Setari Cookie-uri

Helppp!!! parintii nu il plac!!!!

Am nevoie si eu de niste sfaturi va rog nu stiu cum sa rezolv problema asta...parintii mei nu il plac pe prietenul meu desi noi ne iubim si ne dorim o relatie stabila lor li se pare ca el nu ma iubeste si ca ma intoarce impotriva lor cumva ceea ce nu este deloc adevarat.Problema este ca prietenului meu nu prea ii plac chestiile de genul asta legate de familie si etc. el zice ca suntem noi 2 si ca ei trebuie sa inteleaga ca e dreptul si alegerea mea pe cine aleg si nu a prea facut eforturi sa le intre in gratii deloc si acum am ajuns la o situatie din care sincer nu stiu cum sa ma impart vreau sa fie bine sa ne intelegem toti bine nu sa stau stresata mereu si suparata sa nu mai dorm nopti.Ii inteleg si pe parintii mei ca isi fac griji dar am totusi 22 de ani cred k e timpul sa imi fac singura alegerile si eventualele greseli...ei sunt si genul foarte protectori asa si cred ca le e greu sa inteleaga ca am crescut si ca sunt capabila si singura sa iau niste decizii.Ce ma sfatuiti pt ca nu stiu cat mai pot sa o tin asa ????
ioaanna
Postat pe 6 Iulie 2010 13:23
"el zice ca suntem noi 2"
d'aia ai 2 de a si 2 de n in nickname?
on topic: la 22 de anisori esti majora si vaccinata...deci tu iei deciziile si tot tu te dai cu capul de pragul de sus al usii daca gresesti
miss_darine
Postat pe 6 Iulie 2010 13:28
cei 2 a si n nu au legatura hehe
da msi de sfat asta cred si eu ca trebuie sa ma lase macar sa incerc :)
ioaanna
Postat pe 6 Iulie 2010 13:30
numai salta asa ca-mi faci pofta
miss_darine
Postat pe 6 Iulie 2010 13:34
cred k e de la cafea :)))))))
ioaanna
Postat pe 6 Iulie 2010 13:37
ioaanna
Postat pe 14 Iulie 2010 07:17
De la: ioaanna, la data 2010-07-06 13:23:11Am nevoie si eu de niste sfaturi va rog nu stiu cum sa rezolv problema asta...parintii mei nu il plac pe prietenul meu desi noi ne iubim si ne dorim o relatie stabila lor li se pare ca el nu ma iubeste si ca ma intoarce impotriva lor cumva ceea ce nu este deloc adevarat.Problema este ca prietenului meu nu prea ii plac chestiile de genul asta legate de familie si etc. el zice ca suntem noi 2 si ca ei trebuie sa inteleaga ca e dreptul si alegerea mea pe cine aleg si nu a prea facut eforturi sa le intre in gratii deloc si acum am ajuns la o situatie din care sincer nu stiu cum sa ma impart vreau sa fie bine sa ne intelegem toti bine nu sa stau stresata mereu si suparata sa nu mai dorm nopti.Ii inteleg si pe parintii mei ca isi fac griji dar am totusi 22 de ani cred k e timpul sa imi fac singura alegerile si eventualele greseli...ei sunt si genul foarte protectori asa si cred ca le e greu sa inteleaga ca am crescut si ca sunt capabila si singura sa iau niste decizii.Ce ma sfatuiti pt ca nu stiu cat mai pot sa o tin asa ????


N-am inteles nimic!...daca nu-l plac, trebuie sa existe un motiv.
De ce nu-l plac?! pt. ca nu-i pupa, nu ce?
Nu poti zice ca nu-ti place un om doar asa....nu?
Poate ne scrii mai multe.
stem_29
Postat pe 14 Iulie 2010 09:02
De la: stem_29, la data 2010-07-14 09:02:43
De la: ioaanna, la data 2010-07-06 13:23:11Am nevoie si eu de niste sfaturi va rog nu stiu cum sa rezolv problema asta...parintii mei nu il plac pe prietenul meu desi noi ne iubim si ne dorim o relatie stabila lor li se pare ca el nu ma iubeste si ca ma intoarce impotriva lor cumva ceea ce nu este deloc adevarat.Problema este ca prietenului meu nu prea ii plac chestiile de genul asta legate de familie si etc. el zice ca suntem noi 2 si ca ei trebuie sa inteleaga ca e dreptul si alegerea mea pe cine aleg si nu a prea facut eforturi sa le intre in gratii deloc si acum am ajuns la o situatie din care sincer nu stiu cum sa ma impart vreau sa fie bine sa ne intelegem toti bine nu sa stau stresata mereu si suparata sa nu mai dorm nopti.Ii inteleg si pe parintii mei ca isi fac griji dar am totusi 22 de ani cred k e timpul sa imi fac singura alegerile si eventualele greseli...ei sunt si genul foarte protectori asa si cred ca le e greu sa inteleaga ca am crescut si ca sunt capabila si singura sa iau niste decizii.Ce ma sfatuiti pt ca nu stiu cat mai pot sa o tin asa ????


