Setari Cookie-uri

buna fetelor un rasp daca se poate dar fara mistouri

Buna . Am o mare dilema ; toata lumea vorbeste de iubire , in special voi fetele .
Dar pana la urma ce inseamna ea , eu nu cred ca inseamna : masini , vile , bani ( avere ) eu asa cred .
Toate ziceti ca vreti iubire , dar nici una nu o stie pretui cand o are .
Daca un baiat este bun , iubitor . Il luati drept un fraier nu !!!
Si pana la urma il parasiti ptr unu ca cica are masina adika avere nu , iar dupa aia respectivu dupa ce va foloseste va da cu picioru in FUND .
Iar dupa aia ziceti ca nu aveti noroc in iubire ,,,,, dar mai bine ganditiva ca poate ati avut candva iubire .
Poate respectivu nu era macho sau cu avere dar el va iubit cu adevarat .
Deci nu conteaza eticheta conteaza numa continutu dupa mine .
Dar se pare ca pentru lumea din ziua de azi conteaza eticheta iar sufletu lasa de dorit.
CE ZICETI AM DREPTATE SINCER ????????? FARA SUPARARE CARE SE SIMT .
SCZ PTR CELE CARE SE EXCLUD DIN ACEASTA DESCRIERE
cosmin120189
Postat pe 1 Iulie 2010 18:47
bun venit in randul oamenilor maturi care incet incet isi dau seama de cum arata de fapt lumea care ne inconjoara.
Shhh
Postat pe 1 Iulie 2010 18:52
Iubirea nu are nici o legatura cu masinile,banii sau vila.Poate ca nu ai cautat acolo unde trebuia.Uite o sa-ti dau un exemplu,am un amic care cauta o relatie serioasa cu o tipa cuminte si la locul ei,dar umbla numai printre animatoare si vip-uri mai mult sau mai putin lansate.Crezi ca are sanse sa gaseasca o tipa ok?Asa si tu ,poate nu ai cautat unde trebuia.
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 18:53
De la: cosmin120189, la data 2010-07-01 18:47:52Buna . Am o mare dilema ; toata lumea vorbeste de iubire , in special voi fetele .
Dar pana la urma ce inseamna ea , eu nu cred ca inseamna : masini , vile , bani ( avere ) eu asa cred .
Toate ziceti ca vreti iubire , dar nici una nu o stie pretui cand o are .
Daca un baiat este bun , iubitor . Il luati drept un fraier nu !!!
Si pana la urma il parasiti ptr unu ca cica are masina adika avere nu , iar dupa aia respectivu dupa ce va foloseste va da cu picioru in FUND .
Iar dupa aia ziceti ca nu aveti noroc in iubire ,,,,, dar mai bine ganditiva ca poate ati avut candva iubire .
Poate respectivu nu era macho sau cu avere dar el va iubit cu adevarat .
Deci nu conteaza eticheta conteaza numa continutu dupa mine .
Dar se pare ca pentru lumea din ziua de azi conteaza eticheta iar sufletu lasa de dorit.
CE ZICETI AM DREPTATE SINCER ????????? FARA SUPARARE CARE SE SIMT .
SCZ PTR CELE CARE SE EXCLUD DIN ACEASTA DESCRIERE


asta-i TRENDUL , se poarta .....dar mai exista si femei clasice (CU CREIR)crede-ma!!!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 1 Iulie 2010 18:56
De la: cosmin120189, la data 2010-07-01 18:47:52
Toate ziceti ca vreti iubire , dar nici una nu o stie pretui cand o are .


