Setari Cookie-uri

cancerul ovarian

BUNA! MA NUMESC IRINA AM 28 DE ANI SUNT DIN PITESTI SI VROIAM SA MA INFORMEZ MAI MULT DESPRE CANCERUL OVARIAN . EU AM NISTE PROBLEME CU OVARELE AM FOST LA CATIVA MEDICI DE LA NOI DIN PITESTI SI FIECARE MI-A ZIS CATE CEVA DIFERIT. DE CEVA TIMP MA DOR FFFF DES OVARELE CUM DAU DE RACEALA IMEDIAT MA APUCA DUREREA SI MA UMFLU IN BURTA SI NU POT SA STAU IN PICIOARE AM SI UN SERVICIU DE ASA NATURA DE STAU IN PICIOARE 10 ORE AS VREA SA STIU DACA ESTE CINEVA DIN BUCURESTI SI CUNOASTE O CLINICA MAI BUNA DACA IMI POATE DA RELATII SA MERG SI SA VAD DESPRE CE ESTE VB SA FAC MAI MULTE INVESTIGATII, CINEVA MI-A RECOMANDAT CLINICA ,,MICOMI,, CUNOASTE CINEVA A FOST CINEVA VREODATA SI CUM A FOST, VA ROG FRUMOS DACA STIE CINEVA ANUNTATI-MA. VA MULTUMESC!ASTEPT RASPUNS.
IRINUK_healthy
Postat pe 18 Mai 2010 17:21
De la: IRINUK, la data 2010-05-18 17:21:11BUNA! MA NUMESC IRINA AM 28 DE ANI SUNT DIN PITESTI SI VROIAM SA MA INFORMEZ MAI MULT DESPRE CANCERUL OVARIAN . EU AM NISTE PROBLEME CU OVARELE AM FOST LA CATIVA MEDICI DE LA NOI DIN PITESTI SI FIECARE MI-A ZIS CATE CEVA DIFERIT. DE CEVA TIMP MA DOR FFFF DES OVARELE CUM DAU DE RACEALA IMEDIAT MA APUCA DUREREA SI MA UMFLU IN BURTA SI NU POT SA STAU IN PICIOARE AM SI UN SERVICIU DE ASA NATURA DE STAU IN PICIOARE 10 ORE AS VREA SA STIU DACA ESTE CINEVA DIN BUCURESTI SI CUNOASTE O CLINICA MAI BUNA DACA IMI POATE DA RELATII SA MERG SI SA VAD DESPRE CE ESTE VB SA FAC MAI MULTE INVESTIGATII, CINEVA MI-A RECOMANDAT CLINICA ,,MICOMI,, CUNOASTE CINEVA A FOST CINEVA VREODATA SI CUM A FOST, VA ROG FRUMOS DACA STIE CINEVA ANUNTATI-MA. VA MULTUMESC!ASTEPT RASPUNS.


nu cred ca e cancer, o anexita cronica ar putea fi, " CA 125 este un antigen de suprafata derivat din tumorile epiteliale canceroase seroase si este absent in cele mucinoase. El este intalnit la valori crescute la peste 80% din plasma pacientelor cu cancere de ovar non-mucinoase, putand fi folosit in explorarea cancerului ovarian. Pentru cresterea contributiei acestuia la acuratetea diagnosticului si monitorizarea terapeutica se recomanda asocierea sa cu ultrasonografia transabdominala si transvaginala (8, 9)." acest marker poate fi masurat facandu-se o analiza a sangelui... daca vrei sa fii sigura ca nu ai cancer, fa aceasta analiza.
camiflorea
Postat pe 19 Mai 2010 20:02
De la: camiflorea, la data 2010-05-19 20:02:44
De la: IRINUK, la data 2010-05-18 17:21:11BUNA! MA NUMESC IRINA AM 28 DE ANI SUNT DIN PITESTI SI VROIAM SA MA INFORMEZ MAI MULT DESPRE CANCERUL OVARIAN . EU AM NISTE PROBLEME CU OVARELE AM FOST LA CATIVA MEDICI DE LA NOI DIN PITESTI SI FIECARE MI-A ZIS CATE CEVA DIFERIT. DE CEVA TIMP MA DOR FFFF DES OVARELE CUM DAU DE RACEALA IMEDIAT MA APUCA DUREREA SI MA UMFLU IN BURTA SI NU POT SA STAU IN PICIOARE AM SI UN SERVICIU DE ASA NATURA DE STAU IN PICIOARE 10 ORE AS VREA SA STIU DACA ESTE CINEVA DIN BUCURESTI SI CUNOASTE O CLINICA MAI BUNA DACA IMI POATE DA RELATII SA MERG SI SA VAD DESPRE CE ESTE VB SA FAC MAI MULTE INVESTIGATII, CINEVA MI-A RECOMANDAT CLINICA ,,MICOMI,, CUNOASTE CINEVA A FOST CINEVA VREODATA SI CUM A FOST, VA ROG FRUMOS DACA STIE CINEVA ANUNTATI-MA. VA MULTUMESC!ASTEPT RASPUNS.


