Setari Cookie-uri

ma ofer mama purtatoare

felicitari pentru decizia pe care ai luat-o.esti demna de laudat...sincer alte cupluri tanjesc sa ai be un copil al lor si mi se pare omenesc sa iti ajuti aproapele cu ce poti tu mai bine.eu iti doresc tot succesul din lume;)
dany17ema
Postat pe 16 Ianuarie 2011 13:10
buna ziua ,si bravo fetelor care fac asa ceva.ma numesc bianca si am 27 ani sunt casatorita de 6 ani si nu am copii,deoarece am cancer ovarian si m am nascut fara uter fara de care o femeie nu se poate numi femeie,si nu pot face nimic,situatia mea financiara nu imi permite.nici nu va puteti nchipui cea ce simt eu sunt un om care nu are un rost in viata asta .de cate ori vb despre aceasta problema a mea ochi m i de umple de lacrimi si sufletul ma doare pt ca iubesc foarte mult copii.fetele care vor sa fie mame purtatoare fac un lucru foarte bun ne da o speranta un rost in viata asta . celor ce pot sa ajute oameni care isi doresc copii sa i ajute dumnezeu si sa le dea tot binele din lume ,pt ca il merita
kudika370831
Postat pe 23 Februarie 2011 20:19
De la: kudika316307, la data 2011-01-06 15:45:08miss_darine de cand esti tu asa de autostiutor(oare)???tu ai trece prin zeci de controale ginecologice,zeci de analize,drumuri pe la notar,la tribunal,ai face tratamente injectabile de pregatire si apoi de mentinere a sarcinii.,ai purta o sarcina 9 luni(stii cum e sa fii insarcinata?sigur nu,altfel nu ai comenta)ai trece printr-o nastere normala,ai merge zeci de drumuri iarasi pe la tribunale,pe la protectia copilului...etc pt a face actele necesare copilului si parintilor naturali???toate astea pt 5000 de lei?daca nu ai ce face si nu esti interesat de aceasta tema,cauta-ti ceva m-ai bun,nu iti da tu cu parerea aici pe forum...


mie mi se pare ca te agiti cam tare duduie! daca tie ti se pare ca, cuplurile care nu pot face copii bat banii cu ciocanul noaptea..este doar o iluzie de a ta si a celorlalte!nu zice omu' sa o faci gratis da totusi 35000 de euro mi se pare exagerat de mult...asa ca probabil de asta aveti si oferte multe...la asta te-ai gandit? si pana una alta stai cumninte nu ii mai judeca pe altii de ce posteaza...si ce posteaza...
ironia
Postat pe 25 Februarie 2011 22:38
De la: kudika316307, la data 2011-01-06 15:30:22MISS_DARINE de cand esti tu asa de autostiutoare?tu ai fi in stare pt 5000 ron sa treci prin zeci de analize,controale, tratamente de pregatire si apoi de mentinere a sarcinii,caci toate astea sunt apsolut necesare,apoi 9 luni de zile sa porti o sarcina(stii cum e sa fii insarcinata?cred ca nu)sa ai o nastere grea,apoi sa umbli pe la diferite institutii sa legalizezi toate actele???ai face asta pt 5000?nu inteleg,daca nu te intereseaza de ce te bagi?sau nu m-ai ai cu cine barfi la colt de bloc si ti-ai gasit aici pe forum....

