Setari Cookie-uri

Oare de ce atunci cind esti foarte sincer in dragoste ai de pierdut?

Nu sint un expert in dragoste insa stiu sa iubesc cu toata inima mea, mi-as da si viata pentru persoana iubita fara sa clipesc, insa intotdeauna pierd in relatiile mele, iar cel care sufera mai mult sunt eu. Acum sint obisnuit cu suferinta atit de mult incit aproape am uitat cum este bucuria adevarata. As dori un raspuns sincer si calificat daca se poate, va multumesc!
DanWood70
Postat pe 5 Iunie 2010 05:32
Ca sa nu suferi , de ce inainte de ati incepe o noua relatie, nu o testezi nu o analizezi bine, si pe urma dupa toate astea sa te inplici si sentimental?
Da e adevarat sunt si femei parsive, care dupa ce obtin ce vor iti da cu piciorul nepasindu-le de suferinta ta.De asta trebue sa gindesti de o mie de ori si sa ei o singura decizie, dar corecta.
kudika098645
Postat pe 18 Iunie 2010 19:29
tarot_healthy
Postat pe 23 Iunie 2010 12:30
Cam despre cate relatii esuate vorbim?Cu ce scop iti doresti o relatie?ai in plan o casatorie?Esti sigur ca ai fost atras de persoane potrivite?Esti sigur ca ai fost sincer de la inceput cu respectiva?De multe ori barbatii mint in legatura cu situatia lor materiala cu scopul de a fi mai interesanti ,de fi crezuti mai puternici.Unele femei care sunt interesate de acest aspect sunt dezamagite cand descopera adevarul si inventeaza tot felul de scuze pt a rupe relatia.Altele sunt interesate de casatorie,si te studiaza pe tine ca pe un viitor sot si aici s-ar putea sa pici testul.Ti-ai pus intrebarea daca nu cumva si tu ai o problema pe care nu o vezi sau nu o recunosti?Cand iti faci o alta prietena nu pomeni nimic despre "fostele".Punct si de la cap.greseala barbatilor facuta des:povestesc despre fosta :ce i-a spus,ce i-a luat, ce i-a facut, unde a dus-o si tot n-a fost bine.Nu face prostia sa compari femeile intre ele:aia facea asa ,ailalta nu stiu ce mai zicea,Nu-ti fie rusine sa recunosti cand gresesti si sa-ti ceri iertare,apreciaza tot ce face pt tine ,pt ca la inceputul relatiei totul este facut din dragoste ,apoi din placere,obisnuinta .Sper sa nu te fi suparat cu acest coment .Si inca ceva :nu este nimic rau in a iubi cu toata inima si sa fi gata sa-ti dai si viata pt iubita ta dar fa-o pt cine trebuie si simti ca ar face acelasi lucru pt tine.In dragoste este nevoie de doi.Si inchei cu un citat din Shakespeare:timpul este prea lent pt cei ce asteapta,prea iute pt cei care se tem, prea lung pt cei care se plang, prea scurt pt cei care sarbatoresc, dar... pentru cei ce iubesc timpul este o eternitate
vera_
Postat pe 25 Iunie 2010 18:34
din cauza grabei...inainte faceai curte unei fete macar un an, abia apoi ii spuneai ca o iubesti, abia apoi o sarutai...dar macar stiai ca puteti fi prieteni, ca aveti idealuri comune, ca va suportati defectele,etc. si o luai de nevasta si abia apoi te implicai intr-o relatie intima, dar...acum, o cunosti , o bagi in pat si astepti minuni...dar ele nu vin, in schimb iti dai seama ca nu aveti nimic in comun, ca nu va iubiti, ca nu va suportati, ca nu ajungeti la niciun numitor comun...ea face fitze, vrea cadouri, vrea bani, vrea rasfat, vrea atatea...si nu da mai nimic in schimb...decat aere de primadona....nu generalizez, dar se intampla destul de des asa...si atunci te mai intrebi de ce ai de pierdut?
Incearca ce ti-am spus eu mai sus si vezi daca fata vrea sa fie prietena cu tine, fara sa va sarutati pasional, fara sex, fara cadouri senzationale...du-i cate o floare cand si cand, mergeti la plimbare, vorbiti, spune-i poezii sau vorbe frumoase , sincere, vezi ce are in cap, poate e prea desteapta pt tine, poate e prea proasta, poate vrea ce nu vrei tu...si uite asa, ori deveniti un cuplu, ori fiecare pe drumul lui...si nu o sa ai de pierdut nimic, ci vei acumula experienta, vei intelege ce cauti, ce fel de femeie iti e potrivita...
floare_de_crin
Postat pe 26 Iunie 2010 15:12
din dragoste nu se moare ...dar nici fara dragoste nu se poate trai!TREBUIE SA IUBESTI PE CINE MERITA ,CELORLALTI DOAR SA LE VREI BINE ,MATURIZEAZA-TE (SCUZE)INAINTE DE PUNE SUFLET INTR-O RELATIE CU O NECUNOSCUTA SI LASA SA CREADA EA K E NOROCOASA K TE-A GASIT SI NU TREBUIE SA TE PIARDA OK
healthy017584
Postat pe 30 Iunie 2010 07:34
Fericirea sau nefericirea depind in totalitate de atitudinea mintii.
florinaada
Postat pe 30 Iunie 2010 20:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
chist ovarian!!! 9 De la: ioanabobocea 23 Octombrie 2009 16:23
salut 8 De la: office_salinasusesi_ro 23 Februarie 2010 14:19
Oare ce am patit?Help pls 46 De la: carliontz88 19 Martie 2012 19:48
probleme 8 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 06:36
RH NEGATIV 51 De la: kudika371965 27 Februarie 2011 00:19