Setari Cookie-uri

eu leu, el scorpion -credeti ca exista vreo sansa?

as vrea sa ma implic intr-o relatie cu un barbat din zodia scorpionului. am oarecare retineri . oare gresesc?
pisikutz_rasfatat
Postat pe 30 Iunie 2010 20:09
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-06-30 20:09:24as vrea sa ma implic intr-o relatie cu un barbat din zodia scorpionului. am oarecare retineri . oare gresesc?



leoaica sau pisicuta ????????? ce te retine mama ??????? zodia ??? sau poate o scama ????????
anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 20:14
asta da problema existentiala!
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Iunie 2010 20:16
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-30 20:16:34asta da problema existentiala!


rozule e de implicare mama
anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 20:18
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 20:18:06
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-30 20:16:34asta da problema existentiala!


rozule e de implicare mama


Nasty,draga,da„ cate probleme vrei sa rezolvi??
mitura
Postat pe 30 Iunie 2010 20:19
De la: mitura, la data 2010-06-30 20:19:59
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 20:18:06
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-30 20:16:34asta da problema existentiala!


rozule e de implicare mama


Nasty,draga,da„ cate probleme vrei sa rezolvi??


depinde cu cate ma ''insarcinez''
anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 20:21
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 20:18:06
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-30 20:16:34asta da problema existentiala!


rozule e de implicare mama [/quote
cat de mult o afecteaza zodia...]
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Iunie 2010 20:22
De la: mitura, la data 2010-06-30 20:19:59
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 20:18:06
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-30 20:16:34asta da problema existentiala!


rozule e de implicare mama


Nasty,draga,da„ cate probleme vrei sa rezolvi??
pana la urma este o problema existentiala. poate poti sa o rezolvi cu un sfat competent.
pisikutz_rasfatat
Postat pe 30 Iunie 2010 20:28
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-06-30 20:28:06
De la: mitura, la data 2010-06-30 20:19:59
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 20:18:06
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-30 20:16:34asta da problema existentiala!


rozule e de implicare mama


Nasty,draga,da„ cate probleme vrei sa rezolvi??
pana la urma este o problema existentiala. poate poti sa o rezolvi cu un sfat competent.


nu este de competenta mea,te pot ajuta la finante daca vrei,pe cat posibil,bineinteles
mitura
Postat pe 30 Iunie 2010 20:30
De la: mitura, la data 2010-06-30 20:30:13
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-06-30 20:28:06
De la: mitura, la data 2010-06-30 20:19:59
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 20:18:06
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-30 20:16:34asta da problema existentiala!


rozule e de implicare mama


Nasty,draga,da„ cate probleme vrei sa rezolvi??
pana la urma este o problema existentiala. poate poti sa o rezolvi cu un sfat competent.


nu este de competenta mea,te pot ajuta la finante daca vrei,pe cat posibil,bineinteles
multumesc frumos. la finante ma pricep si eu ca am studii de specialitate. aici este parte de forum dedicat horoscopului si compatibilitatilor dintre zodii.
pisikutz_rasfatat
Postat pe 30 Iunie 2010 20:36
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-06-30 20:36:04
De la: mitura, la data 2010-06-30 20:30:13
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-06-30 20:28:06
De la: mitura, la data 2010-06-30 20:19:59
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 20:18:06
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-30 20:16:34asta da problema existentiala!


rozule e de implicare mama


Nasty,draga,da„ cate probleme vrei sa rezolvi??
pana la urma este o problema existentiala. poate poti sa o rezolvi cu un sfat competent.


nu este de competenta mea,te pot ajuta la finante daca vrei,pe cat posibil,bineinteles
multumesc frumos. la finante ma pricep si eu ca am studii de specialitate. aici este parte de forum dedicat horoscopului si compatibilitatilor dintre zodii.


