Setari Cookie-uri

Intrebare

De un an, un an si ceva s-a mutat in bloc la mine un tip. mi-am facut o impresie foarte buna despre el. Desi nu am avut ocazia sa vorbim foarte mult, ne zambim unul altuia de fiecare data cand ne intalnim. E cu aproximativ 8-10 ani mai mare decat mine (eu am 18)si cam timid, ce-i drept. Problema ar fi ca nu prea stiu cum ar trebui sa abordez situatia asta. E primul baiat care ma face sa-mi doresc sa fac primul pas, dar nu stiu daca ar fi solutia cea mai bune.(nici eu nu sunt foarte tupeista, nici prea-prea, nici foarte-foarte).Voi ce ma sfatuiti sa fac?
LadyMo
Postat pe 6 Iulie 2010 23:30
mama:)) eu sincer l'as lasa sa treaca pe langa mine... si dupa ce trece m'as uita dupa el, i'as zambi si i'as spune: ai timp de o cafea? ca asa ma plictisesc....... as sari direct la gatul lui, ce tot astepti atata? mai lasa rusinea, mor de foame cu ea crede'ma
Shhh
Postat pe 6 Iulie 2010 23:35
De la: LadyMo, la data 2010-07-06 23:30:05De un an, un an si ceva s-a mutat in bloc la mine un tip. mi-am facut o impresie foarte buna despre el. Desi nu am avut ocazia sa vorbim foarte mult, ne zambim unul altuia de fiecare data cand ne intalnim. E cu aproximativ 8-10 ani mai mare decat mine (eu am 18)si cam timid, ce-i drept. Problema ar fi ca nu prea stiu cum ar trebui sa abordez situatia asta. E primul baiat care ma face sa-mi doresc sa fac primul pas, dar nu stiu daca ar fi solutia cea mai bune.(nici eu nu sunt foarte tupeista, nici prea-prea, nici foarte-foarte).Voi ce ma sfatuiti sa fac?
as incerca sa schimb cateva vorbe cu el apoi sa-l invita la o cafea la mine...
anamaria_brunetik
Postat pe 6 Iulie 2010 23:46
E mai mare cu 10 ani decat tine si il retine timiditatea.Esti sigura ca doar timiditatea il retine?
Barbie30
Postat pe 7 Iulie 2010 08:51
Sper ca doar asta! Multumesc!
LadyMo
Postat pe 7 Iulie 2010 11:29
am inteles ca e nou in bloc..ca e mai mare decat tine cu 10 ani...
si la varsta lui...e timid?????
tu cum arati?poate arati mai mica..si e rusine...
daca iti place, abordeaza-l pe ocolite si ia-l la o plimbar in parc, ca amici...aflati asa despre puncte in comun...
apoi vedeti ce se intampla mai departe
dragon_fly88
Postat pe 9 Iulie 2010 00:34
Ha ha topicul asta mi-a adus aminte de o intamplare haioasa din trecutul meu. Cand aveam vreo 22 de ani mergeam cu prietena mea prin cluburi. La un moment dat am dat cu ochii de un tip...exagerat de fain. Tipul asta era vesnic inconjurat de femei (avea si de ce :P) Intre timp prietena mea pusese ochii pe un alt tip la fel de frumos. L-am vazut azi, l-am vazut maine, se tot uita el la mine dar nicicum nu facea el primul pas. Intr-o seara tipul pe care pusese prietena mea ochii s-a bagat cu ea in seama si mai tarziu mi-am dat seama ca il cunostea pe tipul respectiv. Asa ca l-am rugat sa mi-l prezinte. Dar..n-a vrut..m-a luat cu vrajeli din alea ca nu sunt hotarata..ma rog..povestea e lunga. Pana la urma m-am enervat si m-am dus cu tupeu la el si i-am zis ca am facut pariu cu prietenul lui ca pot sa-l cunosc si fara sa mi-l prezinte el. A-nceput sa rada :) si uite asa am inceput o poveste de dragoste super draguta. Tin sa precizez ca eu nu sunt rupta din soare si ca femeile alea care tot ii dadeau tarcoale erau muuult mai faine ca mine (manechine, femei cu foarte multi bani etc. - tipul era chiar frumos). Dar...mi-am dorit sa-l cunosc si sa fiu cu el..si am reusit. Pentru ca nu am stat sa pice din cer.

