Setari Cookie-uri

Amintiri frumoase sau o iubire ...uitata ?

Nici nu sunt foarte sigura de ce m-am hotarat sa scriu ... poate sa-mi mai descarc sufletul . Poate pentru o parere . Nu pot spune ca e o iubire interzisa , ci mai degraba nelalocul ei.... sau nu e iubire , sunt doar amintiri.. Eram tineri , ne iubeam ... si apoi ne-am despartit . Viata a trecut peste noi , ne-am intemeiat fiecare o familie , copii , nu am mai tinut legatura de mai bine de 15 ani.
Doar ca o situatie tragica m-a facut sa-mi amintesc iar de el .Anul trecut si-a pierdut sotia.... E groaznic la orice varsta acest lucru , dar la treizeci si ceva , cand crezi ca ai toata viata inainte , parca nu mai vrei sa traiesti.
Asadar am aflat acest lucru , si dupa cateva luni i-am trimis un mail de condoleante . Mi s-a parut un lucru normal in situatia data , cu toate ca de 15 ani nu am mai vorbit. Doar ca mi-a raspuns si eu i-am scris din nou , si el iar...
Am o casnicie normala , am doi copii frumosi . Nu mi-am inselat niciodata sotul si nici nu am in plan , doar ca toata situatia asta in ultima vreme nu-mi da pace...
tedy
Postat pe 8 Iulie 2010 20:47
e normal sa te gandesti la el....eu spre exemplu m-am intalnit cu prima mea iubire dupa 10 ani, eu divortata el tot asa ...am iesit cu el la o terasa ca sa depanam amintiri...si sa stii ca am ramas cu un gust amar...el numai era acelasi (conceptii diferite despre viata si multe altele)...eu numai eram aceeasi si asta a fost tot
miss_darine
Postat pe 8 Iulie 2010 20:54
poate ai dreptate , dar ceva nu-mi da pace. Dupa scrisul mail-urilor ne-am intalnit o singura data intamplator , dar nu prea stiam ce sa ne spunem.... si ne-am scris iar. E mult mai usor asa .... si imi spunea ca nu a avut curaj sa ma invite macar la o cafea....
tedy
Postat pe 8 Iulie 2010 20:58
poti sa zici exact ce nu-ti da pace?...ce-ar fi daca...asta e intrebarea care te bantuie cumva?
miss_darine
Postat pe 8 Iulie 2010 21:02
Daca nu vrei nimic mai mult cred ca ar fi bine sa eviti comunicarea cu el.Daca totul e ok intre tine si sotul tau (mie asa imi pare)ce rost are sa te bagi in ceva ce poate sa-ti creeze probleme?
Barbie30
Postat pe 8 Iulie 2010 21:03
De la: miss_darine, la data 2010-07-08 21:02:20poti sa zici exact ce nu-ti da pace?...ce-ar fi daca...asta e intrebarea care te bantuie cumva?


ei asss....o bantuie mailul
anastasia_m
Postat pe 8 Iulie 2010 21:06
si mie la fel mi s-a parut barbie, dar s-o lasam pe ea sa ne spuna exact ce si cum!
miss_darine
Postat pe 8 Iulie 2010 21:06
ce ar fi daca ce? Daca ramaneam impreuna? Daca nu-si pierdea sotia? Daca nu mai aveam nici o tangenta cu el? Daca ce? Nu am crezut cand spunea cineva ca prima iubire nu se uita , dar acum tind sa cred ca e adevarat.
ce nu-mi da pace.... mi-a fost destul de greu sa-i scriu - in situatii delicate nu prea i-mi gasesc cuvintele , mai ales condoleante - dar mi-am luat inima in dinti si am facut-o , un click si gata... dar nu m-am asteptat sa-mi raspunda...
tedy
Postat pe 8 Iulie 2010 21:07
mda...frumos , ma bantuie mail-ul .... as vrea eu ....ms anastasia , cred ca amintirile ma bantuie
tedy
Postat pe 8 Iulie 2010 21:10
bingooooooooo, iti este frica de reactia ta , ca daca el iti va raspunde frumos in continuare, ve-ti ajunge sa va si intalniti si s-ar putea sa continuati relatia d'acolo de unde ati lasat-o cu ani in urma!
Daca asta este problema, numai conversa cu el pe mess si asa te feresti de o eventuala reindragostire!
miss_darine
Postat pe 8 Iulie 2010 21:11
De la: miss_darine, la data 2010-07-08 21:11:40bingooooooooo, iti este frica de reactia ta , ca daca el iti va raspunde frumos in continuare, ve-ti ajunge sa va si intalniti si s-ar putea sa continuati relatia d'acolo de unde ati lasat-o cu ani in urma!
Daca asta este problema, numai conversa cu el pe mess si asa te feresti de o eventuala reindragostire!



