Setari Cookie-uri

despre sarcina

bina ziua sint daniela petronela am 35 ani si nu am ramas niciodata insarcinata am fost acum vreo 3 ani la un medic si mia zis ca sint f racita la unul din ovare mia dat un tratament lam facut dar nu mam mai dus la control pe urma ce sa fac oare sa ramin gravida eu mai am o problema atunci cind fac sex cu sotul meu dar nu stiu daca asta este cauza de nu ramin insarcinata daca puteti sa ma ajutati va rog multumesc ca ma ti ascultat
danielapetronela
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:18
Buna,parerea mea este sa mergi la u ginecolog si sa discuti f deschis cu el aceasta problema.Iti faci un control si de preferat si sotul tau o spermograma pt k exista posibilitatea sa fie el problema.O sa faceti o serie de analize si veti afla ce se intampla,pt k altfel nu prea ai cum sa stii care e problema.Cunosc un cuplu care au facut asa ceva.Multa bafta
oanaelenas
Postat pe 20 Noiembrie 2008 23:30
Stii, trebuie sa te consulte mai multi medici . Mie mi-a spus un doctor ca am 1 % sanse sa fac un copil deoarece am uter septat . Dezamagita, am fost la un alt doctor , un doctor extraordinar si mi-a spus ca este cu totul altceva . De fapt am doua utere , dar sarcina o poate suporta unul dintre ele . Asa a si fost .Acum am un copil de 6 ani . La tine este altceva. Trebuie sa te grabesti sa mergi cat mai repede sa faci un control sau mai bine zis la un laborator de genetica , deoarece dupa 35 de ani organismul este cu totul altfel si trebuie avut mare grija. Bafta, nu mai sta pe ganduri.
VEVINA
Postat pe 10 Februarie 2009 14:03
ma chinui de 2 ani sa raman gravid.ce asi putea lua sa raman?
coral
Postat pe 2 Martie 2009 14:07
o pauza!
zinna_healthy
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:56
De la: zinna, la data 2009-09-17 17:56:15o pauza!


eleain
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:58
relaxare totala, de preferat un concediu, si incearca sa nu te mai concentrezi atat de mult pe aceasta problema. Ignora si vei vedea ca o sa ramai gravida, dc te gandesti tot timpul la asta, devi foarte stresata si stresul este o cauza de scadere a fertilitatii. Nici nu te gandi cand faci dragoste "acum o sa raman oare?", fa totul dezinteresat.
healthy003591
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:56
Buna,
Meri si fa-ti un control la ecografie si vezi daca nu cumva ai chisturi pe ovare, apoi daca esti bine fa-ti histerosalpingografie - asta este pt a vedea daca ai trompele bune, permiabile. Mai multe informatii gasesti pe site-ul www.sfatulmedicului.ro
healthy006542
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:20
buna
eu am facut tratament vreo 6 luni apoi am intrerupt iar 6 luni
si gata am ramas gravida . CU DR SUCIU DE LA POLIZU
apropo.
cine doreste la juma de pret: duphastone, brocriptin, clostylbegit, acied folic. mie mi-au ramas de la tratament si nu mai amce face cu ele
va astept la 0722967720 sau dianaeuroct@yahoo.com sau adresa mess : dianaeuroct
va doresc success la toate
dianaeuroct
Postat pe 1 Octombrie 2009 19:06
buna!

