Setari Cookie-uri

ma ofer mama purtatoare

Buna! Am 26 ani, o fetita sanatoasa si frumoasa de aproape 3 anisori si ma ofer sa fiu mama purtatoare pt o familie care isi doreste cu adevarat un copilas. Sunt sanatoasa, nu consum alcool, nu fumez, de droguri nici nu poate fi vorba. Am hotarat sa fac acest pas pentru ca am avut o sarcina f usoara si placuta cu fetita mea si as dori sa repet experienta si in acelasi timp sa ajut un cuplu in dificultate, dar si din cauza unor probleme financiare cu care ma confrunt.
Acest proces este unul f delicat si care trebuie tratat cu multa sensibilitate dar si multa seriozitate; mentionez acest lucru intrucat consider ca seriozitatea este o conditie sine qua non a unei viitoare colaborari.
cine este interesat ma poate contacta pe e-mail la : mama.mother84@yahoo.com
healthy017662
Postat pe 28 Iunie 2010 15:50
Ma intreb oare....cum poti sa faci asa ceva? il tii 9 luni in pantece,....ii simti prima miscare....il simti cum creste in burtica...si apoi il dai ce fel de mama esti???? sau esti doar un aparat de facut copii...ma intreb oare ce simti pt fetita ta....daca esti dispusa sa faci acest pas
elenya83
Postat pe 13 Iulie 2010 10:48
cum sa se simta .....foarte bine....este un lucru bun sa te oferi mama purtatoare.....te-ai gandit ca poate se sacrifica pentru fetita ei ,poate nevoia de-ai oferi un trai ma-i bun.....te-ai gandit....deci fetelor daca nu ati trecut prin greutati nu ma-i comentati......este decizia ei....iar eu cred ca face un lucru bun.....
kudika092656
Postat pe 13 Iulie 2010 10:52
draga elenya83 care nu prea le ai cu informatile;)).. atata timp cat esti doar mama purtatoare, ovulele nu-s ale tale, spermatozoizii nu-s ai sotului tau.. nu inteleg de unde atata dificultate?

e ca si cum ti-ai vinde un rinichi.. numai ca acum iti vinzi spatiul uterului tau pt doar 9 luni! e simplu..copilul pe care il porti nu e al tau nici macar un gram..asadar.. unde e dificilul aici? e ca si cum ai fi babysitter, cat e mama plecata din tara 9 luni.

din contra, ea e o adevarata persoana cu emotii mult mai intense decat ale multora daca e in stare sa faca asa ceva! ea da, are simtaminte pe care unii din noi nu o sa le avem toata viata! toata stima si respectul!

PS: ma gandeam daca as face eu asa ceva.. cred ca as face-o numai pt bani.. si asta doar daca mi-ar da unii 1mil. de euro poate..deci tre sa fii f tare sa faci asta! bravo ei! tpt respectul!..eu una nu ma ridic la nivelul tau:( recunosc.
cristinne83
Postat pe 13 Iulie 2010 14:39
De la: elenya83, la data 2010-07-13 10:48:34Ma intreb oare....cum poti sa faci asa ceva? il tii 9 luni in pantece,....ii simti prima miscare....il simti cum creste in burtica...si apoi il dai ce fel de mama esti???? sau esti doar un aparat de facut copii...ma intreb oare ce simti pt fetita ta....daca esti dispusa sa faci acest pas

Mai elenya83, nu-ti mai consuma timpul pretios cu intrebari la care oricum nu vei putea gasi raspunsunsul!
eu nu sunt aici ca sa-ti ofer tie raspunsuri , la fel de bine cum nu am de ce sa ma justific sau sa ma explic in fata ta.
din felul in care pui problema si din expresiile si cuvintele folosite, se poate foarte usor trage concluzia ca esti o persoana cu gandire limitata, careia ii face o deosebita placere sa apara aici calare pe un cal alb si, din postura de detinator al adevarului suprem, "improsti" in stanga si in dreapta cu ''judecati de valoare'' si expresii ofensatoare
faptul ca eu nu ma incadrez in tiparul pe care mintea ta l-a creat sa corespunda expresiei ''mama purtatoare", faptul ca am o educatie solida si sunt deschisa in gandire, cred ca te roade f tare!