'' tu leit'' e indragostita deja
anastasia_m
Postat pe 8 Iulie 2010 21:14
poate da , poate nu. eu as dori asta -exact cum ai spus tu- pentru ce a fost , iar el poate pentru ca e singur , iar eu nu doresc sa fiu in locul nimanui. Dar spuneti-mi , cum faci cand o parte din tine stie ca nu e bine , iar alta nu-ti da pace?
tedy
Postat pe 8 Iulie 2010 21:16
Prima iubire nu se uita,perfect de acord cu tine,dar totodata atunci cand fortam mana destinului si incercam sa ne intoarcem in trecut de unde a ramas,constatam de cele mai multe ori ca nimic nu mai este la fel,el s-a schimbat ...la fel si tu
Daca ma pun in locul tau nu pot sa nu ma gandesc:
1.oare se merita sa renunt la familia mea,la tot ce am cladit in timp?
2.oare sotul meu merita asta ca rasplata a iubirii ce mi-o poarta?
3.oare el o sa-mi accepte copii (asta daca mai e iubire)?
Barbie30
Postat pe 8 Iulie 2010 21:17
ms barbie30 , dar nu am intentionat si nu intentionez sa-mi parasesc familia , nici sa-mi accepte copii . Nu e vorba despre o relatie sexuala , doar ca toata treaba asta m-a intors putin pe dos .
tedy
Postat pe 8 Iulie 2010 21:24
De la: tedy, la data 2010-07-08 21:24:23ms barbie30 , dar nu am intentionat si nu intentionez sa-mi parasesc familia , nici sa-mi accepte copii . Nu e vorba despre o relatie sexuala , doar ca toata treaba asta m-a intors putin pe dos .



fi practica...............inchide mailul si intoarce-te pe fata !!!!!!!! altfel o sa ai parte de regrete amare!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 8 Iulie 2010 21:27
Daca nu intentionezi nimic,sfatul meu e sa fugi cat poti de tare! Mai bine sa ramana doar amintirile placute decat sa distrugi tot ce ai realizat pana acum! Bafta!
Barbie30
Postat pe 8 Iulie 2010 21:28
In cei 10 ani de casnicie nu ai tinut legatura cu el deloc,nici macar pe net?
Barbie30
Postat pe 8 Iulie 2010 21:52
De la: tedy, la data 2010-07-08 20:58:39ne-am intalnit o singura data intamplator , dar nu prea stiam ce sa ne spunem.... si ne-am scris iar. E mult mai usor asa .... si imi spunea ca nu a avut curaj sa ma invite macar la o cafea....

Nu-mi place faptul ca nu prea stiati ce sa va spuneti si mai mult, nu-mi place si nu inteleg cum vine asta ca la 30 si ceva de ani ,,nu a avut curaj sa ma invite macar la o cafea''?
Despre casnicia dumneavoastra ati spus doar ca este normala, ca nu v-ati inselat sotul si ca nu doriti sa-l inselati. Ce sa deducem noi din aceasta ,,casnicia este normala"? Ca nu este nici rau, dar nici nemaipomenit de bine? Tind sa cred ca da, pentru ca personal daca ar fi totul bine, nu v-ati mai gandi la ,,cum ar fi fost daca'' in legatura cu celalalt tip, chiar daca v-ati iubit acu 15 ani. Multa lumina in suflet va doresc, doamna! Domnul sa va ajute sa luati decizia cea mai buna! Sa ne tineti la curent cu evolutia lucrurilor.
tematoare
Postat pe 9 Iulie 2010 00:12
da , in cei 10 ani de casnicie sau mai bine zis de 15 ani , nu am tinut legatura , nu am mai vorbit , nu ne-am mai intalnit .
tedy
Postat pe 9 Iulie 2010 20:36
poate trebuia sa las lucrurile asa...
tedy
Postat pe 9 Iulie 2010 22:37
De la: tedy, la data 2010-07-09 22:37:22poate trebuia sa las lucrurile asa...




trebuia , trebuie , va trebui......iti spune ceva???
anastasia_m
Postat pe 9 Iulie 2010 22:40
spune-mi tu , anastasia
tedy
Postat pe 9 Iulie 2010 22:45
De la: tedy, la data 2010-07-09 20:36:49da , in cei 10 ani de casnicie sau mai bine zis de 15 ani , nu am tinut legatura , nu am mai vorbit , nu ne-am mai intalnit .


dar adresa lui de mail de cand o ai?
suflet_calator
Postat pe 11 Iulie 2010 19:44
Ai grija sa nu iti pierzi sotul sau sa-i dai de banuit!
roz5blue6lila7
Postat pe 11 Iulie 2010 19:48
Barbatul asta iti va crea probleme in casnicia ta cu mailurile lui. Nu realizezi asta?
anutzzaa
Postat pe 13 Iulie 2010 23:41
Stati linistite , nu am mai corespondat. I-mi vad de viata si de familia pe care o am , chiar daca o particica din mine ar dori altceva.....
tedy
Postat pe 30 Iulie 2010 20:37
noi stam linistite...tu erai cea nelinistita...bine ca ti-ai revenit
miss_darine
Postat pe 30 Iulie 2010 20:47
ms , miss darine , sper sa-mi treaca de tot
tedy
Postat pe 30 Iulie 2010 20:50
Ar fi cel mai bine pentru toata lumea!
Barbie30
Postat pe 30 Iulie 2010 20:52
De la: tedy, la data 2010-07-08 21:16:36poate da , poate nu. eu as dori asta -exact cum ai spus tu- pentru ce a fost , iar el poate pentru ca e singur , iar eu nu doresc sa fiu in locul nimanui. Dar spuneti-mi , cum faci cand o parte din tine stie ca nu e bine , iar alta nu-ti da pace?


Din 2010 bis 2014 tot nu ti-ai revenit ...mergi mai departe
-Iulya
Postat pe 2 Iulie 2014 23:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Destinul ne refuza? 31 De la: lilu_67 3 August 2011 11:55
parinti fac orice sa ne tina departe unul de celalalt:( si sa ne desparta:(( 18 De la: dianaelena2009 3 Decembrie 2009 14:22
O iubire imposibila...Rog sfaturi :( 32 De la: AnastashyBv 27 Februarie 2012 13:09
insarcinata ... 26 De la: arhanghel 30 Septembrie 2009 21:23
dragostea e un pacat? 65 De la: kudika380507 7 Mai 2012 13:55