pentru nimic
in primul rand,m-ai citat gresit,eu imi vad de problemele mele existentiale,nu de ale altora-uita-te la postare si vezi ce am postat eu si ce s-a postat mai sus si de catre cine
in al doilea rand,zodia n-are nicio legatura cu persoana,bine nu intr-atat incat sa-ti marcheze existenta,are anumite caracteristici si conexiuni dar nu te defineste ca si persoana,caracter,fel de a trai/mod de a gandi-parere proprie si personala
mitura
Postat pe 30 Iunie 2010 20:42
Draga mea...relatia leoaica-scorpion e foarte grea! Asta nu inseamna ca e lipsita de frumusete si pasiune. Sunt cu un scorpion de 11 ani! Nu-i usor....crede-ma ca nu-i usor....ufff...am atatea sa-ti spun si mi-as dori din tot sufletul mai degraba sa fugi decat sa te implici intr-o asemenea relatie. Conteaza mult si educatia lui si cercurile de prieteni pe care le-a avut si mai ales femeile pe care le-a avut in viata lui. Cand cunosti un barbat, in primul rand incearca sa fii atenta la relatiile pe care le are cu mama lui, sora lui etc. Se spune ca barbatii in general ajung sa se comporte cu jumatatea lor cam in genul cum isi "respecta" femeile apropiate din viata lor. Scorpionul in primul rand e un vesnic cuceritor. Este atras de "leoaice" pentru ca sunt femei care se lasa destul de greu cucerite si scorpionul are nevoie sa luptecu toata fiinta lui pentru asta. Ai mare grija..odata ce va simti ca te-a cucerit, va incerca sa indeparteze de langa tine pe toata lumea: familie, prieteni....orice. Sa nu te lasi "magulita" de acest lucru....o va face doar pentru a fi "la mana lui" pentru a te putea manipula mai bine. Pentru a te cuceri, va incerca sa-ti puna (chipurile) toata viata lui la picioare, sa para "transparent" cu tine in tot ce face si spune...dar ai grija ca nu-i asa. Scorpionul e plin de secrete...plini de banuieli...e genul de barbat care-ti umbla prin geanta cand tu esti la toaleta, care-ti verifica telefonul sa vada unde ai sunat si cine te-a sunat, minte de ingheata apele si se enerveaza foarte tare atunci cand il prinzi...sunt multe de spus draga mea. Leoaica fara sa vrea este in centrul atentiei orice-ar face...si acest lucru il scoate pe scorpion din sarite. La inceput o sa-i placa acest lucru si apoi cand isi va da seama ca esti admirata de toti prietenii lui, il va enerva acest lucru si va incerca sa evite sa mearga cu tine in acele cercuri. Si inca un lucru..de un scorpion foarte greu scapi! Eu am incercat sa plec acum 3 ani in italia ca sa scap, sa incerc o viata noua...a aflatu unde sunt si a venit dupa mine acolo si m-a luat acasa....a fost frumos....dar din pacate cand am revenit acasa, a fost mia rau ca inainte (desi promisese cu lacrimi in ochi ca se va schimba si ca a inteles ca a gresit). Ai mare grija! Daca e inca tanar....e posibil sa poata fi "formatat" bine de tine...dar daca a trecut deja printr-o relatie care l-a dezamagit, va trebui sa platesti tu pt ce "crede" ca a patit el de la cealalta femeie...sau celelalte....uff...(nici nu mai recitesc ce-am scris, ca alfel sterg) Ti-am scris din tot sufletul..cursiv, fara sa ma mai gandesc la nimic alceva... BAFTA MULTA!!!!
irinoi
Postat pe 2 Iulie 2010 09:57
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-06-30 20:28:06
De la: mitura, la data 2010-06-30 20:19:59
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 20:18:06
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-30 20:16:34asta da problema existentiala!


rozule e de implicare mama


Nasty,draga,da„ cate probleme vrei sa rezolvi??
pana la urma este o problema existentiala. poate poti sa o rezolvi cu un sfat competent.

