat suficient asta-vara...si nu as risca, dupa tot ceea ce am citit pe net ...
kudika226898
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:55
Incearca sa folosesti creme pe baza de masline am auzit k sunt foarte bune.
kudika319806
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:30
pt pielea uscata...uleilul de migdale...acesibil,natural si foarte eficient
kudika319751
Postat pe 8 Septembrie 2010 13:10
Buna, cremele pe baza de ulei de masline sunt super, la Avon au astfel de creme si sunt foarte bune, uleiul de migdale este super bun si el, se gaseste la plafar si este ieftin.
Cu ulei de bebei ai incercat?
In orice crema hidratanta de corp poti sa pui ulei de masline si vitamina E uleioasa (vit E se pune si in crema de fata) este super buna, iti intinereste pielea si o hidrateaza, stiu asta de la Dr. Adina Alberts.

Maria
maria7301
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:27
Domnisorica, oricine are ceva de vanzare sau isi face reclama, te trezesti tu sa faci misto cu diferite expresii....
Daca nu sti despre ce este vrb nu mai comenta. Nu am vazut sa spui ceva bun sau frumos de cineva, numai tampenii, tu de ce nu faci ceva util daca restul sunt varza??!!
Este ultimul mesaj legat de persoana ta, nu merita sa mai fi bagata in seama.




maria7301
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:32
pentru pielea uscata iti recomand uleiul de masline, dar daca nu este absorbit de piele in intregime, poti pune cateva picaturi in orice crema hidratanta. in felul asta obtii un efect hranitor pentru pielea uscata.
Laura_Baldini
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:35
De la: maria7301, la data 2010-09-08 16:32:09Domnisorica, oricine are ceva de vanzare sau isi face reclama, te trezesti tu sa faci misto cu diferite expresii....
Daca nu sti despre ce este vrb nu mai comenta. Nu am vazut sa spui ceva bun sau frumos de cineva, numai tampenii, tu de ce nu faci ceva util daca restul sunt varza??!!
Este ultimul mesaj legat de persoana ta, nu merita sa mai fi bagata in seama.






"Sa mai fii"...asa se scrie...
kudika226898
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:41
da dupa cum ziceau si celelalte fete ulei de masline este foarte bun,mult mai bun decat cremele pe baza de ulei de masline,e logic
incearca ca seara inainte de culcare sa stai vre-o 10 minute cu picioarele in apa caldutza cu putin sapun sau stiu eu gel de dus dupa care iti cureti pielea moarta de pe calcai fie cu o pila din aceea lata de ungii fie cu piatra speciala de calcai dupa care iti masezi picioarele cu ulei de masline si iti tragi niste sosete de bumbac pe picioare iar pe dimineatza iti vei simti picioarele mult mai fine.
o alta varianta ar fi niste creme pe care mi le-a recomndat mie pedichiurista mea...OZMAROM si OSMATIN

la mine au functionat ambele variante...
MsDelilah_
Postat pe 12 Septembrie 2010 16:27
ungunt cu uz veterinar? chiar nu mai avem creme pt uz...uman.. pe piata????ca sa nu mai zic de mult laudatele uleiuri (de orice tip a fi ele, grase in principal)
un masaj cu ulei si sosete groase in picioare ca sa se absoarba bine peste noapte si gata! problema ca si rezolvata
serendipity1285
Postat pe 13 Septembrie 2010 12:45
fa-ti analize s-ar putea sa ai lipsa de vit a si c/
denis_roxana
Postat pe 3 Ianuarie 2011 19:14
Produsele de uz veterinar dedicate ingrijirii epidermei animalelor sunt net superioare celor de uz uman asa ca nu mai faceti misto aiurea ,sunt de profesie farmacista si 10 ani am condus si un cabinet veterinar si ma puteti crede pe cuvint ca am tratat multe afectiuni umane cu produse veterinare iar produsele ca Osmatin sau Mibazon au vindecat multi oameni.
Produsul Micocid a scutit-o pe fiica mea de o interventie lasser pe obraz,oricine este serios si are probleme ma poate contacta pe carmennanu84@gmail.com si il ajut cu draga inima
carmen_natural
Postat pe 31 Ianuarie 2011 00:30
Cosmeticbox va informeaza de reducerile lunii Februarie, preturi de negasit,intrati pewww.cosmeticbox.ro si bucurati-va de noile preturi.Pentru noutati intratipewww.cosmeticbox.ro/noutati
cosmeticbox
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:08
A sosit sacosa, neamuleeee....
kudika226898
Postat pe 2 Februarie 2011 13:27
sper ca nu ai ramas tot asa rautacioasa (226898)......

