Setari Cookie-uri

personalitatea grupelor sanguine

...........unul mai destept k altul...........:)))
kudika149571
Postat pe 7 August 2010 09:04
De la: kudika046094, la data 2010-08-07 08:31:23Discutii idioate,am clickat si ma asteptam la articol,si pe cand colo e forum cu dezbateri despre cine e mai destept:))))=))))



cred k pe un forum ar trebui sa existe discutii,sa ne ajutam unii pe ceilalti cu sfaturi....probabil nu toti "desteptii" au inteles k fata vb despre 01,si astepta ca restul populatiei sa aduk informatii noi....despre fiecare grupa in parte...
anca4ever
Postat pe 7 August 2010 09:28
asta este putin cam fasl, la un stidiu facut la `mina minovici` in bucuresti a rezultat ca 43% din populatie are grupa A, , 16% grupa B si 7% grupa AB si 32% grupa 0(dintre care 31% cu rH pozitiv)


si da....unii cercetatori au descoperit si o corelatie cu personalitatea :

Grupa AB

Esti delicata si sensibila. Capacitatea de empatie te ajuta sa intelegi trairile celorlalti si sa fii extrem de atenta cu sentimentele lor. Cu tine insati, esti prea dura si iti impui prea multe reguli si limite. La fel te porti uneori si cu persoanele foarte apropiate. Se pare ca ai doua personalitati: una pe care o arati celor ce nu te cunosc si una pe care o scoti la iveala acasa si printre prietenii apropiati. Adesea devii sentimentala, visatoare si preocupata. Iti faci o multime de griji pentru probleme minore si asa ajungi sa neglijezi lucrurile foarte importante. Nu esti capabila sa faci diferenta intre lucrurile care sunt cu adevarat importante si cele care nu te afecteaza grav. Esti sociabila si ai multi prieteni, dar uneori uiti ca ai nevoie de mai mult timp doar pentru tine.

Grupa A

Esti calma, serioasa, cu picioarele pe pamant. Esti o persoana de incredere, ai un caracter puternic, dar esti si putin incapatanata. Iti faci planuri si te gandesti de multe ori inainte sa actionezi. Ai o idee despe cum ar trebui sa fii si incerci tot timpul sa te ridici la nivelul asteptarilor tale. Ceilalti te vad distanta si rece pentru ca incerci sa-ti ascunzi emotiile si vrei sa pari puternica in orice situatie. Esti dura cu cei care nu sunt sau nu par la fel de puternici ca tine si de aceea prietenii tai iti cam seamana. De fapt, ai si o parte emotiva, fragila, doar ca ti-e teama sa o arati ca sa nu devii vulnerabila in fata strainilor. Doar cei foarte apropiati reusesc sa te cunoasca asa cum esti de fapt.

Grupa B

Esti foarte curioasa si te intereseaza orice lucru nou. Asta n-ar fi un lucru rau, numai ca tinzi sa ai multe hobby-uri si interese. La inceput te entuziasmeaza orice lucru nou, dar cu timpul iti pierzi interesul si renunti usor. Totusi, tu stii care persoane si care lucruri din jurul tau sunt cu adevarat importante si merita atentia ta. Nu te multumeste mediocritatea si iti doresti sa fii cu adevarat buna in lucrurile pe care le faci. Uneori te pasioneaza atat de mult un lucru, o persoana sau un proiect incat tinzi sa neglijezi restul lucrurilor importante din viata ta. Ceilalti te vad vesela, inteligenta, sociabila, plina de energie si entuziasm. De fapt, compania oamenilor nu-ti e indispensabila. Uneori preferi sa fii singura sau intr-un loc unde nu trebuie sa faci efortul de a comunica permanent.

Grupa 0

Esti cea care da tonul intr-un grup, cea responsabila cu crearea si respectarea armoniei. Esti linistita, lipsita de griji si nimic nu reuseste sa-ti strice echilibrul interior. Ai un suflet mare si esti foarte darnica. Cand vrei sa faci pe plac cuiva, nu te uiti la bani. Esti genul de persoana pe care toti o plac. Dar putini stiu ca poti fi si incapatanata, perseverenta, ca poti sa tii la ideile tale si sa te lupti pentru ele. De obicei, esti maleabila, accepti idei noi si te adaptezi din mers oricarei situatii. Te influenteaza cu usurinta cei din jur sau lucrurile pe care le vezi la televizor. Chiar daca pari demna de incredere, adesea faci greseli care le demonstreaza tuturor ca se insala. Nu esti rau voitoare, insa esti cufundata in propria ta lume si uiti ca ai promis ceva sau ca ai un program stabilit.
kudika128554
Postat pe 7 August 2010 09:33
eu am 01 negativ, ce inseamna acest lucru
Flor_de_Lis
Postat pe 7 August 2010 09:38
De la: geana24, la data 2010-07-09 17:00:22eu am aflat ieri ca ao O1 pozitiv cica ar reprezenta cea mai mare parte din populatia globului aceasta grupa