nu cred ca e cancer, o anexita cronica ar putea fi, " CA 125 este un antigen de suprafata derivat din tumorile epiteliale canceroase seroase si este absent in cele mucinoase. El este intalnit la valori crescute la peste 80% din plasma pacientelor cu cancere de ovar non-mucinoase, putand fi folosit in explorarea cancerului ovarian. Pentru cresterea contributiei acestuia la acuratetea diagnosticului si monitorizarea terapeutica se recomanda asocierea sa cu ultrasonografia transabdominala si transvaginala (8, 9)." acest marker poate fi masurat facandu-se o analiza a sangelui... daca vrei sa fii sigura ca nu ai cancer, fa aceasta analiza.
corinapatriche
Postat pe 19 Mai 2010 20:14
Esti foarte tanara si nu cred ca este cazul sa-ti faci griji de cancerul ovarian, cu atat mai mult cu cat singurele tale simptome sunt durerile. Avand in vedere ca stai foarte mult in picioare, e posibil sa fie coloana.
Iti recomand cu drag un doctor foarte bun, in bucuresti, este vorba de dr Horia Cioflan. Daca mai ai nevoie de consultatie, da-mi te rog un mesaj privat si iti dau numarul de telefon si detalii.
Despre Micomi am auzit lucruri foarte bune, insa stiu ca au preturi putin piperate. Nu am niciun numar de telefon de acolo :(
OanaTrifu
Postat pe 28 Mai 2010 13:42
Iti recomand Dr. Gogescu de la sp.Fundeni oncologie .Succes.
healthy010635
Postat pe 2 Iunie 2010 00:18
salut , incearca un tratament cu tinctura de propolis 30-50 picaturi 2 x zi tinctura de cretisoara , spalaturi vaginale cu ceai de galbenele cretisoara si marul lupului . ovule cu propolis si un sirop de catina alba este indicat , ridica imunitatea , multa sanatate
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 5 Iunie 2010 21:45
De la: ungureanu88_gmail_com, la data 2010-06-05 21:45:28salut , incearca un tratament cu tinctura de propolis 30-50 picaturi 2 x zi tinctura de cretisoara , spalaturi vaginale cu ceai de galbenele cretisoara si marul lupului . ovule cu propolis si un sirop de catina alba este indicat , ridica imunitatea , multa sanatate
cum vine asta,sa tratezi cancerul cu alcool,oare nu cumva leacurile astea babesti sunt prescrise de indivizi care habar nu au de medicina naturala?
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Iunie 2010 11:20
buna,Fa testul Papa nicolau ,cel mai sigur.dar sigur ai o anexita netratata.sanatate iti doresc.
corinapatriche
Postat pe 6 Iunie 2010 15:56
cred ca tampiti din gama celor care vand aloe vera nu au habar de medicina naturista ,mai pune mana pe carti si mai studiaza . ai mari lipsuri in cultura ta generala si mai ales cei 7 ani de acasa . asa ca pa
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 6 Iunie 2010 18:16
De la: ungureanu88_gmail_com, la data 2010-06-06 18:16:16cred ca tampiti din gama celor care vand aloe vera nu au habar de medicina naturista ,mai pune mana pe carti si mai studiaza . ai mari lipsuri in cultura ta generala si mai ales cei 7 ani de acasa . asa ca pa
mai nene,tu nu ai zile pe pamant cate carti am citit eu,nu asta este important,dar unde dracu ai citi tu ca alcoolul face parte din medicina naturista,poate in cartea cu scufita rosie.cat despre 7 ani de acasa,iti doresc ca sa petreaca copii tai cum am petrecut eu primi 7 ani de acasa?esti asa documentat,sa-ti pun o intrebare:prin combinatia alcool dublu rafinat cu propolisul care principii raman active,ale alcoolului sau ale propolisului?
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Iunie 2010 21:35
De la: ungureanu88_gmail_com, la data 2010-06-06 18:16:16cred ca tampiti din gama celor care vand aloe vera nu au habar de medicina naturista ,mai pune mana pe carti si mai studiaza . ai mari lipsuri in cultura ta generala si mai ales cei 7 ani de acasa . asa ca pa
a,am uitat,eu nu vand aloe vera,eu fac ceea ce alti distrug.....cum esti dumneata cu tratamentele inovatie proprie.
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Iunie 2010 21:38
Nenea ene, scuza-ma, dar cum definesti matale "tinctura"?

