Setari Cookie-uri

psoriazis

fetelor stiti cumva vre-un tratament naturist pentru psoriazis?sant insarcinata si nu am voie sa iau pastile iar la soare nu am voie sa stau. este cald si tare as dori sa pot purta si eu o fustita.
rosaura83
Postat pe 3 Iulie 2010 16:47
Buna! Un tratament naturist este cu ajutorul bauturii bioactive Tahitian Noni, este total natural, contine 89% suc din pulpa fructului Noni restul afine, struguri rosii, fara nici un fel de chimicale, sau apa, zahar. Nu are contraindicatii, se poate folosii si de catre femei gravide. Iti doresc sanatate!
colnago
Postat pe 4 Iulie 2010 19:20
Buna !!!
Am psoriazis vulgar si am folosit 'N' creme lotiuni si alte ... alea.
In luna aprilie am cumparat ColonHelp. Am luat doar 2 luni . Ma simt bine , ccojile au disparut .
Acum , sa vad cat tine minunea..
Ce sa iti zic ... cauta si tu si vezi daca este contraindicat femeilor insarcinate...
Eu am vrut sa iti " zic" cu ce mi-am ameliorat boala.
Sanatate multa si Sarcina usoara !!!
cjcrdd
Postat pe 5 Iulie 2010 13:09

BUNA,

Am 30 de ani,iar psoriazis am de la varsta de 12 ani.....deci...iti cam dai seama ...am stat f mult timp internata in spital...cu tratamente,creme,pastile....etc...pana ce mi-am facut si biopsie...dar nici un folos....nu stiau nici macar sa-mi zica provenienta bolii....ca e genetica,ca e un virus....ma rog....dupa ani si ani de tratamente ....mi s-a luat sa mai fac ceva...Cum era la mine......eram plina din cap pana in picioare,nu aveai loc sa pui un deget...pt multi ani nu am putut purta nici macar maneca scurta...vara fiind....iar dermatologul meu imi spunea ca nu am voie sa iau soare....si...dupa multi ani am decis sa merg la paja....si...c crezi?am stat ca nebuna la plaja dupa multi ani in care soarele nu ma vazuse....am facut insolatie,dupa care am mers doar dim pana in ora 11 si dupa amiaza dupa 17.....si vezi ca mi-a trecut.....si cum pielea este f sensibila am folosit doar produse de bebelusi..:) care in mod normal ar trebui sa fie mai bune ....bine si acum le folosesc...dar vreau sa spun ca nu am mai avut probleme pana acum vreo 3luni cand la serviciu am avut o perioada mai aglomerata si mi-a iesit iar....:((((in 3 zile eram plina...si asta din ce cauza????STRES......cu ce crezi ca i-a trecut de data asta??CU FLOCINOLON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Da......f tare.....crede-ma ca mi-a trecut cu aceasta banala crema.....asa ca dc vrei te sfatuiesc sa incerci...rau nu poate sa-ti faca.....sper sa-ti fie de folos!!!!multa sanatate:)))))))))))))))
yo_yoo2005
Postat pe 1 Iulie 2011 21:41
cauta si fa aplictii locale cu seva de rostopasca.
cristiman
Postat pe 3 Iulie 2011 22:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
daca ai o problema cu dragostea, vorbeste-mi si o s-o rezolvam 37 De la: roxana_moon 3 Februarie 2011 16:27
probleme de menstruatie 11 De la: irinab 16 Mai 2010 11:05
Angajari Modele Studio Videochat Bucuresti 3 De la: ene_m_gabriel 22 Martie 2010 15:06
fibrom 2 De la: kudika514475 13 Martie 2012 17:35
Scurgere maro 1 De la: surubelnita 1 Iunie 2018 21:41