Setari Cookie-uri

buna

Va rog frumos sa imi spune-ti si mie va rog parerea voastra despre ceea ce va voi spune.
Mi-am inceput viata sexuala la 19 ani ,acum am 23, nu am avut multe relatii dar cele pe care le-am avut au fost cu barbati insurati, de obicei , intotdeauna am fost inconjurata de barbati insurati, barbati maturi care sunt constiienta ca ma faceau sa ma simt bine pentru ca stiau ceea ce vreau, ceea ce gandesc. Am incercat sa am si relatii obisnuite cu baieti care nu au neveste, iubite dar ajung intotdeauna sa ne despartim dupa maxim 2 luni din diverse motive,pe mine ma lasa in casa iar el pleaca cu prietenii lui prin cluburi......etc. In momentul de fata am cunoscut tot un barbat insurat si cu care am inceput sa am o relatie. Nu imi pune conditii, pot sa il sun oricand, vine cand vreau eu.....si imi jura ca ma iubeste. Ne cunostem de 3 saptamani inca nu mam culcat cu el si el nu a facut presiuni asupra mea si mi-a spus ca atunci cand o sa vreau eu sa o fac o facem. Nu vreau sa stric casa nimanui, nu am facut asta niciodata dar simt ca baietii de varsta mea nu ma pot face fericita, nu ma simt fericita si nici iubita.
Ajung sa cred ca poate nu voi reusii niciodata sa renunt la relatiile astea niciodata. Stiu ca intr-o zi va trebui sa imi fac o relatie cu un baiat care nu are responsablitati.............dar ma gandesc ca nu voi putea sa renunt niciodata la viata asta ....de amanta. Stiu ca banii, di.stractiile, iesirile, concediile nu sunt totul..........dar sincer ma tem. Daca s-a aflat cineva in postura mea va rog sa imi dea si mie un sfat. Va mutumesc
Gabriela_iubita
Postat pe 26 Iulie 2009 19:26
Buna Gabriela,nu as vrea sa fiu in pielea ta pentru ca mi-ar fi cumplit..as fi si fericita ..si cu vinovatie ca as putea strica casa cuiva,dar sa stii ca tot ce te-ai obisnuit sa faci se poate modifica numai daca tu iti doresti si vrei.Parere mea ar fi sa incerci sa cauti un baiat fara familie si sa incerci ceva stabil,e imposibil sa nu reusesti..imposibil..daca nu reusesti cu primul..cu al doilea,,,cu al treilea tot vei reusi,pentru ca trebuie sa te gandesti realist,nu toata viata vei fi o amanta,trebuie sa fi si sotie si mama de copii..si tot asa..acum eu ce sa zic..mi-am expus parerea,acum totul e in mainile tale,eu iti doresc mult succes
issa12
Postat pe 26 Iulie 2009 23:25
Buna Gabriela!

Acum ce pot sa zic , decat ca este prea tarziu sa o faci doar cu baieti sau doar cu un baiat fara familie. Numai tu stii de ce nu ai facut altfel.... Problema este ca tot tu o poti rezolva , nimeni altcineva , numai sa vrei. Trebuie sa incerci o data , inca odata , pana reusesti...
Esti matura , cu experienta vreau sa zic, si daca vei intelege ce tip de relatie ti se potriveste cel mai bine si vei stii sa tii si sa faci asa cum ai hotarat , fii sigura ca vei reusi ... Numai marile eforturi duc la succes si realizare .... Eu cred ca merita un efort , oricat de mare ar fi sa faci , doar e vorba de viata ta, de ce sa pierzi sansa . Ca sa zici ca ai trecut timpul degeaba sau poate chiar sa regreti... Fii tare si fa cum vrei tu , ca e cel mai bine!
ElainaD
Postat pe 26 Iulie 2009 23:53
De la: ElainaD, la data 2009-07-26 23:53:43 Buna Gabriela!