Si ce stii despre tincturi in general?

Si daca imi dai voie sa raspuns in locul dl. Ungureanu, in alcool ramin "active" proprietatile propolisului.
micabis
Postat pe 6 Iunie 2010 21:38
De la: Aemulus, la data 2010-06-06 21:38:42Nenea ene, scuza-ma, dar cum definesti matale "tinctura"?

Si ce stii despre tincturi in general?

Si daca imi dai voie sa raspuns in locul dl. Ungureanu, in alcool ramin "active" proprietatile propolisului.
tinctura sau definitia ei o gasesti pe net,daca tu considri ca raman active principiile active ale propolisului tind sa cred ca esti muci la capitolul biochimie.poate ne spui si ce studii stau la baza acestei ineptii debitate.
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Iunie 2010 21:41
Pentru cei care nu stiu:

http://www.terapii-naturiste.com/terapii_naturiste/apiterapia/propolis.htm

Nene Ene, matale ai probleme grave de atitudine.Ti s-a mai spus si o sa ti se tot spuna.
Dai dovada de lipsa de educatie si cultura, esti un ignorant arogant si o plaga pentru societate.

In rest....daca gasesti persoane si mai involuate ca dumneata s-ar putea chiar sa ai si auditoriu.
micabis
Postat pe 6 Iunie 2010 21:47
De la: Aemulus, la data 2010-06-06 21:47:18Pentru cei care nu stiu:

http://www.terapii-naturiste.com/terapii_naturiste/apiterapia/propolis.htm

Nene Ene, matale ai probleme grave de atitudine.Ti s-a mai spus si o sa ti se tot spuna.
Dai dovada de lipsa de educatie si cultura, esti un ignorant arogant si o plaga pentru societate.

In rest....daca gasesti persoane si mai involuate ca dumneata s-ar putea chiar sa ai si auditoriu.
te-am intrebat ceva si dai dovada de nesimtire si ignoranta,nu am probleme decat cu incultii.Atitudinea mea vis a vis de oameni si nu de jigodii m-a adus in situtia FOARTE placuta in care ma aflu.
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Iunie 2010 21:56
De la: Aemulus, la data 2010-06-06 21:47:18Pentru cei care nu stiu:

http://www.terapii-naturiste.com/terapii_naturiste/apiterapia/propolis.htm

Nene Ene, matale ai probleme grave de atitudine.Ti s-a mai spus si o sa ti se tot spuna.
Dai dovada de lipsa de educatie si cultura, esti un ignorant arogant si o plaga pentru societate.

