Setari Cookie-uri

relatie la distanta.credeti in asta?

buna.as dorii sa aflu parerea voastra,daca credeti k un baiat si o fata se pot iubii,poate fi impreuna chiar daca sunt la distanta?dupa parerea voastra,un baiat poate fi fidel unei astfel de relatii?dar un baiat sincer,care isi iubeste partenera.ast rasp voastre,cat mai sincere va rog:D
nazelmas
Postat pe 28 Iunie 2010 23:48
De la: nazelmas, la data 2010-06-28 23:48:11buna.as dorii sa aflu parerea voastra,daca credeti k un baiat si o fata se pot iubii,poate fi impreuna chiar daca sunt la distanta?dupa parerea voastra,un baiat poate fi fidel unei astfel de relatii?dar un baiat sincer,care isi iubeste partenera.ast rasp voastre,cat mai sincere va rog:D


....,,pot fi impreuna chiar daca sunt la distanta?"......impreuna inseamna : dragoste impartasita reciproc....simtita...etc. O relatie inseamna o ,,constructie" in care fiecare pune cate ceva.... poti iubi pe cineva care este la distanta, dar, atentie....poate apare altcineva care poate darui mai multa dragoste decat primesti de la distanta.... Concluzia: da, o relatie de prietenie, amicitie, dar de dragoste este posibil atat cat esti indragostit de persoana respectiva...apoi....dispare tot.....nu te mai amagi....daca asta o faci pentru ca trebuie sa ocupe un loc cineva in inima ta.....gandeste-te la dezamagire....cum vei reactiona....etc. Cred ca-ti pierzi timpul aiurea....fa ceva pentru sufletul tau...pune-te la incercare, sa vezi daca poti sa realizezi ceva in tot acest timp cat esti indragostita de cineva de departe...macar intr-o situatie critica nu-ti vei reprosa ca ai pierdut timpul!!!!!!
Melania33
Postat pe 2 Iulie 2010 10:11
De la: nazelmas, la data 2010-06-28 23:48:11buna.as dorii sa aflu parerea voastra,daca credeti k un baiat si o fata se pot iubii,poate fi impreuna chiar daca sunt la distanta?dupa parerea voastra,un baiat poate fi fidel unei astfel de relatii?dar un baiat sincer,care isi iubeste partenera.ast rasp voastre,cat mai sincere va rog:D

depinde ce are langa el....ispite sunt peste tot!
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Iulie 2010 10:14
De la: nazelmas, la data 2010-06-28 23:48:11buna.as dorii sa aflu parerea voastra,daca credeti k un baiat si o fata se pot iubii,poate fi impreuna chiar daca sunt la distanta?dupa parerea voastra,un baiat poate fi fidel unei astfel de relatii?dar un baiat sincer,care isi iubeste partenera.ast rasp voastre,cat mai sincere va rog:D


sincer,depinde de fiecare persoana in parte,de chimia care se formeaza intre cele 2 persoane si de dorinta de a se avea unul pe celalalt.cand 2 persoane se iubesc trec peste tot si raman fideli unul celuilalt pana sunt impreuna,repet exista astfel de persoane dar depinde de fiecare in parte.bafta multa!
sweet_heart
Postat pe 3 Iulie 2010 01:23
De la: sweet_heart, la data 2010-07-03 01:23:39
De la: nazelmas, la data 2010-06-28 23:48:11buna.as dorii sa aflu parerea voastra,daca credeti k un baiat si o fata se pot iubii,poate fi impreuna chiar daca sunt la distanta?dupa parerea voastra,un baiat poate fi fidel unei astfel de relatii?dar un baiat sincer,care isi iubeste partenera.ast rasp voastre,cat mai sincere va rog:D


sincer,depinde de fiecare persoana in parte,de chimia care se formeaza intre cele 2 persoane si de dorinta de a se avea unul pe celalalt.cand 2 persoane se iubesc trec peste tot si raman fideli unul celuilalt pana sunt impreuna,repet exista astfel de persoane dar depinde de fiecare in parte.bafta multa!

