Setari Cookie-uri

De ce?

Buna.Povestea mea este urmatoarea:am avt un iubit 5 ani.Era centrul universului meu.Aveam o relatie minunata si toata lumea ne 'invidia' k eram tot timpul impreuna si am reusit sa mentinem asta vreme de 5 ani.Anul acesta in aprilie a plecat la munca in Germania si timp de doua luni nu l-am vazut.A fost oribil pentru ca,fiiind tot timpul inpreuna,a fost foarte greu sa nu fim impreuna.La intoarcere tot a fost bine si frumos timp de doua zile.A reinceput lucru si de atunci s-a schimbat total.Nu il mai recunosteam:isi tinea telefoanele inchise,nu-l vedeam cu zilele(desi stam la 5 minute distanta).Intr-una din zile l-am sunat sa vad ce face si spre surprinderea mea,a raspuns la telefon.A venit la mine sa vb serios.L-am intrebat daca exista alta fata la mijloc,mi-a zis ca nu.Chiar in acel moment a primit un sms pe care binenteles k nu a vrut sa il citeasca de fata cu mine.Pana la urma am aflat k ma inselase...nu stiu cu cine,nu stiu cand,cum....dar imi tot repeta k pentru el nu inseamna nimica,ca nu il intereseaza ce crede respectiva,pentru el nu reprezinta absolut nimic.In tot acest timp nici macar nu s-a uitat la mine.L-am rugat sa imi spuna doar cand a fost asta,in germania sau acum de cad s-a intors acasa.Mi-a raspuns ca acuma si mi-o spus k nu vrea sa imi dea detalii k ii e prea rusine.Asta a fost tot....si de atunci nu pot sa imi revin.Plang si ma intreb cu ce am gresit,ma invinovatesc pentru tot...sunt frustrata ca nu il inteleg...cum a putut sa sacrifice 5 ani pentru o partida de sex.Nu stiu daca in momentul de fata e cu ea,daca s-a indragostit sau daca a fost doar o partida si atat.De ce a facut asta?pentru ca oricat m-as gandi,nu pot sa inteleg.
cinderella
Postat pe 11 Iulie 2010 15:34
De la: cinderella, la data 2010-07-11 15:34:42Buna.Povestea mea este urmatoarea:am avt un iubit 5 ani.Era centrul universului meu.Aveam o relatie minunata si toata lumea ne 'invidia' k eram tot timpul impreuna si am reusit sa mentinem asta vreme de 5 ani.Anul acesta in aprilie a plecat la munca in Germania si timp de doua luni nu l-am vazut.A fost oribil pentru ca,fiiind tot timpul inpreuna,a fost foarte greu sa nu fim impreuna.La intoarcere tot a fost bine si frumos timp de doua zile.A reinceput lucru si de atunci s-a schimbat total.Nu il mai recunosteam:isi tinea telefoanele inchise,nu-l vedeam cu zilele(desi stam la 5 minute distanta).Intr-una din zile l-am sunat sa vad ce face si spre surprinderea mea,a raspuns la telefon.A venit la mine sa vb serios.L-am intrebat daca exista alta fata la mijloc,mi-a zis ca nu.Chiar in acel moment a primit un sms pe care binenteles k nu a vrut sa il citeasca de fata cu mine.Pana la urma am aflat k ma inselase...nu stiu cu cine,nu stiu cand,cum....dar imi tot repeta k pentru el nu inseamna nimica,ca nu il intereseaza ce crede respectiva,pentru el nu reprezinta absolut nimic.In tot acest timp nici macar nu s-a uitat la mine.L-am rugat sa imi spuna doar cand a fost asta,in germania sau acum de cad s-a intors acasa.Mi-a raspuns ca acuma si mi-o spus k nu vrea sa imi dea detalii k ii e prea rusine.Asta a fost tot....si de atunci nu pot sa imi revin.Plang si ma intreb cu ce am gresit,ma invinovatesc pentru tot...sunt frustrata ca nu il inteleg...cum a putut sa sacrifice 5 ani pentru o partida de sex.Nu stiu daca in momentul de fata e cu ea,daca s-a indragostit sau daca a fost doar o partida si atat.De ce a facut asta?pentru ca oricat m-as gandi,nu pot sa inteleg.


