Setari Cookie-uri

Bautura bioactiva Tahitian Noni


Juice-ul NONI este catalogat ca un supliment de hrana, care are efecte de-a dreptul miraculoase asupra organismului uman. Efectele fructului noni, care creste in Polinezia Franceza, au fost descoperite de acum 2000 de ani de catre bastinasii de pe insule, si l-au folosit instinctual pentru vindecari. datorita efectelor sale minunate l-au numit marul ucigator de boli, iar planta au denumit-o Regina Plantelor.
Si in BIBLIE se face referire la aceasta planta minunata.
Astazi, datorita unor cercetari stiintifice medicale, care au inceput de
prin 1950 si continua si astazi, se stie cu precizie cum anume
actioneaza asupra organismului si la ce afectiuni are efecte de
vindecare/ameliorare.
Iata cateva din ele:
-dureri acute si cronice;
-ocrotirea sanatatii prin tinerea in echilibru a sistemului imunitar;
-mentinerea starii de vigurozitate a organismului,asigurand vitalitatea sa, stimuland si capacitatea intelectuala;
-tulburari menstruale;
-obezitate;
-astm bronsic si alte afectiuni ale sistemului respirator;
-imbolnaviri ale sistemului osos: reumatism, dureri articulare, artrita;
-osteoporoza;
-tulburari ale sistemului nervos:stari depresive, insomnii,etc.;
-hipertensiune arteriala;
-diabet zaharat de grad2, adica cel care se afla in faza in care se administreaza tratament medical cu tablete, nu cu insulina injectata;
-boli ale pielii, parului;
-scleroza multipla;
-diferite alergii; imbolnaviri ale rinichiului;
-comotie cerebrala, etc.;
-tumori canceroase.

Pe langa acestea, Noni confera o stare generala de prospetime fizica si intelectuala, imbunatateste conditia fizica, capacitatea de gandire, vederea. Asigura un somn linistit si trezire odihnita, chiar dupa un nr. mai redus de ore de somn.
Nefiind un drog, este admisa folosirea sa si de catre sportivii de performanta. Sunt multi campioni olimpici consumatori de noni, membrii TNI! Noni intareste, ajuta la dezvoltarea si intretinerea musculaturii, mentine vigoarea organismului.
Juiceul Noni, nu are nici un efect secundar, poate fi consumat la orice varsta, de la 0 la 100 de ani. se recomanda a se da chiar bebelusilor, pentru intarirea capacitatii de aparare a organismului si prevenirea imbolnavirilor/ administrarii de medicamente, antibiotice. s-a dovedit prin cercetari medicale, ca poate fi consumat de catre lauze, gravide, persoane varstnice, sportivi de performanta,practic de catre oricine, Nu este un drog,(de aceea il consuma multi dintre campionii olimpici ai lumii), nu contine conservanti, este doar pasteurizat. se poate consuma simultan cu orice medicament prescris de medic, dupa o perioada insa bolnavul va constata ca starea lui s-a ameliorat mult, astfel ca doza zilnica de medicament se poate reduce/elimina ( de ex. la hipertensivi, etc.)
Produsul se vinde la sticle de un litru, are o concentratie de 90% suc de fruct NONI,si 10% suc de alt fruct rosu(afine, coacaze), acesta din urma avand rolul de-ai conferi un gust placut,deoarece sucul curat de noni miroase urat si are un gust f. neplacut.
Cantitatea zilnica de suc ce trebuie
Cantitatea zilnica de suc ce trebuie consumat difera dupa scopul in care se ia (mentinerea in forma a organismului, sau in unele boli), de varsta si de greutatea corporala. Altminteri este testat medical , ca poate fi baut pana la 6litri/zi, dar nu are nici un rost, ar fi o risipa, avand in vedere si pretul, si apoi nu este Pepsi, sau alt suc oarecare.
Pentru cine sufera de o boala, la inceput trebuie facuta “faza de incarcare” a organismului.
In aceasta faza, care dureaza 2-6 luni, de la caz la caz, bolnavul dandu-si seama singur, in timp, ca faza s-a incheiat,dupa modul cum se va simti din ce in ce mai bine pe zi ce trece. In aceasta faza se consuma de 2 ori pe zi 25-50 ml de juice, dimineata cu ½ ora inainte de masa, si seara inaintea ultimei mese; 25 ml pentru copii, 50 ml pt. adultii care au un exces de greutate. Pentru adultii cu greutatea normala se iau 40-45 ml/repriza.
Se folosesc numai linguri, pahare de sticla, sau plastic! Metalul il oxideaza!
Dupa desfacere , sticla se pastreaza la frigider.
Dupa incarcarea organismului, urmeaza faza de “mentinere”. Pentru aceasta faza doza se reduce la jumatate, adica nu se mai ia decat dimineata.
Continutul unei sticle ajunge aproximativ pentru o luna/pers.