Cand o fata sustine ca a cunoscut iubirea si stie cum e sa nu iubesti nu inseamna ca vecinul de la parter o iubeste de nu mai poate ci ca ea il iubeste pe vecin

De pretuit o pretuiesc, apreciez ca x ma iubeste dar asta nu inseamna ca raman alaturi de el doar ca sa-l fac pe el fericit si eu sa ma intreb toata viata care e treaba cu iubirea aia .

iris_4_ever
Postat pe 1 Iulie 2010 18:56
De la: anastasia_m, la data 2010-07-01 18:56:24
De la: cosmin120189, la data 2010-07-01 18:47:52Buna . Am o mare dilema ; toata lumea vorbeste de iubire , in special voi fetele .
Dar pana la urma ce inseamna ea , eu nu cred ca inseamna : masini , vile , bani ( avere ) eu asa cred .
Toate ziceti ca vreti iubire , dar nici una nu o stie pretui cand o are .
Daca un baiat este bun , iubitor . Il luati drept un fraier nu !!!
Si pana la urma il parasiti ptr unu ca cica are masina adika avere nu , iar dupa aia respectivu dupa ce va foloseste va da cu picioru in FUND .
Iar dupa aia ziceti ca nu aveti noroc in iubire ,,,,, dar mai bine ganditiva ca poate ati avut candva iubire .
Poate respectivu nu era macho sau cu avere dar el va iubit cu adevarat .
Deci nu conteaza eticheta conteaza numa continutu dupa mine .
Dar se pare ca pentru lumea din ziua de azi conteaza eticheta iar sufletu lasa de dorit.
CE ZICETI AM DREPTATE SINCER ????????? FARA SUPARARE CARE SE SIMT .
SCZ PTR CELE CARE SE EXCLUD DIN ACEASTA DESCRIERE


asta-i TRENDUL , se poarta .....dar mai exista si femei clasice (CU CREIR)crede-ma!!!!!!!!!!



DAR OARE UNDE SUNT FETELE ASTEA CU CAP ( CREIER ) CA EU VAD NUMA FETE CU GANDIREA DIN MISLOC .... ????
cosmin120189
Postat pe 4 Iulie 2010 11:08
Problema ta poate avea mai multe cauze, dar o singura rezolvare : nu mai cauta iubirea, nu mai incerca sa intelegi femeile, doar bucura-te de ele :) Desigur, nu incurajez grosolania and stuff :)
succes.
beyoance
Postat pe 9 Iulie 2010 23:15
De la: joana_rise, la data 2010-07-09 23:15:46Problema ta poate avea mai multe cauze, dar o singura rezolvare : nu mai cauta iubirea, nu mai incerca sa intelegi femeile, doar bucura-te de ele :) Desigur, nu incurajez grosolania and stuff :)
succes.


Subscriu....doar bucurate de ele....
_fantoma_
Postat pe 11 Iulie 2010 12:16
De la: joana_rise, la data 2010-07-09 23:15:46Problema ta poate avea mai multe cauze, dar o singura rezolvare : nu mai cauta iubirea, nu mai incerca sa intelegi femeile, doar bucura-te de ele :) Desigur, nu incurajez grosolania and stuff :)
succes.
.Uite ce e poate ai dreptate insa nu in totalitate...Am fost indragostita de un baiat(simt ca inca nu l-am uitat definitiv) timp de 3 ani.Acest baiat de care iti zic m-a facut sa sufar enorm.In primul rand stia ca imi place de el pt ca era evident...ma faceam ca racul si tremuram toata...si tot timpul ma facea sa cred ca imi da o speranta..In al doilea rand tin sa mentionez ca acest baiat nu avea nici bani peste masura,nici masina luxoasa(decat daca dacia se poate numi lux),si totusi m-a cucerit prin modul lui de a se comporta..M-am indragostit nebuneste de el insa nu am fost niciodata impreuna..Si acum,dupa 3 ani inca mai suspin dupa el insa m-am consolat cu gandul ca nu vom fi niciodata impreuna..Deci in concluzie am iubit un baiat cu o situatie financiara normala..Acum vreau sa iti zic ca na ca toate fetele vor si ele macar odata sa incerce si cu un baiat bogat..Am incercat si eu dar relatia mea cu bogasul a durat doar o sapt pt ca nu mai suportam fitele din capul lui si modul in care vroia el sa ma convinga ca banii sunt totul....A si ce vreau sa-ti mai zic e ca eu provin dintr-o familie cu o situatie destul de buna si am avut si un prieten care defapt umbla cu mine numai pt a se mandri si a scoate bani de la tatal meu..In concluzie nu numai fetele cauta astfel de relatii...
dulceana_babyblue
Postat pe 12 Iulie 2010 00:52
De la: cosmin120189, la data 2010-07-01 18:47:52Buna . Am o mare dilema ; toata lumea vorbeste de iubire , in special voi fetele .
Dar pana la urma ce inseamna ea , eu nu cred ca inseamna : masini , vile , bani ( avere ) eu asa cred .
Toate ziceti ca vreti iubire , dar nici una nu o stie pretui cand o are .
Daca un baiat este bun , iubitor . Il luati drept un fraier nu !!!
Si pana la urma il parasiti ptr unu ca cica are masina adika avere nu , iar dupa aia respectivu dupa ce va foloseste va da cu picioru in FUND .
Iar dupa aia ziceti ca nu aveti noroc in iubire ,,,,, dar mai bine ganditiva ca poate ati avut candva iubire .
Poate respectivu nu era macho sau cu avere dar el va iubit cu adevarat .
Deci nu conteaza eticheta conteaza numa continutu dupa mine .
Dar se pare ca pentru lumea din ziua de azi conteaza eticheta iar sufletu lasa de dorit.
CE ZICETI AM DREPTATE SINCER ????????? FARA SUPARARE CARE SE SIMT .
SCZ PTR CELE CARE SE EXCLUD DIN ACEASTA DESCRIERE


