Setari Cookie-uri

candidoza

buna! sunt noua pe aici, si vreau sa va spun problema mea.
de cateva zile incoace ma tot manank in zona genitala, secretia vaginala este mai densa si mai albicioasa, am avut un contact sexual dar m-am simtit foarte jenant, la sfarsit cand urinez ma ustura, iar labiile mici imi sunt rosii. din cate am citit de pe internet cred ca ar putea fi candidoza.
chestia este ca eu nu am decat 16 ani, iar mamei nu-i pot spune ca mi-am inceput viata sexuala. acum va intreb pe voi as putea sa ma duc la un control si fara parinti? si cam cat m-ar costa ?
daca nu imi pute-ti recomanda si mie ceva ? dar nu foarte scump k nu prea am bani.
va multumesc pt raspuns:*:*:*:*
healthy015589
Postat pe 28 Aprilie 2010 21:24
De la: healthy015589, la data 2010-04-28 21:24:42buna! sunt noua pe aici, si vreau sa va spun problema mea.
de cateva zile incoace ma tot manank in zona genitala, secretia vaginala este mai densa si mai albicioasa, am avut un contact sexual dar m-am simtit foarte jenant, la sfarsit cand urinez ma ustura, iar labiile mici imi sunt rosii. din cate am citit de pe internet cred ca ar putea fi candidoza.
chestia este ca eu nu am decat 16 ani, iar mamei nu-i pot spune ca mi-am inceput viata sexuala. acum va intreb pe voi as putea sa ma duc la un control si fara parinti? si cam cat m-ar costa ?
daca nu imi pute-ti recomanda si mie ceva ? dar nu foarte scump k nu prea am bani.
va multumesc pt raspuns:*:*:*:*


Te poti duce fara parinti la control ginecologic, dar trebuie sa o faci la un cabinet particular, cel putin 60 lei ar costa. Totusi, cel mai bine ar fi sa ii spui mamei tale, in primul rand ca astfel ai putea apela la un medic de policlinica, mama ta te-ar putea ajuta cu cheltuielile pe tratament, ar trebui sa faci si o analiza sa vezi daca nu ai luat si altceva.. Fa-ti curaj si spune-i mamei tale, chiar daca s-ar supara, nu s-ar da in laturi sa te ajute..
camiflorea
Postat pe 28 Aprilie 2010 21:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dureri de sini 3 De la: tarot 11 Noiembrie 2009 17:49
CONTROLEAZA-TI SANATATEA RAPID ,SIGUR SI IEFTIN 1 De la: healthy006304 9 Februarie 2010 14:17
sex anal 50 De la: as1n3d 29 Septembrie 2012 23:59
intarzierea menstruatiei 8 De la: Blondis12 19 Iunie 2014 07:06
buna 11 De la: radu_ionascu 25 Martie 2010 21:50