In rest....daca gasesti persoane si mai involuate ca dumneata s-ar putea chiar sa ai si auditoriu.
cum poti trata afectuini ale ficatului precum ciroza sau hepatita cu astfel de jeg de tratament pe BAZA DE ALCOOL?
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Iunie 2010 21:58
Nene Ene...esti incurabil. Parol!
Incearca o cura cu tinctura de propolis si poate in felul asta ai sa afli de binefacerile tincturii de propolis in afectiunile de ficat.
Si da, ajuta si la cap!
micabis
Postat pe 6 Iunie 2010 23:02
De la: Aemulus, la data 2010-06-06 23:02:16Nene Ene...esti incurabil. Parol!
Incearca o cura cu tinctura de propolis si poate in felul asta ai sa afli de binefacerile tincturii de propolis in afectiunile de ficat.
Si da, ajuta si la cap!
FOREVER BEE PROPOLIS
Numãrul de cod al produsului: 27.
Mod de prezentare: 60 de tablete din propolis ambalate în dozã de plastic inscripþionat ºi sigilat.
Termen de garanþie inscripþionat pe dozã: 4 ani.
Produsul este avizat de Ministerul Sãnãtãþii din România.

Propolis este un cuvânt compus ºi provine din pro-pentru ºi polis-cetate, semnificând „în apãrarea cetãþii”.
Propolisul prezintã o compoziþie chimicã care pânã în prezent nu a fost complet elucidatã.
Conþine:
1. Flavone (substanþe incluse în lanþul enzimatic al procesului de oxidoreducere), cirizina, tectocrizina (antibiotic);
2. Flavonoli: galangina (antibiotic), izolpinina (antibiotic), ramnocitrina, kaempferol;
3. Flavonone: pinocembrinã (antibiotic, antifungic), pinostrobinã;
4. Pigmenþi carotenoidici: alfa, beta ºi gama-carotenul, xantofila (luteolina, violaxantolul, spiriloxantolul) ºi fucoxantina, toate puternici biostimulatori.
Mai conþine acid cinamic, alcool cinamic, vanilina, izovanilina, acid cofeinic (fitoncid ºi antifungic), acid ferulic (antibiotic), acid benzoic (fitoncid), acid cumaric (antifungic), rãºinã (acizi rezinici: acid abietic ºi pimaric, rezinoli ºi rezine mai puþin cunoscute), apoi cearã, polen ºi impuritãþi mecanice, acacetina (antiviral), quercitina, pinobanksina (antifungic), apigenina (antiviral), pectolinarigenina (antiviral), sakuranetina (antifungic) ºi alte flavonoide.
Cuprul este strâns legat de arterita obliterantã ºi boli de piele, iar zincul este hipocolesterolemiant.
S-a constatat cã mierea cu iod ºi cobalt creºte activitatea fagocitarã a leucocitelor ºi mãreºte rezistenþa la boli infecþioase.
Câteva direcþii de acþiune: flavonoizii reduc fragilitatea ºi per¬meabilitatea capilarelor, deci intervin în prevenirea aterosclerozei, amelioreazã calitatea colagenului din peretele venelor varicoase ºi încetinesc evoluþia afecþiunilor retinei.
Propolisul mai dovedeºte acþiune antifungicã, antialgicã, efect biostimulator (auxinele, vitaminele), efect cicatrizant, (vezi ºi produsul Aloe Propolis Creme), efect antioxidant (împiedicã oxidarea lipidelor din þesuturi ºi formarea peroxizilor toxici ai lipidelor) ºi acþiune anti-microbianã (bactericidã ºi bacteriostaticã) asupra stafilococului auriu, salmonella-ei, proteusului, listeriei, b. antracis, b. cereus, b. perfringeus, efect antifungic (Candida albicans).
Creºte rezistenþa la infecþii sporind capacitatea de apãrare a organismului (gripe, infecþii faringiene ºi laringiene, în acest caz se consumã 2-3 tablete pe zi).
Are efecte benefice în microlitiaza urinarã, împiedicând formarea nucleelor de cristalizare.
Este un bun diuretic ºi normalizeazã pH-ul urinei.
S-au constatat ameliorãri în cazul prostatitelor prin consumarea a 2-4 tablete pe zi.
Are efect dezinfectant ºi antibiotic în nefrite, cistite ºi uretrite.
Este un adjuvant valoros în tratamentul tuberculozei bronho-pulmonare ºi cu alte localizãri.
Se poate utiliza cu rezultate bune în ulcerul gastric ºi duodenal, enterite acute, colite acute ºi cronice, în hepatite, dozele variind între 2 ºi 4 tablete pe zi în funcþie de simptomatologie.
Adjuvant în afecþiunile neurologice ºi reumatismale (maladia Parkinson, diverse nevralgii ºi adjuvant în poliartrita reumatoidã).
Experienþa unor cercetãtori apicultori atestã ºi afirmã cã nu existã nici un medicament de sintezã chimicã ºi nici un produs sau preparat na¬turist care sã fie mai eficient în dezechilibru fosfocalcic decât propolisul.
Se indicã în tulburãri de osificare, osteoporozã, hipocalcemii.
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Iunie 2010 23:11
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-06-06 11:20:43
De la: ungureanu88_gmail_com, la data 2010-06-05 21:45:28salut , incearca un tratament cu tinctura de propolis 30-50 picaturi 2 x zi tinctura de cretisoara , spalaturi vaginale cu ceai de galbenele cretisoara si marul lupului . ovule cu propolis si un sirop de catina alba este indicat , ridica imunitatea , multa sanatate
cum vine asta,sa tratezi cancerul cu alcool,oare nu cumva leacurile astea babesti sunt prescrise de indivizi care habar nu au de medicina naturala?