LEGE privind sãnãtatea reproducerii ºi reproducerea umanã asistatã
medical
Art. 14. - În domeniul reproducerii umane asistate medical sunt
interzise urmãtoareale activitãþi:
a) producerea abuzivã de embrioni;
b) lipsa de consimþãmânt în orice etapã a procedurii, precum ºi
lipsa autorizaþiilor necesare;
c) intermedierea înþelegerilor pentru maternitatea de substituþie;
d) manipulãrile genetice pe embrioni;
e) inseminarea post-mortem;
f) comerþul cu embrioni;
g) donarea ilicitã de embrioni;
h) traficul de gameþi;
i) prelevarea de gameþi fãrã consimþãmânt;
j) amestecul de gameþi;
k) violarea confidenþialitãþii datelor privind donãrile;
l) nedepistarea eventualelor boli transmisibile sau infecþioase;
m) avortul selectiv al embrionilor de un anumit sex, prevãzut în
reglementãrile internaþionale de bioeticã.
ti-am copiat textul de lege care interzice maternitatea de substitutie...asta asa ca o mica barfa, in fata blocului...si din cate stiu eu, acum se incearca sa se legalizeze acest lucru...dar la cum evolueaza totul in tara romaneasca, m-a mira ca acest nou proiect de lege sa iasa vreodata
ps.a fost o gluma...tu ai luat-o in serios...treaba ta...eu una nu as putea sa fac asa ceva,nici pt 5000 si nici pt 15000, punct
miss_darine
Postat pe 26 Februarie 2011 08:51
Se pare ca este o noua metoda de a face bani...nu as crede eu ca se ofera femeile acestea sa fie mame purtatoare pentru ca le e mila de cuplurile care nu pot avea copii...a te folosi de propriul trup ca sa faci bani e tot un fel de prostitutie plus ca mi se pare impotriva firii,nu sunt foarte credincioasa insa Dumnezeu a dat ca femeia si barbatul sa conceapa un copil al lor,femeia sa isi poarte propriul copil in pantece,se creaza o legatura speciala intre mama si fat cat timp acesta este in interiorul ei,apoi sa ii dea nastere si sa il creasca,sa ii ofere iubire din primele momente ale vietii lui,cand acesta inca este un embrion.Si da,stiu ce vorbesc,am doi copii,ai mei,nascuti natural.Nu am vrut sa jignesc pe nimeni,in general nu e bine sa judeci pe nimeni insa uneori se intrece masura...
Brunette27
Postat pe 4 Martie 2011 15:10
De la: Brunette27, la data 2011-03-04 15:10:24Se pare ca este o noua metoda de a face bani...nu as crede eu ca se ofera femeile acestea sa fie mame purtatoare pentru ca le e mila de cuplurile care nu pot avea copii...a te folosi de propriul trup ca sa faci bani e tot un fel de prostitutie plus ca mi se pare impotriva firii,nu sunt foarte credincioasa insa Dumnezeu a dat ca femeia si barbatul sa conceapa un copil al lor,femeia sa isi poarte propriul copil in pantece,se creaza o legatura speciala intre mama si fat cat timp acesta este in interiorul ei,apoi sa ii dea nastere si sa il creasca,sa ii ofere iubire din primele momente ale vietii lui,cand acesta inca este un embrion.Si da,stiu ce vorbesc,am doi copii,ai mei,nascuti natural.Nu am vrut sa jignesc pe nimeni,in general nu e bine sa judeci pe nimeni insa uneori se intrece masura...

nu ...nu...nu.. nu-i adevarat..o fac doar ca sa ajute un cuplu!dar doar pe sume cumprinse intre 15000-35000 mii de euro..un flec!
ups iar imi sare tanti in cap!
ironia
Postat pe 4 Martie 2011 15:18
De la: miss_darine, la data 2011-02-26 08:51:33
De la: kudika316307, la data 2011-01-06 15:30:22MISS_DARINE de cand esti tu asa de autostiutoare?tu ai fi in stare pt 5000 ron sa treci prin zeci de analize,controale, tratamente de pregatire si apoi de mentinere a sarcinii,caci toate astea sunt apsolut necesare,apoi 9 luni de zile sa porti o sarcina(stii cum e sa fii insarcinata?cred ca nu)sa ai o nastere grea,apoi sa umbli pe la diferite institutii sa legalizezi toate actele???ai face asta pt 5000?nu inteleg,daca nu te intereseaza de ce te bagi?sau nu m-ai ai cu cine barfi la colt de bloc si ti-ai gasit aici pe forum....

LEGE privind sãnãtatea reproducerii ºi reproducerea umanã asistatã
medical
Art. 14. - În domeniul reproducerii umane asistate medical sunt
interzise urmãtoareale activitãþi:
a) producerea abuzivã de embrioni;
b) lipsa de consimþãmânt în orice etapã a procedurii, precum ºi
lipsa autorizaþiilor necesare;
c) intermedierea înþelegerilor pentru maternitatea de substituþie;
d) manipulãrile genetice pe embrioni;
e) inseminarea post-mortem;
f) comerþul cu embrioni;
g) donarea ilicitã de embrioni;
h) traficul de gameþi;
i) prelevarea de gameþi fãrã consimþãmânt;
j) amestecul de gameþi;
k) violarea confidenþialitãþii datelor privind donãrile;
l) nedepistarea eventualelor boli transmisibile sau infecþioase;
m) avortul selectiv al embrionilor de un anumit sex, prevãzut în
reglementãrile internaþionale de bioeticã.
ti-am copiat textul de lege care interzice maternitatea de substitutie...asta asa ca o mica barfa, in fata blocului...si din cate stiu eu, acum se incearca sa se legalizeze acest lucru...dar la cum evolueaza totul in tara romaneasca, m-a mira ca acest nou proiect de lege sa iasa vreodata
ps.a fost o gluma...tu ai luat-o in serios...treaba ta...eu una nu as putea sa fac asa ceva,nici pt 5000 si nici pt 15000, punct


missy vroiam eu sa le dau raspuns despre legalitatea acestui lucru dar se pare ca mi-ai luat-o inainte.