eu nu am postat aici pentru a fi judecata de catre tine sau oricare alta, nici pentru a fi laudata, nu asta ma intereseaza, e doar un mod de a comunica, cu persoane realmente interesate, si nu cu bagatori in seama...

si ai face bine sa nu te mai intrebi nimic referitor la copilul meu, preocupa-te mai bine de ai tai, daca ai!
p.s.: daca ne-am fi intalnit face-to-face, oare ai mai fi avut curajul sa-mi spui aceste lucruri, sau, mai realist, ai fi stat la colt de strada barfindu-ma cu restul preietenelor tale scuipatoare de seminte? ce usor e sa jignesti din fata unui monitor...
healthy017662
Postat pe 13 Iulie 2010 18:11
Buna healthy! Intradevar trebuie sa ai un curaj enorm sa vrei sa ajuti un cuplu. Si meriti respect cum au mentionat si ceilalti. Dar inainte sa faci acest pas sa te gandesti inca odata, ma gandesc ca te-ai gandit inainte sa postezi mesajul. Acum e mai usor sa vorbesti despre chestia asta, dar apoi daca Doamne fereste o sa ai ceva probleme in timpul sarcinii, apoi cum te-ai simtii daca s-ar intampla ceva? Eu as prefera sa fac altceva pt. bani. Nu as vrea sa am regrete sau dor sau asemenea simtaminte. Oricum, stima ta!
flenny21
Postat pe 13 Iulie 2010 18:23
alta?!
roz5blue6lila7
Postat pe 13 Iulie 2010 18:25
buna.sa presupunem ca ramai insarcinata cu spermatozoidul sotului meu si ovulul meu.dupa 9 luni,nasti,totul este ok.cese intampla dupa aceea?daca nu mai vrei sa dai copilul?noi nu avem legi in acest sens,privind mama purtatoare.ce e de facut dupa aceea?se face un contract inainte?apoi tu dai copilul spre adoptie cuplului cu care ai incheiat conventia?care este procedura?te admir pt ce vrei sa faci dar trebuie sa exista si legi in acest sens.
dulgheru
Postat pe 13 Iulie 2010 20:33
......draga mea !! nu te judec nu te cert nu iti pot reprosa nimic .............cred ca ai ajuns in culmea disperarii daca vrei sa devi incubator de facut copii ....! ! ! iti doresc toate cele bune si bafta in afacere .poate te voi contacta ..............
kudika134394
Postat pe 14 Iulie 2010 01:27
Nevasta lui Viorel Lis cauta mama purtatoare. Tot ea spunea ca nu ar contacta o mama purtatoare de pe net. Deci poate ar trebui sa te adresezi in alta parte si de acolo cuplurile doritoare sa te recruteze.
anutzzaa
Postat pe 14 Iulie 2010 01:35
mai bine abtine-te de la a ma contacta si concentreaza-ti eforturile pe a scrie corect. nu mai maltrata lb romana, ok?
healthy017662
Postat pe 14 Iulie 2010 10:23
de ce pana acum ai putut creste copilul si de acum incolo nu poti . eu in locul tau as face orice, as munci de dimineata pana seara si tot assa sa-mi pot creste copilul langa mine. uita-te la cei care au cate 4-5 sau chiar mai multi copii si nu ia mai dat la nimeni. asa cum au putut iau crescut, au luptat pentru ei, iau tinut langa ei.gandeste-te foarte bine la ceea ce vrei sa faci, nu este o jucarie ci un sufletel de om nevinovat.
fata_healthy
Postat pe 14 Iulie 2010 20:58
De la: healthy017662, la data 2010-07-13 18:11:23
De la: elenya83, la data 2010-07-13 10:48:34Ma intreb oare....cum poti sa faci asa ceva? il tii 9 luni in pantece,....ii simti prima miscare....il simti cum creste in burtica...si apoi il dai ce fel de mama esti???? sau esti doar un aparat de facut copii...ma intreb oare ce simti pt fetita ta....daca esti dispusa sa faci acest pas