ati stabilit d-voastra diagnosticul de cancer si acum va ofenseaza conduita terapeutica?
camiflorea
Postat pe 7 Iunie 2010 17:22
buna , in primul rand tu te-ai luat aiurea de minesi nu numai de mine , sa fii om este lucru mare sper sa intelegi sau poate esti blond la minte , oricine de pe forum are dreptul sa isi expuna punctul de vedere legat de un tratament sau un produs anume , nu contest faptul curativ al plantei aloe vera si pentru cultura ta generala daca ai asa ceva eu produc si preparate pe baza de aloe vera care sunt net superioare fata de porcariile care le vinzi tu de la americani si pe bani grei , la mine un gel de aloe sau o tinctura este 7-10 ron maxim . planta aloe vera este foarte pretentioasa la prelucrare efect terapeutic maxim 2 ore , daca din momentul prelucrari nu se proceseaza in maxim 2 ore poti sa o arunci la gunoi si inca ceva : nu stiu un singur caz de cancer sau alta afectiune grava tratat cu aloe vera sau gingseng , din pacate multa lume este prostita de indivizi ca tine cu povesti nemuritoare . pentru cultura ta generala de mai bine de 10 ani elaborez si produc o gama larga de tincturi, creme, unguente, geluri ,aproximativ 250 de produse care acopera o paleta larga de afectiuni de la o simpla raceala pana la boli grele gen avc , psoriazis , pareze , epilepsie , cancer , ciroza , pentru linistea ta in momentul prelucrari unei plante cu alcool principiile active din planta se transfera in alcool . in general tincturile uzuale au o concentratie de maxim 40 % , si personat am tratat ciroza si hepatita si diabet cu asa zise tincturi sau leacuri babesti , din pura curiozitate deschide nomeclatorul de medicamente si ai sa vezi cate produse standardizate de medicina clasica sunt din plante , cu parere de rau dar ai o mare doza de incultura si prostie si aroganta posibil si cretinism sau debil mintal sau poate de la produsele pe care le vinzi ti se trage , ai grija ca prostia nu se poate trata ramane pe viata , in incheiere vreau sa iti explic o mica mare diferenta intre ce fac eu si bisnita ordinara care o faci tu : eu studiez o planta medicinala si dupa o ampla documentare precisa asupra calitatilor terapeutice pe care le poseda si anumite efecte adverse elaborez o forma farmaceutica din respectiva planta : tinctura , gel , crema , unguent , sirop , pentru a obtine maximul de principii active si dupa ce obtin produsul il pun la dispozitia oamenilor care au nevoie de el cel mult la un pret simbolic care sa acopere cheltuielile de productie : alcool, plante, recipiente, prospecte , etichete ,si in cele mai mute cazuri le ofer cadou persoanelor suferinde , ti-am mai zis : nu confunda modestia care ma caracterizeaza cu prostia care la tine da pe afara / din punctul meu de vedere esti un bisnitar ordinar care cumperi de la un producator si vinzi la un suferind iluzii . la mult creier si minte iti doresc , poate se indura cel de sus sa te lumineze dar unde nu este nici DUMNEZEU nu cere , cu respect ungureanu
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 7 Iunie 2010 22:01
multumesc pentru interventie , eu nu prea am timp de pierdut pe forum , an foarte mulkt de munca , cu respect ungureanu ,
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 7 Iunie 2010 22:12
buna seara , multumesc pentru parerea dumneavoastra , cu respect ungureanu
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 7 Iunie 2010 22:14
De la: camiflorea, la data 2010-06-07 17:22:09
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-06-06 11:20:43
De la: ungureanu88_gmail_com, la data 2010-06-05 21:45:28salut , incearca un tratament cu tinctura de propolis 30-50 picaturi 2 x zi tinctura de cretisoara , spalaturi vaginale cu ceai de galbenele cretisoara si marul lupului . ovule cu propolis si un sirop de catina alba este indicat , ridica imunitatea , multa sanatate
cum vine asta,sa tratezi cancerul cu alcool,oare nu cumva leacurile astea babesti sunt prescrise de indivizi care habar nu au de medicina naturala?