Da, cea la distanta e cea mai buna
un clik in coltul drept de ecran, un SMS, un telefon:)))))))
O relatie se poate numi relatie cand convietuiesc doi oameni impreuna.
Da, se poate si cum zici tu insa cu inteles d'acasa....si-ti explic: adica tu te intelegi cu el ca unul din voi e la distanta pt. a castiga bani,sau poate pt. studii .... se intoarce si a construi la propriu familia...
Altfel e apa de ploaie.
stem_29
Postat pe 3 Iulie 2010 01:39
pai la asta ma refeream,daca nu devine reala,acea dragoste/relatie nu e decat o joaca..............rel virtuale merg pe timp de criza,ca nu esti nevoit sa scoti fata in oras,sa cheltui bani cu ea
sweet_heart
Postat pe 3 Iulie 2010 02:06
relatia la distanta poate fi perturbata mai intens decat una care se consuma pe acelasi teritoriu! exista FACTORI perturbatori....
fatavesela
Postat pe 3 Iulie 2010 03:59
De la: nazelmas, la data 2010-06-28 23:48:11buna.as dorii sa aflu parerea voastra,daca credeti k un baiat si o fata se pot iubii,poate fi impreuna chiar daca sunt la distanta?dupa parerea voastra,un baiat poate fi fidel unei astfel de relatii?dar un baiat sincer,care isi iubeste partenera.ast rasp voastre,cat mai sincere va rog:D
=eu >>> NU POT !!! FEROMAONII >> nu "bat la o asa distanta ">>>
kudika080388
Postat pe 3 Iulie 2010 08:23
iubire adevarata e doar atunci cand poti vedea, cand poti atinge si cuprinde.... in rest e doar "dulce amagire"
te poti indragosti usor de cineva care este departe de tine si se poate mentine aceasta senzatie pt multa vreme... totul este sa stii sa transformi "fluturii din stomac" in sentimente profunde atunci cand sunteti unul langa altul si ramaneti alaturi ;)
healthy014774
Postat pe 3 Iulie 2010 08:55
buna.eu mi-am cunoscut sotul pe internet,el era in italia la munca si eu in ro,am vb 7 luni pe net, la telefon, apoi m-am hotarit si am plecat la el in italia ,am avut noroc ca e un om bun ne iubim si avem 2 copii minunati un baietel de 1an si 5 luni si o fetita de 5 luni,eu am avut noroc sau poate soarta sa dau de un om bun,putea sa fie altfel deoarece nu il cunoscusem decit pe internet si puteam sa o patesc rau ca alte persoane,din fericire pt mine a fost bine si sintem fericiti.
iza79azi
Postat pe 3 Iulie 2010 10:00
tu esti un caz fericit,dar e unu` la un milion!
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 10:07
stiu cum e cu relatiile la distanta....si eu trec prin asa cv...eu sunt din tg ms si vara trecuta am intalnit un baiat..am fost impreuna totul era bn si frumos...dar a plecat in arad...am continuat sa vb la tel in tot acest timp...el vn peste 2 sapt aici...dar "prietenii lui" iau spus k lam inselat akm recent...k eram q prietenele mele in park si eu eram q ala...akm suntem certati si nush c sa fac...el nu ma crede...si na...astepti parerile voastre va roog:X
nebuna_scumpyk
Postat pe 3 Iulie 2010 11:20
Depinde strict de voi. Eu una am o relatie la distanta de cand ma stiu, adik de vreo 8 ani, timp in care eu am facut liceul, facultatea. E f.greu, dar... ne vizitam des, si cam in 2sapt, imediat dupa ce imi dau licenta, am fugit la el...:D dar daca nu merita, nu sta..viata e scurta, traieste-o cum vrei
ddeeaa
Postat pe 3 Iulie 2010 12:43
DDEEAA,tu ai o relatie la distanta de cand te stii,adica de 8 ani?
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 13:03
e foarte greu si cand exista iubire aveti grija .........
kudika160733
Postat pe 3 Iulie 2010 17:37
Buna!Eu sunt de parere ca o relatie poate exista chiar sila distanta,dar numai daca dragostea este mare si parteneri intr-adevar au ganduri serioase.Eu si prietenulmeu ne cunoastem de 5 ani si suntem impreuna de 1an jumate.Relatia noastra a inceput cand el era in Italia,eu eram aici ,in tara,Printr-un schimb de mesaje pe hi5 am ajuns s vb seara de seara p mess si sa ma despart de cel cu care eram atunci.Dupa 4luni a venit in tara,barbatul pe care il iubesc,el a luat hotararea s lucreze in Austria.Relatia noastra merge f.bine.El vine tot la 2saptamani,3,poare chiar o luna,acasa.Chiar daca suntem departe unul de altul,ne sprijinim foarte mult unul pe altul.Ne-am facut planuri de viitor.La anul vom face logodna.Relatia rezista si sunt convins ca daca iti cunosti partenereul cm trebuie si stii cat de mult te iubeste nu ai cum sa te indoiesti de fidelitatea acestuia.Il iubesc,ma ubeste chiar daca sunt mii de km intre noi.
healthy012019
Postat pe 4 Iulie 2010 00:51
ochii care nu se vad se uita!!!....si totusi nu este tot timpul asa.dragostea adevarata invinge totul cu conditia sa fie reciproc impartasita...insa este posibil ca unul din cei doi sa se simta singur..sau sa intlnesca pe cineva din intamplare si pur si simplu sa se indragosteasca de altcineva....constanta numita prezenta(fizica) este cateodata foarte importanta intr-o relatie.....dar nu poti sa bagi mana in foc...este posibil sa dureze si ani..cunosc un caz in care nu s-au vazut 4 ani si in tot acel timp nu au fost cu nimeni si cand s-au vazut dragostea parca esra mai puternica ca la inceput....deci dragostea invinge totul...numai dragoste sa fie
mara1876
Postat pe 4 Iulie 2010 11:45
Eu am o relatie de 6 ani cu prietenul meu.Cand a intrat la facultate, nu ne mai vedeam atat de des dar parca asta ne-a facut sa ne dam seama cat de mult ne iubim.Asteptam momentele in care sa ne revedem ca pe o evadare si week-endurile in care eram impreuna....pff...erau feerice.apoi cand pleca eram ff trista si la fel si el...dar a durat ff mult relatia la distanta si nu am simtit deloc plictiseala...ci eram tot eu aceea iubitoare care il astepta acasa
kudika120224
Postat pe 4 Iulie 2010 12:11
De la: nebuna_scumpyk, la data 2010-07-03 11:20:36stiu cum e cu relatiile la distanta....si eu trec prin asa cv...eu sunt din tg ms si vara trecuta am intalnit un baiat..am fost impreuna totul era bn si frumos...dar a plecat in arad...am continuat sa vb la tel in tot acest timp...el vn peste 2 sapt aici...dar "prietenii lui" iau spus k lam inselat akm recent...k eram q prietenele mele in park si eu eram q ala...akm suntem certati si nush c sa fac...el nu ma crede...si na...astepti parerile voastre va roog:X


