Setari Cookie-uri

Mi-ar prinde bine un sfat . Ce ati face daca fosta nu vrea sa iasa din peisaj?

Am o relatie frumoasa,dorim sa ne casatorim dar fosta lui prietena il tot urmareste isi face simtita prezenta : ii tot transmite prin cunostinte, pe mail, in "n" feluri ca il vrea inapoi.El a fost ferm si a rugat-o frumos sa termine si sa isi vada de viata ei.Cu frumosul nu a mers. A fost dur, tot nu s-a potolit. A vorbit si cu familia ei, acelasi rezultat. In cele din urma s-a gandit sa o ignore si poate in timp va renunta, dar ea a tot insistat si pentru ca el tot nu ii raspundea a inceput sa ma sacaie pe mine, trimetandu-mi tot felul de mesaje. La inceput am crezut ca este starea de dupa despartire care la ea a durat mai mult, am vorbit cu ea, mi-a spus ca a dorit sa vada ce fel de om sunt, sa imi spuna lucruri pe care ea banuia ca nu le cunosc, dar in timp mi-am dat seama ca este vorba de obsesie. A trecut peste un an si jumatate de la despartirea lor si ea tot isi mai face simtita prezenta. Mai nou am aflat ca incearca sa se mute ( ea fiind din alt oras ) si vrea sa se angajeze unde lucreaza si iubitul meu. Nu imi este teama de ea dar nu imi pica deloc bine. Deja el si-a mai schimbat un job din cauza ei, ei cunoscandu-se la serviciu. A mai trecut cineva prin ceva asemanator? Mi-ar prinde bine un sfat .
Pude
Postat pe 7 Iulie 2010 23:48
De la: Pude, la data 2010-07-07 23:48:05Am o relatie frumoasa,dorim sa ne casatorim dar fosta lui prietena il tot urmareste isi face simtita prezenta : ii tot transmite prin cunostinte, pe mail, in "n" feluri ca il vrea inapoi.El a fost ferm si a rugat-o frumos sa termine si sa isi vada de viata ei.Cu frumosul nu a mers. A fost dur, tot nu s-a potolit. A vorbit si cu familia ei, acelasi rezultat. In cele din urma s-a gandit sa o ignore si poate in timp va renunta, dar ea a tot insistat si pentru ca el tot nu ii raspundea a inceput sa ma sacaie pe mine, trimetandu-mi tot felul de mesaje. La inceput am crezut ca este starea de dupa despartire care la ea a durat mai mult, am vorbit cu ea, mi-a spus ca a dorit sa vada ce fel de om sunt, sa imi spuna lucruri pe care ea banuia ca nu le cunosc, dar in timp mi-am dat seama ca este vorba de obsesie. A trecut peste un an si jumatate de la despartirea lor si ea tot isi mai face simtita prezenta. Mai nou am aflat ca incearca sa se mute ( ea fiind din alt oras ) si vrea sa se angajeze unde lucreaza si iubitul meu. Nu imi este teama de ea dar nu imi pica deloc bine. Deja el si-a mai schimbat un job din cauza ei, ei cunoscandu-se la serviciu. A mai trecut cineva prin ceva asemanator? Mi-ar prinde bine un sfat .
faceti plingere la politie ca va hartuieste si o sa aiva interdictie sa va mai deranjeze!
kudika1993
Postat pe 7 Iulie 2010 23:57

Politia nu se baga, doar traim in Ro!
Pude
Postat pe 8 Iulie 2010 08:49
Isi face simtita prezenta doar prin mesaje?Daca da,de ce o bagati in seama?
Barbie30
Postat pe 8 Iulie 2010 08:54
va schimbati nr de telefon, aderele de mail iar restul mesajelor care apar le ignorati. daca vede ca va deranjeaza va insista si mai mult pt ca stie ca ii merge. sigur ca politia nu se baga, nu stiu daca tu ai avea curaj sa te duci in fata ofiteruluide serviciu si sa'i spui :"stiti fosta lui iubita ne deranjeaza cu mesaje", vrei sa rada aia toti de tine? ignorati orice vine din partea ei, si cand va vedea ca nu mai e bagata in seama va renunta
Shhh
Postat pe 8 Iulie 2010 08:56
Isi face simtita prezenta in toate variantele, mai nou se chinuie sa se angajeze unde lucreaza iubitul meu si sunt 90% sanse sa reuseasca. A avut chiar tupeul sa se duca si la tatal iubituluii pt a cere informatii despre el!
Pude
Postat pe 8 Iulie 2010 09:13
De la: Shhh, la data 2010-07-08 08:56:22va schimbati nr de telefon, aderele de mail iar restul mesajelor care apar le ignorati. daca vede ca va deranjeaza va insista si mai mult pt ca stie ca ii merge. sigur ca politia nu se baga, nu stiu daca tu ai avea curaj sa te duci in fata ofiteruluide serviciu si sa'i spui :"stiti fosta lui iubita ne deranjeaza cu mesaje", vrei sa rada aia toti de tine? ignorati orice vine din partea ei, si cand va vedea ca nu mai e bagata in seama va renunta