Cu mai multe detalii va stau la dispozitie: fazakas.zoltan@yahoo.com, 0722547865, 0735787117
colnago
Postat pe 4 Iulie 2010 21:06

iar???????
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 21:24
De la: Barbie30, la data 2010-07-04 21:24:16
iar???????

mai barbie..lasa nedumeritu'..
vin' la party..
dragon_fly88
Postat pe 4 Iulie 2010 21:36
Pe asta l-au indobitocit de tot la seminarii.....
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 17:11
Crezi?...nu am fost la nici un seminariu, am insa experienta ca consumator, la fel ca milioane de oameni de prin toata lumea. Nu are rost sa dati cu parerea despre ceva ce nu cunoasteti... Sanatate tuturor, ca sa nu fiti nevoiti sa consumat Noni.
colnago
Postat pe 12 Iulie 2010 17:54
Bine, daca nu esti in vreun MLM, de ce ii tot dai cu Noni asta? Ai spus o data, cine a vrut sa priceapa bine, cine nu, nu...dupa cum pui problema si asta e un fel de panaceu universal gen "aoleo" vera...de alt MLM omniprezent....pe n topicuri si n forumuri...
kudika226898
Postat pe 12 Iulie 2010 20:17
Da , sunt in MLM, alaturi de firma Tahitian Noni International, si sunt mindru de firma noastra si de produse, mlm-ul adevarat este ok, iar bautura noni nu este panaceu universal ,la fel nici aloe vera, sau alte produse de acest gen, ele ajuta doar organismul. de pilda, eu nu recomand sucul noni la orsi-ce probleme de sanatate, doar la acelea la care stiu ca ar putea avea efect.
colnago
Postat pe 13 Iulie 2010 01:07
Mai bine zis la afectiunile pe care le-ai citit in pliantele MLM-iste...aici ai fost totusi cinstit cu formularea "ar putea avea efect"...deci nu e sigur...
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2010 08:12
Da, desigur, nu avem voie sa declaram despre un supliment nutritiv ca vindeca vreo boala, afectiune, ci doar ca ajuta organismul prin substantele existente in ele, poate fii vorba de noni, aloe, ganoderma, etc.
Faptul ca produsele respective sunt comercializata in sistem MLM, nu cred ca trebuie sa atraga dupa sine o parere negativa. Sunt constient ca parerile contra-MLM se datoreaza in mare parte acelor indivizi care incearca sa-si vinda produsele intr-un mod mai putin atragator...ca sa nu zic ofensiv... asta nu e MLM, in acest sistem nu vinzarea este pe primul loc, nu suntem vinzatori ambulanti, comercianti sau stiu eu mai ce...important esta ca cit mai multa lume sa faca cunostiinta cu efectele benefice ale sucului. Apropo, de Coca Cola, si de altele a auzit toata lumea si o consuma (eu nu, nici familia mea), cu toate ca nu se poate spune ca sunt tocmai sanatoase. Pe de alta parte, anti- MLM-isti sunt cei care au fost atrasi in vreun sistem de acest gen cu promisiuni de a se inbogatii peste noapte fara vreun efort, ceea e este fals. Ori sistemul este inteles gresit de catre multi! Ma rog...
Nu am pliante, nu distribui asa ceva.
MLM-ul adevarat este o treaba cit se poate de serioasa.
colnago
Postat pe 13 Iulie 2010 19:14
Nu stiu de ce negati voi MLM-istii povestea cu seminariile, pliantele, modul agasant de abordare...sistemul piramidal, promisiunile false de imbogatire si nulitatea efectelor produselor recomandate... ....cei care intra pe forum, doresc pareri avizate de la consumatori. si vindecati..dar, asa cum am spus, cum isi expune cineva o problema pe vreun topic, dati navala cu reclamele MLM-iste... ..aceleasi si aceleasi povesti... ....
kudika226898
Postat pe 14 Iulie 2010 19:50
Nu am dat niciodata la nimeni telefon in legatura cu aceasta treaba, nu impart pliante, nu organizez prezentari, povestec verbal experientele legate de a ceasta bautura, si , evident , incerc sa dau vestea la cit mai multi oameni despre efectele benefice a bauturi Tahitian Noni si prin intermediul internetului. Intre reclama si recomandare bazata pe proprie experienta exista o diferenta!
Cred ca faceti confuzie inte un joc piramidal, care este interzis prin lege si intr-un sistem care este format in sistem piramidal... nu e aceeasi lucru.
Va doresc multa sanatate ca sa nu fiti nevoit/a sa apelati la beneficile curative ale acestei remedii naturale.
colnago
Postat pe 15 Iulie 2010 09:08
Sa fiti convins ca nu voi apela la aceasta noua gaselnita MLM-ista...o vad zacand cu lunile pe rafturile magazinelor naturiste...
kudika226898
Postat pe 15 Iulie 2010 18:13
Ati vazut zacind pe rafturile magazinelor naturiste bautura bioactiva Tahitian Noni?! (ma refer la cel original, cel din partea firmei TNI). Daca da , e destul de grav fapta caci firma interzice cu desavirsire vinzarea produselor sale in magazine, farmacii, etc., doar prin intermediul colaboratorilor!
colnago
Postat pe 16 Iulie 2010 17:48
Am vazut zacand pe rafturi suc Noni...ce are in plus cel vandut de MLM-ul dvs. , in afara de faptul ca e vandut prin colaboratori? Sau ce are de ascuns?
kudika226898
Postat pe 16 Iulie 2010 18:03
