Setari Cookie-uri

Ajutor-pt femei ginecologi pe barbati ce este????

Eu 27 iar el 29 de ani si o reletie care merge destul de bine numai ca a aparut o colpita micotica pe care am descoperit dupa un examen ginecologic. Nu am mancarimi nu am leucoree doar de cand cate o picatura alba uscata care apare todeuna seara.Aici in Tg-Mures am fost la un cabinet am folosit Lomexin ovule iar el crema Lomexin fara nici un reyultat dupa o luna m-am dus inapoi la medicul ginecolog dupa care am m-i o scris pimafucim ovule iar el crama. Nu am mancat dulciuri numai iaurt si ceai de galbenele am baut destul, totusi nu reusec sa scap!!! Cineva aici in Mures UN CABUNET BUN??? El unde sa mearga sa faca niste analize??? Unde sa mergem amandoi??? Cum arata o secretie vaginala normala???-pana acum am avut o secretie gelatinoasa albui si acum este foarte alb si se usca.Sunt obsedata sa gasesc o rezolvare.
andrea083
Postat pe 6 Iunie 2010 11:16
tarot_healthy
Postat pe 10 Iunie 2010 18:11
tratament pt colpita:irigatii cu tantum rosa seara, ovule KLION 2/zi dimineata si seara ,metronizadol 2tablete de 2 ori pe zi si tu si el asta timp de 10 zile si veti fi ok SUCCES!
cry_cristinuta
Postat pe 19 Iunie 2010 07:42
De la: andrea08, la data 2010-06-06 11:16:36 Eu 27 iar el 29 de ani si o reletie care merge destul de bine numai ca a aparut o colpita micotica pe care am descoperit dupa un examen ginecologic. Nu am mancarimi nu am leucoree doar de cand cate o picatura alba uscata care apare todeuna seara.Aici in Tg-Mures am fost la un cabinet am folosit Lomexin ovule iar el crema Lomexin fara nici un reyultat dupa o luna m-am dus inapoi la medicul ginecolog dupa care am m-i o scris pimafucim ovule iar el crama. Nu am mancat dulciuri numai iaurt si ceai de galbenele am baut destul, totusi nu reusec sa scap!!! Cineva aici in Mures UN CABUNET BUN??? El unde sa mearga sa faca niste analize??? Unde sa mergem amandoi??? Cum arata o secretie vaginala normala???-pana acum am avut o secretie gelatinoasa albui si acum este foarte alb si se usca.Sunt obsedata sa gasesc o rezolvare.


Draga mea, inainte de introducerea ovulelor poti face spalaturi vbaginale cu ceai de pelin sau de galbenele in care pui o lingurita de bicarbonat. Fii atenta la dezinfectarea canulei de fiecare data inainte de folosire.
In paralel cu tratamentul dat de medic iti recomand sa folosesti niste absorbante 100% naturale, pe baza de ioni negativi care dau rezultate foarte bune in asemenea fel de afectiuni. Daca vrei mai multe informatii ma gasesti pe adresa de e-mail loapersonal@yahoo.com. Multa sanatate!
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 20 Iunie 2010 18:00
Dar ce a zis doctorul? Cine a cauzat aceasta colpita?caci sunt mai multe cauze care duc la colpita...micotica??cu ce fel de ciuperca?candida?sau altceva?
Daca este Candida ,am o dieta care trebuie sa insoteasca tratamentul...
Astept raspuns!
kritzia
Postat pe 30 Iunie 2010 07:24
este o candidozã cauzatã de o rãcealã (in decembrie 2009 medicul mi-a prescris DOXACILINÃ). O trecut rãceala doar a rãmas aceasta scurgere albã. Sincer nu ºtiu ce sã mai fac la ce medic sã mã mai duc. Nu am o scurgere abundentã si mirositoare este doar foarte albã si ramãne todeauna pe lenjerie cãteva pete foarte albe. Noaptea simt niºte mãncãrimi care mã deranjeazã. Mi fricã ca nu cumva ºi partenerul meu sã fie infectat din cauza mea. Nu aº vrea ca cu timpul sã evopueze aceastã candidoza!!! Nici sã îl opresc nu ºtiu cum sã fac înafarã de ceaiuri de coada soricelului si mai consum ceai de urzicã albã si o igenã cât se poate de corespunzãtoare. Am mare nevoie sã stiu dacã alþii au mai trecut prin asa ceva??? O dietã naturistã aº vrea cã sunt pânã peste cap plinã cu medici.
andrea083
Postat pe 30 Iunie 2010 17:29
eu am avut ceva asemanator si mi-a fost prescris MACMIROR ovule...1/zi..seara...
la femei exista ginecologi,iar la barbati exista venerologi...mergeti impreuna pentru un nou control...si nu incerca tratamente de pe net...ai grija si multa sanatate!
healthy015083
Postat pe 30 Iunie 2010 20:23
dute la alt ginecolog...
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Iunie 2010 20:26
urolog
anyta19
Postat pe 30 Iunie 2010 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
POZELE SI FILMATUL INTERZISE MILITARESTE IN MALL PLAZZA MILITARI SI COTROCENI 2 De la: Aemulus 18 Mai 2010 18:57
APARAT PENTRU TESTARE DIAGNOSTICARE SI TRATAMENT INCLUSIV CANCER 1 De la: healthy006304 23 Decembrie 2009 14:04
BTS 21 De la: anamarya 8 Septembrie 2009 12:22
Vital Woman 1 De la: CosminAvram 16 Noiembrie 2009 23:16
menopauza 16 De la: healthy006265 9 Noiembrie 2009 01:28