yupieeeeeeeeeeeeeeee:X si eu am 01 pozitiv, deci ma bucur.
cozy
Postat pe 7 August 2010 09:48
se potriveste de minune:)). am B3 si ma regasesc in articolul postat de u:)
myguardianangel
Postat pe 7 August 2010 09:50
Oameni buni,nu va inteleg!tema aceasta este o tema de dezbatere si discutie ca oricare alta.Putin importa daca x sau y crede sau nu ca exista o legatura intre grupa de sange si personalitatea.La fel si cu zodiile-nu trebuie sa crezi in ele,dar nici nu trebuie sa intri pe forumul in care se discuta despre acest lucru si sa o ti in lung si in lat despre cum subiectul este o prostie.De ce cititi daca nu va intereseaza?De aceea exista un Titlu mare pentru fiecare topic in parte,ca sa stiti despre ce e vorba si sa-l accesati doar daca va intereseaza
oana_alice
Postat pe 7 August 2010 10:06
De la: NykoM, la data 2010-08-07 08:56:47...ai dreptate... aberant...si in final macar daca ar fi fost ceva de invatat
Nici tu nu esti mai breaza "i-ti" se scrie "iti"
bianca8p8
Postat pe 7 August 2010 10:11
Flor_de _Lis ,tu ai grupa 0 cu RH negativ.Asta inseamna ca vei avea dificultati in a face un bebe cu un barbat cu RH pozitiv.Cel mai bine ar trebui sa te interesezi la un medic,din cate stiu eu daca femeia are RH negativ si barbatul are RH pozitiv exista o sansa ca bebele sa mosteneasca Rh-ul tatalui-(adica cel pozitiv)si atunci mama sa dezvolte anticorpi si sa nu duca sarcina la capat.Ideea e ca daca vei vrea sa faci bebe trebuie ca barbatul tau sa aiba Rh negativ si el.Again,nu stiu daca am 100% dreptate,dar in mare asta e ideea
oana_alice
Postat pe 7 August 2010 10:13
De la: NykoM, la data 2010-08-07 08:56:47...ai dreptate... aberant...si in final macar daca ar fi fost ceva de invatat

17 mesaje
Membru din: 4/07/2009

Postat pe: 7 August 2010, ora 08:55 Raporteaza abuz de limbaj
Citeaza Raspunde

buna dimineata! tovarese cu SANGUIA ESTE SULIMENTE,daca tot vrei sa ne spui ceva, scrie cat de cat corect. ce pot intelege de aici? SANGUIA ESTE SULIMENTE! i-ti doresc o zi minunata, MIOARA PIRVU, CRAIOVA
bianca8p8
Postat pe 7 August 2010 10:17
Nu observ unde am folosit sintagma i-ti.Sa iti explic:sintagma a tine in lung si in lat este o expresie,eu nu am folosit i-ti,ci :"o ti in lung si in lat",unde ti este conjugarea la persoana a 2-a a verbului a tine.Sper sa te ajute pe viitor aceasta informatie!si daca cumva gresesc,te rog sa imi indici unde am scris i-ti
oana_alice
Postat pe 7 August 2010 10:23
De la: geana24, la data 2010-07-09 17:00:22eu am aflat ieri ca ao O1 pozitiv cica ar reprezenta cea mai mare parte din populatia globului aceasta grupa

ok ...dezvolta...
roz5blue6lila7
Postat pe 7 August 2010 10:25
mii de scuze,numai acum am vazut ce gafa am facut:))scuze am crezut ca imi este adresat mie mesajul.Am sa incerc sa ma scot prin a-ti spune ca e dimineata si inca nu mi-am baut cafeaua.Imi cer scuze din nou
oana_alice
Postat pe 7 August 2010 10:27