Mai elenya83, nu-ti mai consuma timpul pretios cu intrebari la care oricum nu vei putea gasi raspunsunsul!
eu nu sunt aici ca sa-ti ofer tie raspunsuri , la fel de bine cum nu am de ce sa ma justific sau sa ma explic in fata ta.
din felul in care pui problema si din expresiile si cuvintele folosite, se poate foarte usor trage concluzia ca esti o persoana cu gandire limitata, careia ii face o deosebita placere sa apara aici calare pe un cal alb si, din postura de detinator al adevarului suprem, "improsti" in stanga si in dreapta cu ''judecati de valoare'' si expresii ofensatoare
faptul ca eu nu ma incadrez in tiparul pe care mintea ta l-a creat sa corespunda expresiei ''mama purtatoare", faptul ca am o educatie solida si sunt deschisa in gandire, cred ca te roade f tare!

eu nu am postat aici pentru a fi judecata de catre tine sau oricare alta, nici pentru a fi laudata, nu asta ma intereseaza, e doar un mod de a comunica, cu persoane realmente interesate, si nu cu bagatori in seama...

si ai face bine sa nu te mai intrebi nimic referitor la copilul meu, preocupa-te mai bine de ai tai, daca ai!
p.s.: daca ne-am fi intalnit face-to-face, oare ai mai fi avut curajul sa-mi spui aceste lucruri, sau, mai realist, ai fi stat la colt de strada barfindu-ma cu restul preietenelor tale scuipatoare de seminte? ce usor e sa jignesti din fata unui monitor...


Dupa limbajul folosit, se vede ce educatie nemaipomenita ai...dar, e bine ca ti-ai dat arama pe fata...
kudika226898
Postat pe 15 Iulie 2010 18:53
De la: kudika092656, la data 2010-07-13 10:52:57cum sa se simta .....foarte bine....este un lucru bun sa te oferi mama purtatoare.....te-ai gandit ca poate se sacrifica pentru fetita ei ,poate nevoia de-ai oferi un trai ma-i bun.....te-ai gandit....deci fetelor daca nu ati trecut prin greutati nu ma-i comentati......este decizia ei....iar eu cred ca face un lucru bun.....


Iar tu nu mai stalci limba romana
Micsunica
Postat pe 21 Iulie 2010 23:04
De la: dulgheru, la data 2010-07-13 20:33:22buna.sa presupunem ca ramai insarcinata cu spermatozoidul sotului meu si ovulul meu.dupa 9 luni,nasti,totul este ok.cese intampla dupa aceea?daca nu mai vrei sa dai copilul?noi nu avem legi in acest sens,privind mama purtatoare.ce e de facut dupa aceea?se face un contract inainte?apoi tu dai copilul spre adoptie cuplului cu care ai incheiat conventia?care este procedura?te admir pt ce vrei sa faci dar trebuie sa exista si legi in acest sens.