oricum cucoanele binevoitoare care vor sa se ofere voluntare pt a naste copiii altora, sfatul meu sa se intereseze mai intai de legalitatea acestui fapt si de faptul ca pana la urma exista milioane de copii institutionalizati care au nevoie de ajutor.
plus de asta sumele pe care le mentioneaza domnisoricile, inclusiv, criticile kudikoasei ...307, sund absolut halucinante.
sa te oferi drept incubator pt fantastica suma de 35 de mii de euro.... e ceva.

dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Martie 2011 15:32
De la: dandanaua_reloaded, la data 2011-03-04 15:32:00
De la: miss_darine, la data 2011-02-26 08:51:33
De la: kudika316307, la data 2011-01-06 15:30:22MISS_DARINE de cand esti tu asa de autostiutoare?tu ai fi in stare pt 5000 ron sa treci prin zeci de analize,controale, tratamente de pregatire si apoi de mentinere a sarcinii,caci toate astea sunt apsolut necesare,apoi 9 luni de zile sa porti o sarcina(stii cum e sa fii insarcinata?cred ca nu)sa ai o nastere grea,apoi sa umbli pe la diferite institutii sa legalizezi toate actele???ai face asta pt 5000?nu inteleg,daca nu te intereseaza de ce te bagi?sau nu m-ai ai cu cine barfi la colt de bloc si ti-ai gasit aici pe forum....

LEGE privind sãnãtatea reproducerii ºi reproducerea umanã asistatã
medical
Art. 14. - În domeniul reproducerii umane asistate medical sunt
interzise urmãtoareale activitãþi:
a) producerea abuzivã de embrioni;
b) lipsa de consimþãmânt în orice etapã a procedurii, precum ºi
lipsa autorizaþiilor necesare;
c) intermedierea înþelegerilor pentru maternitatea de substituþie;
d) manipulãrile genetice pe embrioni;
e) inseminarea post-mortem;
f) comerþul cu embrioni;
g) donarea ilicitã de embrioni;
h) traficul de gameþi;
i) prelevarea de gameþi fãrã consimþãmânt;
j) amestecul de gameþi;
k) violarea confidenþialitãþii datelor privind donãrile;
l) nedepistarea eventualelor boli transmisibile sau infecþioase;
m) avortul selectiv al embrionilor de un anumit sex, prevãzut în
reglementãrile internaþionale de bioeticã.
ti-am copiat textul de lege care interzice maternitatea de substitutie...asta asa ca o mica barfa, in fata blocului...si din cate stiu eu, acum se incearca sa se legalizeze acest lucru...dar la cum evolueaza totul in tara romaneasca, m-a mira ca acest nou proiect de lege sa iasa vreodata
ps.a fost o gluma...tu ai luat-o in serios...treaba ta...eu una nu as putea sa fac asa ceva,nici pt 5000 si nici pt 15000, punct


missy vroiam eu sa le dau raspuns despre legalitatea acestui lucru dar se pare ca mi-ai luat-o inainte.

oricum cucoanele binevoitoare care vor sa se ofere voluntare pt a naste copiii altora, sfatul meu sa se intereseze mai intai de legalitatea acestui fapt si de faptul ca pana la urma exista milioane de copii institutionalizati care au nevoie de ajutor.
plus de asta sumele pe care le mentioneaza domnisoricile, inclusiv, criticile kudikoasei ...307, sund absolut halucinante.
sa te oferi drept incubator pt fantastica suma de 35 de mii de euro.... e ceva.


sa iti fie rusine si tie...ca mie imi este deja ca nu am capacitatea de a intelege ajutorul oferit gratis de ea!
ironia
Postat pe 4 Martie 2011 15:33
vreau si eu sa devin mama purtatoare,(gratis)
Valy90
Postat pe 4 Martie 2011 15:52
De la: ironia, la data 2011-03-04 15:33:16[sa iti fie rusine si tie...ca mie imi este deja ca nu am capacitatea de a intelege ajutorul oferit gratis de ea!


ma duc fuguta sa-mi fie rusinica 5 minutele la coltisor...
dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Martie 2011 15:54
De la: ironia, la data 2011-03-04 15:33:16
De la: dandanaua_reloaded, la data 2011-03-04 15:32:00
De la: miss_darine, la data 2011-02-26 08:51:33
De la: kudika316307, la data 2011-01-06 15:30:22MISS_DARINE de cand esti tu asa de autostiutoare?tu ai fi in stare pt 5000 ron sa treci prin zeci de analize,controale, tratamente de pregatire si apoi de mentinere a sarcinii,caci toate astea sunt apsolut necesare,apoi 9 luni de zile sa porti o sarcina(stii cum e sa fii insarcinata?cred ca nu)sa ai o nastere grea,apoi sa umbli pe la diferite institutii sa legalizezi toate actele???ai face asta pt 5000?nu inteleg,daca nu te intereseaza de ce te bagi?sau nu m-ai ai cu cine barfi la colt de bloc si ti-ai gasit aici pe forum....

