Setari Cookie-uri

Eu l am iubit,el a fost pe interes!

Nu l iubesc pe el ,iubesc idea de a fi iubita cum a facut o el,sau ma rog cum s a prefacut k ma iubeste,k apoi sa profite la max de iubirea mea in cel mai josnic mod !Vreau unele momente,unele clipe pe care numai el mi le a oferit vreodata in viata mea si oricat as incerca sa le caut in alta parte nu le gasesc nu sunt nicaieri cum sa traiesc fara ele?cum sa ma impac cu gandul k a fost si nu mai e….?Ma mint singura si sunt constienta de asta dar ce mi ramane de facut?ma mint ,da!k o sa mi treaca,k o sa fie bine…slabe sanse!Si totusi din sapte luni impreuna…doar una a fost bine s a zic estimativ asa,in rest haos total.Ei bine eu traiesc in luna aia si acum si o caut si o caut offffffffff!!!!!!!!!!!!!!Sunt distrusa ,la pamant,de tot,cum sa fac sa uit acea luna????acele sentimente care erau in mine le simteam atunci cand ma tinea in brate,ma asculta,ma ocrotea..aparent…a fost doar un vis stiu,s a jucat cu mintea mea si ce folos ma intreb sa faci un om sa sufere asa?dc?nu mi raspunde nimeni si nu voi intelege vreodata dc mi a fost dat sa l iubesc!Uneori ma gandesc poate nu e iubire poate e obesesie de ceea ce am avut in luna aia cat a fost bine,am avut ceva dupa care am tanjit toata viata,liniste doamne cata liniste aveam in suflet cand ma tinea la pieptul lui,siguranta,intelgere,ascultare…toate astea mi au ramas adanc intiparite in minte,in sufletul meu,dar pentru el..era doar inca o piesa de teatru ca cele pe care mi le povestea atunci cand ma tinea pe mine in brate.Obisnuia sa rada de o anumita fata din trecutul sau dc ?pt k I spunea k il iubeste!Ha ce ironic ma gandeam si eu il iubesc…dar de mine nu va rade,cat de naiva am putut sa fiu?sa cred k intradevar simtea ceva atunci cand imi pupa mainile,cand adormea cu mine in brate,cand ma cauta noaptea prin pat,cand se ruga de mine sa nu ma intorc cu spatele la el,cand chipurile era gelos,cand …as putea sa continui asa mult si bine si ce rost are?nu mi ajuta cu nimik.Acum nimik nu ma ajuta indifferent ce as face e in sufletul meu e ca o boala de care nu pot sa scap.nu credeam vreodata ca am sa iubesc asa de intens pe cineva sis a mi dau seama ca la 30de ani eu nu stiu ce inseamna sa iubesti.Si ce iubesc doamneee????ce iubesc??toti m au parasit ,m au judecat,m au lasat de izbeliste,dar nu stie nimeni ce chin duc zi de zi,ora de ora.Am momente cand gandesc limpede si sunt bine parca sunt eu Dana cea dinainte de el si ma bucur dar momentele astea trec repede ptr k se intampla ceva si mi amintesc si simt ce simteam atunci numai k acum simt singura si odata cu asta simt si singuratatea ce ma inconjoara,ma ingrozesc singura de ceea ce simt,e posibil oare?si mi raspund:DA!pentru ca mi se intampla mie.Cel mai greu e sa maschez tot ce se intampla in mine sa nu vada nimeni ,e tortura e suferinta e dezamagire e depresie….cel mai greu e cand realizez si constientizez k tot ce a fost e in capul meu k a fost aievea k el a fost FALS k eu am fost naiva k indifferent dc as face nu se mai intorc clipele alea dupa care tanjesc atat si mi spun ‘bine macar k macar pentru o clipa am fost fericita’ .Cum e posibil sa iubesti asa?Imi amintesc toate lucrurile marunte care ptr mine au fost mari si mi au ramas acolo undeva in amintire.Imi doresc din tot sufletul meu sa uit sa scap de chinul asta sa mi revin sa fiu eu,dar nu stiu dak asta se va intampla vreodata,m a marcat prea mult tot ce a fost,prea adanc,prea ma simt folosita si aruncata ca un obiect,prea ma simt un pion care a crezut k e regina,cat m am inselat!!!Si dak toate rautatile pe care mi le a facut el nu ma fac sa l urasc c ear putea sa ma faca?sa nu l mai iubesc,sa uit ..ma urasc pe mine pentru k il iubesc si totusi nu l iubesc pe el ci doar momentele petrecute langa el.Daca as sti ca e un loc unde as putea sa ma duc sa uit m as duce imediat sa ma vindec de tot sa uit odata sa fiu eu,mi e dor de mine cea care eram,mie dor sa fiu eu.Ma intreb acum dc pang?dupa ce plang?pentru ca dupa el dc as plange?plang dup ace am simtit atunci…macar sa simta cineva ce am simtit eu in luna aia nu pot sa descriu in cuvinte e ceva deasupra mea ceva prea frumos si neadevarat un vis o naluca ceva inexistent!Am un moment de bine acum care stiu k va dura putin…sa mi explice cineva ce am ce inseamna asta?iubire?obsesie?ce?sau incapatanarea mea de a ramane in trecut in amintirile alea care oricum nu au fost adevarate,sa mi explice cineva ca nu mai pooooootttttttttt o iau rana clachez.Sper in mai bine in fiecare zi si degeaba,degeaba totul e in zadar indifferent ce as face imi amintesc.Care e antidotul?ce sa fac?nu am mai trait asa ceva k sa stiu…imi vreau familia inapoi viata mea care era linistita chiar daca uneori ziceam ca nu e asa,atunci nu stiam ce inseamna sa te chinui sa ti doresti ceva inexistent,familia mea o vreau inapoi si totusi sunt constienta k nu o voi mai avea pentru ca nu simt,nu simt ,nu simt si pace!imi doresc sa simt dar nu pot,ma chinui sa simt imi impun asta si degeaba,in zadar tot tot tot!Ce o sa fac mai departe nu stiu,cateodata imi vine sa fug la el sa ma ia in brate sa stau asa sa raman asa sis a se opreasca timpul in loc sa fie bine…iar plang,dc plang?nu stiu!cum imi revin?o sa mi revin vreodata?ce sa fac?e tarziu ptr tot,stiu dar trebuie sa mi dau seama k traiesc o viata pe care am pus pauza atata timp trebuie sa pot sa dau play din nou si sa fie bine..cum sa fac asta?
roxina
Postat pe 6 Iulie 2010 03:06
Ok, intai un scurt rezumat pentru fetele ce vor citi maine si apoi incerc sa-ti raspund.