ati stabilit d-voastra diagnosticul de cancer si acum va ofenseaza conduita terapeutica?
nu eu am spus ca vindeca sau trateaza cancerul ci individul pe care-l aperi,si nu se numeste conduita terapautica,nu strica sa te limitezi la a face comentarii fara inteles si hazardate.
ene_m_gabriel
Postat pe 7 Iunie 2010 22:28
De la: ungureanu88_gmail_com, la data 2010-06-07 22:01:55buna , in primul rand tu te-ai luat aiurea de minesi nu numai de mine , sa fii om este lucru mare sper sa intelegi sau poate esti blond la minte , oricine de pe forum are dreptul sa isi expuna punctul de vedere legat de un tratament sau un produs anume , nu contest faptul curativ al plantei aloe vera si pentru cultura ta generala daca ai asa ceva eu produc si preparate pe baza de aloe vera care sunt net superioare fata de porcariile care le vinzi tu de la americani si pe bani grei , la mine un gel de aloe sau o tinctura este 7-10 ron maxim . planta aloe vera este foarte pretentioasa la prelucrare efect terapeutic maxim 2 ore , daca din momentul prelucrari nu se proceseaza in maxim 2 ore poti sa o arunci la gunoi si inca ceva : nu stiu un singur caz de cancer sau alta afectiune grava tratat cu aloe vera sau gingseng , din pacate multa lume este prostita de indivizi ca tine cu povesti nemuritoare . pentru cultura ta generala de mai bine de 10 ani elaborez si produc o gama larga de tincturi, creme, unguente, geluri ,aproximativ 250 de produse care acopera o paleta larga de afectiuni de la o simpla raceala pana la boli grele gen avc , psoriazis , pareze , epilepsie , cancer , ciroza , pentru linistea ta in momentul prelucrari unei plante cu alcool principiile active din planta se transfera in alcool . in general tincturile uzuale au o concentratie de maxim 40 % , si personat am tratat ciroza si hepatita si diabet cu asa zise tincturi sau leacuri babesti , din pura curiozitate deschide nomeclatorul de medicamente si ai sa vezi cate produse standardizate de medicina clasica sunt din plante , cu parere de rau dar ai o mare doza de incultura si prostie si aroganta posibil si cretinism sau debil mintal sau poate de la produsele pe care le vinzi ti se trage , ai grija ca prostia nu se poate trata ramane pe viata , in incheiere vreau sa iti explic o mica mare diferenta intre ce fac eu si bisnita ordinara care o faci tu : eu studiez o planta medicinala si dupa o ampla documentare precisa asupra calitatilor terapeutice pe care le poseda si anumite efecte adverse elaborez o forma farmaceutica din respectiva planta : tinctura , gel , crema , unguent , sirop , pentru a obtine maximul de principii active si dupa ce obtin produsul il pun la dispozitia oamenilor care au nevoie de el cel mult la un pret simbolic care sa acopere cheltuielile de productie : alcool, plante, recipiente, prospecte , etichete ,si in cele mai mute cazuri le ofer cadou persoanelor suferinde , ti-am mai zis : nu confunda modestia care ma caracterizeaza cu prostia care la tine da pe afara / din punctul meu de vedere esti un bisnitar ordinar care cumperi de la un producator si vinzi la un suferind iluzii . la mult creier si minte iti doresc , poate se indura cel de sus sa te lumineze dar unde nu este nici DUMNEZEU nu cere , cu respect ungureanu