LEGE privind sãnãtatea reproducerii ºi reproducerea umanã asistatã
medical
Art. 14. - În domeniul reproducerii umane asistate medical sunt
interzise urmãtoareale activitãþi:
a) producerea abuzivã de embrioni;
b) lipsa de consimþãmânt în orice etapã a procedurii, precum ºi
lipsa autorizaþiilor necesare;
c) intermedierea înþelegerilor pentru maternitatea de substituþie;
d) manipulãrile genetice pe embrioni;
e) inseminarea post-mortem;
f) comerþul cu embrioni;
g) donarea ilicitã de embrioni;
h) traficul de gameþi;
i) prelevarea de gameþi fãrã consimþãmânt;
j) amestecul de gameþi;
k) violarea confidenþialitãþii datelor privind donãrile;
l) nedepistarea eventualelor boli transmisibile sau infecþioase;
m) avortul selectiv al embrionilor de un anumit sex, prevãzut în
reglementãrile internaþionale de bioeticã.
ti-am copiat textul de lege care interzice maternitatea de substitutie...asta asa ca o mica barfa, in fata blocului...si din cate stiu eu, acum se incearca sa se legalizeze acest lucru...dar la cum evolueaza totul in tara romaneasca, m-a mira ca acest nou proiect de lege sa iasa vreodata
ps.a fost o gluma...tu ai luat-o in serios...treaba ta...eu una nu as putea sa fac asa ceva,nici pt 5000 si nici pt 15000, punct


missy vroiam eu sa le dau raspuns despre legalitatea acestui lucru dar se pare ca mi-ai luat-o inainte.

oricum cucoanele binevoitoare care vor sa se ofere voluntare pt a naste copiii altora, sfatul meu sa se intereseze mai intai de legalitatea acestui fapt si de faptul ca pana la urma exista milioane de copii institutionalizati care au nevoie de ajutor.
plus de asta sumele pe care le mentioneaza domnisoricile, inclusiv, criticile kudikoasei ...307, sund absolut halucinante.
sa te oferi drept incubator pt fantastica suma de 35 de mii de euro.... e ceva.


sa iti fie rusine si tie...ca mie imi este deja ca nu am capacitatea de a intelege ajutorul oferit gratis de ea!
kudika316307
Postat pe 4 Martie 2011 16:07
De la: dandanaua_reloaded, la data 2011-03-04 15:54:56
De la: ironia, la data 2011-03-04 15:33:16[sa iti fie rusine si tie...ca mie imi este deja ca nu am capacitatea de a intelege ajutorul oferit gratis de ea!


ma duc fuguta sa-mi fie rusinica 5 minutele la coltisor...

chiar ar fi indicat sa stai vreo 10min!
ironia
Postat pe 4 Martie 2011 16:08
De la: valy90, la data 2011-03-04 15:52:37vreau si eu sa devin mama purtatoare,(gratis)

adica le lasi fara castig pe doamnele astea?
ironia
Postat pe 4 Martie 2011 16:09
De la: ironia, la data 2011-03-04 16:09:55
De la: valy90, la data 2011-03-04 15:52:37vreau si eu sa devin mama purtatoare,(gratis)

adica le lasi fara castig pe doamnele astea?


exact
Valy90
Postat pe 4 Martie 2011 16:11
De la: valy90, la data 2011-03-04 16:11:33
De la: ironia, la data 2011-03-04 16:09:55
De la: valy90, la data 2011-03-04 15:52:37vreau si eu sa devin mama purtatoare,(gratis)

adica le lasi fara castig pe doamnele astea?


exact

ai grija ..mare grija,,,poate te blesteama tanti asta!
ironia
Postat pe 4 Martie 2011 16:11
De la: ironia, la data 2011-03-04 16:08:52
De la: dandanaua_reloaded, la data 2011-03-04 15:54:56
De la: ironia, la data 2011-03-04 15:33:16[sa iti fie rusine si tie...ca mie imi este deja ca nu am capacitatea de a intelege ajutorul oferit gratis de ea!


