Setari Cookie-uri

sunt prea slabutza

Buna fetele,am si eu o mica problema...am 18 ani si 40-41 kg...am avut maxim 45 de kg si nu mai reusesc sa ma ingras.Ma poate ajuta si pe mn cineva ? Vreau cel putin 5 kg sa pun pe me...peste tot vezi chestii de slabit da nici una sa te ingrasi..am incercat si 1 sapt cartofi prajiti si carne ...da degeaba nu reusesc nicicum.Astept sfaturile voastra si va multumesc.
kudika160604
Postat pe 16 Iulie 2010 12:42
mai fata cartofii prajiti si carnea nu fac bine, mai ales o saptamana intreaga . si ai 15 ani??? daca e asa asteapta caci mai ai de crescut. si eu aveam 40 de kg la varsta ta si mi'am dorit si eu sa ma ingras.... MARE GRESEALA
Shhh
Postat pe 16 Iulie 2010 13:16
De la: kudika160604, la data 2010-07-16 12:42:24Buna fetele,am si eu o mica problema...am 18 ani si 40-41 kg...am avut maxim 45 de kg si nu mai reusesc sa ma ingras.Ma poate ajuta si pe mn cineva ? Vreau cel putin 5 kg sa pun pe me...peste tot vezi chestii de slabit da nici una sa te ingrasi..am incercat si 1 sapt cartofi prajiti si carne ...da degeaba nu reusesc nicicum.Astept sfaturile voastra si va multumesc.


Hmm... ai 15 sau 18???

Oricum, inca mai ai de crescut, organismul se va mai dezvolta.

Cunosc un caz... O tipa a incercat ani la rand sa se ingrase. Era foarte slaba, ba chiar mama ei a dus-o la medic. Credeau ca sufera de ceva. Dar medicul i-a lamurit: e complet sanatoasa, singura problema e de la ''natura'' - ASTA II E CONSTITUTIA CORPORALA!

Poate ca si tu ai aceeasi problema. Sau poate, peste ceva timp vei incepe sa mai pui pe tine. Dar ai grija cat pui, sa nu cazi in extrema cealalta!!!

OFFTOPIC: fast-food ai incercat?
Lisssa
Postat pe 16 Iulie 2010 13:23
De la: kudika160604, la data 2010-07-16 12:42:24Buna fetele,am si eu o mica problema...am 18 ani si 40-41 kg...am avut maxim 45 de kg si nu mai reusesc sa ma ingras.Ma poate ajuta si pe mn cineva ? Vreau cel putin 5 kg sa pun pe me...peste tot vezi chestii de slabit da nici una sa te ingrasi..am incercat si 1 sapt cartofi prajiti si carne ...da degeaba nu reusesc nicicum.Astept sfaturile voastra si va multumesc.

hai sa nu exageram ca mai sunt si alte topicuri pt prob ta :) cartofii sunt buni (fac parte din legumele cu cei mai multi carbo), prajiti maresc de vreo 3x caloriile dar ulei prajit nu este sanatos. carne poti manca fara nicio prob :) pui, peste, curcan, vita...poti manca chiar si in fiecare zi cate 150-200 gr. nu mai sunt multe produse care sa contina procentajul si calitatea proteica precum carnea. Stii care e prob ta? Nu ai zis ce mananci; poate chiar mananci putin. Sport faci?
Ronnie_Coleman
Postat pe 16 Iulie 2010 13:31
draga mea..e simplu,,,incalca regulile cre sunt facute pt a slabi,,manca din toate cat poftesti si chiar mai mult ca doar iti permite silueta si cel mai important mananca seara tarziu,,asta ar trebui sa ajute un pic,,,dar totusi tine cont de sanatatea ta,nu exagera,sunt femei care isi doresc dupa aia sa slabeasca si nu mai pot,,ai rabdare sa ai un copil,sa ai o anumita varsta,corpul se schimba in timp,,,sunt multe trucuri vestimentare sati pui in valoare corpul,cel mai important e sanatatea,,ingrijestete de ceva ce chiar poti schimba,,un ten sanatos,,dinti sanatosi si un par sanatos,...mult noroc din partea mea
kryss_healthy
Postat pe 5 August 2010 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ati fost vreodata la un centru specializat pentru a slabi? 78 De la: battleofwits 6 Decembrie 2010 10:21
A FOLOSIT CINEVA-AMIX 200 ??? 6 De la: tani 26 Octombrie 2009 16:17
stie cineva un tratament pt o crestere rapida a parului? 85 De la: dana_n_healthy 20 Iunie 2016 00:12
capsula de slabit Arpfarm 1 De la: razvan_rga 30 Octombrie 2009 18:17
dieta de slabit rapid 32 De la: duphz 26 Iulie 2010 23:17