In primul rand dumneata nu folosesti aloe vera si chiar daca ai folosi nu are niciun efect terapeutic in combinatie cu alcoolul,asta orice chimist poate demonstra.Dumneata prepari produse neavizate de IASC ,poate chiar de ministerul sanatatii sau institutul de bioresurse alimentare.FLP este lider mondial in produse pe baza de aloe vera,ungureanu cine este pe piata?Baietas din pacate eu am pentru cultura ta sau mai bine zis pentru incultura ta,o persoana cu cancer de colon operat,dupa un an fara niciun tratament doar cu produsele flp la rmn si colonoscopie rezultatul este surprinzator de bun.Nu contest medicina naturala ci pe cei care o denatureaza asa cum faci dumneata din ideea de imbogatire pe spinarea unor persoane bolnave,ce deh,costa putin.Ba baiete esti frustrat rau,bisnitar esti dumneata ca dumneata vinzi ,eu nu vand bai baietas nimic,nivelul de incultura al tau lasa o dara de imaginatie SF,nu cred ca esti tu un neica nimeni un ins pe care l-a uitat premiul nobel pentru inventie in vindecare de cancer cu alcool,lasa oamenii si in special profesionistii sa faca ceea ce altii au demonstrat ca este practic,ceea ce a devenit o realitate pura si nu iluzii asa cum le denumesti dumneata.Poate imi spui cum stabilizezi tu gelul de aloe vera,ca deh,te dai cercetator,om de stiinta,asa cum s-a mai dat cineva decedata la 25 decembrie 1989?Poate imi spui unde creste lavanda la tine,pe bloc cumva?Niste avize de calitate la porcariile pe care le comercializezi ai?
ene_m_gabriel
Postat pe 7 Iunie 2010 22:40
De la: ungureanu88_gmail_com, la data 2010-06-07 22:12:09multumesc pentru interventie , eu nu prea am timp de pierdut pe forum , an foarte mulkt de munca , cu respect ungureanu ,
as a facut si cozac a cercetat pana amurit,cu tot cu plantele lui la sticlute de 10 ml.mai este un dement pe la tv,fulga,poate ar fi mai bine sa te aliezi cu ei si sa vindeti macar de 100 de ron pe luna,va platiti si voi painea.
ene_m_gabriel
Postat pe 7 Iunie 2010 22:42
Ene draga eu iti doresc sa nu ajungi vreodata sa ai nevoie produsele lui Cozac, Ungureanu, Fulga si alti oameni minunati care cu respect pentru omenire si dragoste de Dumnezeu fac tot ce fac.
De Virginia Faur ai auzit?
Mama mea care a fost operat de metastaza de gradul IV (a propos, ce durata de viata are un pacient cu metastaza de gradul IV?) urmind tratametul doamnei Faur a trait inca 2 1/2 dupa operatie.