cam aiurea pt tine..
daca era in germania, poate nu era asa grav...dar langa tine...e mai nasol
daca el ti-a zis ca nu inseamna mai mult decat partida aia, mai vorbeste cu el-sper ca nu a plecat deja

of, cam aiurea..de ce nu te-a sunat pe tine, daca avea musai nevoie de ceva...
adica, ce naiba, in 5 ani, doar nu sunteti ca-n prima zi, sa ziceti inrositi in obraji sex si altele...nu?
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 15:44
De la: cinderella, la data 2010-07-11 15:34:42Buna.Povestea mea este urmatoarea:am avt un iubit 5 ani.Era centrul universului meu.Aveam o relatie minunata si toata lumea ne 'invidia' k eram tot timpul impreuna si am reusit sa mentinem asta vreme de 5 ani.Anul acesta in aprilie a plecat la munca in Germania si timp de doua luni nu l-am vazut.A fost oribil pentru ca,fiiind tot timpul inpreuna,a fost foarte greu sa nu fim impreuna.La intoarcere tot a fost bine si frumos timp de doua zile.A reinceput lucru si de atunci s-a schimbat total.Nu il mai recunosteam:isi tinea telefoanele inchise,nu-l vedeam cu zilele(desi stam la 5 minute distanta).Intr-una din zile l-am sunat sa vad ce face si spre surprinderea mea,a raspuns la telefon.A venit la mine sa vb serios.L-am intrebat daca exista alta fata la mijloc,mi-a zis ca nu.Chiar in acel moment a primit un sms pe care binenteles k nu a vrut sa il citeasca de fata cu mine.Pana la urma am aflat k ma inselase...nu stiu cu cine,nu stiu cand,cum....dar imi tot repeta k pentru el nu inseamna nimica,ca nu il intereseaza ce crede respectiva,pentru el nu reprezinta absolut nimic.In tot acest timp nici macar nu s-a uitat la mine.L-am rugat sa imi spuna doar cand a fost asta,in germania sau acum de cad s-a intors acasa.Mi-a raspuns ca acuma si mi-o spus k nu vrea sa imi dea detalii k ii e prea rusine.Asta a fost tot....si de atunci nu pot sa imi revin.Plang si ma intreb cu ce am gresit,ma invinovatesc pentru tot...sunt frustrata ca nu il inteleg...cum a putut sa sacrifice 5 ani pentru o partida de sex.Nu stiu daca in momentul de fata e cu ea,daca s-a indragostit sau daca a fost doar o partida si atat.De ce a facut asta?pentru ca oricat m-as gandi,nu pot sa inteleg.