cosminel,draga,depinde si unde cauti tu fete serioase ....si ce cauti tu de fapt?!de gasit vei gasi pe cineva pentru tine,fiecare isi gaseste perechea la un moment dat,trebuie doar sa iti dai seama cand trece pe "langa"tine.fiecare fata vrea altceva,dar toate avem nevoie de afectiune si atentie,in primul rand.si in rest fiecare dupa "placerile" ei
sweet_heart
Postat pe 12 Iulie 2010 01:07
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-07-12 00:52:27 Uite ce e poate ai dreptate insa nu in totalitate...Am fost indragostita de un baiat(simt ca inca nu l-am uitat definitiv) timp de 3 ani.Acest baiat de care iti zic m-a facut sa sufar enorm.In primul rand stia ca imi place de el pt ca era evident...ma faceam ca racul si tremuram toata...si tot timpul ma facea sa cred ca imi da o speranta..In al doilea rand tin sa mentionez ca acest baiat nu avea nici bani peste masura,nici masina luxoasa(decat daca dacia se poate numi lux),si totusi m-a cucerit prin modul lui de a se comporta..M-am indragostit nebuneste de el insa nu am fost niciodata impreuna..Si acum,dupa 3 ani inca mai suspin dupa el insa m-am consolat cu gandul ca nu vom fi niciodata impreuna..Deci in concluzie am iubit un baiat cu o situatie financiara normala..Acum vreau sa iti zic ca na ca toate fetele vor si ele macar odata sa incerce si cu un baiat bogat..Am incercat si eu dar relatia mea cu bogasul a durat doar o sapt pt ca nu mai suportam fitele din capul lui si modul in care vroia el sa ma convinga ca banii sunt totul....A si ce vreau sa-ti mai zic e ca eu provin dintr-o familie cu o situatie destul de buna si am avut si un prieten care defapt umbla cu mine numai pt a se mandri si a scoate bani de la tatal meu..In concluzie nu numai fetele cauta astfel de relatii...

1. stai linsitita, toate am trecut prin chestii de genul.
2. el s-a jucat cu tine (dar iar, stai linistita, toti trecem prin asta )
3. nu, nu te-ai indragostit, doar te-a atins la orgoliu si acum , tot din cauza orgoliului n-ai putut trece peste.
4. "Deci in concluzie am iubit un baiat cu o situatie financiara normala." Hai ma fatooo tu iubesti banii sau pe el?
5. pai mai sus te polangeai intr-un fel ca ai avut o rel cu un tip nu foarte bogat si acum te plangi de fitzele celui bogat?
6. Eh, treci peste. am incredere
beyoance
Postat pe 14 Iulie 2010 22:09
Eu nu sunt materialista, niciodta n-am fost. tot timpul m-am indragostit de un tip datorita atitudinii nu a msinii pe care o conducea. Cu atoate astea n-as sta niciodata cu un barbat care nu face nimic si care nu stie sa aduca bani acasa.
_Cryssa_
Postat pe 14 Iulie 2010 22:25
feteleeeee....cat o sa ne mai mintim???
hai sa privim lucrurile cu putina rautate fata,baiat,femeie sau barbat cauta bani,situatie stabila se spune acum,siguranta,poftim.
ne iubim de numai putem,la salariu reuseste sa-mi cumpere un trandafir,ma bucur de el cateva zile,se ofileste si vaza este goala iar. in frigider avem niste maruntisuri ,tinem de ele,ne transportam cu troleul,in inghesuiala,transpiratie si respiratia a cel putin 50 de persoane,ajungem acasa ,ne iubim,facem dragoste,daca ne mai arde si dormim ...
e sambata seara,sfarsit de saptamana,scoala,serviciul sau alte activitati sunt inchise acum,deci hai la o plaja,sezlongul,un suc,o gogoasa ,hai la club,cat e intrarea?? .

