Setari Cookie-uri

Cat de durabile sunt relatiile la distanta?

dupa parerea mea o relatie la distanta nu este relatie. am avut 2 astfel de relatii nu a tinut pentru ca, poate tu te implici , simti traiesti una alta , dar nu esti sigura pe un om care poate nu l-ai vazut niciodata si care sta la oradea sau unu cu care te vezi o data pe luna. gandeste-te ca te vezi cu un baiat aproape in fiecare zi si poate sa iti faca nasoale in cealalta parte a orasului da mite altu cu care nu te vezi, nu il simti langa tine, nu te vezi cu el sa iti dea un minim de siguranta si sa iti consolideze increderea in el. hai sa iti zic o pov, cand eram mai mik prin clasa a 9, m-am imprietenit cu un baiat de prin satu mare eu fiind din sudul tarii, mesaje frumoase, declaratii intalniri pe net, mi-a tr o foto in care el era fat frumos din lacrima...adevarul el nu era nici zero la suta din ce zicea, foto nu era a lui, si tot ce spunea era o mare vrajeala, mi-am data seama de asta la vreo luna, 2 cand m-am trezit din visul meu frumos:)) ...... parera mea!...a si o sa inceapa...ai incredere in mine ...nu mai pleca urechea la ce zic alti bla bla....minciuni...i am against!



check it out : www.romwebsolution.ro
pupoaica4you
Postat pe 26 August 2010 12:45
draga mea iti pot zice doar atat,2 persoane care se iubesc pot avea si o reletie la distanta,si zic asta din propia ex. eu sunt plecata de 5 luni in strainatate ca sa muncesc,si vb in fiecare zi cu iubitul meu cu care sunt impreuna de 4 ani,peste 3 sapt. vine si el aici la mn. si pot sa iti spun ca am devenit mult mai apropiati ca inainte,in fiecare zi ne scriem mesaje si de fiecare data ne spunem ,,te iubesc,,.cea ce vroi-am sa zic este ca cine se iubeste poate sta si despartiti o perioada,este groasnic de greu despartirea asta si trece timpul ca viteza melcului dar in viata trebuie sa faci si sacrifici,dc vrei sa ai ceva al tau trebuie sa til procuri singur/a ca nu til da nimeni degeaba,numai dc ai cumva parinti care sa isi permita.
kudika113475
Postat pe 2 Septembrie 2010 11:12
"Relatiile la distanta...." sunt si durabile si mai putin durabile dar din pacate sunt si "relatii la distanta" fara nici un viitor. Eu am trecut prin asa ceva si pot sa zic ca exista si iubire la distanta. Acum 8 luni, iubitul meu a trebuit sa plece in strainatate pentru 5 luni, iar eu nu am putut sa-l insotesc deoarece mai aveam un semestru si terminam scoala. Asa ca el a plecat, iar pe parcursul acestor luni am vorbit pe net, la telefon. Dupa 5 luni a venit, m-a luat si pe mine cu el si acum am 3 luni de cand sunt cu el in strainatate. Deci...pot sa zic ca daca exista iubire , increderei, intelegere si respect o relatie rezista si la distanta. Dar daca distanta dintre voi e pe termen lung sa stii ca sunt slabe sanse. Cel mai bine e sa fiti unul langa altul!
Bafta in continuare!
AAANNDreea
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:10
Eu zic ca ai dreptate...atat timp cat va iubiti, va intelegeti si aveti incredere unul in celalalt...totul e IUBITI-VA CA TOTUL E TRCATOR IN VIATA!
AAANNDreea
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:15
Eu zic ca ai perfecta dreptate KUDIKA113475...pentru ca si eu am trecut prin aceeasi situatie ca si tine si pot sa spun ca acum sunbtem amandoi in strainatate si ne iubim pe zi ce trece mai mult. Iar distanta dintre noi nu a facut decat sa "amplifice" iubirea dintre noi!:X
AAANNDreea
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:18
De la: AAANNDreea, la data 2010-09-13 17:18:58Eu zic ca ai perfecta dreptate KUDIKA113475...pentru ca si eu am trecut prin aceeasi situatie ca si tine si pot sa spun ca acum sunbtem amandoi in strainatate si ne iubim pe zi ce trece mai mult. Iar distanta dintre noi nu a facut decat sa "amplifice" iubirea dintre noi!:X

ms ca ma intelegi si ca mai sunt persoane ca mine si iubitul meu,dc exista iubire,comunicare,incredere si respect se poate,numai bine la toti/e
kudika113475
Postat pe 15 Septembrie 2010 23:16
mda...ai dreptate....stiu cum e relatia la distantza;)) am avut una..:-j am fo cu el vreo 6 sau 7 luni nushu cat...cam asa...:-j da pfff:-j vb in fiecare ziii....la un moment nuu mai stiam ce sa vb:-j...dupa cik el avea pe una da so despartzit de ea..de molt shi dupa imi zice ca cik o ramas gravida de el:)).... io cred ca o fost un dezastru:-j shi dupa cand era cu ea shi mno o fct aia copilu nu mai vroia sa vb cu mne dupa ce ea lo lasat shi o plecat cu althu cu tot cu copil o vint iar la mne adik ca amici:-j..
Simonaa_Neunaaa__
Postat pe 21 Septembrie 2010 22:01
De la: corinapatriche, la data 2010-07-13 19:57:52direct proportionala cu distanta sml-love0018:
iat un o p...a artificiala
Paul_Varga_1
Postat pe 25 Martie 2013 01:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia sagetator si barbatul leu 13 De la: Andrheya 4 Iunie 2012 17:51
el sagetator eu gemeni 3 De la: Army96 26 Iunie 2009 16:16
2 capicorni....se potrivesc intr-o relatie? 3 De la: kudika312411 8 Decembrie 2011 11:55
Ce-si doresc barbatii? 46 De la: LOPY_71 30 Septembrie 2010 01:21
Buna 18 De la: kudika032109 20 Septembrie 2009 21:55