Grupa 0

Esti cea care da tonul intr-un grup, cea responsabila cu crearea si respectarea armoniei. Esti linistita, lipsita de griji si nimic nu reuseste sa-ti strice echilibrul interior. Ai un suflet mare si esti foarte darnica. Cand vrei sa faci pe plac cuiva, nu te uiti la bani. Esti genul de persoana pe care toti o plac. Dar putini stiu ca poti fi si incapatanata, perseverenta, ca poti sa tii la ideile tale si sa te lupti pentru ele. De obicei, esti maleabila, accepti idei noi si te adaptezi din mers oricarei situatii. Te influenteaza cu usurinta cei din jur sau lucrurile pe care le vezi la televizor. Chiar daca pari demna de incredere, adesea faci greseli care le demonstreaza tuturor ca se insala. Nu esti rau voitoare, insa esti cufundata in propria ta lume si uiti ca ai promis ceva sau ca ai un program stabilit. [/quote]

fals.Sunt lipsita de griji?As vrea eu...Si niciodata nu uit o promisiune sau un program stabilit.Oamenii nu se caracterizeaza dupa grupa de sange.
Sa luam de exemplu un caz.Un om cu grupa A2 sau B3 are un accident grav si in urma accidentului primeste mult sange din grupa 01.El cum poate fi caracterizat?
vise_ratacite
Postat pe 7 August 2010 10:32
scumpikairina
Postat pe 7 August 2010 10:50
Doamne! mare ti-e gradina! Si portileeeee deschise vraiste!
Asa,si dupa ce am aflat de la tine,ce urmeaza? Sa ne minunam!
bamse
Postat pe 7 August 2010 11:01

te foarte rara ,ce ma faca daca patesc ceva ?
healthy013989
Postat pe 7 August 2010 11:04
fetelor nu va bucurati degeaba ,este buna grupa 0,dar pt alti,noi ce vom face daca avem nevoie ,la cat e de buna ,atat de rara este....
healthy013989
Postat pe 7 August 2010 11:11
De la: geana24, la data 2010-07-09 17:00:22eu am aflat ieri ca ao O1 pozitiv cica ar reprezenta cea mai mare parte din populatia globului aceasta grupa

da e adevarat, o am si eu
nicolaedavid2000
Postat pe 7 August 2010 11:20
si daca tot ai deschis subiectul.. ia spune sa aflam si noi personaliatea grupei sanguine!
gyagya
Postat pe 7 August 2010 12:12

Vai ce bineeeeeeeeeeeeee !!!!si atat tot ??
ne arunci "bomba "si ne lasi asa ?? Nu-i frumos ...
Goleste sacul hai ..!!ard de nerabdare !!
kudika174057
Postat pe 7 August 2010 12:13
De la: mioarapirvucraiova, la data 2010-08-07 08:55:31buna dimineata! tovarese cu SANGUIA ESTE SULIMENTE,daca tot vrei sa ne spui ceva, scrie cat de cat corect. ce pot intelege de aici? SANGUIA ESTE SULIMENTE! i-ti doresc o zi minunata, MIOARA PIRVU, CRAIOVA


si tu ai scris foooarte corect, de nota 10!
sasraluca
Postat pe 7 August 2010 12:23
asa ii o1 este cel donator comun doar la grupele rare nu poate dona cred,dar ce stiti de A2 poziti,cel negativ este slab la sarcini in cazul femeilor normal.
anamariabokor
Postat pe 7 August 2010 12:29
De la: healthy013989, la data 2010-08-07 11:04:45
te foarte rara ,ce ma faca daca patesc ceva ?


tu ce intelegi de aici?
sasraluca
Postat pe 7 August 2010 12:31
De la: sasraluca, la data 2010-08-07 12:31:37
De la: healthy013989, la data 2010-08-07 11:04:45
te foarte rara ,ce ma faca daca patesc ceva ?


tu ce intelegi de aici?


Ea sigur intelege ceva!
Barbie30
Postat pe 7 August 2010 12:34
Anca4ever,eu nu am spus despre domnisoara care a inceput acest subiect,ci despre desteptii care au vorbit despre orice altceva si s-a deviat de la subiect,asa incat eu n-am ramas cu nimic,desi subiectul ar fi putut fi chiar interesant..macar bine ca printre randuri s-au mai strecurat si cateva informatii
kudika046094
Postat pe 7 August 2010 12:37
De la: Flor_de_Lis, la data 2010-08-07 09:38:00eu am 01 negativ, ce inseamna acest lucru


ca ai o1 negativ . si ca ai sange-n tine!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 7 August 2010 12:39
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-07 12:39:38
De la: Flor_de_Lis, la data 2010-08-07 09:38:00eu am 01 negativ, ce inseamna acest lucru


ca ai o1 negativ . si ca ai sange-n tine!