Si-a schimbat nr. de tel, adresa de mail, serviciul...... Parca e raie, cred ca si de raie scapi dar de asta nu! Luni de zile am ignorat-o si tot nimic! Ea nu si nu!!
Pude
Postat pe 8 Iulie 2010 09:17
De la: Barbie30, la data 2010-07-08 08:54:54Isi face simtita prezenta doar prin mesaje?Daca da,de ce o bagati in seama?


Nu doar prin mesaje! Asa ar fi fost super simplu de ignorat .
Pude
Postat pe 8 Iulie 2010 09:27
Se vede ca ii fileaza o lampa la tipa!
Daca spui ca nu il intereseaza pe iubitul tau atunci nu ai de ce sa-ti faci probleme,pana la urma renunta daca vede ca nu si nu.
Barbie30
Postat pe 8 Iulie 2010 09:50
o sa renunte ea la un moment dat! ai rabdare si ignoro in continuare!
roz5blue6lila7
Postat pe 8 Iulie 2010 10:12
De la: Barbie30, la data 2010-07-08 09:50:51Se vede ca ii fileaza o lampa la tipa!
Daca spui ca nu il intereseaza pe iubitul tau atunci nu ai de ce sa-ti faci probleme,pana la urma renunta daca vede ca nu si nu.


Clar ii fileaza! I-am spus-o si ei Merci!
Pude
Postat pe 8 Iulie 2010 11:41
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-08 10:12:28o sa renunte ea la un moment dat! ai rabdare si ignoro in continuare!


Incerc de mult timp sa o ignor dar parca simt ca incep sa ma lase nervii. Oare daca situatia era inversa iubitul meu ar fi fost la fel de intelegator??
Pude
Postat pe 8 Iulie 2010 11:42
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-08 10:12:28o sa renunte ea la un moment dat! ai rabdare si ignoro in continuare!


Stiu ca se spune : cu rabarea treci marea, dar.... sunt om si am si eu limitele mele. Parca incep sa mi-o pierd.
Pude
Postat pe 8 Iulie 2010 11:45
De la: Pude, la data 2010-07-07 23:48:05Am o relatie frumoasa,dorim sa ne casatorim dar fosta lui prietena il tot urmareste isi face simtita prezenta : ii tot transmite prin cunostinte, pe mail, in "n" feluri ca il vrea inapoi.El a fost ferm si a rugat-o frumos sa termine si sa isi vada de viata ei.Cu frumosul nu a mers. A fost dur, tot nu s-a potolit. A vorbit si cu familia ei, acelasi rezultat. In cele din urma s-a gandit sa o ignore si poate in timp va renunta, dar ea a tot insistat si pentru ca el tot nu ii raspundea a inceput sa ma sacaie pe mine, trimetandu-mi tot felul de mesaje. La inceput am crezut ca este starea de dupa despartire care la ea a durat mai mult, am vorbit cu ea, mi-a spus ca a dorit sa vada ce fel de om sunt, sa imi spuna lucruri pe care ea banuia ca nu le cunosc, dar in timp mi-am dat seama ca este vorba de obsesie. A trecut peste un an si jumatate de la despartirea lor si ea tot isi mai face simtita prezenta. Mai nou am aflat ca incearca sa se mute ( ea fiind din alt oras ) si vrea sa se angajeze unde lucreaza si iubitul meu. Nu imi este teama de ea dar nu imi pica deloc bine. Deja el si-a mai schimbat un job din cauza ei, ei cunoscandu-se la serviciu. A mai trecut cineva prin ceva asemanator? Mi-ar prinde bine un sfat .