Tu draga Ene esti ca femeia din bancul ala cu "paduchiosule, paduchiosule).
micabis
Postat pe 8 Iunie 2010 06:02
De la: Aemulus, la data 2010-06-08 06:02:43Ene draga eu iti doresc sa nu ajungi vreodata sa ai nevoie produsele lui Cozac, Ungureanu, Fulga si alti oameni minunati care cu respect pentru omenire si dragoste de Dumnezeu fac tot ce fac.
De Virginia Faur ai auzit?
Mama mea care a fost operat de metastaza de gradul IV (a propos, ce durata de viata are un pacient cu metastaza de gradul IV?) urmind tratametul doamnei Faur a trait inca 2 1/2 dupa operatie.

Tu draga Ene esti ca femeia din bancul ala cu "paduchiosule, paduchiosule).
ce au facut pana acum?NIMIC.Nu consum bazaconiile alea in veci,eu am ce consuma,de la un lider in suplimente alimentare nu de la distilariile astora.Cozac face altceva,toarna smoala la cazan sau intretine focul.Nu am auzit sa fii operat de metastaza,dar ma rog daca tu spui,de virginia asta nu am auzit,este vreo ghicitoare?In alta ordine de idei nu cred ca exista suplimente alimentare mai bune decat cele de la FLP.Tu te ti de bancuri eu vorbesc din experienta.
ene_m_gabriel
Postat pe 8 Iunie 2010 09:37
Nimic nou, acelasi ene m gabriel care doar jigneste, plin de ura si cu o grava problema.... restul utilizatorilor o stiu..... Incercand sa fiti justitiarul suprem, incercand sa aratati ca va pricepeti la toate, dand exemple despre facultati cu galeti de branza, improscand cu noroi orice alt produs sau metoda medicala de sanatate, parerea mea (umila de portar ce a terminat facultatea cu galeti de branza) ca va faceti un deserviciu si in planul afacerii d-voastra. Daca asa se comporta un om care consuma produsele flp, daca astea sant efectele secundare (ura, nervozitate, incoerenta, neadaptare), sincer as avea indoieli in a consuma aceste produse.
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 8 Iunie 2010 14:23
salut cretinule numit ene , in primul rand porcarii vinzi tu dar esti prea prost si tampit si cretin ca sa poti macar intelege ce vinzi pentru ca pe tine te intereseaza doar reclama si bani care ii obtii pe produsele tale de bisnita ta ordinara de 2 bani , parerea mea este sa iei sapa si sa te duci pe camp sa te mai cultivi ,acolo este locul tau avand in vedere limbajul si gandirea pe care o ai , chiar esti de mila , sincer iti compatimesc sotia copii si restul familiei , daca cine se aseamana se aduna atunci este clar , multa sanatate la creier mai baiete si sincer dute si te cauta la mansarda ( e pentru binele tau si al familiei tale ) apropo produsele mele sunt omologata si in general sunt pentru export daca chiar te intereseaza / hai pa
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 8 Iunie 2010 21:55
salut , nu trebuie sa iti faci probleme in privinta lui ene , la cat de cretin si inapoiat mintal este orice boala ar fi nu se prinde de el . are si boala mandria ei , cu respect
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 8 Iunie 2010 22:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticoncetionale 13 De la: maria1931 24 Martie 2010 20:38
Clinica VIVAMED din BRASOV,cea mai buna alegere in materie de FIV 1 De la: healthy015863 6 Mai 2010 21:10
buna 3 De la: mizi 14 Martie 2010 19:53
cum sa folosesc o cupa menstrula 2 De la: kudika_2008 1 Iunie 2012 16:33
help plsssss 4 De la: Titanika 19 Februarie 2012 18:23