Acum ce pot sa zic , decat ca este prea tarziu sa o faci doar cu baieti sau doar cu un baiat fara familie. Numai tu stii de ce nu ai facut altfel.... Problema este ca tot tu o poti rezolva , nimeni altcineva , numai sa vrei. Trebuie sa incerci o data , inca odata , pana reusesti...
Esti matura , cu experienta vreau sa zic, si daca vei intelege ce tip de relatie ti se potriveste cel mai bine si vei stii sa tii si sa faci asa cum ai hotarat , fii sigura ca vei reusi ... Numai marile eforturi duc la succes si realizare .... Eu cred ca merita un efort , oricat de mare ar fi sa faci , doar e vorba de viata ta, de ce sa pierzi sansa . Ca sa zici ca ai trecut timpul degeaba sau poate chiar sa regreti... Fii tare si fa cum vrei tu , ca e cel mai bine!


mi-aduci aminte de ceausescu si indemnurile comuniste!
geo_x
Postat pe 26 Iulie 2009 23:56
Multumesc mult de tot pentru sfaturi.......si multumesc ca nu ma judecati. Nu vreau sa stric casa nimanui.
Gabriela_iubita
Postat pe 28 Iulie 2009 09:50
De la: Gabriela_iubita, la data 2009-07-28 09:50:11Multumesc mult de tot pentru sfaturi.......si multumesc ca nu ma judecati. Nu vreau sa stric casa nimanui.


nu vrei si totusi.......................o faci si din cate am citit chiar cu buna stiintza
anybody
Postat pe 28 Iulie 2009 10:11
Logic ca-i mai bine ca amanta,nu?
cum ai spus si tu ..vine si pleaca cand vrei tu!
la amanta sari cu banu ca vb aia este iubitoare.,..si atenta cu tine...nu precum nevasta morocanoasa ca tre sa gateasca si sa spele...
amanta o duci la restaurant ..nu o tii in casa..ca devine palida si daca gateste ii sare oja dupe dejte!

de ce nu merge cu altii?pt ca esti obisnuita sa joci rolul amantei si nu iti iese rolul de iubita..prietena...
redline
Postat pe 28 Iulie 2009 10:24
Redline, mi-a placut raspunsul tau la nebunie!
Lucia38
Postat pe 28 Iulie 2009 10:27
De la: redline, la data 2009-07-28 10:24:57Logic ca-i mai bine ca amanta,nu?
cum ai spus si tu ..vine si pleaca cand vrei tu!
la amanta sari cu banu ca vb aia este iubitoare.,..si atenta cu tine...nu precum nevasta morocanoasa ca tre sa gateasca si sa spele...
amanta o duci la restaurant ..nu o tii in casa..ca devine palida si daca gateste ii sare oja dupe dejte!

de ce nu merge cu altii?pt ca esti obisnuita sa joci rolul amantei si nu iti iese rolul de iubita..prietena...


in puii mei redule ca bine le mai zici ......................in plus amanta am auzit eu ca are doua si nu una asa cum are nevasta
anybody
Postat pe 28 Iulie 2009 10:27
De la: Gabriela_iubita, la data 2009-07-26 19:26:29 Va rog frumos sa imi spune-ti si mie va rog parerea voastra despre ceea ce va voi spune.
Mi-am inceput viata sexuala la 19 ani ,acum am 23, nu am avut multe relatii dar cele pe care le-am avut au fost cu barbati insurati, de obicei , intotdeauna am fost inconjurata de barbati insurati, barbati maturi care sunt constiienta ca ma faceau sa ma simt bine pentru ca stiau ceea ce vreau, ceea ce gandesc. Am incercat sa am si relatii obisnuite cu baieti care nu au neveste, iubite dar ajung intotdeauna sa ne despartim dupa maxim 2 luni din diverse motive,pe mine ma lasa in casa iar el pleaca cu prietenii lui prin cluburi......etc. In momentul de fata am cunoscut tot un barbat insurat si cu care am inceput sa am o relatie. Nu imi pune conditii, pot sa il sun oricand, vine cand vreau eu.....si imi jura ca ma iubeste. Ne cunostem de 3 saptamani inca nu mam culcat cu el si el nu a facut presiuni asupra mea si mi-a spus ca atunci cand o sa vreau eu sa o fac o facem. Nu vreau sa stric casa nimanui, nu am facut asta niciodata dar simt ca baietii de varsta mea nu ma pot face fericita, nu ma simt fericita si nici iubita.
Ajung sa cred ca poate nu voi reusii niciodata sa renunt la relatiile astea niciodata. Stiu ca intr-o zi va trebui sa imi fac o relatie cu un baiat care nu are responsablitati.............dar ma gandesc ca nu voi putea sa renunt niciodata la viata asta ....de amanta. Stiu ca banii, di.stractiile, iesirile, concediile nu sunt totul..........dar sincer ma tem. Daca s-a aflat cineva in postura mea va rog sa imi dea si mie un sfat. Va mutumesc



