Setari Cookie-uri

POZELE SI FILMATUL INTERZISE MILITARESTE IN MALL PLAZZA MILITARI SI COTROCENI

Daca vreti sa aveti probleme cu baietii de la tara inregimentati la firmele de securitate din Mall-urile bucurestene nu va ramane decat sa scoateti telefonul si sa faceti imprudenta sa filmati orice la intamplare.In cateva secunde veti fi inconjurati de asa zisii osteni ai lui Stefan cel Mare,echipati de razboi cu veste antiglont aduse din secolul 21 si bineinteles veti fi surprinsi cand veti fi luati pe sus pe post de ieniceri turci surprinsi la furat dar nu in Moldova ci in Tara Romaneasca.Gladiatorii de la BGS care de altfel ar putea sa munceasca cu spor la cresterea PIB-ului (produs intern brut)romanesc nu fac decat sa se plimbe aiurea inarmati din cap pana in picioare pe culoarele mallului lasand impresia ca Romania este in stare de asediu.Frica te cuprinde de cand intri in Mallurile bucurestene amintindu-ti de militia lui Ceausescu care dealtfel urmarea cetateanul in secret ca nu cumva ideile capitaliste sa se strecoare in capul cuiva.Iata capitalistii de azi cum au furat aceeasi tehnica de securizare insa au dus-o la perfectiune montand camere video in toate ungherele ca nu cumva vreun cetatean imbatat de ideologia lui Fidel Castro sau Che Guevara sa le rastoarne linistea de care au atata nevoie.In cele din urma si Romania avea nevoie de o forta paramilitara la vedere dar sub o forma democratica care sa pastreze "ordinea" ca doar minerii lui Cozma adusi de tata Iliescu erau putin cam needucati cand se puneau pe treaba la Bucuresti-dar nu la scosul carbunelui ci al dintilor.Macar atat sa avem si noi in cele din urma dreptul de a nu avea drepturi !
gigelus
Postat pe 18 Mai 2010 18:30
Gigele, or fi lucruri pretioase in mall-urile alea frate!
Am rugat mai demult o prietena sa-mi trimita poze din perioada sarbatorilor de iarna din mall-ei...mi-a spus ca nu poate ca nu e voie ca vin baietii negrii si-i iau camera.

pai oare de ce? Nu trebuie sa stie nimeni in lumea asta cit de frumoase si prospere sunt pietele romanesti?
Eu consideram ca e reclama, ca aratam lumii ca putem si noi sa avem sclipici pe geamuri si alte shmancy/fancy prin vitrine.

Deh, Romanica noastra draga ce tara minunata e! Pacat ca e locuita de romani.
micabis
Postat pe 18 Mai 2010 18:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna,vreau niste raspunsuri la intrebari daca se poate 15 De la: RobyT 28 Mai 2009 10:15
Dupa anticonceptionale....... 24 De la: ciocotoff 25 Mai 2012 14:02
sper sa ma puteti ajuta 8 De la: healthy010635 1 Ianuarie 2010 20:39
Cata rabdare sa ai cand problemele te coplesesc? 19 De la: hapciucalipta 14 August 2009 05:59
intarzierea menstruatiei 8 De la: Blondis12 19 Iunie 2014 07:06