Tg. Mures este un oras mare, frumos, cu oameni civilizati. In locul tau l-as lasa sa creada ce-i spun prietenii (eu consider ca este doar o inventie de-a lui sa-ti gaseasca ,,nod in papura" , am trecut prin asta si stiu ce spun...eu curata in tot ...el..... am descoperit ca se intalnea cu mine dupa ce se trezea de langa alta ..... ) si i-as zice ,,La revedere!" . Chestii ieftine....fii curajoasa si dreapta cu tine....gaseste-ti pe altcineva ,care sa te merite,daca nu gasesti macar nu vei trai atat de mult dezamagirea.... Fugi la Arad, probabil ca vei descoperi foarte multe care-mi vor da dreptate !
Melania33
Postat pe 4 Iulie 2010 12:51
De la: mara1876, la data 2010-07-04 11:45:33ochii care nu se vad se uita!!!....si totusi nu este tot timpul asa.dragostea adevarata invinge totul cu conditia sa fie reciproc impartasita...insa este posibil ca unul din cei doi sa se simta singur..sau sa intlnesca pe cineva din intamplare si pur si simplu sa se indragosteasca de altcineva....constanta numita prezenta(fizica) este cateodata foarte importanta intr-o relatie.....dar nu poti sa bagi mana in foc...este posibil sa dureze si ani..cunosc un caz in care nu s-au vazut 4 ani si in tot acel timp nu au fost cu nimeni si cand s-au vazut dragostea parca esra mai puternica ca la inceput....deci dragostea invinge totul...numai dragoste sa fie