Imi pare rau, nimeni nu merita sa treaca prin asa ceva, dar ceva nu se leaga.Stiu din experienta cum e ca persoana iubita sa lucreze in straninatate si sa fie plecata cu lunile
Ok, acum sa trecem la povestea ta: a venit din Germania, totul a fost ok dar dupa 2 zile si-a schimbat comportamentul? Ciudat! Cam prea repede, mult prea repede!! In mod normal dupa o despartire de acest fel vrei sa stai cat mai aproape si cat mai mult alaturi de persoana iubita. Mai mult ca sigur ca acum ii este rusine, e foarte posibil ca pentru el sa nu fi reprzentat decat o partida de sex ( oare de ce? ) si atat dar in egala masura e posibil sa fie mai mult. Doar tu poti sa intuiesti si sa afli aceest lucru.
Clar din ceea ce ai scris, TU nu ai gresit cu nimic. Nu te culpabiliza. Vina ii apartine in totalitate. Raspunsul la " De ce a facut asta?" nu ti-l poate da decat el, asta daca este capabil.
Iti doresc sa ai puterea sa treci peste aceasta experienta, lasa lacrimile deoparte si sper sa iti gasesti linistea si fericirea pe care ti-o doresti, cu sau fara el. Decizia iti apartine.
Yoyupy
Postat pe 11 Iulie 2010 16:41
De la: cinderella, la data 2010-07-11 15:34:42Buna.Povestea mea este urmatoarea:am avt un iubit 5 ani.Era centrul universului meu.Aveam o relatie minunata si toata lumea ne 'invidia' k eram tot timpul impreuna si am reusit sa mentinem asta vreme de 5 ani.Anul acesta in aprilie a plecat la munca in Germania si timp de doua luni nu l-am vazut.A fost oribil pentru ca,fiiind tot timpul inpreuna,a fost foarte greu sa nu fim impreuna.La intoarcere tot a fost bine si frumos timp de doua zile.A reinceput lucru si de atunci s-a schimbat total.Nu il mai recunosteam:isi tinea telefoanele inchise,nu-l vedeam cu zilele(desi stam la 5 minute distanta).Intr-una din zile l-am sunat sa vad ce face si spre surprinderea mea,a raspuns la telefon.A venit la mine sa vb serios.L-am intrebat daca exista alta fata la mijloc,mi-a zis ca nu.Chiar in acel moment a primit un sms pe care binenteles k nu a vrut sa il citeasca de fata cu mine.Pana la urma am aflat k ma inselase...nu stiu cu cine,nu stiu cand,cum....dar imi tot repeta k pentru el nu inseamna nimica,ca nu il intereseaza ce crede respectiva,pentru el nu reprezinta absolut nimic.In tot acest timp nici macar nu s-a uitat la mine.L-am rugat sa imi spuna doar cand a fost asta,in germania sau acum de cad s-a intors acasa.Mi-a raspuns ca acuma si mi-o spus k nu vrea sa imi dea detalii k ii e prea rusine.Asta a fost tot....si de atunci nu pot sa imi revin.Plang si ma intreb cu ce am gresit,ma invinovatesc pentru tot...sunt frustrata ca nu il inteleg...cum a putut sa sacrifice 5 ani pentru o partida de sex.Nu stiu daca in momentul de fata e cu ea,daca s-a indragostit sau daca a fost doar o partida si atat.De ce a facut asta?pentru ca oricat m-as gandi,nu pot sa inteleg.