ma duc fuguta sa-mi fie rusinica 5 minutele la coltisor...

chiar ar fi indicat sa stai vreo 10min!


cred ca "ironia" ti-a dat un sfat excelent, ar fii cazul sa-ti ocupi timpul in alt mod, forumul este pentru cei cu nervii tari care nu se bosumfla precum copilasii carora le-a furat careva acadeaua din gura.

faptul ca nu suporti criticile si nu ai argumente valabile pt a-ti sustine "opiniile" nu te scuteste de a fii ironizata pt parerile tale. pana la urma e un spatiu public.
daca nu vezi argumentele celorlalte persoane ca fiind valabile , adu propriile argumente pt a combate , daca nu ,duduie ...307 , ofticate ca un pepsi expirat in continuare, nu faci decat sa ma amuzi teribil.
dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Martie 2011 16:16
De la: ironia, la data 2011-03-04 16:11:57
De la: valy90, la data 2011-03-04 16:11:33
De la: ironia, la data 2011-03-04 16:09:55
De la: valy90, la data 2011-03-04 15:52:37vreau si eu sa devin mama purtatoare,(gratis)

adica le lasi fara castig pe doamnele astea?


exact

ai grija ..mare grija,,,poate te blesteama tanti asta!


si daca te blesteama nu mai ai noroc cativa ani buni....
dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Martie 2011 16:18
De la: ironia, la data 2011-03-04 16:11:57
De la: valy90, la data 2011-03-04 16:11:33
De la: ironia, la data 2011-03-04 16:09:55
De la: valy90, la data 2011-03-04 15:52:37vreau si eu sa devin mama purtatoare,(gratis)

adica le lasi fara castig pe doamnele astea?


exact

ai grija ..mare grija,,,poate te blesteama tanti asta!


nu cred in asa ceva,deci nu se ,,agata" blestemele de mine
Valy90
Postat pe 4 Martie 2011 16:42
Sanatoasa , casatorita , curata aspect fizic placut ,nu am vicii mama unui copil de patru ani nascut natural , doresc sa fiu mama purtatoare. Ofer si cer seriozitate. Sunt din judetul Cluj inf la adresa caaryy93@yahoo.com
evanjelina
Postat pe 16 Martie 2011 08:47
bravo oameni buni se fac selecti oameni moderni oameni cu carte si oameni care stiu ce anseamna sa at i doresti ceva cu adevarat daca ar fi toti oameni ca doamna care se ofera mama purtatoare ar fi o lume moderna dar cum uni dintre noi nu vedem decat ca ca, calul cu ochelari nu stiu nimic de oameni cu suferinte nu au ajutat pe nimeni an viata lor nu stiu ce anseamna neputinta
kudika_953344
Postat pe 28 Ianuarie 2014 23:50
De la: kudika_953344, la data 2014-01-28 23:50:18bravo oameni buni se fac selecti oameni moderni oameni cu carte si oameni care stiu ce anseamna sa at i doresti ceva cu adevarat daca ar fi toti oameni ca doamna care se ofera mama purtatoare ar fi o lume moderna dar cum uni dintre noi nu vedem decat ca ca, calul cu ochelari nu stiu nimic de oameni cu suferinte nu au ajutat pe nimeni an viata lor nu stiu ce anseamna neputinta


Exista tari unde legea permite existenta mamelor purtatoare. Poate te muti pe acolo, daca-ti doresti atat de mult un copil pe aceasta cale.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 09:10
De la: kudika_953344, la data 2014-01-28 23:50:18bravo oameni buni se fac selecti oameni moderni oameni cu carte si oameni care stiu ce anseamna sa at i doresti ceva cu adevarat daca ar fi toti oameni ca doamna care se ofera mama purtatoare ar fi o lume moderna dar cum uni dintre noi nu vedem decat ca ca, calul cu ochelari nu stiu nimic de oameni cu suferinte nu au ajutat pe nimeni an viata lor nu stiu ce anseamna neputinta


Tine-ti gura cu modernismele si pune mana pe carte, ca scrii ca o cizma...
kudika226898
Postat pe 29 Ianuarie 2014 18:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Datimi un sfat ,nustiu daca sunt insarcinata !! 56 De la: kudika_927379 14 Iulie 2013 10:09
Sunt sau nu gravida? 43 De la: andreeaBMA 23 Septembrie 2012 00:12
Contact sexual intre foliile de anticonceptionale 9 De la: kudika_6614 29 Mai 2012 09:23
O minune in viata mea 4 De la: fericire 5 Aprilie 2010 21:07
zanocin inainte de conceptie 2 De la: kudika_973623 15 Septembrie 2014 13:03