Setari Cookie-uri

Viata in impas

Azi ma confesez si eu...
Si uite asa am ajuns la trei decenii de viata... Am casa, am copii, am sot, am job si traiesc o viata care nu e a mea. Oare ce s-a intamplat cu ideile marete de la adolescenta? La varsta asta ma visam traind cu totul altfel. Ma vedeam o femeie independenta, necasatorita, cu o cariera in ascensiune, poate cu un copil pe care il cresteam singura... si am ajuns o femeie banala, mai mult copil decat femeie, cu un job banal si un sot cu care nu discut mai niciodata nimic, deci o relatie banala, m-am plafonat ingrozitor... Nu sunt eu cea care se trezeste in fiecare dimineata, se aranjeaza rapid in oglinda, ca apoi sa petreaca toata ziua in fata unui calculator. Sunt un robotel care face in fiecare zi aceleasi lucruri, aproape ca nici nu mai gandesc, totul a amortit. M-am ratacit undeva pe drumul vietii si nu mai gasesc drumul spre sufletul meu. Oare incotro sa o iau?
nadja23
Postat pe 10 Iulie 2010 15:19
Uneori viata ne rezerva surprize,placute sau mai putin placute,dar asta nu inseamna ca nu poti sa faci ceva ca sa schimbi asta.Nu stiu cum merge relatia cu sotul tau,daca il iubesti si te iubeste incerca sa aduci ceva nou in relatie iar jobul il poti schimba.Atata timp cat tu nu te simti bine in pielea ta e putin probabil ca relatia cu cei din jur sa mearga bine.Bafta!
Barbie30
Postat pe 10 Iulie 2010 19:49
criza existentiala de la 30, in care te uiti inapoi si te intrebi de ce am luat-o pe drumul asta?...te uiti inainte si te intrebi oare la 50 tot in acelasi loc voi fi? daca esti fata desteapta , vei incerca sa gasesti satisfactii exact in lucrurile marunte pe care le ai la ora asta si pe care alte femei nu le au...un sot, copii, o casa...adica exact banalul de care te plangi si dupa care tanjesc multe femei
miss_darine
Postat pe 10 Iulie 2010 21:47
criza existentiala de la 30, in care te uiti inapoi si te intrebi de ce am luat-o pe drumul asta?...te uiti inainte si te intrebi oare la 50 tot in acelasi loc voi fi? daca esti fata desteapta , vei incerca sa gasesti satisfactii exact in lucrurile marunte pe care le ai la ora asta si pe care alte femei nu le au...un sot, copii, o casa...adica exact banalul de care te plangi si dupa care tanjesc multe femei
miss_darine
Postat pe 10 Iulie 2010 21:47
Nu esti multumita de viata ta? Ori e la misto facut acest topic ori esti un pic imatura, scuza-ma ca spun. Ai casa, sot , copii...ce ar mai putea dori o femeie la 30 ani?! Nu ai spus ca ai un sot rau ci doar ca nu mai comunicati. Vina nu e neaparat a lui, cred ca e a amandurora. Zici ca la varsta asta te visai necasatorita dar cu un copil... hmmm incep sa fiu tot mai convinsa ca e la misto facut topicul. Cariera in ascensiune pe criza asta?! Nu serios....:))
anutzzaa
Postat pe 11 Iulie 2010 06:01
Deja te-ai plictisit de toate astea?De viata de familie???? OOOO pai la 5 decenii cum o sa fie? Consider ca ar trebui sa te implici mai mult,sa iti dai seama ce anume lipseste,ce iti doresti de fapt? Nu prea cred ca erai mai implinita daca iti cresteai copilasul de una singura.Mai gandeste-te,fi mai realista.
adorrra
Postat pe 10 August 2012 19:31
De la: nadja23, la data 2010-07-10 15:19:07Azi ma confesez si eu...
Si uite asa am ajuns la trei decenii de viata... Am casa, am copii, am sot, am job si traiesc o viata care nu e a mea. Oare ce s-a intamplat cu ideile marete de la adolescenta? La varsta asta ma visam traind cu totul altfel. Ma vedeam o femeie independenta, necasatorita, cu o cariera in ascensiune, poate cu un copil pe care il cresteam singura... si am ajuns o femeie banala, mai mult copil decat femeie, cu un job banal si un sot cu care nu discut mai niciodata nimic, deci o relatie banala, m-am plafonat ingrozitor... Nu sunt eu cea care se trezeste in fiecare dimineata, se aranjeaza rapid in oglinda, ca apoi sa petreaca toata ziua in fata unui calculator. Sunt un robotel care face in fiecare zi aceleasi lucruri, aproape ca nici nu mai gandesc, totul a amortit. M-am ratacit undeva pe drumul vietii si nu mai gasesc drumul spre sufletul meu. Oare incotro sa o iau?
....si daca n-ai fi avut ceea ce ai la monentl actual, ai fi fost o femeie neimplinita suferind si mai tare....de ce nu stie omul sa pretuiasca ceea ce are!!!???? nu deschide o cutie a Pandorei inchipuita!!!
mia2123
Postat pe 10 August 2012 20:12
De la: mia2123, la data 2012-08-10 20:12:27
De la: nadja23, la data 2010-07-10 15:19:07Azi ma confesez si eu...
Si uite asa am ajuns la trei decenii de viata... Am casa, am copii, am sot, am job si traiesc o viata care nu e a mea. Oare ce s-a intamplat cu ideile marete de la adolescenta? La varsta asta ma visam traind cu totul altfel. Ma vedeam o femeie independenta, necasatorita, cu o cariera in ascensiune, poate cu un copil pe care il cresteam singura... si am ajuns o femeie banala, mai mult copil decat femeie, cu un job banal si un sot cu care nu discut mai niciodata nimic, deci o relatie banala, m-am plafonat ingrozitor... Nu sunt eu cea care se trezeste in fiecare dimineata, se aranjeaza rapid in oglinda, ca apoi sa petreaca toata ziua in fata unui calculator. Sunt un robotel care face in fiecare zi aceleasi lucruri, aproape ca nici nu mai gandesc, totul a amortit. M-am ratacit undeva pe drumul vietii si nu mai gasesc drumul spre sufletul meu. Oare incotro sa o iau?
....si daca n-ai fi avut ceea ce ai la monentl actual, ai fi fost o femeie neimplinita suferind si mai tare....de ce nu stie omul sa pretuiasca ceea ce are!!!???? nu deschide o cutie a Pandorei inchipuita!!!
..momentul*..scuze!!!
mia2123
Postat pe 10 August 2012 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex departe de casa? 19 De la: Mr_S 16 Iulie 2010 00:19
diferenta dintre iubire si obsesie 45 De la: Micael 25 Octombrie 2010 11:35
Prieten cu beneficii? Joacã cu risc! 6 De la: kudika086792 4 Iulie 2012 12:19
Va rog sa imi raspundeti! 7 De la: kudika045887 29 Iunie 2009 19:11
cat de sincera trebuie sa fiu? 19 De la: nico_dana2006 18 Februarie 2009 17:58