Daca mai vrea sa-l dea spre adoptie, ca doar nu o sa faceti un contract ca la vanzarea- cumpararea unui imobil.( zic la modul general)
Oricum este clar ca la noi legislatia nu e OK in acest sens.
Cele care vor mame purtatoare eu zic ca e bine sa le caute in familie......altfel e risc de santaj o viata sau alte belele ( e risc, nu e obligatoriu sa fie asa, poate dau si peste oameni adevarati, care vor sa faca un bine, insa ma indoiesc ca fara un folos material, pt. ca la inseminare atat organismul mamei de la care se " recolteaza" ovule cat si a celei in care se implanteaza trebuie sa fie supuse unor tratamente hormonale, ceea ce e riscant, dupa orice tratament cu hormoni e risc de cancer......trebuie consultat un oncolog)
stem_29
Postat pe 22 Iulie 2010 01:21
Eu una vad problema asta cam asa:
- tu nu-ti poti purta copilul in pantece, nu poti avea acel sentiment unic pe acre il are o femeie insarcinata. DAR esti femeie si iti doresti peste masura sa ai un copil. AL TAU. Din sangele tau si al sotului tau. Orice rugaciune catre cer nu te-a ajutat si in curand varsta nu-ti mai permite siguranta aducerii pe lume a unui copil sanatos (trecand peste faptul ca NU POTI avea un copil si presupunand ca astepti un miracol ce nu va sa vie niciodata).
- ea este o femeie care iubeste copiii, suficient de mult incat sa treaca prin "chinul" celor 9 luni de sarcina (cine a avut copil stie foarte bine ce inseamna aceasta perioada). Cine o acuza DOAR de nevoia de inavutire, parerea mea este ca exagereza foarte mult. Asta nu inseamna ca banul nu are rolul lui si ca povestea nu seamana cu o afacere. Dar asta e alta poveste.

DAR daca tu spui "asa da ORICE pentru a avea un copil".. spune multumesc lui Dumnezeu ca exista ea care te poate ajuta sa ai ceea ce nicio rugaciune nu te-a ajutat.

Asa vad eu lucrurile si, atata timp cat copilul se duce in bratele parintilor naturali, nu vad nimic rau in asta.
Evident ca "tu" si "ea" sunt orice persoana care se regaseste si nu neaparat cei care au postat aici.
rashela
Postat pe 22 Iulie 2010 01:52
De la: stem_29, la data 2010-07-22 01:21:47
De la: dulgheru, la data 2010-07-13 20:33:22buna.sa presupunem ca ramai insarcinata cu spermatozoidul sotului meu si ovulul meu.dupa 9 luni,nasti,totul este ok.cese intampla dupa aceea?daca nu mai vrei sa dai copilul?noi nu avem legi in acest sens,privind mama purtatoare.ce e de facut dupa aceea?se face un contract inainte?apoi tu dai copilul spre adoptie cuplului cu care ai incheiat conventia?care este procedura?te admir pt ce vrei sa faci dar trebuie sa exista si legi in acest sens.


Daca mai vrea sa-l dea spre adoptie, ca doar nu o sa faceti un contract ca la vanzarea- cumpararea unui imobil.( zic la modul general)
Oricum este clar ca la noi legislatia nu e OK in acest sens.
Cele care vor mame purtatoare eu zic ca e bine sa le caute in familie......altfel e risc de santaj o viata sau alte belele ( e risc, nu e obligatoriu sa fie asa, poate dau si peste oameni adevarati, care vor sa faca un bine, insa ma indoiesc ca fara un folos material, pt. ca la inseminare atat organismul mamei de la care se " recolteaza" ovule cat si a celei in care se implanteaza trebuie sa fie supuse unor tratamente hormonale, ceea ce e riscant, dupa orice tratament cu hormoni e risc de cancer......trebuie consultat un oncolog)





... oricum ar fi nu legislatie e de vina ... astazi pare banal de simpla procedura ... s-ar parea ca doar ''legea'' conteaza ... dar ce ii spui copilului peste ani ? ... multi cred ca copii sint o specie de maimutzele pe care le accepti in casa dupa ce ti-ai facut cariera, situatia materiala, plimbarile prin jurul lumii si vrei sa astupi gura lumii care cere continuitate ... dar nu e asa ... copii cresc (asa cum am facut si noi) si incep sa gindeasca, sa caute, sa afle ... si ce ii spui ? ... eu sint mama, el e tata, te-a tinut o alta femeie (un recipient) si noi doar te-am luat de la ''incubator'' ? ... cum se va simti ? ... cum va reactiona aflind ca a fost un experiment tirziu ? ... va avea propriile sentimente pe care nu puteti si nu ar trebui sa i le manipulati ... nu legea e problema ci legitimitatea pe care o va cere mai tirziu ... am cunoscut cazuri aproximativ asemanatoare si pot spune ca orice om devine foarte sensibil la orice nu e normal in trecutul lui ... pntru cele ce isi doresc un copil acum pare o chestie infima acum dar nu e asa ... si nici procedura nu e un fleac pentru mama purtatoare ...