N-am inteles nimic!...daca nu-l plac, trebuie sa existe un motiv.
De ce nu-l plac?! pt. ca nu-i pupa, nu ce?
Nu poti zice ca nu-ti place un om doar asa....nu?
Poate ne scrii mai multe.

corect!dar,uneori parintii,unii dintre ei, sunt mult prea protectori cu fetele,mai ales ca tipul nici n'are de gand sa le intre in gratii.ok ,so, care e problema,u stai cu el?daca da atunci de ce te mai stresezi?parintii sunt parinti vorbeste cu ei si daca nu il plac nu il mai du pe acasa.bafta!
sweet_heart
Postat pe 14 Iulie 2010 09:41
am 23 de ani si am avut o situatie asemanatoare - parintii nu il placeau pe respectivul, dar eu am facut tot posibilul si m-am mutat cu el. Dupa o saptamana deja nu imi venea sa cred cata prostie fusese in capul meu. Dupa 2 sapt. ma gandeam daca ar trebui sa plec, iar in a 4 a sapt deja ma mutasem inapoi singura :)

stiu ca parintii sunt eeextraprotectori, dar ei sunt mai obiectivi fata de mine, de tine cand e vb de lucruri de genul asta. Pana la urma iar au avut dreptate dar s-au obisnuit ca eu trebuie sa fac lucrurile cum vreau.
pe viitor sper ca o sa ii ascult mai mult, chiar daca "am o varsta"

cum zic si altii pe aici, trebuie sa fie motive pt care nu il plac ai tai + ca ai zis ca el incearca sa te tina oarecum departe de ei si nici nu vrea sa aiba de-a face cu ei - e si asta un semn de intrebare. Priveste lucrurile din exterior.

w_a_s_p
Postat pe 14 Iulie 2010 15:07
intradevar nu am dat detalii imi cer scuze m-am cam grabit cand am scris topicul. In principiu de cand am scris asta lucrurile s-au mai imbunatatit prietenul meu a inteles ca trebuie sa incerce sa le intre cat de cat in gratii daca vrem sa fim impreuna fara sa ne mai zica nimeni nimic.Ai mei nu prea il plac pt ca zic ei nu are bani noi avand o situatie materiala cat de cat buna si au impresii...eu o sa plec in curand in alta tara pt 8 luni si nu am vrut sa fac prea mare cearta cu ai mei pt prietenul meu.
ioaanna
Postat pe 14 Iulie 2010 20:18
pai normal ca nu il plac mai ales daca pleci cu el - care nu si-a dat interesul sa se apropie de parintii tai.

cine stie la ce se gandesc acum
w_a_s_p
Postat pe 15 Iulie 2010 17:40
De la: w_a_s_p, la data 2010-07-15 17:40:21pai normal ca nu il plac mai ales daca pleci cu el - care nu si-a dat interesul sa se apropie de parintii tai.