daca pt tine tampenia asta e o problema existentiala ...ce sa mai zic de cei care au ramas fara un acoperis deasupra caselor?!
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Iulie 2010 10:00
Eu sunt leoaica si sunt cu un scorpion de 1 an de zile, este mai tanar decat mine cu 12 ani, ma suna de 10 ori pe zi sa mi spuna ca ma iubeste, si chiar ma iubeste......este barbatul ideal intr o relatie de lunga durata (casatorie), este familist convins, nu face nimic pana nu mi cere sfatul.....sunt fffff multumita de el...asta depinde de tine cum l ai obisnuit.....nu i arata ca l iubesti ....asta i cea mai mare greseala....pastreaza ti independenta .....si fii putin indiferenta (chiar daca nu poti prefa te) sa vezi cum il ai la picioare si nu ti va parea rau......
kudika224178
Postat pe 2 Iulie 2010 12:04
si eu sunt casatorita cu un scorpion de 5 ani de zile si inca vreo 3 ani prieteni; pe scurt e greu de convietuit o leoaica cu un scorpion dar sunt si aspecte frumoase; invata sa eviti certurile pentru ca (cel putin la mine) sunt destul de violente si pline de reprosuri pe care le regreti mai tarziu; partea buna e ca nici un dintre noi nu tine supararea indiferent de cat de tare ne-am certat ;in timp inveti sa convietuiesti cu el cu toate ca discutiile in contradictoriu exista zilnic; inca un aspect in aceasta relatie este ca nu vei auzi niciodata declaratii de dragoste de la un scorpion (cel putin nu de la al meu) dar inveti sa traiesti si cu asta oricum stii ca te iubeste si tine la tine;in concluzie depinde cat de mult se vrea de ambele parti ca relatia sa mearga ; daca exista dragoste va merge
raluandra
Postat pe 7 Iulie 2010 14:15
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-06-30 20:09:24as vrea sa ma implic intr-o relatie cu un barbat din zodia scorpionului. am oarecare retineri . oare gresesc?





... ... arunca-te cu capul inainte ca te ''rezolva'' zodia si nu mai te uita la chestii mai reale si mult mai la indemina ... frateeee, ce gradina zoologica ...

marco918
Postat pe 13 Iulie 2010 00:32
De la: raluandra, la data 2010-07-07 14:15:52si eu sunt casatorita cu un scorpion de 5 ani de zile si inca vreo 3 ani prieteni; pe scurt e greu de convietuit o leoaica cu un scorpion dar sunt si aspecte frumoase; invata sa eviti certurile pentru ca (cel putin la mine) sunt destul de violente si pline de reprosuri pe care le regreti mai tarziu; partea buna e ca nici un dintre noi nu tine supararea indiferent de cat de tare ne-am certat ;in timp inveti sa convietuiesti cu el cu toate ca discutiile in contradictoriu exista zilnic; inca un aspect in aceasta relatie este ca nu vei auzi niciodata declaratii de dragoste de la un scorpion (cel putin nu de la al meu) dar inveti sa traiesti si cu asta oricum stii ca te iubeste si tine la tine;in concluzie depinde cat de mult se vrea de ambele parti ca relatia sa mearga ; daca exista dragoste va merge





... uite aici tata ce fac zodiile ... nici nu mai conteaza omul ci luna in care e nascut ... garantat ...

... poate de asta imi mai place romania ... te si miri cum de mai exista cu asa un amestec alandala de idei, conceptii, filozofi ... toate imprumutate de aiurea si respectateeeeeee pina la detaliu ... da si cind s-a sparge buba ... vai si amar pe cine prinde in halul asta ...

marco918
Postat pe 13 Iulie 2010 00:34
prietenul meu este scorpion si ne intelegem foarte bine.
trebuie doar sa ai grija si sa nu fii o fire prea sensibila pentru ca vei putea suferi cateodata l replicile lui mai acide.incearca sa nu intri prea tare in discutii in contradictoriu,dar nci nu ceda in toate pt ca nu ii plac partenerele cu un caracter slab.invata sa iei decizii si singura si nu i astepta aprobarea tot timpul.
este una dintre cele mai fidele semne din zodiac si daca reusesti sa l cuceresti vei avea parte de o relatie in care plictiseala nu si va face simtita prezenta.
inca un sfat;nu incerca sa l faci gelos,singurul lucru pe care l vei reusi e sa l faci sa caute in alta parte si sa ramai cu ochii in soare.