... poate de aceea insist ca niciodata, nimeni sa nu dea cu piciorul sansei de a avea proprii copii ... indiferent cit ai parea de tinar/a, necoapt/a, nepregatit/a ... nu poti stii daca ii mai poti avea ... sint prea multe femei care stiu ca au ''gresit'' odata...


marco918
Postat pe 22 Iulie 2010 02:03
De la: marco918, la data 2010-07-22 02:03:50
De la: stem_29, la data 2010-07-22 01:21:47
De la: dulgheru, la data 2010-07-13 20:33:22buna.sa presupunem ca ramai insarcinata cu spermatozoidul sotului meu si ovulul meu.dupa 9 luni,nasti,totul este ok.cese intampla dupa aceea?daca nu mai vrei sa dai copilul?noi nu avem legi in acest sens,privind mama purtatoare.ce e de facut dupa aceea?se face un contract inainte?apoi tu dai copilul spre adoptie cuplului cu care ai incheiat conventia?care este procedura?te admir pt ce vrei sa faci dar trebuie sa exista si legi in acest sens.


Daca mai vrea sa-l dea spre adoptie, ca doar nu o sa faceti un contract ca la vanzarea- cumpararea unui imobil.( zic la modul general)
Oricum este clar ca la noi legislatia nu e OK in acest sens.
Cele care vor mame purtatoare eu zic ca e bine sa le caute in familie......altfel e risc de santaj o viata sau alte belele ( e risc, nu e obligatoriu sa fie asa, poate dau si peste oameni adevarati, care vor sa faca un bine, insa ma indoiesc ca fara un folos material, pt. ca la inseminare atat organismul mamei de la care se " recolteaza" ovule cat si a celei in care se implanteaza trebuie sa fie supuse unor tratamente hormonale, ceea ce e riscant, dupa orice tratament cu hormoni e risc de cancer......trebuie consultat un oncolog)





... oricum ar fi nu legislatie e de vina ... astazi pare banal de simpla procedura ... s-ar parea ca doar ''legea'' conteaza ... dar ce ii spui copilului peste ani ? ... multi cred ca copii sint o specie de maimutzele pe care le accepti in casa dupa ce ti-ai facut cariera, situatia materiala, plimbarile prin jurul lumii si vrei sa astupi gura lumii care cere continuitate ... dar nu e asa ... copii cresc (asa cum am facut si noi) si incep sa gindeasca, sa caute, sa afle ... si ce ii spui ? ... eu sint mama, el e tata, te-a tinut o alta femeie (un recipient) si noi doar te-am luat de la ''incubator'' ? ... cum se va simti ? ... cum va reactiona aflind ca a fost un experiment tirziu ? ... va avea propriile sentimente pe care nu puteti si nu ar trebui sa i le manipulati ... nu legea e problema ci legitimitatea pe care o va cere mai tirziu ... am cunoscut cazuri aproximativ asemanatoare si pot spune ca orice om devine foarte sensibil la orice nu e normal in trecutul lui ... pntru cele ce isi doresc un copil acum pare o chestie infima acum dar nu e asa ... si nici procedura nu e un fleac pentru mama purtatoare ...

... poate de aceea insist ca niciodata, nimeni sa nu dea cu piciorul sansei de a avea proprii copii ... indiferent cit ai parea de tinar/a, necoapt/a, nepregatit/a ... nu poti stii daca ii mai poti avea ... sint prea multe femei care stiu ca au ''gresit'' odata...




