Setari Cookie-uri

In cautarea fericirii conjugale, drumuri pierdute...

Unde sa imi caut perechea potrivita?

De cind este lumea, o femeie buna, cinstita, devotata, fidela lui Dumnezeu si sotului ei, a fost apreciata si este de mare folos casei ei comunitatii in care traieste si tarii in care se afla. Oare insa se mai poate gasi asa ceva in societatea contemporana? Sa-l iubeasca pe Dumnezeu, pe sotul ei,sa-i pese de casa ei si de necunoscutul de pe strada?, sa-ti daruiasca copii si sa-i creasca in frica de Dumnezeu. Sa se teama sa nu pacatuiasca nu de frica barbatului sau a vecinilor ci sa stea curata pentru Domnul Dumnezeu. O inima vesela insenineaza fata, cind o vezi dimineata si te asteapta cu masuta curata si ceasca de cafea fierbinte,apoi te pupa dulce si-ti ureaza pofta buna la micul dejun, cum sa nu iubesti o asemenea femeie? Te simti acasa, orice ar vrea ai face pentru ea, nimic nu este prea mult sau prea costisitor.O nevasta priceputa este un dar de la Domnul Dumnezeu. Proverbe 19.14b
Totusi unii oameni intilnesc femei deosebite, insa nu le apreciaza,ceea ce se cistiga usor se si pierde usor! Asteapta in tacere, fii abstinent, pastreaza-te curat pentru aceea care va merita, dragostea ta, nu-ti deschide inima inaintea unei curve! Tirfele sunt peste tot, lumea este plina de ele.Pe moment ne satisfac, insa nu sunt OK pentru a intemeia o familie! Mult succes! Cit despre mine, aproape ca mi-am pierdut speranta, caci aceea care mi-este draga din toata inima mea, este tinerica, frumusica, insa nu mai vrea sa vorbeasca cu mine! Am s-o iubesc toata viata mea, desi nu merita dragostea mea, totusi nu pot s-o uit. Multa Bafta!
DanWood70
Postat pe 7 Iunie 2010 19:19
Din pacate sunt foarte rare si se nasc o data la o mie de ani.Ca sa ai norocul asta trebue sa ai mare credinta in Dumnezeu si Maica Domnului.Sa te rogi insistent zi si noapte si Dumnezeu in mila lui cea mare ti-o va scoate in cale.Ce la oameni e cu neputinta la Dumnezeu totul e cu putinta.Nu-ti pierde seranta in Dumnezeu.Totul se rezolva daca ceri cu staruinta.
kudika098645
Postat pe 18 Iunie 2010 18:12
Si da ai dreptate cind spui ca sunt oameni care au asemenea sotii si nu stiu sa le aprecieze.Isi bat joc de ele.Le necistesc si le inseala iar ele rabda saracele , mai ales daca au si copii.Si invers.Pacat mare pacat. femeie astea sunt foarte credincioase si cu frica de Dumnezeu.Si spuneai ca iubesti o femeie mai tinara decit tine. Si ca ai so iubesti toata viata.Probanil ca nu e ceia ce cauti.
kudika098645
Postat pe 18 Iunie 2010 18:32
buna, sa sti ca sunt fff multe femei asa cum le descri tu. dar trebuie sa ai putin noroc ,incredere in tine si rabdare. i-ti doresc o zi minunata si trebuie sa speri sa nu te dai batut si nu uita ca ce este al tau e pus deoparte.
mioarapirvu
Postat pe 20 Iunie 2010 09:08
Dumnezeu ne da ceea ce cerem, daca doresti cu adevarat o pereche potrivita ,caut-o , nu astepta sa pice "para malaiata :... si mai e ceva ,fiecare are ce merita in viata ,succes .
Georgeta_Ela
Postat pe 25 Iunie 2010 16:24
De la: Shrek1300, la data 2010-06-07 19:19:37 aceea care mi-este draga din toata inima mea, este tinerica

cat de tinerica este?(ce varsta are?)
tematoare
Postat pe 30 Iunie 2010 20:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
medic nutritionist in brasov 3 De la: Monicamm85 25 Mai 2010 16:31
buna! 14 De la: office_salinasusesi_ro 10 Iunie 2010 09:00
EXPLICAREA FENOMENELOR PARANORMALE 2 De la: Aemulus 1 Aprilie 2010 18:27
Imi doresc foarte mult sa slabesc 98 De la: Maadaalinaa 14 Iulie 2014 16:20
Despre domnul doctor Victor Clatici 2 De la: healthy016565 25 Mai 2010 12:00