Dana, a avut o poveste de dragoste care a durat 7 luni. Si in care doar o luna a fost fericita. S-au despartit si ea sufera cumplit, continuand sa-l iubeasca, desi si-ar dori sa-l urasca. Nu spune mare lucru despre ce si cum. Tot ce e sus e strigatul ei deznadajduit. Deisgur, vrea solutie pentru a uita.

rashela
Postat pe 6 Iulie 2010 03:38
Acum Dana, eu ce sa-ti spun?! Intotdeauna cand va citesc povestile incerc sa ma pun in locul vostru. Din pacate pentru voi, cand reusesc acest lucru, eu simt doar o imensa sila fata de omul care ma face sa sufar. Intelegi? Imi spun mereu (imi spuneam la 20 de ani, apoi la 30, o fac si acum la 40) ca cel ce ma face sa plang nu merita lacrima mea si nici iubirea / interesul meu. Si asta ar trebui sa ife punctul tau de plecare, al vostru, al nostru, in orice relatie.
Gandeste-te ca fiecare minut petrecut cu ochii umflati de plans, adauga un rid pe chipul si in sufletul tau. Rid pe care nu-l va scoate nimeni vreodata. Gandeste-te ca dincolo de usa casei tale.. este o lume uriasa care te asteapta. Nu e doar el. Cine e el? Nimeni. Este doar un barbat care te-a facut si te face sa suferi. Tu cine esti? TOTUL!