Pai da, asa este, insa eu am pus problema " cu" inceputul, adica o sa vrea sa-l dea sa-l creasca mama naturala?
daca o sa-l dea, si nu exista legislatie in astfel de probleme, nu o sa se ajunga la santaj.......poate nici nu o sa ajunga copilul destul de matur incat sa priceapa ce s-a intamplat pana o sa-i zica " mama purtatoare" la colt de bloc. ( EU MA REFER LA MODUL GENERAL, daca tot e vorba sespre astfel de situatii, intelegi?)
E complicat daca judecam in aprofunzime problema.
Pacat ca femeile care-si doresc mult un copil nu se gandesc pana la capat, in sensul ca ele se reuma doar ca vor copil, dar treaba e complicata, si cu anii se complica si mai mult.
Daca acele femei care nu pot avea copii din cauza unor avorturi in tinerete, asa cum zici tu, cand o sa afle copilul ce si cum, nici nu vreau sa ma gandesc ce si-ar putea auzi mama.
stem_29
Postat pe 25 Iulie 2010 02:11
Mda...vad ca nu ati inteles ceea ce am vrut eu sa spun de fapt...esenta...eu iubesc enorm copiii...mai ales pe cel pe care l-am purtat in pantece 9 luni...i-am simtit fiecare lovitura...cum as putea sa-l dau dupa ce-l nasc...sa uit ca de fapt in burtica mea a crescut?! Il consider copilul meu indiferent al carui ovul sau spermatozoid a fost implantat...nu este vorba de nicio " gandire limitata" asa cum mi-a spus cineva mai sus...pur si simplu asta e gandirea mea...si nu mi-o poate schimba nimeni nici acum si nici altadata. Indiferent in ce situatie materiala m-as afla...nu m-as gandit sa fiu "un incubator pt copii" cum spunea cineva...niciodata!!! Exista multe alte posibilitati de a castiga bani pentru un trai decent...asta nu! Niciodata!

P.S. : Este punctul meu de vedere! si cu asta incetez sa mai postez..."nu mai am cuvinte" cu privire la acest topic.....
elenya83
Postat pe 25 Iulie 2010 17:28
Tanara de 32 de ani, clinic sanatoasa, imi ofer disponibilitatea de a deveni mama purtatoare. Mentionez ca am o familie stabila si o fetita de 4 ani nascuta natural.Nu sunt fumatoare si nu consum alcool ,pe perioada sarcini renunt si la cafea la fel cum am facut cand am fost insarcinata cu fetita.Pret 35000 euro negociabil. Informatii la ID.oorfea@yahoo.com CLUJ
orfea
Postat pe 25 Octombrie 2010 16:13
Am 33 ani un copil sunt casatorita si doresc sa fiu mama purtatoare pentru un cuplu in dificultate . 25000 euro
visis89 @yahoo.com
visis
Postat pe 27 Octombrie 2010 09:37
Ma numesc Ana,am 30 de ani,sunt divortata,am un baietel,nu am vicii,am analizele facute speciale pt Fiv la o clinica din Bucuresti,sunt hotarata sa ma ofer mama purtatoare adresa de mess la care pot fi contactata este ana_mariaa41@yahoo.com (15000 euro)
kudika316307
Postat pe 3 Ianuarie 2011 16:41
care da mai putin?....poc...adjudecat...d-na va deveni mama purtatoare contra sumei de 5000 de lei ...e criza maica
miss_darine
Postat pe 3 Ianuarie 2011 16:48
De la: miss_darine, la data 2011-01-03 16:48:57 care da mai putin?....poc...adjudecat...d-na va deveni mama purtatoare contra sumei de 5000 de lei ...e criza maica