Asa ca draga mea...nu mai suntem pe vremea mamei, daca iti place un tip..go for it.
_Cryssa_
Postat pe 9 Iulie 2010 09:23
Din pacate mi s-a spus ca arat de 20 de ani, deci nu cred ca el m-ar vedea mai mica. Oricum, multumesc mult de ajutor:*!
LadyMo
Postat pe 9 Iulie 2010 17:02
De la: LadyMo, la data 2010-07-09 17:02:44Din pacate mi s-a spus ca arat de 20 de ani, deci nu cred ca el m-ar vedea mai mica. Oricum, multumesc mult de ajutor:*!

atunci e alta problema..
poate nu e pregatit...
acum ma gandesc cum ar reactiona daca ai incepe tu sa vb prima..
dragon_fly88
Postat pe 9 Iulie 2010 17:05
Ma pregatesc sa fac eu ceva... cred ca mai dureaza. Vorba bunicului meu: "ia o dusca si dup-aia...".
LadyMo
Postat pe 9 Iulie 2010 17:19
Ahaaa adica tu vrei sa-l abordezi dupa ce iei ceva la bord?
Barbie30
Postat pe 9 Iulie 2010 17:24
Desi nu am facut asta niciodata, ar fi o idee.
Pana si pisica lui care e tare tafnoasa si nu lasa pe nimeni sa se apropie de ea, ma place. Poate am un plus.
LadyMo
Postat pe 9 Iulie 2010 22:35
De la: LadyMo, la data 2010-07-09 22:35:11Desi nu am facut asta niciodata, ar fi o idee.
Pana si pisica lui care e tare tafnoasa si nu lasa pe nimeni sa se apropie de ea, ma place. Poate am un plus.



sa intelegem ca, comunici bine cu pisica!


anastasia_m
Postat pe 9 Iulie 2010 22:38
Suna chiar asa urat?
LadyMo
Postat pe 10 Iulie 2010 13:19
De la: anastasia_m, la data 2010-07-09 22:38:54
De la: LadyMo, la data 2010-07-09 22:35:11Desi nu am facut asta niciodata, ar fi o idee.
Pana si pisica lui care e tare tafnoasa si nu lasa pe nimeni sa se apropie de ea, ma place. Poate am un plus.



sa intelegem ca, comunici bine cu pisica!




E bine ca macar undeva e comunicare!Asta e un inceput bun,incepe sa comunice cu pisoiul si dupa cu stapanul!
LadyMo,fara suparare ca mai facem si noi haz de necaz uneori!
Barbie30
Postat pe 10 Iulie 2010 13:56
Nu-i problema!
LadyMo
Postat pe 10 Iulie 2010 17:03
daca pisica te place..e bine...macar il poti intreba de ea..si sa o iei la plimbare
serios..ce ai mai facut?
ai vb cu el?
dragon_fly88
Postat pe 17 Iulie 2010 17:09
invita-l la un suculetz
drago pe tn te invit la bere
yumy
Postat pe 17 Iulie 2010 17:18
De la: yumy, la data 2010-07-17 17:18:37invita-l la un suculetz
drago pe tn te invit la bere

m-ai innecat cred ca adorm
serios
dragon_fly88
Postat pe 17 Iulie 2010 17:21
yupiiiiiiiiiiiiiii am reusit
yumy
Postat pe 17 Iulie 2010 17:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IMPOTRIVA CIPURILOR BIOMETRICE....SAU NU/>??? 21 De la: valita76 21 Aprilie 2009 15:05
Relatii virtuale 32 De la: dea_odeen 24 Noiembrie 2010 01:45
Violenta in cuplu. 26 De la: ironia 17 Februarie 2011 13:29
Dragostea adevãratã 41 De la: Paraipan 12 Septembrie 2011 15:23
Relatia cu o persona mai mica cu 2 ani 3 De la: criss_criss 27 August 2009 15:55