cine stie la ce se gandesc acum


Eu am inteles ca doar ea pleaca nu?
stem_29
Postat pe 16 Iulie 2010 00:36
de ce sa ii intereseze de respectivul daca nu pleaca cu ea? nu stiu, asteptam raspunsul
w_a_s_p
Postat pe 16 Iulie 2010 14:29
plec singura..prietenul ramane aici :)
ioaanna
Postat pe 17 Iulie 2010 00:04
Din ce am inteles eu, ai tai nu il plac pt ca nu are bani. Nu iti zice ca e un golan, baiatul se poarta frumos cu tine, te iubeste,nu? Atunci nu iti face griji, spune-le la ai tai ca acest baiat e un baiat bun si ca asta te intereseaza,nu banii, ca s-ar putea ca altul care are bani sa nu aiba sufletul lui bun. Din prea multa iubire de averi uita ce este de fapt important cu adevarat in viata si gresesc ... Daca baiatul te iubeste cu adevarat ar trebui sa-ti dea sansa sa traiesti aceasta iubire daca asta simti...
anutzzaa
Postat pe 17 Iulie 2010 06:03
Varsta conteaza cel mai putzin....trecand printr-o situatzie asemanatoare,,,una chiar mai grava si mai urata...tzin sa itzi marturisesc ca am ajuns sa le dau dreptate parintzilor mei...sa tzii minte: parintzii sunt singurii care itzi sunt alaturi...iar prietenul tau daca nu a incercat sa le intre in gratie inseamna ca are el vreun motiv.. sa nu faci niciodata greseala de a-ti parasi parintzii pt un baiat...vei regreta mai tarziu
steffy91
Postat pe 17 Iulie 2010 14:00
nu am de gand sa-mi las parintii pt un baiat dar nici asa sa nu inteleaga si sa nu incerce macar sa aibe incredere in mine si in alegerea mea...adica prietenul meu a inteles ca parintii mei sunt mai de moda veche si de vreo 2 saptamani chiar incearca sa faca tot ce poate ca sa nu mai zica nimeni nimic si sa putem sa fim impreuna linistiti si ei tot au cate ceva de comentat ba ca nu are bani ba ca nu le place fata lui ba ca nu stiu ce alt motiv tampit...nu mai stiu cum sa ii iau si ce sa le zic
nu m-am certat cu ei nu am vrut sa le fac scandal..mereu am fost cuminte si nu le-am facut probleme pur si simplu nu-i inteleg...
ioaanna
Postat pe 18 Iulie 2010 22:15
Si eu am avut problema asta cu iubitul meu...parintii mei nu il vroiau si il vorbeau numai de rau...si ,da,fara vreun motiv...adik nici macar nu il cunosteau..judecau dupa aparente...iubitul meu a facut orice k sa ei sa il accepte...pt k ma iubeste ..imi spunea mereu k nu il intereseaza ce zic ei..el ma iubeste si va sta cu mine orice ar fi.....acum ei au vazut k avem deja 2 ani de cand suntem impreuna si sau lasat pagubasi k numai au ce face..nu ne pot desparti...Si tu k ai 22 de ani ai putea sa le spui sa te lase in pace ..totusi e viata ta ,numai esti un copil..si tu stai cu el ..nu maicata nu tatal tau..si el dak vede asta de ce nu face tot posibilul sa fie bine..si sa le schimbe parerea...parerea mea e k dak te iubeste cred k ar trece peste orice si oricine k sa fie impreuna cu tine....mult noroc!
Anhya
Postat pe 22 August 2010 18:13
da ma iubeste mi-a demonstrat-o a facut orice ca sa fim impreuna,a trecut o luna si ceva de la ultima postare intre timp lucrurile s-au calmat ai mei au inteles ca nu au ce sa ne faca si l au cunoscut mai bine si l-au acceptat,nu stiu daca si-au dat seama ca el chiar merita sau le-a fost frica sa ma piarda pe mine
,nici nu mai conteaza important e ca toata lumea se intelege si eu pot sa dorm linistita noaptea :)
si da asa este am o varsta nu mai sunt un copil pot sa-mi iau singura deciizile fie ele bune sau rele!!!
ioaanna
Postat pe 23 August 2010 23:07
Este o problema mare aceasta interventie a parintilor in general in relatiil.C a el nu vrea sa le intre in gratii e oarecum normal mai ales daca l au si catalogat ca nu e bun ptr tine.Cum crezi ca se simte prietenul tau daca ii spui ca parintii tai nu il plac.E complicat sa mi dau eu cu parerea in aceasta situatie ,dar daca il iubestimergi mai departe.
carabincatalinmanuel
Postat pe 12 Octombrie 2010 08:37
da il iubesc si el ma iubeste stiu ca nu e bine cand se baga parintii din cauza asta m am tot certat cu ei pt el si tot am sperat ca vor intelege dar deja au trecut vreo 5 luni si tot nu vor sa inteleaga.Oricum daca or sa o tina tot asa or sa ma piarda.Ideea e ca mai am o sora care si ea are cam aceeasi problema.prietenul ei s-a purtat exemplar cu parintii mei si cu sora mea si ei tot nu vor sa il accepte nici pe el...nu stim efectiv ce sa mai facem cu ei...
ioaanna
Postat pe 12 Octombrie 2010 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
i am a woman in search of a woman 54 De la: kudika019156 26 Mai 2009 22:50
Ma puteti ajuta cu o cofetarie in Baia Mare? 3 De la: Mari_Andra_Costea_1 12 Februarie 2016 13:44
Eu nu-mi dau cu rimel 13 De la: hystria1 17 Octombrie 2010 15:02
E totul pierdut in viata ta? 19 De la: cami_goanga10 26 Martie 2010 20:39
Ce intelegeti prin dovezi de iubire?? 6 De la: casey_cat 21 Februarie 2010 19:57