Am mai vazut azi la tv cum doi retardati care nici macar nu s-au vazut,au ales sa adopte impreuna un copil.Fereasca Dzeu!
Barbie30_
Postat pe 3 Ianuarie 2011 18:56
MISS_DARINE de cand esti tu asa de autostiutoare?tu ai fi in stare pt 5000 ron sa treci prin zeci de analize,controale, tratamente de pregatire si apoi de mentinere a sarcinii,caci toate astea sunt apsolut necesare,apoi 9 luni de zile sa porti o sarcina(stii cum e sa fii insarcinata?cred ca nu)sa ai o nastere grea,apoi sa umbli pe la diferite institutii sa legalizezi toate actele???ai face asta pt 5000?nu inteleg,daca nu te intereseaza de ce te bagi?sau nu m-ai ai cu cine barfi la colt de bloc si ti-ai gasit aici pe forum....
kudika316307
Postat pe 6 Ianuarie 2011 15:30
miss_darine de cand esti tu asa de autostiutor(oare)???tu ai trece prin zeci de controale ginecologice,zeci de analize,drumuri pe la notar,la tribunal,ai face tratamente injectabile de pregatire si apoi de mentinere a sarcinii.,ai purta o sarcina 9 luni(stii cum e sa fii insarcinata?sigur nu,altfel nu ai comenta)ai trece printr-o nastere normala,ai merge zeci de drumuri iarasi pe la tribunale,pe la protectia copilului...etc pt a face actele necesare copilului si parintilor naturali???toate astea pt 5000 de lei?daca nu ai ce face si nu esti interesat de aceasta tema,cauta-ti ceva m-ai bun,nu iti da tu cu parerea aici pe forum...
kudika316307
Postat pe 6 Ianuarie 2011 15:45
.........este forte trist .......am inteles strigatul disperat al acestei femei care ...ar face orice ...numai sa nu munceasca ,si pina la urma ce vrei sa fi mama sau incubator ?????
kudika134394
Postat pe 7 Ianuarie 2011 16:39
''MAMA SAU INCUBATOR''tu ai auzit de fertilizare in vitro?stii ce inseamna mama purtatoare?banuiesc ca nu...odata ce nu stii nici macar sa scrii bine ...
kudika316307
Postat pe 8 Ianuarie 2011 16:15
De la: healthy017662, la data 2010-07-14 10:23:06mai bine abtine-te de la a ma contacta si conbcentreaza-ti eforturile pe a scrie corect. nu mai maltrata lb romana, ok?
kudika316307
Postat pe 8 Ianuarie 2011 16:21
pt cea de m-ai sus ,care s-a gandit sa m-ai barfeasca putin in fata monitorului,exact ce a spus cineva
''eu nu sunt aici ca sa-ti ofer tie raspunsuri , la fel de bine cum nu am de ce sa ma justific sau sa ma explic in fata ta
din felul in care pui problema si din expresiile si cuvintele folosite, se poate foarte usor trage concluzia ca esti o persoana cu multa ''gandire''
faptul ca eu nu ma incadrez in tiparul pe care mintea ta l-a creat sa corespunda expresiei ''mama purtatoare", faptul ca am o educatie solida si sunt deschisa in gandire, cred ca te roade f tare!
eu nu am postat aici pentru a fi judecata de catre tine sau oricare alta, nici pentru a fi laudata, nu asta ma intereseaza, e doar un mod de a comunica, cu persoane realmente interesate, si nu cu bagatori in seama...
p.s.: daca ne-am fi intalnit face-to-face, oare ai mai fi avut curajul sa-mi spui aceste lucruri, sau, mai realist, ai fi stat la colt de strada barfindu-ma cu restul prietenelor tale scuipatoare de seminte? ce usor e sa jignesti din fata unui monitor...''
kudika316307
Postat pe 8 Ianuarie 2011 16:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna fetele 1 De la: healthy015462 25 Aprilie 2010 22:49
Vacantaaaa 2 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 13:11
scapati de dependenta de droguri 2 De la: scorpyoW 22 Ianuarie 2011 23:04
Sansa de sarcina? 6 De la: kudika_940431 2 Noiembrie 2013 12:02
sa il dau in judecata pe fostul sot? 59 De la: helena31 5 August 2012 23:48