Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa mai cred...

buna lume!am si eu o incertitudine si as vrea sa va dati cu parerea poate nu stiu inteleg si eu ceva ca sint cam in ceata....ei bine eu am o relatie de 1 an de zile cu un baiat ..relatie la distanta ...ne vedem cate o data mai des cateodata mai rar depinde de situatie....acum ceva timp mi-a spus ca nu mai e cum era inainte ca nu mai stie ce simte ca nu mai e la fel....ma gandeam k s-a cam terminat...nu e prima data cand e confuz..dar de fiecare data dupa ce avem discutii de genu se comporta la fel...de fiecare data cand ne intalnim suntem k si cum nu am fi avut discutia respectiva...el a fost primul barbat din viata mea si il iubesc enorm dar cateodata eu am nevoie de prea multa afectiune si mi se pare ca e cam rece si ii reprosez e constient ca nu poate sa stea fara mine can"suntem certat"ma suna vorbeste cu mine normal ma alinta...nu stiu ce sa mai cred....nu stiu cum sa ma port cu el sa spuna ce simte ca el mi-a spus ca nu poate sa isi se exprime foarte usor sentimentele....e balanta....ce parere aveti ce ar trebui sa fac?
kudika115281
Postat pe 1 Iulie 2010 01:07
De la: kudika115281, la data 2010-07-01 01:07:54buna lume!am si eu o incertitudine si as vrea sa va dati cu parerea poate nu stiu inteleg si eu ceva ca sint cam in ceata....ei bine eu am o relatie de 1 an de zile cu un baiat ..relatie la distanta ...ne vedem cate o data mai des cateodata mai rar depinde de situatie....acum ceva timp mi-a spus ca nu mai e cum era inainte ca nu mai stie ce simte ca nu mai e la fel....ma gandeam k s-a cam terminat...nu e prima data cand e confuz..dar de fiecare data dupa ce avem discutii de genu se comporta la fel...de fiecare data cand ne intalnim suntem k si cum nu am fi avut discutia respectiva...el a fost primul barbat din viata mea si il iubesc enorm dar cateodata eu am nevoie de prea multa afectiune si mi se pare ca e cam rece si ii reprosez e constient ca nu poate sa stea fara mine can"suntem certat"ma suna vorbeste cu mine normal ma alinta...nu stiu ce sa mai cred....nu stiu cum sa ma port cu el sa spuna ce simte ca el mi-a spus ca nu poate sa isi se exprime foarte usor sentimentele....e balanta....ce parere aveti ce ar trebui sa fac?


sa-ti gasesti altul mai aproape sau sa va mutati mai aproape
DydiG
Postat pe 1 Iulie 2010 01:18
ar fi bine....dar il cam iubesc:))
kudika115281
Postat pe 1 Iulie 2010 01:27
e cam grele cu iubirea asta.
Pai sti cum sa faci,daca vezi tu ca totusi nu puteti sa va mutati mai aproape,incerci si tu sa mai scazi din intalniri,telefoane si incepi sa iesi cu prietenele,sa-ti ocupi timpul. O sa treaca si iubirea la un moment dat si vei ramane cu un sentiment placut,cu ce frumos a fost.
Altfel o sa suferi un timp indelungat,acceptand situatia...dupa care vei mai suferii si un timp dupa ce va ve-ti despartii...devine mai complicat.
Nu prea tin relatiile la distanta,de ce nu o puteti face mai apropiata?
DydiG
Postat pe 1 Iulie 2010 01:53
poi...eu in bz el in buc...mai am un an pana termin....st la lic
kudika115281
Postat pe 1 Iulie 2010 01:56
De la: kudika115281, la data 2010-07-01 01:56:51poi...eu in bz el in buc...mai am un an pana termin....st la lic