Multi barbati nu gandesc cu creierul,sper ca ma intelegi ce vreau sa spun.
Nu cred ca timp de 5 ani a fost cuminte si dintr-o data sa nu mai fie.
Tu nu ai nici o vina,nu trebuie sa cauti la tine problema si cauza despartii voastre sau infidelitatii lui.
Imi pare rau pt tine ca trebuie sa treci prin asta,dar ma bucur pt tine ca ai descoperit acum persoana de langa tine si nu ti-ai mai irosit si alti ani alaturi de el.
Eu iti doresc multa putere sa mergi mai departe.
Sfat iesi cu fetele,fa ceva,incearca sa te gandesti cat mai putin la ce s-a intamplat,nu mai cauta motivul ca nu exista motivatie pt asa ceva...cu siguranta el nu-si pierde timpul gandindu-se de ce a facut asta.
Ai grija de tine
DydiG
Postat pe 11 Iulie 2010 17:24
Sa precizez:nush de ce si-a cautat consolarea la alta pentru ca nah...nu l-am tinut pe sec.SI in putinele dati cand am vb cu el de cand a venit din Germania m-a asigurat k nu exista o a treia persoana,k se comporta asa doar pentru ca e foarte obosit(lucra de la 6 dimi la 9 seara din spusele lui) si k trece printr-o pasa proasta.Cu toate astea am fost destul de naiva incat sa il cred si asteptam sa ii treaca "pasa proasta".Dar nu inteleg..daca nu reprezinta nimic respectiva pentru el,de ce nu vine sa imi spuna tot?l-am sunat zilele astea si i-am spus sa vina sa vorbim k vreau sa stiu cum s-au petrecut lucrurile,daca are ceva sa imi reproseze sa stiu cum sa ma comport data viiitoare.
O alta problema(zic eu) ar fi k el a terminat doar 10 clase si eu sunt la facultate in anul 2.Ma gandesc ca se simtea complexat,desi niciodata nu mi-a pasat de asta.Imi era de ajuns ca ma iubea si ma facea fericita.Cred k o contributie o are si mama lui care zicea k el nu e destul de bun pentru mine si ca in scurt timp o sa imi caut altu' asa 'destept' ca mine...nush ce sa mai zic...acuma nu mai sunt sigura de nimica,nici de cei 5 ani petrecuti impreuna.Si nu cred k o sa mai fiu in stare sa iubesc pe altcineva cum l-am iubit pe el...oricum va multumesc pentru raspunsuri,aveam nevoie sa vorbesc cu cineva.
cinderella
Postat pe 11 Iulie 2010 21:09
De la: cinderella, la data 2010-07-11 21:09:52Sa precizez:nush de ce si-a cautat consolarea la alta pentru ca nah...nu l-am tinut pe sec.SI in putinele dati cand am vb cu el de cand a venit din Germania m-a asigurat k nu exista o a treia persoana,k se comporta asa doar pentru ca e foarte obosit(lucra de la 6 dimi la 9 seara din spusele lui) si k trece printr-o pasa proasta.Cu toate astea am fost destul de naiva incat sa il cred si asteptam sa ii treaca "pasa proasta".Dar nu inteleg..daca nu reprezinta nimic respectiva pentru el,de ce nu vine sa imi spuna tot?l-am sunat zilele astea si i-am spus sa vina sa vorbim k vreau sa stiu cum s-au petrecut lucrurile,daca are ceva sa imi reproseze sa stiu cum sa ma comport data viiitoare.
O alta problema(zic eu) ar fi k el a terminat doar 10 clase si eu sunt la facultate in anul 2.Ma gandesc ca se simtea complexat,desi niciodata nu mi-a pasat de asta.Imi era de ajuns ca ma iubea si ma facea fericita.Cred k o contributie o are si mama lui care zicea k el nu e destul de bun pentru mine si ca in scurt timp o sa imi caut altu' asa 'destept' ca mine...nush ce sa mai zic...acuma nu mai sunt sigura de nimica,nici de cei 5 ani petrecuti impreuna.Si nu cred k o sa mai fiu in stare sa iubesc pe altcineva cum l-am iubit pe el...oricum va multumesc pentru raspunsuri,aveam nevoie sa vorbesc cu cineva.


Atunci cauta-ti unul asa destept ca tine. Esti tanara. Eu cel putin sunt convinsa ca asta vei face pana la urma.
anutzzaa
Postat pe 13 Iulie 2010 05:14
De la: cinderella, la data 2010-07-11 21:09:52Sa precizez:nush de ce si-a cautat consolarea la alta pentru ca nah...nu l-am tinut pe sec.SI in putinele dati cand am vb cu el de cand a venit din Germania m-a asigurat k nu exista o a treia persoana,k se comporta asa doar pentru ca e foarte obosit(lucra de la 6 dimi la 9 seara din spusele lui) si k trece printr-o pasa proasta.Cu toate astea am fost destul de naiva incat sa il cred si asteptam sa ii treaca "pasa proasta".Dar nu inteleg..daca nu reprezinta nimic respectiva pentru el,de ce nu vine sa imi spuna tot?l-am sunat zilele astea si i-am spus sa vina sa vorbim k vreau sa stiu cum s-au petrecut lucrurile,daca are ceva sa imi reproseze sa stiu cum sa ma comport data viiitoare.
O alta problema(zic eu) ar fi k el a terminat doar 10 clase si eu sunt la facultate in anul 2.Ma gandesc ca se simtea complexat,desi niciodata nu mi-a pasat de asta.Imi era de ajuns ca ma iubea si ma facea fericita.Cred k o contributie o are si mama lui care zicea k el nu e destul de bun pentru mine si ca in scurt timp o sa imi caut altu' asa 'destept' ca mine...nush ce sa mai zic...acuma nu mai sunt sigura de nimica,nici de cei 5 ani petrecuti impreuna.Si nu cred k o sa mai fiu in stare sa iubesc pe altcineva cum l-am iubit pe el...oricum va multumesc pentru raspunsuri,aveam nevoie sa vorbesc cu cineva.