Vad ca mesajul e postat mai demult si sper ca problema ta sa se fi rezolvat... Daca nu...in Bucuresti, la Spitalul Caritas, intreaba la ginecologie de Dr. Sandu- face minuni..Acest indemn se adreseaza tuturor! E un dr minunat si un psiholog excelent.
anamariab1
Postat pe 25 Octombrie 2009 17:18
Buna numele meu este Nicoleta am 23 de ani pe 5 decembrie anl acesta.Problema mea a inceput acum 2 ani aproape,de cand m-am casatorit.Imi doresc foarte mult mult un copil si eu si sotul meu dar nu raman insarcinata.cICLUL MENSTRUAL IN AM REGULAT LA INTERVAL DE 2 ZILE DIFERENTA IN FIECARE LUNA POATE ALTA DATA MI SE INTAMPLA SA IMI VINA EXACTA IN ACEEASI ZI A LUNII CA SI IN LUNA PRECEDENTA.nU AM FACUT NICIODATA VAORT SAU SAU SA PERD VREO SARCINA PUR SI SIMPLU NU AM RAMAS INSARCINATA.Sunt operata de 2 luni de zile de apendicita acuta catarala iar in urma analizelor efectuate in spital am fost diagnosticata la externare cuu infectie urinara joasa.litiaza enala dreapta.Nu am fost nicoadata in viata mea la ginecolog.Medicul de famile pentru pentru aceasta cistita(infectie urinara joasa)mi-a dat un tratament pe are l-am facut ciprolexin flamexin si urinex.Problema e ca sotul meu este mai mare ca mine cu aprtoape 5 ani si cam incepe sa imi spune care e treaba de nu raman insarcinata eu nintotdeauna ii zic nu-i vina mea ,nu mai stiu ce sa ii zic si cand ma intraba cineva cand fac copiii simt csa pica cerul ep mine.Imi este frica sa ma duc la ginecolog gandul ca ar putea sa imi spuna ceva rau nu imi da pace va rog spuneti-mi ce sa f e vina mea ca nu ramn insarcinata,nu mai stiu ce e cu mine.De multe ori intram pe site si citeam povestile altor femei si ma ingrozeam ziceam in gandul Doamne Dumnezeule eu ce am va rog ajutati-ma sunt din iasi
kudika095545
Postat pe 22 Noiembrie 2009 08:57
eu nici acum nu mi-am reolvat problema nu stiu ce sa ai fac azi as vrea sa ma duc la doctor dar parca mie frica ,nu stiu de raspuns nu stiu.Problema e ca am inceput sa am dureri in partea dreapta la incheietura piciorului si ma tine pana in spate aproape de rinichi e o durere deranjanta nu pot sa o explic sa fie de la ovar sa fie de la operatia de apendicita sau de la rinichi sper sa ajung azi la medic
kudika095545
Postat pe 4 Decembrie 2009 07:22
si eu am fost racita la ovarul stang si nu puteam ramane insarcinata, am fost la medic atunci cand am inceput sa am sangerari cand nu eram la ciclu si m-am speriat.
Atunci mi-a spus doamna dr ca sunt racita si am urmat un tratament de 2 saptamani iar dupa 4 luni eram insarcinata, iar acum am o minune de fetita.
Sanatate multa!

Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:24
Felicitari layu!!
Dragelor eu va sfatuiesc sa mergi la doctor ca altfel nu ve-ti stii cauza entru care nu ramaneti insarcinate...Eu Am o sarcina oprita in evolutie...Acum zic eu ca am nimerit un Dr bun...zic eu...DR ZAHER. Cine e din Constanta a auzit sigur de el. Am luat acid folic. duphaston si nimic..Acum imi fac Histerosalpingografie ( analiza trompelor sa fac daca sunt infundate sau nu de la chirotaj mi-a zis dr ca este posibil sa fi ramas vre-un cheag de sange..) Costa cam mult dar asta este.. (600 lei) Va doresc multa sanatate si un bebe frumos si sanatos!
Oana25_healthy
Postat pe 2 Martie 2010 12:52
Am primit un mesaj...pentru cele interesate...( nu ma doare mana sa dau copy-paste...)
"draga mamico, revin catre tine cu o rugaminte si sper sa ma poti ajuta. mesajul il scriu la rugamintea unei prietene (acum cu moralul la pamant), "neforumiste" care tocmai si-a facut un website cu anunturi pentru copii. inteleg ca este un site altfel, ca e complet, regasindu-se acolo anunturi gratuite pentru copii de toate varstele, de toate tipurile (de la bebelusi si carucioare, pana la copii mai mari si carti) site-ul se numeste kidanunt.ro daca poti sa spui si altor mamici despre el, ne-ai ajuta enorm - ma gandesc ca fiecare are ceva de cumparat (la mana a doua daca e in pana de bani) sau de vandut - de prin "debara" daca ofensez in vreun fel cu acest mesaj, te rog sa il ignori (ca si cum nu ar fi existat) multumesc anticipat Marissa"
Oana25_healthy
Postat pe 2 Martie 2010 12:59
Buna! Am si eu o intrebare, daca am avut un avort spontan la 4 saptamani de sarcina, la cat timp dupa acest avort am voie sa raman din nou insarcinata? Pentru ca imi doresc un copil cat mai repede..............
Si a fost cineva la doamna doctor Torkasvan Constantina de la Doris? sau daca o mai gasesc si in alt spital?
multumesc!
corny_healthy
Postat pe 4 Martie 2010 09:41
Buna! De obicei doctorii recomanda sa faci o pauza de 6 luni...dar eu zic ca este prea mult...verisoara mea a ramas imediat ...dupa 3 luni dupa o sarcina pierduta si eu ca am stat 6 luni ...nu am mai ramas dupa...stai macar 2-3 luni sa te vindeci si dupa ...spor la treabq!!
Oana25_healthy
Postat pe 4 Martie 2010 15:05
Desi e cam tarziu sper sa mai accesezi site-ul acesta...Eu am fost la aceasta doctora in urma cu un an si pot spune ca m-a dezamagit profund..pe atunci nu eram insarcinata..aveam o dereglare hormonala..pe langa faptul ca mi-a pus un diagnostic total gresit si bineinteles un tratament neadecvat nici nu era de gasit cand aveam nevoie de ea...sfatul meu cauta alt medic..cei mai buni sunt la spitalul giulesti si nici nu te costa atat ca la doris.
referitor la o noua sarcina cel mai bine ar fi sa lasi sa treaca 2 luni(2menstruatii) si apoi unda verde la bebel :)
Fa-ti intre timp toate analizele de sange,toxoplasma,cmv.herpes1 si 2,listeria,hepatiata B si C si cele de secretie si urina..sa fii sigura ca il aduci pe bebe intr-un mediu sanatos si fara riscuri..te pup si Doamne AJUTA SA FIE TOTUL BINE DE DATA ASTA!
FID
Postat pe 26 Aprilie 2010 20:37
Va pot ofeti o solutie.Sunt consultant de sanatate, prinicpii alimentare sanatoase.Are sticta legatura cu gresimile interne si cat de curatat este organismul.Eu am avut o doamna la 33 ani in program de slabire , ea se chinuia de mult timp sa ramana insarcinata cu tot felu de tratamente. Dupa cateva luni a slabit foarte bine (a facut si detoxifiere interna)si a ramas gravida. Acum are un baietel perfect sanatos aproape de aproape 1 an . Va las datele mele de contact .
datele mele de contact .
Consultantii de sanatate principii alimentare sanatoase
Roxana si Sorin Porojan
tel 0748100741 sau 0726461445 mail: centruwellness_pitesti@yahoo.com
messenger: centruwellness_pitesti. SUCCES
sorinporojan
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferente 2 De la: Iskander_ 19 Noiembrie 2009 03:30
COLAGEN 3 De la: aripi_de_inger 26 Septembrie 2009 16:10
Pilula uitata 16 De la: mimi_ca29 14 Iunie 2011 11:26
Masa expansiva intra si extrapalvina stanga cu etiologie incerta infectioasa versus tumorala 2 De la: alia13 19 Noiembrie 2009 12:03
nu pot ramane insarcinata 4 De la: paula_alexiss 2 Martie 2010 10:39