Calitatea, asta o are in plus, 89% suc din pulpa fructului, restul afine, si struguri rosii. Nu are nimic de ascuns, este primul produs de acest gen aparut pe piata, in 1996, dupa trei ani de cercetari prealabile facute de cercetatori in domeniul alimentatiei. Singurul produs care are acordul UE Novel Food, si pe care medicii din SUA si Canada o pot recomanda ca tratament complementar. In lume sunt cca.300 de firme care incearca sa copieze acest suc, vor si ei o bucatica din tort, insa TNI ocupa peste 90% din aceasta ramura.
Dar , orice v-asi scrie, nu o sa ma credeti, sunteti tare impotriva orcarui produs ce se comercializeaza in sistem MLM, sau este declarat naturist. Intr-un fel, va dau dreptate, sunt multe firme care incearca sa-si vinda produsele in acest mod, mai bine zis multi reprezentanti a sistemului respectiv au un mod de abordare a activitatii mai putin prietenoasa, ca sa folosesc un termen mai light. Ori asemenea stil nu are de a face cu MLM-ul adevarat.
Deci, haideti sa facem diferenta intre diferite produse pe baza de noni, nu e intelept sa bagam pe toate in aceesai oala...
colnago
Postat pe 16 Iulie 2010 19:59
Acum, e normal ca vanzatorul sa isi laude produsul...
Sunt f. impotriva tratamentelor naturiste de cand o buna cunostinta a refuzat sa se opereze pentru o afectiune grava, desi medicul i-a spus ca orice amanare poate fi fatala, pentru a incerca un remediu naturist recomandat calduros de o MLM-ista...bineinteles ca omul bolnav, in disperare, se agata de orice, incearca orice...in cazul ei, doctorul a avut dreptate...dupa cateva luni de tratament naturist, timp in care boala si-a urmat nestingherita cursul, vazand ca se simte rau, s-a prezentat la medic...acesta a refuzat sa o mai opereze, spunand ca e mult prea tarziu...iar ea a murit la f. scurt timp dupa aceea...nu stiu daca se opera cat ar mai fi trait, dar si-a anulat aceasta sansa, datorita unei MLM-iste gurese... ...
Tot ce am incercat eu si familia mea de la naturisti s-a dovedit vax, in conditiile in care le-am luat pentru probleme minore, gen fortifiere, stimularea imunitatii, lambliaza...nu am simtit nici o imbunatatire...si am luat o perioada suficient de lunga...tot la medicamente am ajuns...si la fel povestesc si unele cunostinte de-ale mele...
Am citit pe n topicuri tot felul de remedii naturiste pentru slabit...OK, dar majoritatea persoanelor spuneau ca au urmat in paralel dieta si sport...eu dau credit produsului care te slabeste fara dieta drastica si sport...si exemplele pot continua...mi-am tratat copilul cu tone de produse pentru stimulare imunitatii, echinaceea, propolis, catina, etc. si, la primul contact cu frigul, a racit grav...l-am tratat de lamblii cu Giardinophyt, Parazitol si degeaba...tot la Zentelul cel toxic am ajuns, dar a scapat....asa ca, m-am lamurit ca e doar o afacere si produsele naturiste nu functioneaza...
kudika226898
Postat pe 16 Iulie 2010 21:00
sucurile de noni sunt de foarte multe calitati. trebuie sa stim cum sa-l alegem. o prietena de-a mea mi-a vorbit despre sucul NONIFRUT de la BIOEARTH care dupa parerea ei este cel mai bun intrucat este pur 100%, nu este diluit (deci nu se dau banii pe sucuri de fructe), nu contine conservanti si este certificat bio ceea ce inseamna ca nu s-au folosit chimicale pentru fructele din care s-a facut sucul. l-a cumparat online si NU se vinde in sistem MLM.
LoveBio
Postat pe 7 Noiembrie 2010 13:17
daca cineva de pe acest forum este interesat de sucul noni sa stiti ca exista pe piata din romania un suc noni care se poate cumpara online (nu MLM) si care este pur 100%, nu contine conservanti, este obtinut din fructe nu din concentrate, nu este diluit si este certificat BIO (nu s-au folosit chimicale pentru fructele din care este facut sucul). sucul se numeste NONIFRUT si este produs de BIOEARTh.
LoveBio
Postat pe 7 Noiembrie 2010 13:24
daca cineva de pe acest forum este interesat de sucul noni sa stiti ca exista pe piata din romania un suc noni care se poate cumpara online (nu MLM) si care este pur 100%, nu contine conservanti, este obtinut din fructe nu din concentrate, nu este diluit si este certificat BIO (nu s-au folosit chimicale pentru fructele din care este facut sucul). sucul se numeste NONIFRUT si este produs de BIOEARTh.
LoveBio
Postat pe 7 Noiembrie 2010 13:24
daca cineva de pe acest forum este interesat de sucul noni sa stiti ca exista pe piata din romania un suc noni care se poate cumpara online (nu MLM) si care este pur 100%, nu contine conservanti, este obtinut din fructe nu din concentrate, nu este diluit si este certificat BIO (nu s-au folosit chimicale pentru fructele din care este facut sucul). sucul se numeste NONIFRUT si este produs de BIOEARTh.
LoveBio
Postat pe 7 Noiembrie 2010 13:24
De la: LoveBio, la data 2010-11-07 13:24:10daca cineva de pe acest forum este interesat de sucul noni sa stiti ca exista pe piata din romania un suc noni care se poate cumpara online (nu MLM) si care este pur 100%, nu contine conservanti, este obtinut din fructe nu din concentrate, nu este diluit si este certificat BIO (nu s-au folosit chimicale pentru fructele din care este facut sucul). sucul se numeste NONIFRUT si este produs de BIOEARTh.