EU nu stiu cum poti posta asa ceva.....oare nu ti-o fi rusine DE TINE in primul rand...si dupa de noi restul care citim...ai pretentzia sa-ti dam sfaturi.....ce sfat vrei??SA TE SUSTINEM IN CEEA CE FACI?? SA vdm cand ai sa ajungi femeie maritata si o sa fie una ca tine sa spuna ca are relatie cu unul insurat......si sa fie chiar sotul tau....CUM ai sa te simti......nu uita CA ROATA SE INTOARCE.....Trezeste-te la realitate...si cauta un baiat liber fara obligatii,mai matur ca tine cu cativa ani.....DOAMNE CE OAMENI SI FEMEILE ASTEA.....(unele,nu toate)
monaq
Postat pe 28 Iulie 2009 10:36
De la: Gabriela_iubita, la data 2009-07-26 19:26:29 Va rog frumos sa imi spune-ti si mie va rog parerea voastra despre ceea ce va voi spune.
Mi-am inceput viata sexuala la 19 ani ,acum am 23, nu am avut multe relatii dar cele pe care le-am avut au fost cu barbati insurati, de obicei , intotdeauna am fost inconjurata de barbati insurati, barbati maturi care sunt constiienta ca ma faceau sa ma simt bine pentru ca stiau ceea ce vreau, ceea ce gandesc. Am incercat sa am si relatii obisnuite cu baieti care nu au neveste, iubite dar ajung intotdeauna sa ne despartim dupa maxim 2 luni din diverse motive,pe mine ma lasa in casa iar el pleaca cu prietenii lui prin cluburi......etc. In momentul de fata am cunoscut tot un barbat insurat si cu care am inceput sa am o relatie. Nu imi pune conditii, pot sa il sun oricand, vine cand vreau eu.....si imi jura ca ma iubeste. Ne cunostem de 3 saptamani inca nu mam culcat cu el si el nu a facut presiuni asupra mea si mi-a spus ca atunci cand o sa vreau eu sa o fac o facem. Nu vreau sa stric casa nimanui, nu am facut asta niciodata dar simt ca baietii de varsta mea nu ma pot face fericita, nu ma simt fericita si nici iubita.
Ajung sa cred ca poate nu voi reusii niciodata sa renunt la relatiile astea niciodata. Stiu ca intr-o zi va trebui sa imi fac o relatie cu un baiat care nu are responsablitati.............dar ma gandesc ca nu voi putea sa renunt niciodata la viata asta ....de amanta. Stiu ca banii, di.stractiile, iesirile, concediile nu sunt totul..........dar sincer ma tem. Daca s-a aflat cineva in postura mea va rog sa imi dea si mie un sfat. Va mutumesc
concluzionez ca tu esti nascuta sa fii amanta............Doamne ce dureros sa nu ai capacitatea de a avea un animal in jurul casei care sa fie al tau..........
FRANNNCE
Postat pe 28 Iulie 2009 10:46
Buna !