hai in parc mai bine,ne luam o apa plata si ne tinem de manuta si ne plimbam si ne iubim ...hai !!! si in parca la ce ma gandesc?? la cat de tare ar fi sa dau din mine pe melodiile alea smekere si sa beau ceva bun si,si si...etc etc si el?? el... ce tare ar fi sa savureze o bautura tare privind fetele frumoase si ascultand muzica cu prietenii... dar ce conteaza ne iubim,ne iubim atat de mult incat ...

NU EXISTA FATA care nu isi doreste pe cineva cu situatie buna.
ne iubim,tinem unul la altul,ma simt confortabil in masina lui ,nu ma fastacesc la nota de plata,intru pe la vip in club,beau ceva,ma simt bine,ma car acasa incinsa si fac nebunii cu ubitelu meu scump care ma face fericita si ma iubeste si stie sa ma faca sa ma simt bine. ma mandresc cu el cand vine sa ma ia de la scoala,servici sau de la intalnire cu fetele,etc etc... este atent si nu uita niciodata ce-mi place,ma surpinde cu mici atentii dar foarte importante pt mine.... bla bla blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
banii sunt cei mai importanti,iti usureaza existenta,nu te obliga sa te gandesti la cum sa-l furi pe cutare ,cum sa-i dai in cap lu curate si te scapa de invidia pe care o poti avea pe altii.
situatii sunt miliarde,femei pe material 100% ,femei care isi doresc putin din fiecare,barbatii la fel !!!!!!!!!!!!
in fine,ce mai conteaza ce vrea una si alta faza e ca nu avem ce schimba ,banii au putere , arfe etc etc... dar ce sa faci...femeie e femeie si barbatu te face sa te simti si mai femeie....
louiza
Postat pe 17 Iulie 2010 15:43
cosmin dragule, eu iti vorbesc din proprie experienta ... multe fete din generatia asta a noastra vor banii ... insa nu toate.eu am un iubit de aproape un an jumate...nu are o viata luxoasa,e undeva pe la clasa de mijloc...insa am invatat impreuna sa ne ajutam unul pe altul, cand are unu sa ii dea si celuilalt si sa impartim tot ceea ce avem.mult sau putin, ne descurcam si ne ajutam unul pe altul si pt noi cel mai mult conteaza sa fim impreuna si ne facem un viitor amandoi...nu sa vina unu direct cu toate pe tava.noi preferam sa punem iubirea si intelegerea pe primul loc si restul, adica partea materiala, sa le facem impreuna, sa ne unim fortele pentru viitorul nostru.....
deci.....insista cu cautarile...si cum spuneau si restul .... poate nu ai cautat unde trebuia...
bafta si .... muuulta rabdare ;)
BabyDoll1005
Postat pe 21 Iulie 2010 19:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire sau cariera? 33 De la: Adriancicm 3 Decembrie 2009 14:12
ADUC BANII FERCIREA? 138 De la: baby_jacks3187 26 Iulie 2012 04:53
ce parere aveti despre un barbat care la despartire iti spune.... 94 De la: giulianna 23 Octombrie 2010 22:19
hmmm 19 De la: cata_mica 11 Septembrie 2009 20:20
dilema mare ... 27 De la: cocoyonela 26 Februarie 2009 18:08