Multa bafta
kudika102818
Postat pe 13 Iulie 2010 17:40
Daca vrei, merge
lavyutza21
Postat pe 14 Iulie 2010 23:07
Asta cu zodiile este cea mai mare prostie, cunosc f bine persoane care sunt alte zodii si se comporta exact la fel cum a fost descris scorpionul, paranoici, cicalitori, ascunsi, mincinosi, manipulatori, etc, de asemenea cunosc persoane care sunt in zodia scorpionului care nu au niciun fel de asemanare cu cele descrise, omul nu este definit in functie de zodie, autoeducare in mod cert, mediu familiar, cerc de prieteni, desi tot individul alege, capacitate intelectuala, etc, ca sunt asemanari la persoane de aceeasi zodie, sunt, dar daca ne uitam mai atent exista la mai multi indivizi pentru ca suntem formati de familie, societate, neuronii pe care ii avem in dotare, sfatul meu: daca a-ti gasit persoana care sa va iubeasca dar mai ales sa o iubiti uitati de zodii, superstitii, prejudecati, barfe, traiti ca si asa viata asta este bahara si grea.
deyaxtgr
Postat pe 15 Iulie 2010 10:23
marco 918 ce cauti pe forumul asta daca nu crezi in zodii? doar ca sa te amuzi si sa ironizezi pe altii? oo pai daca ar fi sa trecem la ironii as putea si eu zice ceva despre.......caracal dar fara atac la persoana nu? in orice caz daca schimbam cateva impresii asta nu inseamna ca ne alegem perechea dupa zodia in care e nascut;
raluandra
Postat pe 15 Iulie 2010 22:02
Buna! Si eu sunt in zodia leu si traiesc cu un scorpion de aproape 3 ani...este asa cum ati spus voi,si greu dar si frumos...e foarte pasional insa simt tot timpul ca-mi ascunde ceva,stiu sigur ca-mi umbla in telefon,in geanta insa nu am nimik de ascuns si asta il face sa ma aprecieze mult...oricum ,voiam sa va spun ca aveti dreptate..
maryutza75
Postat pe 22 Iulie 2010 17:30
Buna! Si eu sunt in zodia leu si traiesc cu un scorpion de aproape 3 ani...este asa cum ati spus voi,si greu dar si frumos...e foarte pasional insa simt tot timpul ca-mi ascunde ceva,stiu sigur ca-mi umbla in telefon,in geanta insa nu am nimik de ascuns si asta il face sa ma aprecieze mult...oricum ,voiam sa va spun ca aveti dreptate..
maryutza75
Postat pe 22 Iulie 2010 17:31
trebuie sa te gandesti bine ca aceaste zodii nu prea sunt compatibile,decat daca lasi tu de la tine unele lucruri altfel e o concurenta totala.
kudika316632
Postat pe 25 August 2010 11:54
eu scorpion, el leu. aproape doi ani cu rele si cu bune ca in toate relatile. nu este nici una perfecta:P
tinaghosty
Postat pe 26 August 2010 00:57
Pai nu stiu exact ce sa iiti spun dar stiu ca prietenul meu este in zodia scorpionului....(Si eu sunt scorpion)
Tipul asta ma joaca pe degete atat de usor avand in vedere ca suntem aceeasi zodie este foarte gelos si posesive iar cand vine vorba de greselile lui ar cam trebui sa inchizi ochii si sa treci peste fara sa spui nimic altfel ai dat de belea!
e greu de inteles ce isi doreste si mai presus de asta este ca un drog odata ce il primesti langa tine nu te mai poti lasa de el devi dependenta.
succes
Miss_Dior08
Postat pe 16 Septembrie 2010 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie gemeni-barbat capricorn??? 8 De la: Calandrinon 5 Ianuarie 2010 19:29
CEL MAI TARE ZODIAC-SAGETATOR 17 De la: pope1882 2 Septembrie 2009 10:19
barbatul fecioara:cum il cuceresti, cum il impaci, cum il tii aproape 53 De la: AndraDH 23 August 2013 22:24
cupluri 14 De la: Army96 7 August 2009 17:51
femeia pesti si barbatul taur..??? 88 De la: inna13 15 Octombrie 2011 12:07