da, asa este dragostea invinge totul....daca exista cu adevarat!
Melania33
Postat pe 4 Iulie 2010 12:53
De la: healthy012019, la data 2010-07-04 00:51:42Buna!Eu sunt de parere ca o relatie poate exista chiar sila distanta,dar numai daca dragostea este mare si parteneri intr-adevar au ganduri serioase.Eu si prietenulmeu ne cunoastem de 5 ani si suntem impreuna de 1an jumate.Relatia noastra a inceput cand el era in Italia,eu eram aici ,in tara,Printr-un schimb de mesaje pe hi5 am ajuns s vb seara de seara p mess si sa ma despart de cel cu care eram atunci.Dupa 4luni a venit in tara,barbatul pe care il iubesc,el a luat hotararea s lucreze in Austria.Relatia noastra merge f.bine.El vine tot la 2saptamani,3,poare chiar o luna,acasa.Chiar daca suntem departe unul de altul,ne sprijinim foarte mult unul pe altul.Ne-am facut planuri de viitor.La anul vom face logodna.Relatia rezista si sunt convins ca daca iti cunosti partenereul cm trebuie si stii cat de mult te iubeste nu ai cum sa te indoiesti de fidelitatea acestuia.Il iubesc,ma ubeste chiar daca sunt mii de km intre noi.

din fericire pentru voi aveti incredere unul in altul...sa v-ajute D-zeu!
Melania33
Postat pe 4 Iulie 2010 12:54
si eu cred in relatiile la distanta chiar exista depinde de persoane..si daaca baiatul sau fata au doar chef de distractie at nu o sa fie o relatie durabila,depinde de amandoi,ca in ziua de azi numai distractiile sunt de fete si baietii pana la urma fiecare isi traieste viata cum vrea si nu ar trebuii sa va intereseze cum isi traiesc altii viata sau ce fac de cn isi bat joc,fiecare raspunde de faptele lui ;) iubiti va mult
healthy017082
Postat pe 4 Iulie 2010 13:41
se poate, insa trebuie sa depuna efort amandoi in egala masura si sa se vada in mod regulat.
kitty_krieger
Postat pe 4 Iulie 2010 13:54
TOT CE POT SPUNE ESTE CA NU DUREAZA .SE DUCE TOT PE APA SAMBETEI/DACA TIMPUL ESTE MAI MARE DE CATEVA LUNI/TIMPUL STERGE TOATA DRAGOSTEA DINTRE CEI DOI,CHIATR DACA NU INSEALA NICIUNUL DIN EI.EU AM TRECUT PRIN ASA O EXPERIENTA,DORUL E MARE DAR PARCA AM FOST DOI SRINI SI FARMECUL IUBIRII A INCEPUT SA SE DIMINUEZE NU MAI ERA ACCELASI K LA INCEPUT.AU FOST 13 LUNI DE DESPARTIRE,AM VORBIT ZILNIC PE TELEFON PE NET TOTUL FRUMOS SI LA URMA NIMIC DIN CE A FOST NU A MAI RAMAS AM MAI RAMAS VREO 2 ANI INPREUNA SAR ERA ATRACTIA FIZICA

CU CEA MAI MARE SICERITATE

SUCCES
MARIA


ALESIA
healthy016516
Postat pe 14 Iulie 2010 10:36
eu am avut o mare dezamagire legata de dragoste la distanta
iti pot spune ca am suferit cumplit
in timp ce eu eram indragostita el o facea cu altele fara sa-mi banuiascaadevaratele sentimente
bazgodia
Postat pe 16 Iulie 2010 15:23
De la: bazgodia, la data 2010-07-16 15:23:30eu am avut o mare dezamagire legata de dragoste la distanta
iti pot spune ca am suferit cumplit
in timp ce eu eram indragostita el o facea cu altele fara sa-mi banuiascaadevaratele sentimente