ai gasit teava pusa ...si ce ai zis...hai sa suflu...da nu gasesti altceva in care sa sufli ?
BEL_AMY1
Postat pe 7 Noiembrie 2010 13:30
kudika226898
Postat pe 7 Noiembrie 2010 17:14
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-07 13:30:01
De la: LoveBio, la data 2010-11-07 13:24:10daca cineva de pe acest forum este interesat de sucul noni sa stiti ca exista pe piata din romania un suc noni care se poate cumpara online (nu MLM) si care este pur 100%, nu contine conservanti, este obtinut din fructe nu din concentrate, nu este diluit si este certificat BIO (nu s-au folosit chimicale pentru fructele din care este facut sucul). sucul se numeste NONIFRUT si este produs de BIOEARTh.

ai gasit teava pusa ...si ce ai zis...hai sa suflu...da nu gasesti altceva in care sa sufli ?


Daca ai fi citit mesajele scrise de mine ti-ai fi dat seama ca n-am facut niciodata publicitate. M-am limitat sa citesc ce se scrie si sa raspund foarte rar. Intentia mea a fost aceea de a spune oamenilor ca exista si ceva mai bun pe piata. Dar oricum care este problema ta? Faci si tu parte din acelasi MLM si te-a deranjat faptul ca am avut curajul sa intrerup o discutie intre membrii retelei? Sau te deranjeaza faptul ca pe piata din Romania se vinde un suc noni care este mai bun decat cel pe care il vindeti voi?

LoveBio
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:27
Adevarul gol-golut e ca toti vand apa de ploaie...amuzant e ca mai e si concurenta....
kudika226898
Postat pe 8 Noiembrie 2010 08:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a folosit cineva tratamentul pentru slabit DESERT PLANT? 14 De la: Kathara 29 Aprilie 2009 22:11
:) 6 De la: cristiana_cris 10 Noiembrie 2009 16:35
REMEDIUL DIABETULUI ZAHARAT - INSULINA VERDE 3 De la: kudika226898 14 Iulie 2010 21:25
noile chai-uri de la DAVID RIO in Romania 2 De la: clateste_ochii 24 Februarie 2010 00:08
crema de fata cu venin de albine si miere manuka 2 De la: gabriela-p 31 Martie 2016 19:29