Maica-sa mai bine il trimitea la scoala...nu va inteleg pe unele care va alegeti tot felul de prostanaci, cu toate ca vreti o cariera...pai cand ai aspiratii profesionale, iti doresti si un om destept langa btine, nu doar o p* nescolita...
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2010 23:13
De la: kudika226898, la data 2010-07-13 23:13:01
De la: cinderella, la data 2010-07-11 21:09:52Sa precizez:nush de ce si-a cautat consolarea la alta pentru ca nah...nu l-am tinut pe sec.SI in putinele dati cand am vb cu el de cand a venit din Germania m-a asigurat k nu exista o a treia persoana,k se comporta asa doar pentru ca e foarte obosit(lucra de la 6 dimi la 9 seara din spusele lui) si k trece printr-o pasa proasta.Cu toate astea am fost destul de naiva incat sa il cred si asteptam sa ii treaca "pasa proasta".Dar nu inteleg..daca nu reprezinta nimic respectiva pentru el,de ce nu vine sa imi spuna tot?l-am sunat zilele astea si i-am spus sa vina sa vorbim k vreau sa stiu cum s-au petrecut lucrurile,daca are ceva sa imi reproseze sa stiu cum sa ma comport data viiitoare.
O alta problema(zic eu) ar fi k el a terminat doar 10 clase si eu sunt la facultate in anul 2.Ma gandesc ca se simtea complexat,desi niciodata nu mi-a pasat de asta.Imi era de ajuns ca ma iubea si ma facea fericita.Cred k o contributie o are si mama lui care zicea k el nu e destul de bun pentru mine si ca in scurt timp o sa imi caut altu' asa 'destept' ca mine...nush ce sa mai zic...acuma nu mai sunt sigura de nimica,nici de cei 5 ani petrecuti impreuna.Si nu cred k o sa mai fiu in stare sa iubesc pe altcineva cum l-am iubit pe el...oricum va multumesc pentru raspunsuri,aveam nevoie sa vorbesc cu cineva.


Maica-sa mai bine il trimitea la scoala...nu va inteleg pe unele care va alegeti tot felul de prostanaci, cu toate ca vreti o cariera...pai cand ai aspiratii profesionale, iti doresti si un om destept langa btine, nu doar o p* nescolita...



chiar nu era prostanac.provine dintr-o familie mai dezorganizata si destul de saraca deci nu se punea atat accentul pe stiinta.si nah...prostanac,neprostanac,inimii nu ii poti porunci
cinderella
Postat pe 14 Iulie 2010 16:15
Stii ceva, peste ani, cand vei avea o viata de cosmar alaturi de el, vei vedea ce mult inseamna sa deschizi ochii la timp...
kudika226898
Postat pe 15 Iulie 2010 18:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mesaj 25 De la: scorpio67 15 Septembrie 2010 21:10
barbati scunzi,femei inalte=cupluri nepotrivite? 8 De la: valy90 24 Februarie 2011 17:02
Mama nu mi-l acceapta..ce fac??un sfat...va rog. 331 De la: Alyna_Catalin_2 10 Iulie 2013 12:18
am nevoie de o parere :sml-fighting0044: 3 De la: aur_viu 10 Mai 2010 22:03
Indragosita de alt baiat 3 De la: Barbie30_ 28 Iunie 2011 02:50