ptr toate doamnele si domnisoarele.......Pentru ca se apropie "Ziua Indragostitilor" ...., 10% reducere la sedintele de bronzare organica DHA, vino cu o prietena si ai 20% reducere, .....
http://bronzare-organica.110mb.com/,
O zi buna
Maria
hahahahha
maria7301
Postat pe 2 Februarie 2011 17:10
Inteleg foarte bine problema ta legata de pielea uscata pt ca si eu am aceiasi problema (mai ales iarna). Am incercat mai multe creme ... unele au fost destul de bune , altele m au fost mai putin bune. Ce am folosit, insa, si mi-a placut foarte mult a fost laptele de corp cu colagen de la Geraldina.
beatrice88
Postat pe 3 Februarie 2011 13:23
Buna,
Va pot oferii o gama larga de produse cosmetice marca Mary Kay .
Pentru detalii va rog sa ma contactati .

Vizitati pagina de web : marykay.md/cosmetics/skin-care
Produsele Mary Kay nu se vand in magazine!
Preturile sunt exprimate in lei MD !
Pentru detalii rog sa ma contactati.

Mereu_Frumoasa
Postat pe 10 Februarie 2011 14:37
In general pielea de pe picioare este uscata prin deshidratare si nu prin lipsa de grasme asa ca trebuie sa folositi pentru spalat sapun cu glicerina si miere de albine -produse care nu sunt preparate prin saponificare cu soda- si lapte de corp sau crema preparata din stearina-glicerina .rel suplimetare pe carmennanu84@gmail.com
carmen_natural
Postat pe 13 Februarie 2011 01:41
De la: Mereu_Frumoasa, la data 2011-02-10 14:37:31Buna,
Va pot oferii o gama larga de produse cosmetice marca Mary Kay .
Pentru detalii va rog sa ma contactati .

Vizitati pagina de web : marykay.md/cosmetics/skin-care
Produsele Mary Kay nu se vand in magazine!
Preturile sunt exprimate in lei MD !
Pentru detalii rog sa ma contactati.



Nu ne trebuie...
kudika226898
Postat pe 13 Februarie 2011 14:27
De la: carmen_natural, la data 2011-02-13 01:41:16In general pielea de pe picioare este uscata prin deshidratare si nu prin lipsa de grasme asa ca trebuie sa folositi pentru spalat sapun cu glicerina si miere de albine -produse care nu sunt preparate prin saponificare cu soda- si lapte de corp sau crema preparata din stearina-glicerina .rel suplimetare pe carmennanu84@gmail.com


Daca esti asa amabila, da solutia tuturor....
kudika226898
Postat pe 13 Februarie 2011 14:27
De ce nu? intotdeauna am imartasit tuturor celor care aveau nevoie daca am stiu ceva si am putut sa ajut.
Sapunul clasic se prepara prin sponificare cu soda si va rezulta un prdus cu ph bazic care va usca foarte tare pielea producind descuamari care pot fi asociate cu mincarimi de piele.
Va recomand sapunul cu mere si glicerina Body Series nu numai pentru pielea de pe picioare ci pentru tot corpul.Este un sapun emolient si hidratant cu un parfum delicat care se imprima pielii si hainelor de pe tine.
Pentru pielea extrem de uscata mai recomand spalatul acesteia cu apa plata in care se introduce apa de trandafir.lapte sau smintina.Dupa aplicare nu clatiti pielea,lasati sa se usuce pe corp.
Dupa baie aplicati pe pielea umeda lotiunea hidratana de corp G and H pe baza de miere , glicerina si alantoina care va a hidrata foarte bine epiderma.Aspectul pielii se va imbunatatii rapid.
carmen_natural
Postat pe 13 Februarie 2011 16:54
cu siguranta te va ajuta sa aplici o crema hidratanta dupa dus
kudika_1043610
Postat pe 11 Iulie 2022 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parul vopsit 2 De la: M_Geany 1 Noiembrie 2009 20:40
Unghii tehnice, gel/acryl 1 De la: araly83 25 Iulie 2010 15:35
Aplic extensii din par natural Timisoara 4 De la: Bibilusha_grace 10 Septembrie 2015 18:01
ricin 4 De la: kudika_961316 8 Mai 2014 04:58
Cresterea parului 4 De la: kudika_1032919 21 Mai 2018 12:06