Atunci va urez succes
Sa puteti sa mai rabdati un an,el sa invete sa-si exprime sentimentele,si aceasta asteptare sa aduca ceva bun
DydiG
Postat pe 1 Iulie 2010 02:03
mersi frumos...o sa vedem ce va fi ...cu toate ca eu il judec pe el ideea e ca si eu sunt la fel...gen stiu ca daca ar fi cum zic eu ca as vrea nu mi-ar mai placea mie...nu imi plac catelusii...dar....nu stiu ce sa ai zic...ce e si cu nehotararea asta....
kudika115281
Postat pe 1 Iulie 2010 02:12
cineva de mai sus avea dreptate...intalneste-te mai mult cu fetele.Personal,nu suport barbatii balanta(sunt ASCUNSI PREFACUTI SI MANIPULATORI)dar cica sa nu generalizam.
the_O
Postat pe 1 Iulie 2010 11:44
e sufletist a crescut fara tata e ultima zi de balantsa dar....nu stiu....de iesit nu am cum sa ies si unde pentru ca sunt in vacanta la tara si nu am cu cine sta:(
kudika115281
Postat pe 1 Iulie 2010 12:10
relatie la distanta..nush exact la ce te referi. eu spre ex am o rel de 4 ani. dintre care 3 ani ne-am vzt doar in weekenduri si in vacante...si a rezistat spre surprinderea tuturor. acum tu stii cel mai bine ce fel de om este...si oricum orice om are momentele sale...iar faza ca e primul din viata ta...nush de ce se pune atata accent pe asta...este cea mai mare prostie...asta te face sa te supui tie insati.ca e primul si ca pe el trebuie s ail iubesc toata viata...e aiurea...si se zice ca dragostea tine 2 ani...restul e obisnuinta. in plus dka nu exista mici certuri intr-o relatie...atunci ea nu se numeste relatie...si nu te lua dupa x si y... dupa 1 an cred eu ca il cunosti destul de bine si stii dak te minte sau nu...iar dak e vb de o relatie la distanta...ma ref ca v-ati cunoscut pe net si v-ati intalnit de 2 ori...nu cred ca rezista pt mn este o prostie...nush dak stii...dar internetul ii face pe oameni sa se ascunda in spatele lui...si park ar avea un loc asigura in 'second life'. iar ca sa te muti cu el...nush cati ani ai..dar eu am 20 si nu as face pasul asta..pt ca sunt tanara si nu vreau sa ma leg de acum ...o sa vina si timpul cand va trebui sa traiesc cu cineva ...dar sunt bine asa.aaaa si ink ceva o sa vezi ca dupa ce o as stati mai mult timp impreuna..certurile or sa se inmulteasca...
kudika061055
Postat pe 10 Iulie 2010 06:50
Buna!te inteleg perfect si eu cu prietenul meu suntem in aceeasi situatie..Chiar aceeasi ca a ta..Ne este foarte greu deoarece ne intalnim cam la o luna 2.Adevarul e ca eu una nu stiu cat o sa mai rezist deoarece am nevoie de el langa mine si nu e insa nimeni nu ma intelege si ma sustine cum o face el...Pana la urma totul depinde de voi...Bafta...
dulceana_babyblue
Postat pe 11 Iulie 2010 22:53
Gndeste-te ca e posibil ca aiba pe cineva , poate nu e inca o rel serioasa si nu stie ce sa aleaga. Daca nu iti arata interes, dragoste, eu zic sa il lasi in pace, sa ii dai un ultimatum sa ii zici ceva de genul: "esti cu mine sau nu esti? Imi spui cand te hotarasti. " Nu sunt de acord sa iti zica de 10 ori ca nu te mai vrea dar tot la tine sa se intoarca si tu sa il primesti. Esti slaba de caracter si asta ii da posibilitatea sa se joace cu sentimentele tale, fii mai ferma , mai capricioasa, spune-i ca il vrei langa tine ACUM si vezi ce-ti spune. Sper ca intelegi ce vreau sa zic... Un barbat care iubeste va face orice pt iubirea lui. Asta nu inseamna ca tu trebuie sa profiti de iubirea lui, dar sa fie un echilibru, sa va oferiti dragoste si intelegere unul altuia mereu.
anutzzaa
Postat pe 11 Iulie 2010 23:27
Deocamdata esti micuta, ai o scoala de terminat... La varsta asta, scoala trebuie sa fie prioritatea, si nu amorul. In general, relatiile din adolescenta nu prea tin asa ca...eu zic sa nu-ti faci prea multe sperante. Peste cativa ani doar, vei vedea ca vei gandi cu totul altfel si vei rade de "problemele" pe care le ai acum. Acum e bine sa experimentezi, sa cunosti oameni, sa te distrezi...
Micael
Postat pe 13 Iulie 2010 10:16
buna,desi e greu trebuie sa incerci incet incet sa te gandesti mai mult la tine si la ceea ce vrei,oare asta iti doresti/o relatie in care nu te simti implinita?si eu am stat 5ani langa un barbat care l-am iubit si mi-a facut mult rau,dar de fiecare data l-am iertat sperand ca o se schimbe,asa au trecut anii pe langa mine si iubirea se transforma in ura.incearca sa eviti astfel de situatii si ia o decizie definitiva.
keephope
Postat pe 13 Iulie 2010 11:42
eu cred ca incerci sa te minti pe tine, sa crezi ca totul totul este bine. ai nevoie de cineva care sa fie langa tine, nu de iluzii. trebuie sa fie si cineva care sa te iubeasca si sa te alinte iar tu sa simti toate astea.
tu tot timpul cat sunteti departe, iti faci tot felul de ganduri frumoase si el te dezamageste pentru ca nici nu vrea sa te piarda dar nici sa te pastreze. si daca a fost primul ce?
iti dau un sfat: lasa-i pe ei sa-ti cada la piciore si nu le mai da atata atentie. tu esti pe primul plan. cauta sa fii fericita nu sa suferi. incearca sa iesi cu prietenii sa socializezi, sa cunosti lume noua nu sa-l astepti pe fat frumos care poate mai are -2-3 pe acolo.
ada_eva
Postat pe 13 Iulie 2010 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna fetelor..am si eu nevoie de sfaturi:* va multumesc 21 De la: PICCKARD 10 Septembrie 2011 10:12
Nu il mai inteleg! 112 De la: kudika195501 26 Noiembrie 2010 18:26
Nu stiu ce sa fac 24 De la: kudika029282 11 Aprilie 2010 16:25
DACA EL AR RAMINE IMPOTENT, ATI MAI STA ? 42 De la: evolgirl 20 Mai 2009 13:50
Amantii femeilor maritate care stiu sa joace teatru.... 32 De la: Brunette_25 11 Mai 2011 11:39