Nu ai inteles , nu am scris un indemn comunist . Dar daca esti mai matur ,si ai citit mult pe vremea lui ceausescu, poate ai intr-un fel dreptate.
Credeam ca sunt originala....
ElainaD
Postat pe 28 Iulie 2009 19:52
De la: Gabriela_iubita, la data 2009-07-26 19:26:29 Va rog frumos sa imi spune-ti si mie va rog parerea voastra despre ceea ce va voi spune.
Mi-am inceput viata sexuala la 19 ani ,acum am 23, nu am avut multe relatii dar cele pe care le-am avut au fost cu barbati insurati, de obicei , intotdeauna am fost inconjurata de barbati insurati, barbati maturi care sunt constiienta ca ma faceau sa ma simt bine pentru ca stiau ceea ce vreau, ceea ce gandesc. Am incercat sa am si relatii obisnuite cu baieti care nu au neveste, iubite dar ajung intotdeauna sa ne despartim dupa maxim 2 luni din diverse motive,pe mine ma lasa in casa iar el pleaca cu prietenii lui prin cluburi......etc. In momentul de fata am cunoscut tot un barbat insurat si cu care am inceput sa am o relatie. Nu imi pune conditii, pot sa il sun oricand, vine cand vreau eu.....si imi jura ca ma iubeste. Ne cunostem de 3 saptamani inca nu mam culcat cu el si el nu a facut presiuni asupra mea si mi-a spus ca atunci cand o sa vreau eu sa o fac o facem. Nu vreau sa stric casa nimanui, nu am facut asta niciodata dar simt ca baietii de varsta mea nu ma pot face fericita, nu ma simt fericita si nici iubita.
Ajung sa cred ca poate nu voi reusii niciodata sa renunt la relatiile astea niciodata. Stiu ca intr-o zi va trebui sa imi fac o relatie cu un baiat care nu are responsablitati.............dar ma gandesc ca nu voi putea sa renunt niciodata la viata asta ....de amanta. Stiu ca banii, di.stractiile, iesirile, concediile nu sunt totul..........dar sincer ma tem. Daca s-a aflat cineva in postura mea va rog sa imi dea si mie un sfat. Va mutumesc


pfuaaai.... de 3 saptamani isi tine omu iubirea in pantaloni... vezi sa nu'i explodeze instalatia de la atata presiune, ai grija taica ca nu'i de gluma... mai da'i si lui drumu la robinet...
DieMann
Postat pe 28 Iulie 2009 20:30
Nu draga mea nu am stricat casa nimanui niciodata. Si tu care te bati cu pumnii in piept cred ca nu stii ca sti tu esti, ai fost inselata, sau vei fii ...si daca nu crezi asta inseamna ca nu esti realista. Si da sunt amanta si nu sunt mandra de asta dar voi ma judecati doar pe mine....nu este asa ....nu eu l-am cautat , nu l-am legat de mine si nu o fac nici acum. Eu cred ca voi cele care ma judecati nu ganditi.....sau ati fost inselate. Nu aveti nici un drept sa ma udecati. POate da se va intoarce roate , poate nu nu aveti voi de une sa stiti.
monaram : asa de nesigura esti pe iubitul sau sotul tau ? vezi poate chiar te inseala............
Gabriela_iubita
Postat pe 29 Iulie 2009 20:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
certuri neincetate....oare de ce? 62 De la: ramo22gd 24 Ianuarie 2013 15:40
De ce sunt barbatii/baietii atat de insensibili?:( 40 De la: kudika132368 9 Aprilie 2010 08:48
logodnici straini 36 De la: ana_r_1979 11 Martie 2009 23:56
Carduri de sanatate in sistemul privat 156 De la: calutul 28 Ianuarie 2011 20:41
Care este cheia succesului? Multilateralitatea femeilor sau unilateralitatea barbatilor? 75 De la: scorpio67 9 Noiembrie 2010 14:51