Duceti-o intr-un spital de nebuni.
tematoare
Postat pe 8 Iulie 2010 20:07
Poti sa o combini cu Sorin ca el oricum cauta o amanta!
Barbie30
Postat pe 8 Iulie 2010 20:11
De la: tematoare, la data 2010-07-08 20:07:03
De la: Pude, la data 2010-07-07 23:48:05Am o relatie frumoasa,dorim sa ne casatorim dar fosta lui prietena il tot urmareste isi face simtita prezenta : ii tot transmite prin cunostinte, pe mail, in "n" feluri ca il vrea inapoi.El a fost ferm si a rugat-o frumos sa termine si sa isi vada de viata ei.Cu frumosul nu a mers. A fost dur, tot nu s-a potolit. A vorbit si cu familia ei, acelasi rezultat. In cele din urma s-a gandit sa o ignore si poate in timp va renunta, dar ea a tot insistat si pentru ca el tot nu ii raspundea a inceput sa ma sacaie pe mine, trimetandu-mi tot felul de mesaje. La inceput am crezut ca este starea de dupa despartire care la ea a durat mai mult, am vorbit cu ea, mi-a spus ca a dorit sa vada ce fel de om sunt, sa imi spuna lucruri pe care ea banuia ca nu le cunosc, dar in timp mi-am dat seama ca este vorba de obsesie. A trecut peste un an si jumatate de la despartirea lor si ea tot isi mai face simtita prezenta. Mai nou am aflat ca incearca sa se mute ( ea fiind din alt oras ) si vrea sa se angajeze unde lucreaza si iubitul meu. Nu imi este teama de ea dar nu imi pica deloc bine. Deja el si-a mai schimbat un job din cauza ei, ei cunoscandu-se la serviciu. A mai trecut cineva prin ceva asemanator? Mi-ar prinde bine un sfat .

Duceti-o intr-un spital de nebuni.


Nu o mai primesc nici aia E deja patologic!
Pude
Postat pe 8 Iulie 2010 21:40
Eu cred ca femeia sufera de nebagare in seama. Cel mai bine ar fi s-o ignorati.
_Cryssa_
Postat pe 9 Iulie 2010 13:11
De la: Barbie30, la data 2010-07-08 20:11:47Poti sa o combini cu Sorin ca el oricum cauta o amanta!




Se mai ofera si altii? Macar sa aiba fata de unde alege.
Pude
Postat pe 10 Iulie 2010 09:13
De la: crysa_tm, la data 2010-07-09 13:11:02Eu cred ca femeia sufera de nebagare in seama. Cel mai bine ar fi s-o ignorati.


Draq stie de ce sufera! Parerea mea e ca sufera de obsesie data in patologic.In curand vor lucra impreuna la aceiasi firma. Tare sunt curioasa ce va mai urma. Dedja pe logodnicul meu il bate gandul sa plece si de acolo.
Un weekend fain!
Pude
Postat pe 10 Iulie 2010 09:16
De la: Pude, la data 2010-07-10 09:16:27
De la: crysa_tm, la data 2010-07-09 13:11:02Eu cred ca femeia sufera de nebagare in seama. Cel mai bine ar fi s-o ignorati.


Draq stie de ce sufera! Parerea mea e ca sufera de obsesie data in patologic.In curand vor lucra impreuna la aceiasi firma. Tare sunt curioasa ce va mai urma. Dedja pe logodnicul meu il bate gandul sa plece si de acolo.
Un weekend fain!


Mare mare grija ... Deja asta e scenariu de film de groaza.

O asemenea fiinta obsesiva il poate gadila la orgoliu pe baiat. De obicei baietii fac eforturi supraomenesti pt a impresiona fetele. De multe ori pana le vine acru in gura.

Si atunci o fata care face atatea eforturi poate impresiona un baiat. Se poate gandi ca fata e cu totul deosebita. Se poate gandi ca ii va fi foarte usor sa fie fericit cu ea.

Chiar daca ea e doar nebuna. Am vazut si baieti care se comporta asa. Se poarta foarte urat cu prietena dar daca se despart ii apuca nebunia si se comporta ca niste obsedati.

Si in nici un caz nu poate lucra cu ea. Iti dai seama cat de stresata o sa fii in fiecare zi?

PS : o gluma sa mai uiti de suparare. E fata aia atat de obsedata sau prietenul tau cunoaste niste tehnici speciale necunoscute de altii?
ilovethisgame
Postat pe 10 Iulie 2010 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 89 De la: kudika_29246 13 Mai 2013 14:09
cea mai urita despartire... 50 De la: ionelaela 15 Septembrie 2009 00:02
Exista solutii si pentru sufletul meu ? 17 De la: MySadSoul 16 Iunie 2009 22:34
de la oras la tara 4 De la: kudika_24684 2 Ianuarie 2013 18:12
Cum sa o iau iarasi de la inceput? 8 De la: nicossia 14 Decembrie 2010 16:59