Corect![img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url]
Barbie30
Postat pe 7 August 2010 12:58
at de important este sa iti cunosti grupa de sange? Cu toate ca la noi nu este privit ca un lucru extrem de important si nu avem obiceiul de a ne intreba cunoscutii "Esti incapatanat....ce grupa de sange spuneai ca ai?", in Japonia este un lucru foarte importat si se crede ca grupa de sange are o influenta importanta asupra personalitatii unei persoane.

Aceasta descoperire apartine unui medic Furukawa Takeji, care a facut legatura dintre personalitate si grupa de sange in anii '30. Cu toate ca influenta grupei de sange asupra personalitatii este un subiect asupra caruia cercetatorii nu se inteleg, o multime de oameni sunt interesati de aceasta perspectiva!

Caracteristicile fiecarei grupe de sange

Grupa de sange A: sunt persoane foarte calme si echilibrate. Au caracter puternic si sunt genul de persoane in care poti avea incredere. Au tendinta de a gandi prea mult lucrurile si de a face planuri peste planuri. Le pot parea distanti si rezervati celorlalti, dar au si o parte nervoasa a personalitatii care iese mai greu la iveala. Le place sa se inconjoare de oameni cu acelasi temperament ca si al lor.
Grupa de sange B: sunt extrem de curiosi si ii intereseaza extrem de multe lucruri, ceea ce este, cu siguranta, un lucru bun dar care se poate dovedi obositor pentru ei, pentru ca au nenumarate activitati si hobby-uri. Au tendinta de a se entuziasma si de a-si pierde entuziasmul la fel de repede. Intuitia le permite sa simta care sunt persoanele in care pot avea incredere si pe care le pot iubi. Nu sunt genul de persoane mediocre sau care sa aprecieze mediocritatea. Sunt perceputi ca fiind persoane inteligente, vesele, energice si entuziaste.

Grupa de sange O: sunt personae care simt atmosfera unui grup de personae si care reusesc sa creeze armonie intre membri acelui grup. Sunt perceputi ca oameni relaxati, cu inima mare si binevoitori si le place sa cheltuieasca bani pentru propria lor persoana. Sunt genul de personae pe care toata lumea le indrageste. Sunt incapatanati si influentati de alte persoane. Cu toate ca par genul de oameni lucizi au tendinta de a face "gafe".

Grupa de sange AB: sunt considerati persoane delicate, atente cu sentimentele altor persoane. Sunt persoane stricte cu ei insisi si cu cei din jurul lor. Par a avea doua personalitati distincte: una pentru oamenii apropiati si cealalta pentru restul oamenilor. Sunt sentimentali si le place sa analizeze lucrurile. Par a avea foarte multi prieteni, dar au nevoie si de timp pentru ei!

Compatibilitatea romantica in functie de grupa de sange:

Grupa de sange A este compatibila cu grupele de sange A si AB;
Grupa de sange este compatibila cu grupele de sange B si AB;
Grupa de sange AB este compatibila cu grupele de sange AB, B, A si O;
Grupa de sange O este compatibila cu grupele de sange O si AB.

Ce stil de sex prefera fiecare grupa de sange?

Grupa de sange O prefera sexul activ, foarte energic;
Grupa de sange A prefera sexul lent si nu foarte activ;
Grupa de sange B prefera sexul moderat din punct de vedere al activitatii fizice;
Grupa AB prefera sexul lent si nu foarte activ.

http://www.feminis.ro/dragoste-si-sex/cuplu/personalitatea-fiecarei-grupe-de-sange-10133
misha_misha
Postat pe 7 August 2010 13:16
De la: geana24, la data 2010-07-09 16:57:36stiati ca fiecare din grupe sanguine au o diferita personalitatae?
nu stiam de personalitatea fiecarei grupe. mi-ar place sa stiu mai multe
kudika128149
Postat pe 7 August 2010 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau o schimbare 11 De la: kudika119861 18 Iunie 2010 15:12
ce se poarta la primavara? 7 De la: Luli2 13 Martie 2009 01:30
eu varsator el fecioara 24 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 1 August 2010 00:43
iubit fals 3 De la: Dor_a 27 Februarie 2010 10:30
relatie de 5 ani 1 De la: kudika095924 3 Mai 2010 22:07