Fata draga, puterea de a uita cu adevarat sta doar in tine. Luna aceea fericita, de care tu iti amintesti poate deveni ani.. daca o lasi in spate si privesti inainte.
Dumnezeule, fetelor, m-am saturat sa va stiu pline de off-uri, cumplit de triste si singure! Si tanjnd dupa tot felul de indivizi fara scrupule. VOI unde sunteti in toate povestile astea?
rashela
Postat pe 6 Iulie 2010 03:46
"Eu l-am iubit,el a fost pe interes!"
"Nu l iubesc pe el ,iubesc idea de a fi iubita cum a facut o el,sau ma rog cum s a prefacut k ma iubeste"

Nu am citit romanul pe care l-ai scris(scuze) dar nu pot sa nu ma gandesc ca el "te-a iubit" din interes si tu "l-ai iubit" pentru ceea ce-ti oferea.Deci a fost un interes reciproc!
Barbie30
Postat pe 6 Iulie 2010 10:03
s-a manelizat tara asta de tot..si citindu-ti litania... pot sa zic ca si sentimentele s-au manelizat cum sa plangi si sa suspini dupa o luna de amor ghebos?
miss_darine
Postat pe 6 Iulie 2010 12:58
Cand in viata nu ai parte decat o luna de zile de acel 'ceva' plangi...asta nu inseamna ca ne am manelizat e greu ptr unii sa inteleaga
roxina
Postat pe 7 Iulie 2010 01:40
De la: dana2denisa, la data 2010-07-07 01:40:16Cand in viata nu ai parte decat o luna de zile de acel 'ceva' plangi...asta nu inseamna ca ne am manelizat e greu ptr unii sa inteleaga


Fetele s-au referit doar la modul de exprimare, respectiv "pe interes". Ai fi putut spune "a fost interesat" sau "s-a folosit de mine".
rashela
Postat pe 7 Iulie 2010 01:46
Multumesc pt raspunsul promt!Ce sa zic ai mare dreptate!Probelma cea mare e ca el e toxicoman si trebuia sa spun asta k e foarte important de aceea eu am mers pe ideea k s a folosit de mine pt a si procura doza zilnica si spun asta pt k a renuntat prea brusc la noi lace a fost...nici eu nu ma inteleg pe mine dc m as astepta sa ma inteleaga altii?cam greu de inteles,cum sa ajungi sa iubesti un toxicoman in halu asta?sa tanjesti dupa o luna de amor ghebos?nu a fost o luna de amor ghebos,a fost o luna de vis nu totul se rezuma la amor,la sex,e vba de compatibilitatea aceea care se intalneste ,cred eu,odata in viata,cu toate ca tot eu cred k a fost totul in mintea mea si ma repet asta din cauza k el e toxicoman...probabil k cine ia in ras ce am scris eu aici nu a iubit sau nu a suferit!
roxina
Postat pe 7 Iulie 2010 01:48
O luna de vis cu un toxicoman?
Cand intra in sevraj tot de vis era?
Scuza-ma,iubirea nu te loveste asa brusc intr-o zi,nu poti sa spui ca iubesti un om doar stand cu el o luna de zile.
Fiecare percepe iubirea in felul lui,daca asta se numeste iubire la tine ....
Barbie30
Postat pe 7 Iulie 2010 22:52
"probabil k cine ia in ras ce am scris eu aici nu a iubit sau nu a suferit!"
da draga, iubire=suferinta "ma bucur" ca unii stiu atat de bine definitia iubirii
miss_darine
Postat pe 8 Iulie 2010 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema mareeeeee..Ajutoooooooorrrr !! 26 De la: just_heaven 27 Aprilie 2009 11:59
Numai stiu ce sa cred... 8 De la: northstar 27 Martie 2010 16:13
relatie cu un barbat care are copil 12 De la: kudika_16524 10 Ianuarie 2013 18:01
DE CE DUPA 2 ANI SIMT CA NU-L MAI IUBESC? 11 De la: cristina_con 20 Octombrie 2009 10:31
oare ma place? 2 De la: Barbie30 11 August 2010 19:08