Si cu cine vroiai sa o faca daca tu erai la distanta?Sa se calugareasca? O relatie nu se mentine cu floricele pe mess sau cu mesaje
Barbie30
Postat pe 16 Iulie 2010 15:29
De la: nazelmas, la data 2010-06-28 23:48:11buna.as dorii sa aflu parerea voastra,daca credeti k un baiat si o fata se pot iubii,poate fi impreuna chiar daca sunt la distanta?dupa parerea voastra,un baiat poate fi fidel unei astfel de relatii?dar un baiat sincer,care isi iubeste partenera.ast rasp voastre,cat mai sincere va rog:D

Buna!Da,se poate dragoste la distanta,poti fi aproape unul de celalalt si totusi departe asa cum poti fi departe unul de celalalt si totusi aproape.Eu am vb 4ani cu sotul meu,( acum avem 29 ani de casnicie)el la Buc. eu la Cta,daca exista Dragoste,Incredere,Respect si Iubire,totul se poate dar numai cu acesti stalpi ai unei relatii de "drum lung".Iti doresc sanatate si minte luminata
doinitaeda
Postat pe 17 Iulie 2010 08:05
Va functiona o perioada pana va saturati. Nu functioneaza iti spun din experienta. Cateva luni va fi bine, dupa iti vei da seama. Va vorbi tot mai rar cu tine, il vei vedea mai rar. Oricat de mare ar fi iubirea dintre voi, ve-ti obosi.

Citeste relatiidecuplu.ro'blog
kudika109274
Postat pe 17 Iulie 2010 11:26
De la: doinitaeda, la data 2010-07-17 08:05:02
De la: nazelmas, la data 2010-06-28 23:48:11buna.as dorii sa aflu parerea voastra,daca credeti k un baiat si o fata se pot iubii,poate fi impreuna chiar daca sunt la distanta?dupa parerea voastra,un baiat poate fi fidel unei astfel de relatii?dar un baiat sincer,care isi iubeste partenera.ast rasp voastre,cat mai sincere va rog:D

Buna!Da,se poate dragoste la distanta,poti fi aproape unul de celalalt si totusi departe asa cum poti fi departe unul de celalalt si totusi aproape.Eu am vb 4ani cu sotul meu,( acum avem 29 ani de casnicie)el la Buc. eu la Cta,daca exista Dragoste,Incredere,Respect si Iubire,totul se poate dar numai cu acesti stalpi ai unei relatii de "drum lung".Iti doresc sanatate si minte luminata

tentatiile nu erau la fel de multe acum 29 de ani... oamenii erau si ei putin altfel...
grasshopper
Postat pe 17 Iulie 2010 11:29
Si eu vorbesc cu un baiat de un an si nu suntem unul langa altul.ne despart 90 de km.e o iubire la distanta si uite ca am ajuns si la un an si nu avem de gand sa ne despartim.Daq exista incredere o sa fie totul bine,,,,dar ca sa fie bine trebuie sa faci si compromisuri ca dup-aia apar gelozia,neincrederea si tot felul de lucuri....E greu intradevar sa ai o rel la dist dar daq tu esti dispusa sa treci peste orice obstacol .Si el daca te iubeste o sa fie fidel...incearca sa nu fi prea geloasa si sresanta,trebuie sa ai incredere in el pana la proba contrarie.si el in tine la fel.

MULT SUCCES SI RABDARE MULTA ca o sa ai nevoie
kiss_all
Postat pe 17 Iulie 2010 17:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caracterul scorpionilor... 68 De la: dandanaua_reloaded 6 Decembrie 2011 13:31
eu scorpion ea fecioara 2 De la: kudika_948873 5 Ianuarie 2014 07:01
eu gemeni,el sagetator...........oare merge? 4 De la: 592777 7 Iulie 2009 19:53
TRADUCERI DIN ENGLEZA IN ROMANA SI INVERS 3 De la: yumalai 20 Mai 2009 18:35
important 1 De la: kudika174095 8 Februarie 2011 09:29